PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. ul.Kubusia Puchatka
Dzień dobry, Ponownie zwracam się z zapytaniem odnośnie budowy drogi -odnogi (tzw U ) należącej do ul . Kubusia Puchatka. Kiedy nastąpi realizacja projektu? Pozdrawiam ..
Lila,
data pytania: 2017-06-27

Szanowna Pani,

W br. nie przewiduję realizacji tego zadania.


2. Odpowiedzialność
Szanowny Panie Burmistrzu, Proszę nie wprowadzać mieszkańców Lublińca w błąd. Jestem animatorem, który poprowadzi w tym roku zajęcia na Orliku nieodpłatnie. Sama się zgłosiłam, ponieważ bardzo podobała mi się ubiegłoroczna forma organizacji zajęć i ich klimat, właśnie w tym miejscu. Jest tu spokojnie, obiekt jest osłonięty, a osoby ćwiczące na orliku nie są narażone na obserwację tzw gapiów. Jestem przekonana, że również dzięki tym warunkom, tak dużo pań w różnym wieku wraz ze swoimi dziećmi skorzystało z tej oferty. Jestem animatorem dziecięcym i podejmując się przygotowania zajęć dla dzieci, nie ponoszę prawnej opieki nad nimi w czasie ich organizacji!!! W jednym z poprzednich pytań w tym temacie, udzielił Pan odpowiedzi rodzicowi który domaga się organizacji taki zajęć na boisku ZHP chcąc podrzucić tam dziecko. Zajęcia na Orliku przygotowywane są dla dzieci, które uczestniczą w nich pod okiem swoich rodziców i opiekunów prawnych - babci czy cioci! Nikt nie namówi mnie na wzięcie na siebie odpowiedzalności za dziecko, które spędza czas bez opiekuna prawnego. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna i powinien Pan Panie Burmistrzu zdawać sobie z tego sprawę. Nie dementując w swojej odpowiedzi takiej informacji może pójść w nasze lokalne środowisko przekaz, że będziemy ponosili odpowiedzialność za "podrzucone" dzieci!!!! Proszę w przyszłości o roztropność i odpowiedź, jak Pan sobie wyobraża zajęcia plastyczne z wykorzystaniem farb, kredek, pestelii, plasteliny bez dostępu do łazienki i wody. Nie wystarczy jeden baniak. Dzieci muszą się umyć, a nigdy nie wiadomo ile osób w takich zajęciach weźmie udział. Nikt mnie raczej nie przekona do organizacji swoich zajęć na innym ogólnodostępnym obiekcie miejskim. Pozdrawiam Pana Burmistrza i zapraszam do wizyty na Orliku w tym roku, bo czasami za biurka trudno ocenić rzeczywistość.
animatorka dziecięca ,
data pytania: 2017-06-27

Szanowna Pani Animatorko,

Nie mam problemu z oceną rzeczywistości. W ubiegłym roku kilka razy byłem na Orliku.


3. Boisko Orlik
Panie Burmistrzu zwracam się do Pana z pytaniem dlaczego zajęcia z animatorami w wakacje odbywają się wyłącznie na Orliku przy ul. Kochcickiej? Czy nie można ich organizować co roku na innym boisku?
Mama z ZHP,
data pytania: 2017-06-26

Szanowna Pani,

W przyszłym roku rozważę możliwość organizacji zajęć w różnych miejscach.


4. Orlik
Szanowny Panie Burmistrzu.... ....dlaczego zajęcia z animatorami odbywają się tylko przy ul. Kochcickiej? Są inne miejsca, gdzie jest równie dużo dzieci a nam rodzicom wygodniej byłoby tam zostawić na jakiś czas dzieci.....
Mamuśka ,
data pytania: 2017-06-26

Szanowna Pani,

W przyszłym roku rozważę możliwość organizacji zajęć w różnych miejscach.


5. remont ulicy ZHP
Witam, Panie burmistrzu mam pytanie. Kiedy zostanie wyremontowana ulica "ZHP" ? obiecywał pan,że w 2016 roku a mamy już połowę 2017r i cisza. Na wysokości bloku nr 4 nie można już normalnie poruszać się ani pieszo ani samochodem , stan nawierzchni jest poprostu fatalny!
Andrzej,
data pytania: 2017-06-26

Szanowny Panie Andrzeju,

mieliśmy kłopoty z wykonawcą dokumentacji technicznej ulicy. W tej chwili czekamy na uzgodnienia z Tauronem, po czym wystąpię o pozwolenie na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia zostanie ogłoszony przetarg na modernizację ulicy, co zapewne nastąpi na przełomie III i IV kwartału br.


6. Sciezka dla rowerow przy chodniku wzdluz wiezienia
Panie Burmistrzu, czy będzie zrobiona jakąś ścieżką dla rowerów, które jeżdżą po nowym chodniku pomiędzy Sądową i Sokoła i przechodnie muszą im schodzić z drogi? Czy radny pan Naczyński interweniował już w tej sprawie?
Janusz,
data pytania: 2017-06-26

Szanowny Panie Januszu,

Radny Naczyński interweniował w tej sprawie. Rozważam możliwość zrobienia ścieżki.


7. ŻAGIEL KOCHCICKA
Szanowny Panie Burmistrzu na jakiej podstawie zostało wycenione wykonanie zadaszenia na orliku? Przecież to jest ogromna kwota za wykonanie takiego żagla!!! ZA takie pieniadze można przepiekny plac zabaw zrobic,siłownie albo kilka takich żagli na innych placach zabaw!! Jak Pan Radny to wyliczył? 35 tyś zł za sam żagiel??!! 10 tyś zł za transport??!! koszt wykonania takiego żagla to ok 40-50 zł za metr2! Proszę o szczegółową informację. Podaję link dotyczący tego typu żagli www.zaglesloneczne.eu/pl/p/Zagiel-wodoszczelny-reklamowy-na-WYMIAR/209
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-06-26

Szanowny Panie,

Wycenę zweryfikuje przetarg, który zostanie ogłoszony w tym zakresie. Procedury zamówienia publicznego zostaną uruchomione w najbliższym czasie.


8. media
Panie Burmistrzu, odnosze wrazenie ze od jakiegos czasu zniknal Pan z zycia naszego miasta. Nie wiem jak w prasie ale wyjezdzajac czesto na delegacje przegladam strone miasta na facebooku i widze wylacznie pana zastepce. Pani Burmistrz to czy tamto wogole Pana nie widac nie sluchac. Czy nie znudzilo sie to juz Panu? Mam nadzieje ze to nie jest spowodowane zdrowiem. Przeciez to dzieki Pana zasluga miasto tak nabralo zycia. Pozdrawiam Serdecznie
Darek z gorszego sortu,
data pytania: 2017-06-25

Szanowny Panie Darku,

Ze zdrowiem u mnie wszystko w porządku. Jeżeli chodzi o moją aktywność, to proszę przeglądnąć na stronie miasta zakładkę "Z dnia pracy burmistrza". Może ostatnio z powodu urlopu na kilku imprezach miejskich mnie nie było.

Jeżeli chodzi o fb, to przyznaję, że w tym miejscu jestem prawie nieobecny.


9. boiska
Sznanowny Panie Burmistrzu dlaczego Pan zorganizowal tak obficie zajecia wakacyjne na kochcickiej? Kilkanascie metrow mam na piekny plac zabaw nad zalewem tuz obok boiska, ktore miasto wybudowalo i tak pozostalo. Od czasu powstania boiska na kochcickiej co roku tylko w tym miejscu organizuje Pan zajecia. Mam wziasc dwojke dzieci i isc na kochcicka? Prosze sie zastanowic i odpowiedziec dlaczego tak Pan faworyzuje tamten teren. Nie mozna bylo tych zajec podzielic jeden tydzien tam drugi na droniowickiej no i w sumie jest jeszcze boisko kolo dworca...prosze sie zastanowic jeszcze. Mamy tu piekny plac zabaw dzieci ogrom i co Orlik Kochcicka? Pozdrawiam
Daria,
data pytania: 2017-06-25

Szanowna Pani Dario,

Pomysłodawcą i inicjatorem ubiegłorocznych zajęć na Orliku przy ul. Kochcickiej jest moja zastępczyni Anna Jonczyk-Drzymała, która przygotowywała program zajęć i nadzorowała je przez całe dwa miesiące wakacji, również podczas swojego urlopu. Przyznaję, że początkowo podchodziłem do tego pomysłu sceptycznie, podobnie zresztą jak wiele osób, z którymi na ten temat rozmawiałem. Nie spodziewałem się, że tak forma miejskiego wypoczynku spotka się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. We wrześniu ubiegłego roku przyjąłem wiele ciepłych słów ze strony uczestników orlikowych zajęć i już wtedy padały pytania, czy w tym roku takie zajęcia również zostaną zorganizowane. Bardzo dobrze sprawdziła się właśnie ta lokalizacja, co jest podyktowane konkretnymi argumentami. Orlik na ulicy Kochcickiej jest jedynym miejskim obiektem o takim charakterze z zapleczem technicznym i węzłem sanitarnym, oraz niezależnym dostępem do prądu. Poza tym w ubiegłych latach w ramach ogólnopolskiego programu otrzymaliśmy jako miasto dofinansowanie na animatora. Żaden z innych naszych obiektów sportowych na takie dofinansowanie się nie kwalifikował. Orlik w całości jest ogrodzony, ale wewnątrz obiekt podzielony jest na konkretne strefy – plac zabaw, dwa boiska oraz strefę odpoczynku ze stołami, ławkami i siłownią zewnętrzną zrealizowaną z inicjatywy radnego Olgierda Kniejkiego, którego wniosek złożony w ubiegłorocznym programie Budżetu Obywatelskiego został pozytywnie przygotowany i jako jedyny mógł być zrealizowany. Uczestnicy zajęć odbywających się w poszczególnych strefach nie przeszkadzają sobie wzajemnie, a animatorzy mogą prowadzić swoje zajęcia w sposób od siebie niezależny. W tak dużym zakresie tematycznym nie wyobrażam sobie zorganizowania zajęć, na żadnym z wymienionych w pytaniu obiekcie, co nie znaczy, że również w tych miejscach nie można zorganizować pojedynczych wydarzeń tematyczno-sportowych. Jeżeli znajdzie się osoba bądź organizacja, która będzie chciała wziąć na siebie odpowiedzialność za przygotowanie programu i zajęć, to zapraszam do współpracy. W tym roku na Orliku przy ul. Kochcickiej odbędą się m.in. zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. Chętnie z ramienia miasta wesprzemy także inne organizacje, które podejmą się podobnego trudu i zechcą przygotować ogólnodostępne i otwarte zajęcia w różnych innych miejscach na terenie naszego miasta. W przyszłym roku zapraszam do współpracy!


 


10. wakacje
Panie Burmistrzu, bardzo sie ciesze ze dolozyl Pan staran aby w naszym miescie tak rozwinac infrastrukture sportowa gdzie mozna sie spotkac pograc w pilke. Postaral sie Pan rowniez aby w tegoroczne wakacje niczego nie brakowalo...tylko szkoda ze w jednym miejscu na Orliku na kochcickiej. Mieszkam na W. Polskiego gdzie wybudowal nam Pan fajne boisko i co....i nic...zadnych zajec dla dzieci zadnych animatorow...mamy duze osiedle mamy boisko pod nosem i co mamy jedzic na kochcicka? Co jest takiego wyjatkowego w tym miejscu moze 2 radnych z tego rejonu? Prosze pomyslec o innych punktach ktorymi tak Pan sie chwalil i o mieszkancach. Czytajac na lubliniec.info harminogram to chyba lekka przesada...zajecia z jezyka niemieckiego, zajecia tanca, zajecia plastyczne...Panie Burmistrzu nie mozna bylo tego wszystkiego rozlozyc na kilka punktow? Przykre to jest ze doinwestowywuje Pan wylacznie w orlik na kochcickiej.
Dawid,
data pytania: 2017-06-25

Szanowny Panie Dawidzie,

Obiekt sportowy na osiedlu ZHP ma inny charakter. Jest to boisko wielofunkcyjne, które ma skromniejszą infrastrukturę niż Orlik przy ul. Kochcickiej. Pod względem ilości radnych reprezentujących teren w bezpośrednim sąsiedztwie boiska, obiekty te są do siebie podobne. Lokalizacja osiedla ZHP, Wojska Polskiego i Tysiąclecia również generuje dwóch radnych, dlatego nie szukałbym w tej materii przyczyny atrakcyjnej oferty zajęć na Orliku. Zajęcia na Orliku zostały przygotowane dla mieszkańców miasta, a nie konkretnych ulic! Ponadto, niespełna dwukilometrowa odległość miedzy boiskiem wielofunkcyjnym, a Orlikiem jest niewielka i osoby, które lubią aktywną formę spędzania czasu mogą taką odległość pokonać na rowerze w bezpieczny sposób poruszając się ścieżką rowerową, biegnącą od boiska ZHP, ulicą Częstochowską, aż do skrzyżowania z ulicą Kochcicką. Zajęcia na Orliku współorganizowane są przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. Niektóre zajęcia odbywają się na zasadzie wolontariatu na zaproszenie mojej zastępczyni, która jest inicjatorem tego projektu. Jeżeli znajdą się inne podmioty zainteresowane zorganizowaniem zajęć na wzór Orlika przy ulic Kochcickiej, zapraszam do współpracy w przyszłym roku. Swoje oferty można składać w ramach ogłaszanych konkursów na dofinansowanie zadań realizowanych przez stowarzyszenia pozarządowe. Jeżeli oferta będzie ciekawa , a jej kosztorys nieprzeszacowany, to nie widzę powodu, aby takich zajęć nie dofinansować ze środków budżetu miasta. Nie dopatruję się niczego złego i nie uważam za przesadne organizowanie podczas letniego wypoczynku zajęć z języków obcych, tańca czy plastyki. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził! Rzeczywistość pokazuje, że zwykle narzekają osoby, które same niewiele są w stanie zrobić. Jeżeli ma Pan chęci, ciekawy pomysł i odwagę, aby podjąć się jego realizacji to zapraszam na spotkanie do mojego gabinetu. Chętnie wysłucham i służę moją osobistą pomocą!


Wydarzenia

Czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbliższe

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.