PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. S11
Dzień dobry Panie Burmistrzu Na stronie internetowej GDDKiA oddział w Katowicach jest dostępna mapa z przebiegiem trasy S11(wariant czerwony). Wynika z niej,że projektowana trasa będzie przebiegać w bezpośrednim sąsiedztwie ulic Makowej, Skłodowskiej i Rumiankowej bezpośrednio przy zabudowie mieszkalnej. Chciałbym zapytać jakie jest Pana stanowisko wobec tej inwestycji? Czy miasto a tym samym jego mieszkańcy mają jakiś wpływ na to aby inwestycja nie przebiegała tak blisko ich domów? Jakie zostały podjęte decyzje w tej sprawie na spotkaniu 7 lutego w którym Pan uczestniczył? Dziękuję bardzo za odpowiedź.
mieszkańcy Wymyślacza,
data pytania: 2019-02-14

Miasto w swojej odpowiedzi zaproponowało nowy wariant „wschodni”, który został odrzucony. Wariant czerwony jest dla miasta nie do przyjęcia. Optujemy w tej sytuacji za wariantem niebieskim. Na najbliższej Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 28 lutego o godz. 11:00 w MDK będzie ten temat przedstawiony przez projektantów.


2. Czas i miejsce
Panie Burmistrzu, Kiedy Pan przestanie wykorzystywać strony portalu samorządowego do uprawiania swojej prywatnej polityki ? Przypominam , że pełni Pan funkcję Burmistrza Miasta Lublińca opłaconą przez wszystkich Podatników tegoż miasta , czy są oni związani z prawicą, lewicą czy jeszcze innymi politycznymi frakcjami i sympatykami. Portal Samorządu Miasta Lublińca jest opłacany z podatków mieszkańców i w tym miejscu chciałbym uzyskać informacje dotyczące naszego miasta a nie Pana poglądów i tego co Pan myśli o jednym czy drugim radnym nie należącym do Pana komitetu. Z poważaniem.
Maciej,
data pytania: 2019-02-08

Szanowny Panie Macieju,

Nie musi mi Pan przypominać oczywistych rzeczy. Każdy ma prawo do swoich osądów i wypowiedzi. Odpowiedziałem w formule „Pytań do burmistrza” na blisko 16 tys. pytań. Nie zamierzam nic zmieniać w tej materii i będę odpowiadał na pytania, które będą do mnie kierowane, a nie będą naruszać regulaminu!


3. S11
Szanowny Panie Burmistrzu Kiedy będą konsultacje w sprawie budowy odcinka trasy S11. Niedawno Pani Wójt wstawiała posta odnośnie S11: "Szanowni Mieszkańcy odpowiadając na zaniepokojenie związane z budową drogi S11 i przygotowywanym właśnie Studium Technologiczno-Ekonomiczno-Środowiskowym informuję, że obecnie projektanci zbierają od wszystkich samorządów, Lasów Państwowych, PKP, Wojska i innych instytucji opinie co do proponowanych przebiegów. Nasza Gmina napotka na szereg utrudnień komunikacyjnych i spolecznych przy realizacji któregokolwiek z wariantów. Niemniej budowa nowej drogi jest dla nas szansą na rozwój i generalnie wszyscy się cieszą, że ta droga powstanie. Z nowymi drogami tej klasy jest jednak tak, że wszyscy chcą po nich jeździć, ale nikt nie chce ich u siebie. W tym tygodniu dowiedziałam się, że konsultacje z mieszkańcami mają rozpocząć się wczesną wiosną. Będę Państwa informować i prosić o duże zaangażowanie indywidualne oraz sołectwami i organizacjami. Nasz interes na dziś wydaje się być sprzeczny z interesem Lublińca, Lubecka i stanowiska Lasów Państwowych, ale to nie powód, aby nie szukać korzystnego dla nas rozwiązania. Zainteresowanych proszę o kontakt z UG. Nie snujmy domysłów i plotek grozy, tylko szukajmy konstruktywnych argumentów, które pomogą nam zabezpieczyć nasze interesy????. Zachęcam do kontaktu "
Mieszaniec dzielnicy Wymyślacz,
data pytania: 2019-02-07

Szanowny Panie,

Wczoraj odbyło się spotkanie Starosty, wójtów i burmistrzów w sprawie S-11. Projektanci i dyrekcja GDDKiA przedstawili wstępne proponowane dwa warianty przebiegu trasy przez nasze gminy. Po tym spotkaniu w marcu br. planowane są kolejne spotkania, w tym spotkania otwarte dla mieszkańców.


4. Pożar w strefie ekonomicznej konsekwencje.
Szanowny panie Burmistrzu. Czy miasto zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec firmy z tytułu zatrucia środowiska w wyniku pożaru w Strefie Ekonomicznej? Miasto miało przecież wpływ na powstanie zakładu w tym miejscu i w umowie muszą być jakieś zapisy na temat bezpieczeństwa?
Adam ,
data pytania: 2019-02-06

Szanowny Panie Adamie,

Wielokrotnie już pisałem, że ukarać firmę w zakresie ochrony środowiska może tylko organ co do tego uprawniony. Takim organem jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Z tego co wiem przedstawiciel WIOS-u był na terenie zakładu podczas pożaru. Również PSP może ukarać zakład, jeżeli nie były zachowane przepisy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.


5. Odśnieżanie
Witam Panie Burmistrzu,która firma jest odpowiedzialna za odśnieżanie naszego miasta?
Sławomir ,
data pytania: 2019-02-04

Szanowny Panie Sławomirze,

usługę zimowego utrzymanie dróg na terenie Lublińca świadczą dwie firmy: FCC Sp. z o.o. z Lublińca oraz PHU „LARIX” Sp. z o.o. z Lublińca.


6. Mtbs
Witam, czy na mieszkania z mtbs będą takie same kryteria jak na mieszkania komunalne?
Mariusz ,
data pytania: 2019-02-04

Szanowny Panie Mariuszu,

nie, MTBS stosuje inne kryteria przydziału mieszkań.


7. Biblioteka???
Szanowny pani Burmistrzu. Kiedy odbędzie się otwarcie Biblioteki? Dlaczego się opóźnia? Dziękuję za odpowiedź.
Magnat,
data pytania: 2019-02-01

Szanowny Panie

Biblioteka zostanie otwarta w I połowie roku. Czekamy na dostawy (przetargi) brakujących mebli i wyposażenia.


8. Puste lokale na Mickiewicza / Biblioteka
Panie Burmistrzu. Czy miasto ma jakiś wpływ na ograniczenie wysokości czynszów za prowadzenie sklepów przy Mickiewicza? Ta ulica pustoszeje w oczach a swego czasu planowano nawet zrobienie tutaj deptaku. Właściciele sklepów nie dają rady? Czy miasto zna przykładowe wysokości czynszów przy ulicy Mickiewicza?
Johan,
data pytania: 2019-02-01

Szanowny Panie,

miasto ma wpływ na wysokość czynszów w lokalach użytkowych jedynie w takim stopniu, w jakim jest ich właścicielem. Na ulicy Mickiewicza miasto dysponuje jedynie 3 lokalami użytkowymi. Pozostałe stanowią własność prywatną. W tym zakresie miasto ingerować nie może.


9. Dzień Świadomości Autyzmu
Dzień dobry. Panie burmistrzu ostatnio rozmawiałem z jednym z radnych z Pana ugrupowania na temat organizowania Światowego Dnia Autyzmu. Jestem zszokowany tym co usłyszałem. Mianowicie Pana radni wpadli na pomysł aby zorganizować takie święto przed dn.02 kwietnia aby uprzedzić radnego z PIS. Uważam, że jest to karygodne i niegodne sprawowanego mandatu radnego, aby niepełnosprawnych angażować do takich rozgrywek. Zachowajcie się już jak parlamentarzyści w Warszawie. Niech Pan w końcu zareaguje bo to już jest straszne co robicie w naszym spokojnym mieście. Proszę o informację jakie ma Pan stanowisko w tej sprawie.
Ojciec dziecka niepelnosprawnego,
data pytania: 2019-02-01

Szanowny Panie,

Czytając Pana pytanie odnoszę wrażenie, że zostało zadane tylko po to, aby po raz kolejny postawić w złym świetle radnych z mojego klubu. Szanowny Panie, nie wiem kto Pana inspiruje do takiej aktywności, ale posługując się logiką , jestem zdziwiony, że jako rodzic dziecka niepełnosprawnego, kwestionuje Pan organizację wydarzenia poświęconego właśnie integracji osób niepełnosprawnych.

Oczywiście opisana przez Pana sytuacja, jest kolejnym pomówieniem. Najwidoczniej dla  niektórych radnych rzucanie fake newsów stało się sposobem na samorządową działalność. No cóż nie pozostaje mi nic innego, jak dementować nieprawdziwe  informacje.

Szanowny Panie w części podzielam Pana pogląd i również uważam, że cyt. ”jest to karygodne i niegodne sprawowania mandatu radnego, aby niepełnosprawność angażować do takich rozgrywek!”.  Bycie radnym zobowiązuje!!! To nie jest zabawa, która polega na wzniecaniu ognia. Patrząc na to, co dzieje się wokół tematu uchwały o autyzmie jestem przekonany, że radni wykazali się podczas ostatniej sesji dużą świadomością i ostrożnością, a podjęta przez nich decyzja była słuszna! Jestem przekonany, że tylko taka postawa wpływa pozytywnie na integrację środowiska osób niepełnosprawnych w Lublińcu. Po co tworzyć w tym środowisku niepotrzebne  podziały? Mało ich mamy dookoła?

Zamiast bicia piany, warto zrobić coś pożytecznego dla wszystkich niepełnosprawnych i jestem przekonany, że właśnie ta idea przyświeca na co dzień radnym mojego klubu. Proszę pamiętać, że nie są to osoby znikąd, a wręcz przeciwnie. Każdy z radnych ma na swoim koncie wiele osiągnieć, inicjatyw i przedsięwzięć realizowanych w obszarze pomocy osobom niepełnosprawnym. Oni nie muszą się tego uczyć, a jak chcą coś zrobić, to nie wołają o pomoc i o tym nie mówią, tylko to robią!! Tym się różni skuteczne działanie od demagogii!


10. Smog smog smog
Witam, ponieważ poprzednio nie otrzymalam odpowiedzi na niewygodne pytanie, proszę o konkretna odpowiedź, kiedy i ile razy w tym tygodniu odbyły sie kontrole strazy miejskiej na ulicy Droniowickiej, Stalmacha i Majdanek. Nie da sie mieszkac, wyjsc, oddychac jest tak zakopcone że odechciewa sie tu mieszkać, a Lubliniec to piękne miasto. Glosowalam na Pana i zycze Panu dalszych sukcesów, jednak naprawdę prosze o pomoc...
Marianna,
data pytania: 2019-01-31

Szanowna Pani Marianno

Podległa mi Straż Miejska dokonała w rejonie wymienionym przez Panią 22 kontroli palenisk. Nie wykryto nieprawidłowości , spalane było dozwolone paliwo. W rejonie tym będą prowadzone dalsze kontrole.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
58.69
μg/m3        
2019.02.19 12:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najbliższe

11 Lut 2019
08:00AM - 05:00PM
FERIE Z MDK
22 Lut 2019
12:00AM
HARCERSKA KROPLA BRATERSTWA - AKCJA KRWIODAWSTWA

Na skróty

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.