PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

W załączeniu znajduje się rozkład jazdy autobusów - Dowóz dzieci do Szkół Podstawowych i Przedszkoli Miejskich
Rozkład Autobusów
W dniach 06.08.2018 r. - 10.08.2018 r. planowane jest wprowadzenie trzeciego etapu zmian w obowiązującej organizacji ruchu dla miasta. Zmianą zostanie objęty teren ograniczony ulicami:
Trzeci etap zmian w organizacji ruchu
Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (RODO). Poniżej jak również w załączniku znajduje się "Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych" w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.
RODO W URZĘDZIE MIEJSKIM W LUBLIŃCU
Dnia 7 czerwca 2018r. sprzedana została ostatnia działka na terenie naszej Lublinieckiej Strefy Ekonomicznej za kwotę 3.457.753,00 zł brutto. Nabywcą została austriacka firma rodzinna Unger
Nowa Inwestycja w Lublinieckiej Strefie Ekonomicznej

Aktualności

Często widzimy lub słyszymy w środkach masowego przekazu informację „Jak wynika z najnowszego raportu GUS …. ” lub „Główny Urząd Statystyczny podał …”. Poszukujemy informacji o swoim kraju, województwie, regionie czy miejscowości. Pewnie nie raz zastanawiamy się, skąd GUS czerpie te informacje?


Polska statystyka publiczna prowadzi badania, w których gromadzi, opracowuje i udostępnia informacje na temat: mieszkańców, środowiska, warunków życia, edukacji, kultury, rynku pracy, finansów, gospodarki i wielu innych dziedzin życia. Dane zbierane są od różnych podmiotów i różnymi metodami. I tak np. firmy w sprawozdaniach statystycznych podają informacje dotyczące prowadzonej działalności, do wylosowanych mieszkań mogą zapukać ankieterzy przeprowadzający badania
w terenie. Wykorzystywane są również źródła administracyjne (np. urzędy pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ministerstwa).
Dane statystyczne najszybciej można znaleźć na Portalu Informacyjnym www.stat.gov.pl, gdzie zamieszczane są publikacje, komunikaty i wskaźniki. Poza tym można korzystać z baz i banków danych. Bardzo popularnym i bogatym zbiorem danych jest Bank Danych Lokalnych (BDL).
Wśród badań prowadzonych przez statystykę publiczną szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk
o tematyce społecznej i rolniczej spełniają reprezentacyjne badania ankietowe. Na terenie każdego województwa realizują je ankieterzy statystyczni – na naszym terenie są to pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach, którzy odwiedzają m. in. wylosowane mieszkania i gospodarstwa rolne lub kontaktują się z respondentami telefonicznie. W niektórych badaniach istnieje możliwość samodzielnego wypełnienia ankiet przez Internet.
Gospodarstwo wylosowane do badania otrzymuje list Prezesa GUS z informacją jakie to badanie i czego będzie dotyczyło. W przypadku gdy mieszkanie ma odwiedzić ankieter, zawsze są podane: imię
i nazwisko ankietera, numer telefonu, numer legitymacji. Każdy ankieter posiada legitymację ze zdjęciem oraz upoważnienie (ważne tylko z dowodem osobistym). Dokumenty te potwierdzają jego tożsamość, jako pracownika Urzędu. Dane ankietera można sprawdzić dzwoniąc do Urzędu Statystycznego, a następnie uzgodnić termin wizyty pracownika statystyki.
We wszystkich badaniach prowadzonych przez GUS bezwzględnie przestrzegana jest zasada tajemnicy statystycznej, co oznacza poufność danych zebranych od respondentów. Nikt, poza pracownikami Urzędu, nie ma wglądu do informacji zebranych w ankietach. Przedstawiane są one wyłącznie w postaci zbiorczych analiz i zestawień.
Powodzenie wszystkich badań, ich kompletność, a tym samym jakość wyników, zależy w znacznej mierze od przychylności respondentów dla ich realizacji, dlatego ….

jeśli zapuka do nas ankieter, miejmy wpływ na wyniki badań statystycznych

Urząd Statystyczny w Katowicach

Wydarzenia

Wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Na skróty

 wybory

ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.