PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Butelki po piwie i wódce na przystankach PKS
Mam pytanie,do kogo należy utrzymanie porządku na przystankach autobusowych przy dworcu PKP? Niestety,ale te butelki po piwach i wódce, pety z papierosów i łuski ze słonecznika na każdym prawie przystanku przy dworcu,to nie za piękny obrazek i wizytówka miasta. Policja jest prawie na przeciwko dworca, a tam wygląda jakby ktoś impreze zrobił.
Mieszkanka Lublińca,
data pytania: 2018-08-19

Szanowna Pani,

W najbliższych dniach teren zostanie posprzątany.

 


2. Podziękowanie
Szanowny Panie Burmistrzu. Szanowny Panie Burmistrzu. Bardzo dziękuję za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby czyli mieszkańców Kokotka w sprawie przycięcia drzewostanu na poboczach oraz pomoc w oznakowaniu tej miejscowości, gdzie przez tyle lat nie można było tego dokonać .Jeszcze raz dziękuję za pomoc w załatwieniu tych spraw. Teraz możemy spokojnie poruszać się poboczem ulicy, poprawiła się widoczność i bezpieczeństwo. Współpraca z Panem jest dla mnie i mieszkańców dużą przyjemnością. Z poważaniem Bożena mieszkanka Kokotka.
Bożena Koktek,
data pytania: 2018-08-18

Szanowna Pani,

Dziękuję za miłe słowa. Kolejne tematy związane z Kokotkiem będą realizowane.


3. Domknąć obwodnice od strony ul. Klonowej
Panie Burmistrzu dlaczego tak długo trwa wykup działek przez wójta gminy Kochanowice pod budowę ostatniej nitki domykającej obwodnice? Czy problemy są związane z kwestiami uporu własciciela pola, czy jednak sprawy finansowe blokują rozpoczęcie budowy? Jak pan burmistrz chce rozwiązać ważny problem, aby zakończyć prace w ciągu najbliższych czterech lat?
Romek,
data pytania: 2018-08-17

Szanowny Panie,

Temat ten jest bardzo złożony. W dniu 23 maja br. w Urzędzie Miejskim w Lublińcu odbyło się w tej sprawie spotkanie z udziałem wójta Gminy Kochanowice oraz przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Na spotkaniu ustalono, że wójt Kochanowic wystąpi do GDDKiA o warunki włączenia się do północnej obwodnicy miasta. Wstępnie GDDKiA zaakceptowała zaproponowany wariant połączenia. W najbliższych latach ma funkcjonować rządowy program budowy dróg, z którego Gmina Kochanowice mogłaby skorzystać w 80%, a miasto Lubliniec w 50%, tak więc warto zabiegać o tego typu dofinansowanie. Wstępne szacunki budowy drogi to ok. 10 mln zł. Jeżeli będzie wola ze strony Kochanowic to sądzę, że okres 3-4 lat jest potrzebny na realizację tego przedsięwzięcia.


4. oczyszczalnia
Witam Panie Burmistrzu piękne sierpniowe wieczory a w okolicach gdzie mieszkam z rodziną jak zwykle smród. wczoraj czyli 14 sierpnia oraz dziś 15 sierpnia. Jak rozumiem znów będzie odpowiedź, że modernizacja oczyszczalni w toku, że robi Pan co może. Ale jakoś mnie to nie przekonuje. Ponawiam pytanie: co Pan jako Burmistrz tego pięknego miasta ma zamiar z tym zrobić????
wdychający smród,
data pytania: 2018-08-15

Szanowny Panie,

Wiele wysiłku włożyliśmy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego, aby pozyskać dotację na modernizację naszej oczyszczalni ścieków, która rozpocznie się wiosną 2019 r. i potrwa dwa lata. Myślę, że już w 2019 r. problem smrodu zostanie ograniczony do minimum. Kiedy była budowana oczyszczalnia ścieków, okolica była niezabudowana, teraz jest inaczej.

Wiem, że modernizacja powinna rozpocząć się już w br., ale procedury w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej są bardzo złożone i długotrwałe. Najważniejsze jest jednak to, że otrzymaliśmy blisko 19 mln dofinansowania – cała modernizacja pochłonie ok. 35 mln zł. Mogę zapewnić, że po modernizacji zniknie problem nieprzyjemnych odorów.


5. Parking pod sklepem Elmir
Witam ! Szanowny Panie Burmistrzu moje pytanie dotyczyć będzie parkowania samochodów pod sklepem Elmir na ul.Św Anny Wykonano prace remontową tejże ulicy,zrobiono również specjalne zatoczki dla tych, którzy chcą korzystać z Agencji PKO oraz tych, którzy chcieliby zrobić zakupy w tym właśnie sklepie. Jednakże codziennie jest ta sama sytuacja,chodnik który należy się pieszym oblegany jest przez samochody stojące przy tym że sklepie. Przejść ? nie przejdziesz ..nie wspominając o matce z wóźkiem Samochody wjeżdżają na chodnik i usuwają pieszych Dni targowe? to kolejna masakra. Nie dość że człowiek musi uwaźać na kierowców z przeciwka, to dodatkowo slalomem zmuszony jest pokonać tych ,którzy stoją pod sklepem. Pytam więc jak długo będziemy tolerować takie bezpańskie stawianie samochodów? Czy właściciel tego sklepu jest aż tak zarobiony swoją pracą że nie widzi parkingów po przeciwnej stronie swojego sklepu? Przecież mając własną działalność, powinno się i mieć zaplecze parkingowe dla klientów. Pozdrawiam
Kaqtol,
data pytania: 2018-08-15

Szanowny Panie,

Zleciłem Straży Miejskiej częste kontrole na ul. Św. Anny, szczególnie w dni targowe.


6. Droga
Panie burmistrzu czy można podjąć jakieś kroki przy boisku na ulicy Powstańców Śl. przy sklepie z dywanami? Dochodzi tam do zagrożenia potrącenia użytkowników tego obiektu.Poprzez dziury w ogrodzeniu piłka wylatuje na drogę i dzieci wybiegają za nią . Czytałem niedawno posty na temat zagrożenia na tym boisku,gdzie miasto nie kwapi się do renowacji tego terenu.Czy mamy czekać aż dojdzie w tym miejscu do tragedii?My kierowcy w tym miejscu zwalniamy bo jest tam przejście dla pieszych,ale dzieci nie zawsze zareagują poprawnie.Proszę monitorowanie tego tematu bo przy tragedii będą winni kierowcy,rodzice,dzieci tylko nie osoby odpowiedzialne za ten teren!!!!!
Kierowca,
data pytania: 2018-08-13

Szanowny Panie,

Jeżeli chodzi o teren wymieniony w pytaniu, to mamy plany na jego kompleksowe zagospodarowanie. Chcę się spotkać z mieszkańcami w najbliższym czasie, aby przedstawić propozycję.


7. Ogródek piwny Strzelnica Lubliniec ul.Stalmacha
Panie Burmistrzu ,proszę o zainteresowanie sie lokalem Strzelnica w którym co weekendy sa wiecznie awantury i interwencje policji. Nocny hałas, nadmierne krzykiI i bijatyki .Powracające pijane osoby niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze. Rozbite szkło na chodnikach leżace butelki obok posesji,oraz zakucanie nocnej ciszy do samego rana .Mieszkańcy w poranne niedziele muszą omijać zaśmiecone chodniki.Firma ma ochronę, a nie umie zadbać o porządek własnej działalności.
Mieszkańcy ulicy Stalmacha,
data pytania: 2018-08-12

Szanowni Mieszkańcy ul. Stalmacha:

 

Sprawę zakłócania ciszy nocnej oraz spokoju i porządku publicznego, a także zaśmiecania miejsc publicznych przekazałem do realizacji Straży Miejskiej. Równolegle przekazałem informację związaną ze wskazanym przez Państwa problemem do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Natomiast co do wskazanych przez Państwa wykroczeń należy na bieżąco zgłaszać powyższe pod numerem alarmowym Straży Miejskiej oraz Policji, gdyż ewentualne postępowanie mandatowe można zastosować li i jedynie wobec sprawcy wykroczenia. Ponadto, jak wynika z mej wiedzy, KPP w Lublińcu już prowadzi czynności pod kątem wykroczenia z art. 51 Kodeksu Wykroczeń.


8. Śmieci
Szanowny Panie Burmistrzu, Regularnie czytam pytania i udzielane na nie odpowiedzi. Ostatnio jedno z nich dotyczyło firmy wyworzącej śmieci i segregacji odpadów. Co mamy robić w sytuacji, kiedy pracownicy wspomnianej firmy mówią nam mieszkańcom, że mamy się nie przejmować segregacją, bo im się nie opłaca tego wywozić np. na Śląsk?
Izabela,
data pytania: 2018-08-10

Szanowna Pani Izabelo,

Wyjaśniam Pani wątpliwości. Województwo śląskie zostało podzielone zgodnie z planem gospodarki odpadami na Regiony Gospodarki Odpadami Komunalnymi I, II oraz III. Gmina Lubliniec została włączona w skład Regionu I obejmującego północną część województwa śląskiego. Celem tego podziału było założenie, aby odpady trafiały do przetwarzania jak najbliżej miejsca ich wytwarzania. Zgodnie z założeniami planu dotyczącymi utrzymywania w regionach wystarczającej sieci instalacji gospodarowania odpadami na terenie Regionu I funkcjonują 3 Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych w zakresie mechaniczno-biologicznego przetwarzania oraz przetwarzania odpadów zielonych i innych bioodpadów w Sobuczynie, Konopiskach i Zawierciu. Wszystkie odpady zmieszane oraz zielone zebrane w gminie Lubliniec muszą trafić do jednego z ww RIPOK-ów w naszym regionie.


9. Dożynki Powiatowe
Panie Burmistrzu, Dożynki Powiatowe które odbędą się w Lublińcu są poniekąd wydarzeniem bardzo ważnym. Czytając program tej imprezy mam wrażenie że organizuje ja bardzo biedna wioska. Niestety ale ale takie miejscowości jak Koszęcin, Ciasna czy chociażby Kochanowice potrafią zrobić znacznie ciekawsze imprezy. W Lublińcu z roku na rok jest co raz gorzej. Może czas najwyższy wymienić osoby które zajmują się organizacja imprez . A dać nową świeżą krew z nowymi ciekawymi pomysłami. Pozdrawiam Piotr
Piotr ,
data pytania: 2018-08-09

Szanowny Panie Piotrze,

Organizatorem takich wydarzeń jak: Dni Lublińca czy Dożynki Powiatowe jest Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski (w przypadku dożynek również Starostwo Powiatowe) i tak kluczowe decyzje, jak wybór gwiazd, zawsze podejmowane są wspólnie. Program dożynek ma swoje stałe elementy, jak np. prezentacje poszczególnych gmin. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe zespoły, to oczywiście rzecz gustu. Tym razem postawiliśmy na utwory zespołu Czerwone Gitary i zespołu Abba. Podczas dożynek będzie zatem można wysłuchać ponadczasowych znanych wszystkim przebojów. Wystąpi ponadto Aleksander Martinez, który również zaprezentuje światowe hity. Atmosferę na imprezie tworzą ludzie, zapraszam Pana zatem ze znajomymi, z dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem.

Przypomnę tylko, że ci sami „organizatorzy”, których proponuje Pan wymienić, tylko w tym roku zorganizowali koncerty: Katarzyny Groniec, Piotra Lempy- koncertującego na scenach operowych na całym świecie,  zespołu IRA czy Piersi, Koncert Noworoczny Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z MDK z udziałem trzech światowej sławy tenorów oraz premierę dwóch spektakli Teatru po Pracy pt.: „Nie taki sam”, „Alejchem szalom”, czy balet „Jezioro łabędzie”. I na wszystkich tych wydarzeniach było bardzo dużo ludzi, a większość skończyła się owacjami na stojąco. Jeśli zatem ma Pan gotowy pomysł na organizację imprezy, bardzo prosimy o jego przedstawienie, bo cały czas jesteśmy otwarci na nowe propozycje i współpracę.

 

 


10. Plac zabaw
Witam ponownie. Ponawiam swoje pytanie odnośnie placu zabaw w kokotku. Ponoć ma być dzierzawiony teren z nadleśnictwa na którym jeszcze do niedawna rosło zboże, zboze jest już skoszone, czy w tym roku zostaną zaczęte pracę nad zrobieniem miejsca dla dzieci ?
Mieszkanka Kokotka ,
data pytania: 2018-08-09

Szanowna Pani,

W tym roku zamierzam przystąpić do realizacji budowy placu zabaw. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z Nadleśnictwem.


Wydarzenia

Sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbliższe

10 Sie 2018
12:00AM
XIV BIEG KATORŻNIKA
26 Sie 2018
12:00AM
Dożynki Powiatowe

Na skróty

 wybory

ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.