PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. smród z krynickiego
Witam Panie burmistrzu co Pan dalej zamierza z firmą Krynicki smród jest nie do wytrzymania Mieszkańcy wokół strefy ekonomiczne muszą tak cierpieć a co z naszym zdrowiem. . Obiecywanki firmy że przestaną smrodzić. Jak wyjść z dziećmi na spacer, od tego smrodu poprostu robie się nie dobrze i boli głowa. Od przyjazdu telewizji mińął juz miesiąć a tu nic sie nie dzieje i chyba jest coraz gorzej.
anna,
data pytania: 2017-02-23

Szanowna Pani Anno,

W najbliższych dniach wspólnie ze Starostą mamy spotkanie z Zarządem firmy. Na spotkaniu postawimy sprawę bardzo jasno i kategorycznie - przewidywana w bieżącym roku modernizacja zakładu musi zlikwidować ww. uciążliwości.


2. W gestii Starostwa
Witam ponownie Pana Burmistrza! W sprawie ul. Wyszyńskiego odpowiedział Pan: "Starostwo ma dokumentację techniczną tej ulicy". 1. Co ten fakt oznacza dla nas mieszkańców i co z tego wynika? 2. Czy uważa Pan, że Starostwo Powiatowe jest potrzebne mieszkańcom miasta i powiatu? Ja uważam, że Starostwo Powiatowe jest niepotrzebne, bo bez niego mieszkańcom żyłoby się łatwiej i ubolewam nad tym, że moja ulica nie leży w gestii Urzędu Miasta.
EWA,
data pytania: 2017-02-23

Szanowna Pani Ewo,

Odpowiadając na 1 pytanie stwierdzam, że gdyby Starosta miał środki finansowe, to mógłby ogłosić przetarg na ww. ulicę. Może to zrobi w ramach przyszłorocznych "schetynówek"? Podział dróg na krajowe, wojewódzkie, powiatowe i miejskie jest chory. Drogi powinny być podzielone: na drogi krajowe i drogi gminne (miejskie), ewentualnie jeszcze wojewódzkie specjalnego znaczenia.


3. Do 7 klasy
Szanowny Panie Burmistrzu, mam pytanko. Mam dziecko w klasie 6, czy ono zostanie w swojej szkole czy może przejść do nowej podstawówki gdzie ma brata w gimnazjum, bo ja już z tego nić nie rozumiem. W gimnazjum mówią, że teraz nie będzie klasy I gimnazjum tylko 7 a w podstawówce, że ona będzie chodziła tam aż do 8 klasy.
Jarek,
data pytania: 2017-02-23

Szanowny Panie Jarku,

Niektóre klasy VI z obecnych szkół podstawowych mogą zostać wskazane przez dyrektora placówki do przeniesienia do nowo powstałej szkoły podstawowej w budynku dotychczasowego gimnazjum. Dyrektorzy szkół mają czas na podjęcie tej ważnej decyzji do ok. 15 marca. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że wskazanie do przeniesienia nie jest jednoznaczne z przeniesieniem, jeżeli rodzice dzieci nie wyrażą na nie zgody!


4. Spotkanie w sprawie C.H. na Częstochowskiej
Witam Pana serdecznie. W jednym z pytań w sprawie nowego centrum handlowego które ma powstać przy ul. Czestochowskiej odpowiedzial Pan ze w najblizszy piatek ma Pan odbyć spotkanie w tej sprawie. Na dzień dzisiejszy chodzilo juz o ubiegły piątek tak wiec chciałbym zapytac czy wiadomo cos wiecej o planach inwestora który chce wybudowac centrum handlowe na Czestochowskiej?
Przemek,
data pytania: 2017-02-22

Szanowny Panie Przemku,

Do spotkania doszło. Na spotkaniu przedstawiłem swoje stanowisko zgodne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego w 2006 r., z którego wynika możliwość budowy obiektów handlowo – usługowych. Jednak bez rozwiązania problemów komunikacyjnych w tym rejonie moje stanowisko w tej sprawie jest negatywne.


5. parking za szpitalem powiatowym
Panie Burmistrzu, czy Panu wiadomo, że Lubliniec ma nowy basen - parking za szpitalem powiatowym? Samochody można zaparkować tylko na obrzeżach a 90% powierzchni parkingu to błoto i woda. Wobec braku miejsc do parkowania ... Beata
Beata,
data pytania: 2017-02-22

Szanowna Pani Beato,

Teren ten jest własnością Starostwa, więc trudno mi zająć stanowisko w tej sprawie.


6. Wielkie rżnięcie drzew
Witam, Czy urząd monitoruje wycinkę drzew w mieście po zmianie ustawy przez PiS? Na przykład padły wszystkie drzewa na terenie Sparty. Również na terenie "Zameczku", ale tam chyba rządzi powiat i skorzystał z okazji.
Pilarz,
data pytania: 2017-02-21

Szanowny Panie,

Tak, od kilku dni SM monitoruje ten niebywały proces. Jeżeli chodzi o Spartę, to wykonawca modernizacji miał stosowne pozwolenie na wycinkę drzew. Jeżeli chodzi o Zameczek, to proszę pytać Starostwo.


7. Nabór do przedszkola
Witam Panie Burmistrzu, czy w nadchodzącej rekrutacji do przedszkoli będzie można zgłosić 2,5 letnie dzieci ? Wiem, że w ubiegłym roku nie było grup z tak małymi dziećmi. Jednakże ubiegły rok był wyjątkowy, ponieważ w przedszkolach zostało wielu 6-latków, którzy pierwotnie mieli pójść do szkoły. W tym roku tego problemu już nie będzie, więc wydaje się że wzorem lat poprzednich będzie miejsce dla naszych maluchów. Wiem że są rodzice którzy chcieliby wysłać swoje tak małe dzieci do przedszkoli. Z tego co się udało mi zorientować to w prywatnych placówkach nie planują przyjęć 2,5 latków, a w żłobku brakuje miejsc i obowiązuje lista rezerwowa na ponad 20 dzieci. W związku z tym proszę o umożliwienie brania udziału 2,5 latkom w nadchodzącej rekrutacji.
Rodzic,
data pytania: 2017-02-21

Szanowny Panie,

W rekrutacji na rok szkolny 2017/2018, którą przeprowadzą lublinieckie przedszkola, nie przewidujemy możliwości przyjmowania dzieci w wieku od 2,5 do 3 lat. Decyzja podyktowana została wynikiem przeprowadzonej analizy, która brała pod uwagę dane demograficzne z roczników przedszkolnych, liczbę wolnych miejsc, do których przeprowadzona zostanie rekrutacja, oraz przepisy nakładające obowiązek na gminę zapewnienia wszystkim dzieciom w wieku 3-5 lat możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego. Do tego dochodzi dla wszystkich dzieci 6 – letnich obowiązek przygotowania szkolnego.


8. EthosEnergy
Witam spotkał sie pan ostatnio z przedstawicielami ww firmy czy to prawda ze sytuacja Ethosu jest bardzo zła ?
jarek,
data pytania: 2017-02-21

Szanowny Panie Jarku,

Sytuacja firmy poprawia się i firma myśli o poważnej inwestycji.


9. Jeszcze raz o przedszkolach
Witam! W dalszym ciągu nie wiedzę informacji o naborze do przedszkoli. Rozumiem, że w tym roku uległa zmianie ustawa o edukacji i Rada Miasta miała podjąć odpowiednią uchwałę. Jest też uchwała o opłacie za przedszkole i o zasadzie naliczania punktów przy naborze. A o dacie rozpoczęcia naboru nie widzę informacji. Chyba, że coś przeoczyłam.
Ola ,
data pytania: 2017-02-21

Szanowna Pani Olu,

Terminy naboru ukażą się w najbliższy piątek w „Nowinach Lublinieckich”, a z początkiem przyszłego tygodnia ukażą się na miejskiej stronie i w poszczególnych placówkach przedszkolnych.


10. Ul. Kochanowskiego II etap
Witam Panie Burmistrzu. Mam pytanie dotyczące przebudowy ulicy Kochanowskiego II etap w kierunku Lubecka. Z informacji udzielonych przez Pana wiem że do końca 2016 roku miała być gotowa dokumentacja techniczna. Czy wiadomo już coś o terminie rozpoczęcia prac? Czy jest już wyłoniony wykonawca? Proszę o podanie planowanego terminu zakończenia prac. Mamy porę roztopów, ulica jak co roku zamienia się w mokradła. Drogą płynie woda, a na pobliskich polach tworzą się zalewiska. Od 40 lat mieszkam na ulicy Kochanowskiego i czekam cierpliwie na jej modernizację. Pozdrawiamh
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-02-20

Szanowny Panie,

prace projektowe drugiego etapu przebudowy ul. Kochanowskiego są na ukończeniu i powinny się zakończyć na przełomie I i II kwartału br. Po uzyskaniu kompletnej dokumentacji, zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Zgodnie w wykazem przedsięwzięć wieloletnich roboty powinny rozpocząć się w tym roku, a zakończyć w przyszłym.


Wydarzenia

Luty 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.