PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. ul Św Anny
Jako mieszkaniec okolic ul Św Anny chciałem podziękować za świetną robotę. Ulica nabrała jakości , przejazd samochodem jest bez mała luksusowy a rozwiązanie komunikacyjne skrzyżowania ulic Św Anny Mickiewicza oraz Oświęcimska jest świetne. To że były kolizje jest zasługą kierujących którzy jeżdżą na pamięć. W związku z tym że to pytania do burmistrza chciałem zapytać kiedy będzie wiosna :) życzę miłego dnia
Autor,
data pytania: 2017-12-14

Szanowny Panie,

Myślę, że wiosna przyjdzie wcześniej niż przewiduje to zdarzenie kalendarz, ale cieszmy się, bo przed nami piękne Święta Bożego Narodzenia, z okazji których zyczę Panu wszystkiego dobrego.


2. św Anny
Dzień dobry, Panie Burmistrzu. Mam kilka pytań i sugestii odnośnie ul św Anny. Wiem, że ulica nie podlega Panu ale może zwróci Pan uwagę Staroście. Pasy, które zostały naniesione na ulicę obstawiam nie wytrzymają do lutego. Przejście dla pieszych ul targowa jest już kompletnie wydarte po 2 tygodniach użytkowania drogi. Osobiście widziałem jak zew. firma malowała pasy na mokrą nawierzchnię. Firma tranzit miała malować pasy metodą nakrapianą, która jest bardzo trwała. Z tego co mi wiadomo projektant drogi Pan G. nie zgodził się na taką metodę. Jestem ciekaw czy z jego kieszeni będą poprawiane te buble. Druga sprawa to jakość wykonania chodników, obrobienia kostką okrągłych studzienek, przecież to jest jedna wielka fuszerka. Czy włodarze tego miasta naprawdę nie zwracają na to uwagi. Pewnie nikt nie chciałby mieć tak zrobionego swojego podwórka kiedy musiałby zapłącić ze swojej kasy.
mieszkaniec św anny ,
data pytania: 2017-12-14

Szanowny Panie,

Zwrócę uwagę na ww. kwestie Panu Staroście. Z tego co wiem, na swój koszt firma Tranzit będzie na nowo malować całość znaków poziomych (w metodzie grubowarstwowej). Myślę, że również zostaną wyegzekwowane usterki, o których Pan wspomina.


3. Chodnik Wyszyńskiego
Szanowny Panie Burmistrzu. Chciałbym zapytać kto przez tyle lat płaci za ogrzewanie chodnika na ulicy Wyszyńskiego? Jest to odcinek od skrętu na ciepłownie do ul Partyzantów. Bardzo fajnie to widać w zimę, gdy wszędzie jest śnieg a chodniczek suchutki... Przy obecnych cenach węgla koszty tego "ogrzewania" są olbrzymie. Za te pieniądze można by zacząć budować np basen, bo jak wcześniej wspomniałem chodnik jest już dogrzewany bardzo długo... I ponawiam pytanie - Kto za to płaci?
Marek,
data pytania: 2017-12-14

Szanowny Panie Marku,

Ciepłownia Miejska w żaden sposób nie podlega miastu. Jest to firma prywatna. Z tego co wiem, kierownikiem ciepłowni jest Pan Radny Jan Springwald, więc do niego należy kierować tego typu uwagi. Czytając niektóre pytania mam wrażenie, że niektórzy myślą, że burmistrz miasta jest odpowiedzialny za wszystkie firmy i wszystko co się dzieje w mieście, a tak nie jest.


4. park cd
Panie Burmistrzu Udzielał mi Pan już odpowiedzi na moje pytanie w listopadzie i szczerze mówiąc trochę się rozczarowałam, donoszenie na kogoś poszczególnego do służb nie rozwiąże problemu ale działania profilaktyczne mogłyby jeśli nie zapobiec to chociaż ograniczyć. Osoba, która z narożnika parku na skrzyżowaniu Cyrana z Grunwaldzką zrobiła sobie kompostownik jest przekonana że tak można, nieczystości ze swojej posesji wywozi taczkami. Czy miasto nie mogłoby ustawić tabliczek zakazujących takich praktyk? Uświadomienie ludziomże to jest karalne może poskutkuje
anka,
data pytania: 2017-12-13

Szanowna Pani Anno,

W niektórych przypadkach nie wierzę w profilaktykę. Do niektórych ludzi nie dociera słowo, więc trzeba działać bardziej restrykcyjnie. Znam takie miasta na świecie, gdzie jest bardzo czysto, ale za rzucenie niedopałka papierosa jest mandat w wysokości 500 $.


5. Mieszkanie plus
Witam czy wiadomo coś w temacie mieszkania plus czy będzie taka opcja w Lublińcu jeśli tak gdzie można składać wnioski wraz z mężem i dwójką dzieci nie mamy zdolności kredytowej by kupić własne cztery kąty a chcieli byśmy wkoncu się odseparować od rodziców.
Mieszkanka,
data pytania: 2017-12-13

Szanowna Pani,

jak już wcześniej informowałem, budowa mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus jest realizowana obecnie w dwóch modelach tj. jako inwestycje pilotażowe - są to odrębne umowy pomiędzy gminami a bankiem BGK Nieruchomości oraz inwestycje (po 11 września 2017 r.) realizowane na podstawie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Ten drugi model będzie docelowo typowym rozwiązaniem systemowym programu Mieszkania Plus.

W grudniu 2016 r., a więc jeszcze na etapie pilotażu programu rządowego, Gmina Lubliniec złożyła w banku BGK Nieruchomości deklarację przystąpienia do programu budowy mieszkań. Deklaracja uzyskała wstępnie pozytywną oceną lokalizacji inwestycji. Zgodnie z informacją banku obecnie trwa jej szczegółowa analiza. Do czasu zapoznania się z propozycją banku dot. możliwości i formuły realizacji budowy mieszkań w naszym mieście w oparciu o współpracę z bankiem, nie zostaną podjęte żadne jednoznaczne decyzje. Istnieje kilka możliwości realizacji inwestycji budowy nowych mieszkań i każdą z nich gmina będzie rozważać i analizować pod kątem możliwości finansowych oraz potrzeb mieszkańców. Myślę, że w najbliższym czasie będę mógł powiedzieć więcej w tym temacie.

Szczegółowe informacje dotyczące Krajowego Zasobu Nieruchomości dostępne są na stronie http://mib.gov.pl/2-kzn.htm


6. Przejazd kolejowy
Do Pana Pawła z Steblowa. Posterunki dróżnika przejazdowego nie sa wyposażone w sygnalizacje gdzie sie znajduje pociag. Bezpieczenstwo jest najważniejsze a PLK przejazdy są do niczego potrzebne. To szalabany w góre i kierowco jezdzij
Gall,
data pytania: 2017-12-12

Szanowny Panie,

Wprawdzie wypowiedź nie ma charakteru pytania, ale postanowiłem zamieścić ww. wypowiedź (zapewne pracownika kolei).


7. PKS Lubliniec
Witam, Czy mógłby Pan zwrócić się z prośbą by PKS realizował wszystkie swoje połączenia do końca ferii województwa Śląskiego tzn do dnia 11.02.2018. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli więcej czasu na przyzwyczajenie się i zaplanowanie coś w zamian wyciętych kursów. Pozdrawiam
Mieszkaniec Lublińca,
data pytania: 2017-12-11

Szanowny Panie,

w dniu wczorajszym w Starostwie Powiatowym w Lublińcu odbyło się spotkanie w sprawie organizacji transportu publicznego na terenie powiatu lublinieckiego. Na spotkaniu obecny był likwidator przedsiębiorstwa, który przedstawił harmonogram likwidacji. Zgodnie z tym harmonogramem w dniem 1.01.2018 r. zostaną zlikwidowane cztery linie autobusowe. Na spotkaniu przedstawiciele gmin i powiatu podnieśli kwestię zbyt szybkiego terminu likwidacji połączeń i wnosili o wydłużenie czasu ich funkcjonowania. Ostateczna decyzja jest jednak po stronie likwidatora i właściciela przedsiębiorstwa tj. Skarbu Państwa.

 


8. czas zamknięcia rogatek
Witam, chciałbym poruszyć kwestię zamknięcia rogatek (głównie steblów i Częstochowska - przez inne przejazdy rzadko przejeżdżam ale podam przykład w dalszej części). Pytanie podstawowe - dlaczego tak długo są zamknięte? Oraz dlaczego czasy zamknięcia tak bardzo się różnią? Ostatnio na ul. Oleskiej stałem 11 minut! I jechał 1 pociąg! Nie 2 jak to się czasem zdarza.. myślałem że krew mnie zaleje a spieszyło mi się wtedy bardzo! Czasem stoję 3, 5, 7 minut (to i tak jest długo) ale żeby 11??? Dla porównania raz na ruski rok jechałem na Sadów, zamknęli mi przed nosem szlaban, wyjąłem szybko stoper żeby porównać co tu się dzieje i... stałem 38 sekund!! mig mig i pociąg przejechał! To są jakieś jaja co się dzieje z tymi pociagami! Poniżej niektóre informacje które znalazłem w internecie, wszędzie mowa jest o maks 120 sekundach zamknięcia, a nie 11 minut!! : "Jak wyjaśnił Kazimierz Smoliński z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, czas zamknięcia rogatek reguluje rozporządzenie z 2015 roku. Zgodnie z nim czas zamknięcia rogatek przed przejazdem pociągu na przejazdach kategorii A (obsługiwanych przez pracownika PLK) w zależności od stopnia wyposażenia posterunku dróżnika może wynosić od 60 do 120 sekund." "§ 47. Rogatki powinny być zamknięte na 2 minuty przed nadejściem pojazdu szynowego do przejazdu i pozostawać w tym stanie przez cały czas przejeżdżania pojazdu szynowego. Zarząd kolei może dla poszczególnych przejazdów skrócić czas zamknięcia rogatek przed nadejściem pojazdu szynowego, jeżeli: 1) posterunek obsługi przejazdu jest wyposażony w urządzenia sygnalizujące zbliżanie się pojazdu szynowego, 2) jest to uzasadnione warunkami miejscowymi." Proszę o racjonalne wytłumaczenie problemu inaczej będę dalej interweniował, jestem mieszkańcem Steblowa i dzienne postoje po 7 minut doprowadzają mnie do piii.......
Paweł,
data pytania: 2017-12-11

Szanowny Panie Pawle,

za organizację pracy rogatek odpowiada PLK i tam proszę kierować swoje uwagi.


9. Girandy
10.12.17r. Ul. K. Miarki Obiecał Pan w tym roku dołożyć do obecnych girlandów więcej elementów , bo obecne w ogóle są nie widoczne, szkoda energii elektrycznej, może ująć z innych ulic, gdzie jest przesyt , na ulicy Paderewskiego są piękne. Lubliniec jest coraz piękniejszy i to jest Pana zasługa , dziękuję. Zdrowych i wesołych Świat , szczęśliwego nowego 2018 roku. Mieszkanka ul. K. Miarki.
Mieszkanka ul. K. Miarki ,
data pytania: 2017-12-10

Szanowna Pani,

Przepraszam, ale z uwagi na konieczne wydatki (m.in. reformę oświaty) musiałem obciąć m.in. tego typu wydatki.


10. parkowanie na pasie do jazdy na Żeromskiego
Panie Burmistrzu, Szerokość ulicy 5 metrów jest prawidłowa ale jak samochody parkują na pasie do jazdy to ile wg Pana zostaje? Czy nadal dwa samochody mogą się wyminąć skoro jeszcze trzecie stoi na jednym pasie bo parkuje cały czas? Chyba trzy samochody nie zmieszczą się obok siebie: dwa jadące w przeciwnych kierunkach i jedno zaparkowane na pasie do jazdy.... Coś tu chyba jest nie tak nawet jak zgodne z przepisami.
Obserwator,
data pytania: 2017-12-10

Szanowny Obserwatorze,

nie nadążam za Pana tokiem rozumowania, przecież opisana w treści pytania sytuacja może się zdarzyć na każdej innej drodze, a kwestie korzystania z dróg publicznych regulują przepisy o ruchu drogowym.


Wydarzenia

Grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.