PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Rowery
Czy w naszym mieście jest jakieś miasteczko ruchu drogowego ,gdzie dzieci mogą uczyć się jeździć na rowerku.jeśli tak to gdzie ? kto to obsługuje i czy jest tam policjant?.Jeżeli nie czy można takie cos zorganizować i uczyć dzieci przez fachowców ruchu ?
Hanys,
data pytania: 2017-10-12

Szanowny Panie,

Miasteczko ruchu drogowego jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Co roku odbywa się na nim Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym, który szkoła organizuje razem z Policją.

Teren szkoły jest zamknięty, ale po uzgodnieniu z dyrekcją szkoły z miasteczka ruchu drogowego korzystają również inne szkoły i przedszkola. Terenu nie obsługuje policja, zajęcia prowadzą sami nauczyciele, którzy przychodzą z dziećmi na zajęcia. Wiem też, że systematycznie policjanci odwiedzają nasze placówki oświatowe, ale też dzieci przychodzą na komendę na zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne, podczas których przybliżają dzieciom przepisy drogowe i zasady bezpieczeństwa. Z resztą zagadnienia te znajdują się również podstawach programowych dla przedszkoli i szkół.

Jeśli chce Pan skorzystać z tego placu, proszę, by skontaktował się Pan z Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.


2. godziny otwracia/ zamknięcia przedszkola
Dzień dobry Panie Burmistrzu piszę do Pana bo niestety jestem zmuszona sprawdzić wiarygodność obiecanego słowa pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 (która zwodzi mnie z odpowiedzią już dłuższy czas i ciągle mówi, że jest uzależniona od Pana Burmistrza ). We wrześniu br. na zebraniu w Przedszkolu został przez jedną z mam poruszony temat godzin zamknięcia przedszkola (poproszono żeby przedłużyć o pół godziny zamknięcie przedszkola z godz. 16:00-16:30) wiadomo, że każdy rodzic kończy pracę w różnych godzinach i chodzi tylko o pół godziny (inne przedszkola w Lublińcu tak funkcjonują) taką prośbę skierowało do Pani Dyrektor czwórka rodziców (w tym dwójka usłyszała, że nie można przedłużyć godziny zamknięcia dlatego, że przez danych rodziców dziecko, inni rodzice też będą później odbierać swoje dzieci). Nasza prośba nie jest Naszą zachcianką, która umożliwi Nam spędzenie dłuższego czasu w domu bez dzieci, tylko i wyłącznie dlatego, że pracujemy do godz. 16 i nie każdy może zwalniać się wcześniej albo płacić karę za nie odbicie karty do godz. 16, nie zawsze dziadkowie, ciocie, wujkowie mogą odebrać Nasze dzieci...Panie Burmistrzu nie jest tajemnicą, że współpraca Pani Dyrektor z rodzicami jest bardzo uciążliwa proszę Pana o pomoc i pozytywne rozpatrzenie Naszej wielkiej prośby. Pozdrawiam
mama przedszkolaka,
data pytania: 2017-10-11

Szanowna Pani,

To prawda, że Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 3 w Lublińcu złożyła na piśmie zapytanie w sprawie wyrażenia zgody na wydłużenia godzin pracy jednostki.

Po dokonaniu analizy finansowej przez Centrum Usług Wspólnych w Lublińcu, w odpowiedzi nie wyraziłem zgody, z uwagi na wysoki koszt zatrudnienia pracowników oraz niewielką liczbę osób zainteresowanych przedmiotową sprawą.


3. Sparta...
W Gazecie Lublinieckiej ukazał się artykuł mówiący o tym, że Sparta prosi miasto o pieniądze. Proszę w związku z tym o informację, czy Sparta ponosi opłaty związane z korzystaniem ze Stadionu Miejskiego? I dlaczego to miasto musi się martwić o zaplecze klubu Sparta? Każdy inny klub sportowy działający w Lublińcu musi dbać sam o siebie.
Krzysztof,
data pytania: 2017-10-11

Szanowny Panie Krzysztofie,

miasto pomaga różnym klubom w ramach otwartych konkursów i grantów. Stadion Miejski jest utrzymywany przez miasto. Z uwagi na AMW, która chce zmodernizować swój obiekt, jest pilna potrzeba budowy nowego zaplecza socjalnego, które będzie służyło nie tylko Sparcie.


4. Dziury na Brzozowej
Witam Na wymienionej w temacie ulicy sa niemale dziury z ktorymi nic sie nie robi. Wjezdzajac w jedna z nich uszkodzilem dwie felgi aluminiowe, ktore trzeba prostowac. Komu mam wystawic/przedstawic rachunek za te usluge ?
kierowca,
data pytania: 2017-10-10

Szanwony Panie,

Firma, która wygrała przetarg, pomimo kilkukrotnych wezwań nie realizuje zleceń. Codziennie naliczamy 300 zł kary. Wczoraj wysłałem kolejne ponaglenie.


5. ul.Sobieskiego
Witam Panie Burmistrzu. Ponownie proszę o udostępnienie rzutów remontu ul.Sobieskiego na którą jest już zrobiony projekt. Z poważaniem Marcin
Marcin,
data pytania: 2017-10-10

Szanowny Panie Marcinie,

plan sytuacyjny przebudowy ul. Sobieskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Majdanek do skrzyżowania z ul. 11-go Listopada zamieszczono pod adresem http://www.lubliniec.eu/zalaczniki/SIWZ/plan%20sytuacyjny.pdf.


6. śmietnik
Szanowny Panie Burmistrzu w jakim terminie planowane jest obiecane przez Pana wykonanie miejsca na kosze pomiędzy blokami ZHP 2 i Tysiąclecia 2? Z informacji, jaką otrzymaliśmy od Pana w marcu miał to być czerwiec 2017r.!
mieszkanka osiedla,
data pytania: 2017-10-09

Szanowna Pani,

w sprawie szczegółów dotyczących obsługi nieruchomości proszę o bezpośredni kontakt z zarządcami Waszych nieruchomości.


7. Remont Św Anny i Mickiewicza
Panie Burmistrzu a co Pan na to aby remont tych ulic odbywał się w dzień a nie w nocy??!!! Dzieci nie mają jak spać bo się wszystko trzęsie w domu i hałas i światła!! Pogięło was? Nie mogę już kulturalnie bo nerwy mam straszne! Jak tak nie zna nie liczyć się z człowiekiem! Prawie 21 godzina a tam rumor jak na budowie na wyspie bezludnej! Tu ludzie mieszkają! Dzieci do szkoły rano!! Wstydzili byście się po prostu i proszę mi się nie tłumaczyć głupio a to przerwać!!
Mieszkanka Lublińca ,
data pytania: 2017-10-09

Szanwona Pani,

poleciłem funkcjonariuszom Straży Miejskiej przeprowadzenie interwencji u kierowników robót, aby nie dopuścić do takich sytuacji w przyszłości.


8. mieszkania plus
Panie Burmistrzu,na jakim etapie jest sprawa mieszkań plus? Czy już wiadomo kiedy ruszy program?z kim będzie można się kontaktować, w tej sprawie?czy jest już jakaś "lista" na którą się należy wpisać,aby skorzystać z tego programu?
Anna,
data pytania: 2017-10-09

Szanowna Pani Anno,

W ubiegłym tygodniu wysłałem kolejne pismo do BGK (operator programu) w sprawie stanu rzeczy. Po uzyskaniu odpowiedzi podzielę się nią z zainteresowanymi.


9. Częstochowskie lobbowanie
Panie Burmistrzu,wiem że to nie pana działka, ale chciałem zapytać, co Pan sądzi o tym, że w niby lublinieckich gazetach coraz częściej i ciągle pisze się o Częstochowie. Np ostatni Dziennik Zachodni w Lublincu porusza w szerokim artykule problem PKSu w Częstochowie. A co nas to tu w Lublińcu do jasnej ciasnej obchodzi?! To, ze czestochowski PKS ma kłopoty, to chyba nie ejst problem mieszkańców powiatu lublinieckiego! Nasz lubliniecki PKS ledwo zipi i jakoś redaktorzy o tym nie piszą. Nie jest to czasem panie burmistrzu takie powolne lobbowanie redakcj Dziennika na rzecz przyzwyczajnia nas w Lublińcu do powrotu woj.czestochowskiego? Bo nie rozumiem, ze radakcja Dziennika nie ma tematów z Ziemi Lublinieckiej, tylko wtłaczają nam częstochowskie! To bulwersujące. Juz tej gazety nie będę kupować.
Lubliniczanin,
data pytania: 2017-10-08

Szanowny Panie,

Z powyższą opinią spotykam się coraz częściej. Myślę, że Redakcja weźmie pod uwagę głosy mieszkańców naszego miasta.


10. Św.Anny
Witam serdecznie Pana Burmistrza, czy ul św. Anny będzie miała wylaną jeszcze jedną warstwę asfaltu? Pytam ponieważ podjazdy do posesji to jakaś masakra, jedne mają po 1 cm inne po 6 wysokości. Na osiedle bloków 33-35 idzie sobie koło urwać. To samo tyczy się studzienek, przy mniejszych opadach woda po prostu będzie sobie mijała je i płynęła sobie dalej. Jedne poniżej asfaltu inne na wzniesieniu. Drugie pytanko czy oświetlenie uliczne będzie wymienione na źródło światła typu LED?
Maciek,
data pytania: 2017-10-08

Szanowny Panie Maćku,

modernizacja ul. Św. Anny jest inwestycją Starostwa dofinansowaną przez Miasto. Z tego co wiem, będzie 2 warstwa asfaltu.

Na chwilę obecną nie przewidujemy wymiany opraw na ledowe.


Wydarzenia

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe

17 Paź 2017
12:00AM
60-Lecia P.Z.E.R i J
20 Paź 2017
08:00AM - 05:00PM
Urodziny Kubusia Puchatka

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.