PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Odśnieżanie ulicy na Posmyku
Dzień doby! Dlaczego droga - odcinek od DK11 obok Silesiany do Posmyka wraz z skrzyżowaniem, która jest bardzo wąska nie jest odśnieżana ani posypywana? Dlaczego nie ma zrobionych zatoczek celem bezpiecznego wyminięcia się z innym samochodem?
Justyna,
data pytania: 2017-01-18

Szanowna Pani Justyno,

droga DK 11 podlega pod GDDKiA w Katowicach, a ta pod Ministra Infrastruktury


2. 25. Finał WOŚP
Szanowny Panie Burmistrzu, moje pytanie dotyczy 25. Finału WOŚP zorganizowanego przez MDK w Lublińcu. Dlaczego dzieci z formacji tanecznych musiały czekać na swój występ od 2 do 3 godzin (wśród małych tancerzy były również 4-letnie dzieci). Przed nimi wystąpił m.in. Teatr po Pracy (myślę, że tematyka występu nie była odpowiednia dla tak małego widza). Uważam, że cała impreza powinna się zacząć 2 godziny wcześniej i w odwrotnej kolejności.
Kasia,
data pytania: 2017-01-17

Szanowna Pani Kasiu,

Podzielam Pani pogląd w tej sprawie. Rozmawiałem z Panią Dyrektor MDK i więcej taka sytuacja się nie powtórzy.


3. WOŚP w Lublińcu 2017
szanowny Panie Burmistrzu. Co to się stało w tym roku, że tak cicho o aktywności WOŚP w naszym mieście? Nie było widać wolontariuszy, nie ma żadnych informacji na portalach ile zebrano itd. Nie lubimy?
Jerry,
data pytania: 2017-01-17

Szanowny Panie,

Było głośno, a Lubliniec zebrał rekordową kwotę blisko 40 tyś zł


4. szkoła nr3
Przed nami reforma szkolna. Mam takie pytanie ,czy można w szkole nr3 dostosować plan lekcji do małych dzieci. Klasa II e ,środa kończą lekcje 16.10 czwartek 15.20 i piątek 15.20. Moje dziecko 7 letnie po takich popołudniowych lekcjach jest bardzo zmęczone.
Mama,
data pytania: 2017-01-17

Szanowna Pani,

Zdaję sobie sprawę, że dwuzmianowość z jaką mamy do czynienia w Szkole Podstawowej nr 3 nie  wpływa niekorzystnie na proces edukacyjny dzieci, zwłaszcza tych w najmłodszych klasach. Jeżeli proponowane zmiany wynikające z wdrażanej reformy edukacyjnej zostaną zaakceptowane przez rodziców i kadrę pedagogiczną,  istnieje realna szansa, że od września szkoła pracować będzie w systemie jednozmianowym. O tym, czy  uda się tego dokonać, dowiemy się za kilka tygodni. Dzisiaj jest zdecydowani za wcześnie, abym mógł z pełną odpowiedzialnością złożyć taką deklarację.


5. Targ zielny
Witam Panie Burmistrzu czy to prawda że targ zielny ma zostać przeniesiony w inne miejsce?
Rolnik,
data pytania: 2017-01-15

Tak, w 2018 roku, gdy zakończy się tzw. okres trwałości projektu z Unii Europejskiej. Będzie jedno targowisko przy Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.


6. Praca dla nieletnich
Witam, nadeszły ferie jest to czas który uczniowie/nastolatkowie mogą wykorzystać na przyrobienie sobie. Czy jest możliwość w Lublińcu pracy od 16 roku życia? Status UCZEŃ? Pozdrawiam :)
Artur,
data pytania: 2017-01-15

Szanowny Panie Arturze,

w tej kwestii należy skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy w Lublińcu. Telefon kontaktowy: 34 356 24 64, 34 351 52 80


7. Odśnieżanie ulic
witam, Właśnie jadę z Lublińca do Wrocławia i zastanawiam się dlaczego w Lublińcu większość dróg jest pokryta śniegiem lub błotem pośniegowym? Już przed Dobrodzieniem drogi sa odśnieżone nawet z pasami awaryjnymi, natomiast na terenie naszej gminy np. ulica Wyszyńskiego, a szczególnie uliczki przyległe są zaśnieżone. Bynajmniej nie chodzi o dzisiejsze opady, bo stan dróg utrzymuje się jakiś czas. Droga w stronę Opola ma zaśnieżone pobocza i część pasa. Pozdrawiam serdecznie
Michał ,
data pytania: 2017-01-15

Szanowny Panie,

Droga do Dobrodzienia nie podlega miastu, a ul. Wyszyńskiego jest drogą powiatową.


8. Zapytanie o remont ul. PLEBISCYTOWEJ
Witam. Chciałam dowiedzieć kiedy odbędzie sie remont ul. Plebiscytowej bo obiło mi się o uszy ze dopiero w 2018roku! A obiecał Pan w zeszłym roku ze będzie remont zrobiony w 2017 roku ! Czekam na odpowiedz.
Mieszkanka ul.Plebiscytowej,
data pytania: 2017-01-14

Szanowna Pani Mieszkanko,

W tym roku będzie przygotowana dokumentacja techniczna modernizacji drogi. Nie wszystko da się jednak przewidzieć w dzisiejszych czasach. Sama reforma oświaty może kosztować więcej niż modernizacja jednej lub dwóch ulic.


9. płace w Przedszkolach
Dzień dobry Czy wie Pan Burmistrz że pracownicy administracyjna - obsługowi Publicznych Przedszkoli w Lublińcu od paru lat byli oszukiwaniu podczas wypłacania wynagrodzeń a dokładniej premii? W regulaminie mają zagwarantowane od wielu lat 20 %, w budżecie też zawsze planowane jest na ich premie 20 % miesięcznie a tym czasem otrzymywali 15 %. Gdzie się podziały te pieniądze? Dopiero od czasu kiedy ZOPO zmienił Głównego Księgowego wszystko wróciło do normy. Dodatkowo czy naprawde uważa Pan że pracownik który pracuje w jednostce ponad 25 lat godny jest wynagrodzenia brutto 2131,00 zł jeśli minimalne wynagrodzenie które otrzymuje nowo zatrudniony pracownik w całym Państwie wynosi 2000,00 zł brutto?
pracownik Przedszkola,
data pytania: 2017-01-13

Premie pracowników były wypłacane na podstawie poleceń dyrektorów jednostek , zgodnie z zapisami Regulaminów wynagradzania w ramach posiadanych środków finansowych.


10. SMOG SMOK
Szanowny Panie Burmistrzu, w pytaniu o pomiary zanieczyszczeń powietrza w naszym mieście pada odpowiedź, że Olesno albo Częstochowa, czy zwrócił Pan uwagę na to że w Częstochowie są dwa punkty pomiaru a Lubliniec - to wioska w której nie powinno się prowadzić pomiarów. Rozumiem, że Pan w tej kwestii nie wiele może, ale czy nie można by wystąpić o zainstalowanie takiego systemu pomiaru zanieczyszczeń w naszym "Kochanym Lublińcu", może da się w tej sprawie coś zrobić w końcu Lubliniec ma wystarczająco dużo mieszkańców aby dbać o ich zdrowie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w negocjacjach w tej sprawie.
Kazik,
data pytania: 2017-01-12

Szanowny Panie Kaziku,

W tej sprawie podjąłem już konkretne działania. Myślę, że będą skuteczne.


Wydarzenia

Styczeń 2017
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe

Brak wydarzeń

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.