PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

Szanowni Mieszkańcy Lublińca,
miło mi poinformować, że gmina Lubliniec przystąpiła do realizacji Programu "Słoneczny Lubliniec".
 
Program skierowany jest do mieszkańców Lublińca i dotyczyć będzie montażu kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych na terenie gminy Lubliniec. Przedmiotowy Program chcemy sfinansować ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Planowany poziom dofinansowania ma wynieść do 85%. Pozostałe 15% będzie kosztem własnym mieszkańca Lublińca zakwalifikowanego do Programu.
 
Na podstawie przeprowadzonego postępowania, Operatorem Programu została wybrana firma ENVITERM S.C. z Tarnowskich Gór, która złożyła najtańszą ofertę na realizację Programu. Operator opracuje cały Program oraz wszystkie niezbędne dokumenty formalne i techniczne. Operator będzie również dokonywać wizji lokalnych w terenie i kwalifikować mieszkańców do Programu. Dla zakwalifikowanych mieszkańców zostanie opracowana dokumentacja techniczna, która posłuży do opracowania całego Programu, który następnie będzie postawą do opracowania i złożenia wniosku o dofinansowanie w RPO WSL 2014-2020.
Zgodnie ze złożoną ofertą cenową, koszt wizji lokalnej oraz opracowanie dokumentacji technicznej będzie wynosić 99 zł brutto. Operator będzie upoważniony do pobrania powyższej kwoty od każdego mieszkańca zainteresowanego udziałem w Programie. W przypadku, kiedy podczas wstępnej weryfikacji technicznej zostanie stwierdzony brak możliwości technicznych montażu instalacji OZE, każda osoba, która złożyła ankietę z deklaracją uczestnictwa w projekcie otrzyma zwrot kwoty 40 zł brutto. Natomiast opłata za wykonanie wstępnej weryfikacji technicznej i wizji lokalnej obiektu w wysokości 59 zł brutto nie podlega zwrotowi.
 
Wstępny planowany harmonogram prac, który może jeszcze ulec zmian:
  • październik – grudzień 2017 – zbieranie ankiet, opracowanie dokumentacji technicznej i Programu
  • luty 2018 – złożenie wniosku o dofinansowanie w RPO WSL 2014-2020
  • wrzesień 2018 – planowane rozstrzygnięcie konkursu
  • październik 2018 – podpisanie umowy dofinansowania i przetarg na wybór wykonawcy
  • listopad 2018 – grudzień 2020 – realizacja robót montażowych i rozliczenie całego Programu.
W październiku br. w MDK planowane jest zorganizowanie spotkania informacyjnego dla zainteresowanych mieszkańców, na którym zostaną omówione szczegóły całego Programu. Po ustaleniu terminu zostanie on podany w ogłoszeniu.
 
Obecnie trwają prace związane z opracowaniem wzorów ankiet, deklaracji, założeń technicznych i warunków udziału w Programie. Wszystkie aktualne informacje i dokumenty będą ukazywać się na stronie internetowej miasta Lublińca w zakładce "Słoneczny Lubliniec" w dziale Fundusze UE.
 
Mam nadzieję, że Program „Słoneczny Lubliniec” zostanie pozytywnie odebrany przez Mieszkańców Lublińca i okaże się naszym wspólnym sukcesem. Zachęcam wszystkich Mieszkańców Lublińca do udziału w Programie. Montaż kilkuset solarów i ogniw fotowoltaicznych na terenie naszego miasta powinien w znaczący sposób przełożyć się na poprawę stanu środowiska i jakość powietrza. Urządzenia powinny również znacząco podnieść komfort użytkowania domów i przełożyć się na konkretne oszczędności finansowe.

 

Z poważaniem

Edward Maniura
Burmistrz Miasta Lublińca
 
 
 
 

POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
24.61
μg/m3        
2019.02.22 20:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Na skróty

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.