PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Parking BP i okolica
Zarząd miasta sprzedając ten plac wykazał się brakiem perspektywicznego myslenia ,uczciwie trzeba przyznać ,ze pana tam nie było i trudno pana za to winić .interesują nas bardzo ustalenia z tego spotkania.Teraz inny temat ile środków w budżecie zostało przeznaczonych zgodnie z ustawą na sterylizacje zwierząt bezdomnych i majacych właścicieli?
Angelika,
data pytania: 2018-02-18

Szanowna Pani Angeliko,

Spotkanie odbędzie się w tym tygodniu.

Natomiast na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lubliniec w roku 2018 zostały przeznaczone w budżecie środki w łącznej kwocie 98.567,00 zł.


2. Parking BP i okolica
Witam! dalej temat tego nieszczęsnego parkingu uważam ,ze jest on niedostatecznie oznakowany i celowo ludzie sa wprowadzani w błąd ,w czym rzecz? a w tym,że przy wjeździe za myjniami na te wyboje przy tej rzece nie ma znaku,że parking płatny i ktoś niezorientowany postawi auto ,pójdzie ,a potem ta pani napastuje go o opłatę! Ciekawi mnie również jaka jest historia tego placu gdzie jest stacja czy był to kiedyś teren miejski czy kościelny?
Angelika,
data pytania: 2018-02-13

Szanowna Panie Angeliko,

W latach 90. Zarząd Miasta sprzedał ten teren BP. W gestii miasta został tylko wąski pas przylegający do Lublinicy. W najbliższych dniach planowane jest kolejne spotkanie z dyrektorem BP w sprawie uporządkowania tego tematu.  


3. transport
po co komu centrum przesiadkowe jak dziś nie zatrzymuje się żaden autobus ja czasem korzystam z transportu zbiorowego i żebym mógł pojechać pociągiem w dalszą podróż to muszę iść z centrum miasta pieszo bo prywatni przewoźnicy się nie zatrzymują na dworcu
pasażer,
data pytania: 2018-02-13

Szanowny Panie,

lokalizację przystanków w mieście określa uchwała Rady Miejskiej w Lublińcu. Po zakończeniu inwestycji nowowybudowane centrum przesiadkowe będzie pełniło m. in. taką funkcję.


4. Szczygłów
Szanowny Panie, nie mogę się doczekać odpowiedzi na moje pytanie zadane około 24 stycznia br. a dotyczące lustra drogowego na ul. Szczygłów, pomimo iż pytanie było rzeczowe i zgodne z regulaminem zadawania pytań.
ADAM,
data pytania: 2018-02-12

Szanowny Panie Adamie,

w opracowanej dokumentacji zmiany organizacji ruchu dla miasta Lublińca montaż lustra na  ul. Szczygłów nie został uwzględniony. Jednakże, w miarę możliwości technicznych, wiosną br. rozważę jego montaż.


5. brak odpowiedzi na pytanie
witam nie została udzielona mi odpowiedz na pytanie z dnia 08,01,2018 w sprawie żywienia przedszkola. czy pan odpowiada tylko na wybrane pytania?
mama przedszkolaka,
data pytania: 2018-02-12

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na zadane pytanie z dnia 1.08.2018 "Panie burmistrzu mam pytanie odnoszące się do żywienia w przedszkolu. Dlaczego nasze dzieci dostają na śniadanie po ćwiartce kromki chleba? Owszem są rozłożone te kawałeczki chleba( bo inaczej tego nie można nazwać) na talerzu i dziecko samo może brać ale jestem pewna że jak by się przeliczyło to kawałeczków było by tyle co dzieci w grupie. Jedna pani była zdziwiona że moja córka zjadła pół malutkiej bułki i jeszcze była głodna ale niestety wiecje nie dostała bo nie było .!!! Myślę że odżywianie dzieci w przedszkolu powinno być troszkę bardziej rozmaicie i lepiej by było wiecje i żeby zostało niż miało by dziecko głodne chodzić. Od dłuższego czasu muszę budzić dziecko wcześniej by dać mu w domu pożądane śniadanie bo w przedszkolu się nie najada bo nie ma czym. A śniadanie to najważniejszy posiłek dnia . Może warto sprawdzić personel czy gdzieś nie wynoszą jak w jednym z warszawskich przedszkoli gdzie personel wychodził z torbami pełnymi jak z supermarketu a dzieci dostawały najcieńszy plasterek ogórka jaki tylko można było ukroić praktycznie przejzroczysty."


Z wielką uwagą przeczytałem treść Pani pytania. Z opisanej przez Panią sytuacji wynika, że dzieci w miejskich przedszkolach głodują, bo personel placówek kradnie żywność. Ponieważ w bardzo odważny sposób wyraża Pani swoją opinię , zakładam, że jest Pani przekonana do swoich racji i ma Pani na nie niezbite dowody. Pierwszy raz spotkałem się z takim zarzutem, dlatego bardzo proszę o wskazanie placówki, w której Pani daniem dochodzi do tych nieprawidłowości. Chcę się upewnić, czy aby na pewno ma Pani na uwadze miejską placówkę przedszkolną. Większość obiektów jest monitorowana, dlatego łatwo będzie sprawdzić faktyczny stan rzeczy. Jadłospis w miejskich przedszkolach jest bardzo urozmaicony i trudno mi wyobrazić sobie sytuację, że dzieciom odmawia się jedzenia. Za sposób organizacji żywienia odpowiada dyrektor placówki. Są przedszkola, w których dzieci same przygotowują sobie kanapki, w zależności od tego ile są w stanie zjeść i na co mają ochotę, jak również takie, w których duże kromki pieczywa, warzyw, owoców i wędlin podzielone są ma mniejsze porcje. Ktoś kto potrafi i lubi dużo zjeść, może uznać taki stan rzeczy za ograniczenie racji żywieniowych, co jest absurdem, ponieważ dziecko może wziąć na talerz tyle kawałków poszczególnych produktów,  ile jest w stanie w danym momencie zjeść. Bardzo ważne jest wyuczenie na etapie przedszkolnym w dziecku dobrych nawyków żywieniowych oraz szacunku do żywności.


6. Lubliniecka Pediatria
Kochany Panie Burmistrzu! Od lat wiadomo, że jest Pan wspaniałym włodarzem naszego miasta, widać to wokoło jak miasto z dnia a dzień jest piękniejsze. Ma Pan wielkie serce i wielokrotnie pomagał Pan naszemu szpitalowi i myślę, że zrobi Pan wszystko, aby lubliniecka pediatria nie była zawieszona z powodu braku kierownika oddziału - ordynatora oraz innych lekarzy, bo jak podaje lokalna prasa taka sytuacja może wkrótce zaistnieć. W Lublińcu jest dużo dzieci, czego dowodem są pełne przedszkola, szkoły, ale wielkim problemem dla rodziców będzie wędrówka z chorym dzieckiem po kraju w poszukiwaniu oddziału, który zapewni nam opiekę medyczną. Bardzo prosimy o zainteresowanie się tym problemem. W naszym mieście jest wielu pediatrów, którzy mogliby podjąć pracę w tej lecznicy. Anka
Anka,
data pytania: 2018-02-10

Szanowna Pani,

Już kontaktowałem się ze Starostą Lublinieckim w tej sprawie. W tym tygodniu zamierzam się spotkać z Panem starostą – mam kilka spraw do omówienia, m.in. problem pediatrii.


7. Lodowisko
Dzień dobry Do kiedy można korzystać z lodowiska? Dziękuje i Poazdrwiam
Tomasz,
data pytania: 2018-02-09

Szanowny Panie Tomaszu,

Lodowisko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie czynne do końca lutego br. zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej administratora zgklic.pl

 

 

 


8. oświetlenie ulic
Często chodzę wieczorem po ulicach Lublińca i się zastanawiam dlaczego Urząd Miasta pięknie oświetlił ulicę Zachodnią od ulicy Lipska Góra do jedynej posesji w tej części ul. Zachodniej (tą ulicą wieczorem nikt nie chodzi oprócz mnie) a nie może oświetlić ul. Łąkowej gdzie mieszka już kilkanaście rodzin? Wystarczy zamontować (na ul. Łąkowej) trzy-cztery lampy solarne które w razie budowy ulicy można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce.
aktywny,
data pytania: 2018-02-09

Szanowny Panie,

Oświetlenie ul. Zachodniej na części, o której wspomniano w treści pytania, zostało zrealizowane na wniosek mieszkańców przez firmę Tauron. Oprawy oświetleniowe zostały zamontowane na istniejącej sieci i Gmina Lubliniec nie poniosła z tego tytułu żadnych kosztów. Wykonanie oświetlenia ul. Łąkowej zostanie zrealizowane po opracowaniu dokumentacji technicznej.


9. Dynamiczna informacja pasazerska PKP
Czy wiadomo Panu juz cos wiecej na temat montazu dynamicznej informacji pasazerskiej na lublinieckim dworcu PKP? Kiedy w koncu to nastapi?
Lubliniczanin,
data pytania: 2018-02-08

Szanowny Panie,

Nie mam żadnych nowych informacji na ten temat.


10. Pszczoły
Dzień dobry, mam pytanie czy na mojej posesji mogę postawić ule?
Tadek,
data pytania: 2018-02-07

Szanowny Panie Tadeuszu,

Pszczoła miodna (Apis mellifera) zaliczana jest do zwierząt gospodarskich i ustawa z dnia 29 czerwca 2007 roku o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz.U. z 2017r poz.2132) reguluje sprawy z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich. Natomiast w § 15 rozdziału 6 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubliniec (uchwała nr 186/XVIII/2016 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 28 stycznia 2016 r.) są określone zasady utrzymywania zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolnej na terenie Lublińca.

 

 


Wydarzenia

Luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

bulwar

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.