PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

W załączeniu znajduje się rozkład jazdy autobusów - Dowóz dzieci do Szkół Podstawowych i Przedszkoli Miejskich
Rozkład Autobusów
W dniach 06.08.2018 r. - 10.08.2018 r. planowane jest wprowadzenie trzeciego etapu zmian w obowiązującej organizacji ruchu dla miasta. Zmianą zostanie objęty teren ograniczony ulicami:
Trzeci etap zmian w organizacji ruchu
Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (RODO). Poniżej jak również w załączniku znajduje się "Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych" w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.
RODO W URZĘDZIE MIEJSKIM W LUBLIŃCU
Dnia 7 czerwca 2018r. sprzedana została ostatnia działka na terenie naszej Lublinieckiej Strefy Ekonomicznej za kwotę 3.457.753,00 zł brutto. Nabywcą została austriacka firma rodzinna Unger
Nowa Inwestycja w Lublinieckiej Strefie Ekonomicznej

Aktualności

Projekt „Lubliniec -miasto wielu historii” jest projektem historyczno-społecznym realizowanym w ramach „Akademii Liderów Fundacji Św. Mikołaja”. Realizują go uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Projekt ten ma na celu promowanie wśród mieszkańców Lublińca historii lokalnej za pomocą kilku zróżnicowanych działań. Między innymi wykładów, warsztatów dla uczniów czy festiwalu planszówek. 

Imprezą inaugurującą projekt jest festiwal gier planszowych wojennych i historycznych połączony z wykładem w dniu 5 października 2018r. Wydarzenie to odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Wykład poprowadzi Pan Bartłomiej Zbączyniak, który opowie o historii hufca ZHP w Lublińcu w latach 1920-1939. Po wykładzie rozpocznie się festiwal planszówek historycznych. W jego organizacji pomaga Bytomski Klub Gier Planszowych „Planszopernik”.

Podczas niego będzie można zagrać w wiele gier nawiązujących do historii, ale nie tylko. Podczas festiwalu dostępne będą również gry przeznaczone dla młodszych uczestników oraz familijne. Odbędą się również turnieje, między innymi w grę „Timeline” podczas, których będzie można zdobyć własne gry. Zarówno nagrody, jak i część gier, w które będzie można grać podczas wydarzenia zapewnia nam firma REBEL – sponsor wydarzenia.

Drugim wydarzeniem będą warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas nich odwiedzimy wraz z uczniami między innymi Muzeum Edyty Stein w Lublińcu, w którym młodzież dowie się o życiu patronki Lublińca. Przechodząc przez ulice naszego miasta uczniowie dowiedzą się o historii poszczególnych budynków i postaci ważnych dla Lublińca.

Warsztaty zakończą się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, gdzie uczestnicy poznają historię naszej szkoły, która w tym roku obchodzi swoje 96-lecie.
W poniedziałek 29 października odbędzie się wykład historyka dla uczniów Liceum im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

Zakończenie projektu odbędzie się we wtorek 6 listopada w Hotelu Zamek Lubliniec. Podczas niego odbędzie się wykład dotyczący historii Lublińca. Wystąpi także zespół młodzieżowy „Żadnych Braw”, który przedstawi kilka piosenek patriotycznych. Dla uczestników przygotowany zostanie słodki poczęstunek. Podczas każdego wydarzenia odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Partnerami projektu są: Akademia Liderów Fundacji Św. Mikołaja , Liceum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu oraz Muzeum Edyty Stein w Lublińcu.

Wydarzenia

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbliższe

19 Paź 2018
12:00AM
Urodziny Kubusia Puchatka
11 Lis 2018
12:00AM
Bieg Niepodległości

Na skróty

 wybory

ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.