PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Fotowoltanika, a wymiana pokrycia dachowego
Panie Burmistrzu, Kilka tygodni temu zadałem pytanie, jednak do dziś nie zostało opublikowane, więc ponawiam. W najbliższych miesiącach będę wymieniał dach w domu jednorodzinnym, który zgłosiłem do programu Słoneczny Lubliniec. Gdzie mógłbym zasięgnąć informacji, w jaki sposób przeprowadzić wymianę dachu, aby podczas montażu fotowoltaniki jak najmniej ingerować w jego konstrukcję? Głównie chodzi mi o przygotowanie zawczasu przewodu, który będzie łączył ogniwa ze skrzynką bezpiecznikową, aby podczas montażu ogniw uniknąć zbędnego wiercenia w nowym dachu.
Łukasz,
data pytania: 2018-04-19

Szanowny Panie Łukaszu,

Informuję, że sposób montażu ogniw fotowoltaicznych będzie dopiero znany po dokonaniu wyboru Wykonawcy robót montażowych. Każdy Wykonawca ma swój indywidualny system montażu stelaży, do których następnie są montowane płyty (ogniwa fotowoltaiczne).
Zasadą jest to, że Wykonawca montując instalacje bierze odpowiedzialność za prawidłowe zamontowanie paneli oraz za powierzchnię, do której ta instalacja jest montowana. W razie uszkodzenia będzie musiał naprawić uszkodzone elementy. W związku z tym, każdy Wykonawca stara się jak najmniej ingerować w budynek i tak zaplanować montaż, aby uniknąć uszkodzeń, które jeśli wystąpią podczas montażu lub w okresie gwarancyjnym będzie musiał usunąć na własny koszt.
Również w kwestii przygotowania przewodu, który będzie łączył ogniwa ze skrzynką bezpiecznikową, trudno dziś przewidzieć, jaki sposób montażu i prowadzenia przedmiotowych kabli będzie miał wybrany Wykonawca.
W związku z powyższym, szczegóły montażu ogniw fotowoltaicznych będą znane dopiero po wybraniu Wykonawcy.


2. Ul. Bukowa
Proszę o poinformowanie kiedy zostaną połamane dziury na w/w ulicy . Ponieważ można stracić zawieszenie A ponadto to ulica wymaga generalnego remontu . Nawet po powstaniu dziur powstaną nowe po kilku dniach
Aldona,
data pytania: 2018-04-18

Szanowna Pani Aldono,

Roboty już zostały zlecone. Wczoraj w tym rejonie miały być realizowane.


3. Plac Niepodleglosci park i ride
Czy w tym roku ruszy budowa kompleksu park i ride na placu Niepodleglosci? Dosc dlugo nasze miasto czeka ze startem tej inwestycji
Lubliniczanin,
data pytania: 2018-04-18

Szanowny Panie,

Jesteśmy uzależnieni w tym projekcie od postępu oceny naszego wniosku o środki z Unii Europejskiej. Na początku kwietnia br. nasz wniosek uzyskał pozytywną ocenę formalną i czeka na ocenę merytoryczną, która powinniśmy otrzymać jeszcze w tym miesiącu. Jeżeli tak będzie, to przetarg ogłosimy w maju br. Realizacja zadania potrwa dwa lata. Przypomnę również, że z uwagi na kłopoty z zakupem działki od PKS musieliśmy wycofać się z poprzedniego konkursu. Wartość projektu to 12 mln złotych (ponad 10 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej).


4. ul. parcelacyjna a samochody
Witam, Chciałbym zapytać czy jest możliwość zamontowania progów zwalniających na ulicy Parcelacyjnej na steblowie? Równoległa ulica Kochanowskiego ma, większość ulic w mieście gdzie są domy jednorodzinne bez chodników posiadają takie progi. Pytam ponieważ mieszkam na tej ulicy, mam dzieci, na ulicy mieszka mnóstwo dzieci a kierowcy zapomnieli jakie są zasady ruchu drogowego i ograniczenia prędkości. Jeżdżą jak wariaty! Widzą długą prostą i rozum im odbiera! Niejednokrotnie widzę przez okno jak gnają, i to koło 100 km/h napewno! To jest bardzo niebezpieczne. A po drugie są tam skrzyżowania z pierszeństwem prawej ręki a o tym to juz 90% kierowców nie wie, nie zwalniają w ogóle żeby zachować ostrożność. Nie wiem jak ci ludzie prawo jazdy zdawali.. chyba za komuny za flaszke.. Bardzo proszę o rozpatrzenie możliwości montażu progów. Pozdrawiam.
mieszkaniec,
data pytania: 2018-04-17

Szanowny Panie,

Zgodnie z nową, zatwierdzoną organizacją ruchu dla miasta Lublińca, w br. planowany jest montaż progu zwalniającego na ul. Parcelacyjnej.


5. plac zabaw
Szanowny Panie Burmistrzu kiedy ruszy budowa placu zabaw przy SP4, cześć terenów została szkole odebrana na ten cel. Rozumiem , że gdy w szkole znajdowało się Gimnazjum nie miało to sensu ale teraz gdzie mają iść dzieci z klas najmłodszych ? . Mam nadzieje , ze nie uzyskam znowu odpowiedzi, że problemem są mieszkańcy ulicy Ogrodowej , bo taka odpowiedź jest po prostu śmieszne. Proszę o konkretną deklarację w tej sprawie.
Mariusz ,
data pytania: 2018-04-16

Szanowny Panie Mariuszu,

Zrobię wszystko, aby w tym roku zrealizować zobowiązanie.


6. Plac zabaw
Witam. Chcialam zapytac czy plac zabaw przy ulicu opolskiej zostal juz skonczony? Tak bez plotu do okola? Plot jest tylko od strony ulicy i to malutki a od strony rzeczki i tego spadu nic nie ma. Czy to bedzie jeszcze dostawione? Taki dwulatek jest ciekawy swiata i chetnie biega zobaczyc wode. Plac jest naprawde fajny tylko brakuje ogrodzenia dla bezpieczenstwa tych mniejszych dzieci. Z gory dziekuje za odpowiedz
Beata,
data pytania: 2018-04-16

Szanowna Pani Beato,

Ogrodzenie będzie wykonane po przeprowadzeniu odpowiednich procedur.


7. Bezpieczenstwo
Witam panie Butmistrzu. Zwracam się z prośbą o monit u Starosty w związku z ul. Podmiejską i budową chodnika. Wiem, że jakis czas temu miał Pan na ten temat w Starostowie rozmawiać, ale nie wiem czy rozmowa taka doszła do skutku. Ulica ta jesy bardzo niebezpieczna. Co prawda coraz czesciej pojawiaja sie patrole policji, ale i tak ograniczenie prędkości jest nagminnie łamane, a niestety prędkość jest po kilka razy przekraczana. Z przykrością stwierdzam, że prędkość przekracza nawet Pana zastępczyni jeżdżąca naszą ulicą. Na ul. Podmiejskiej jesy coraz wiecej domów, coraz więcej dzieci chodzi tu do szkół - Jedynki, Trójki i Czwórki. Nie są bezpieczne, gdy nie ma chodnika. Ostatnio jednemu z dzieci szybko jadący samochod potrącił rower, który postawiony był przy płocie posesji, gdy dziecko otwierało furtkę, nawet sie nie zatrzymał, choc rower przewrócił się, a plecak, ktory był w koszyku przelecial na sąsiedni pas. Jako sąsiedzi byliśmy przerażeni, bo przecież od tragedii było o włos. Takich sytuacji nawet nie można skutecznie zgłosić na policję, bo niewiadomo kto byl sprawcą. Nie wspomnę już o licznych potrącenia zwierząt na ulicy- saren, psów, kotów. Proszę o zrozumienie powagi sytuacji i zajęcie się tą sprawą.
Mieszkanka Podmiejskiej,
data pytania: 2018-04-15

Szanowna Pani,

Planuję w najbliższym czasie spotkanie ze starostą w tej sprawie. Co do jazdy mojej zastępczyni, to trudno mi uwierzyć, bo wiem, jak ostrożnie prowadzi samochód i również zwracała uwagę na potrzebę budowy chodnika.


8. RE: Zatrudnienie
Panie Burmistrzu Nawiązując do pytania dotyczącego pracy w U.M. wyrażam mój niesmak wywołany jego przeczytaniem. Może zdąży Pan , jeszcze przed wyborami, zmienić regulamin dot. zadawania pytań?. Wielokrotnie mając coś do załatwienia, telefonowałem do Urzędu i byłem załatwiany zgodnie z moim oczekiwaniem. Ciekawe w jakie dacie było to pytanie wysłane do Pana?.
Janko,
data pytania: 2018-04-15

Szanowny Panie,

w ostatnim czasie jest wiele osób u których można dostrzec bardzo wysoki poziom emocji. Pytanie zostało zadane w dniu 3.04.2018 roku.


9. PARK GRUNWALDZKI
Dzień dobry, Widzę że odpowiadają Państwo tylko na wygodne tematy. Rozumiem, że nir użyskam odpowiedzi na moje pytanie odnośnie rewitalizacji Parku Grunwaldzkiego? Justuna Lis
Justyna Lis,
data pytania: 2018-04-14

Szanowna Pani Justyno,

Bardzo przepraszam, że 12 dni musiała Pani czekać na odpowiedź. Już zostały zlecone prace porządkowe w naszym parku. Będą przycięte drzewa, uzupełnione braki w alejkach. Myślę, że spacery będą bez przeszkód dla Pani i małej Klarci.


10. Złomowisko przy SP1-ponownie
Ponawiam pytanie odnośnie "złomowiska" przy ul. Krótkiej, w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr 1. Od ostatniego pytania utworzył się już 3 rząd złomów. Trawnik na tym terenie już nie istnieje, a grunt i woda gruntowa zatruwana jest na bieżącą wyciekami z wszystkich możliwych układów z rozbitych wraków. Może pismo do ochrony środowiska wzbudzi zainteresowanie tematem, bo władze miasta nie są tym problemem zainteresowane, co można wnioskować po braku odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie.
Agnieszka,
data pytania: 2018-04-13

Szanowna Pani Agnieszko ,

sprawę poruszaną przez panią w poprzednim pytaniu przekazałem do wyjaśnienia Straży Miejskiej. Zwłoka z odpowiedzią na zadane przez Panią pytanie spowodowana była nie możliwością skontaktowania się z właścicielem warsztatu , którego uszkodzone samochody stoją w obrębie ul. Krótkiej. Dzielnicowy Straży Miejskiej dotarł do właściciela warsztatu. Pojazdy zaparkowane są na terenie prywatnym. Nie jest prawdą , iż właściciel warsztatu zajął sobie samowolnie teren pod swoją działalność. Opłaca podatek za teren na którym stoją uszkodzone pojazdy. W wypadku gdy pojazdy będą zaparkowane na gruncie miasta to właścicielowi zostaną naliczone koszty związane z zajęciem pasa drogowego lub za bez umowną dzierżawę gruntu oraz zostanie zobligowany do usunięcia pojazdu z gruntu miejskiego. Sprawa ta została również przekazana na Policję. Szanowna Pani mając na uwadze dobro nie tylko dzieci ale wszystkich będę monitorował sprawę na bieżąco.


Wydarzenia

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Na skróty

 ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.