PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Stadion Miejski
Już raz ta sprawa została poruszona ale zastanawia mnie ta opłata za wejście na stadion będący własnością miasta i to że Sparta pobiera opłaty - niby cegiełki ale jak mi się wydaje cegiełki to sprawa dobrowolna a nie przymus - a sytuacja wygląda tak że jak nie zapłacisz to nie wejdziesz ! Jak to w końcu jest - czyj jest ten obiekt i czy Sparta ma prawo pobierać opłaty ?? Bardzo proszę o odpowiedź !!
mieszkaniec Lublińca,
data pytania: 2017-08-23

Szanowny Panie,

Już udzieliłem w tej sprawie odpowiedzi we wcześniejszych pytaniach.


2. Stadion Miejski - opłaty
Panie Burmistrzu mam pytanie dlaczego działacze Sparty Lubliniec pobierają opłatę za wstęp na Stadion Miejski ? pod pretekstem Cegiełki przecież w 2014 roku zrzekli się prawa do stadionu , ale gdy się poinformuje że nie zapłacę ( uważam że opłata ta jest dobrowolna) to na stadion nie można wejść. Jest to normalne żerowanie na ludziach bo Sparta nie ponosi żadnych kosztów z utrzymaniem Stadionu, a na początku roku dostała Do finansowanie z Miasta na swoją działalność. A tak a pro po to proponowałbym zmienić nazwę Stadion Miejski ? chyba kiedyś taka nazwa obowiązywała . Mieszkaniec.
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-08-23

Szanowny Panie,

Już odpowiedziałem na to pytanie. Utrzymanie drużyny w IV lidze to są już bardzo wysokie koszty. To prawda, że stadion jest miejski i tak już będzie, ale uważam, że osoby przychodzące na mecz winny poczuwać się do wspierania również finansowo swojej drużyny. Zawsze można wprowadzić bilety, które będą na pewno droższe.


3. A może by tak...
Panie burmistrzu poniżej przesyłam ciekawy artykuł dotyczący pobliskiej miejscowości. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem w Lublincu? Tutaj policja często robi wielki problem jeśli ktoś chce skorzystać z alkomatu w komisariacie. A tak problem z głowy. I to dzięki pani burmistrz właśnie. http://ool24.pl/2017/08/07/samoobslugowy-alkomat-dobrodzieniu/
Mieszkanka ,
data pytania: 2017-08-20

Szanowna Pani,

Rozważę taką możliwość.


4. PKS
Panie Burmistrzu, wie Pan, że ogłoszono nowy konkurs na stanowisko Prezesa PKS? Pana zdaniem ta żałosna firma ma jeszcze szansę podnieść się i godnie reprezentować nasze Miasto?
Michał,
data pytania: 2017-08-20

Szanowny Panie Michale,

uważam, że dopóki firma istnieje, nie można jej skreślić. Widzę dla firmy nową szansę, ale będzie to w dużej mierze zależało od kierownictwa. Nic nie wiem na temat nowego konkursu na dyrektora PKS.


5. Ul. Lipska Góra
Szanowny Panie Burmistrzu, czy jest planowany remont ul. Lipska Góra? Jeżeli nie, to warto by się temu przyjrzeć, z pewnością zostało by to docenione, bo nawierzchnia w tym miejscu jest mierna. Z wyrazami szacunku, mieszkaniec Lublińca
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-08-18

Szanowny Panie,

Myślę, że z uwagi na wiele wydatków, które na początku roku nie były planowane w budżecie, trudno będzie coś w tej sprawie zrobić.


6. Al. Solidarności
Szanowny Panie Burmistrzu, pomimo prośby skierowanej do Pana 10.08 światła na odcinku od rondo Opolczyka do ronda Popiełuszki nadal nie działają, a na ścieżce rowerowej nadal jest rozsypane szkło. Proszę o zasugerowanie służbom miejskim rychlejszego działania w tych sprawach.
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-08-18

Szanowny Panie,

odcinek drogi, o którym wspomniano w pytaniu, jest zasilany z tego samego obwodu oświetleniowego co ul. Św. Anny. W związku z przebudową tej ostatniej oraz koniecznością przełożenia kabli zasilających, oświetlenie to zostało czasowo wyłączone.

Szkło zostało uprzątnięte.


7. remont Mickiewicza od ronda Opolczyka do skrzyżowania z Oświęcimską/św. Anny
W jednej z odpowiedzi napisał Pan, że jeszcze nic nie jest pewne jeśli chodzi o remontowany odcinek ul. Mickiewicza od ronda Opolczyka do skrzyżowania z Oświęcimską i św. Anny. Czy to oznacza, ze po zakończeniu remontu w/w odcinka ulicy oraz skrzyżowania Mickiewicza-św. Anny-Oświęcimska, odcinek górny odcinek Mickiewicza nie będzie jednokierunkowy w przeciwną strone niż obecnie? Osobiście uważam, że na odcinku ul. Mickiewicza od św. Anny do ronda Opolczyka ruch powinien zostać odwrócony, to usprawni ruch kołowy w centrum miasta, wiele osób podziela moje zdania. Ul. Mickiewicza funkcjonująca tak jak obecnie nie ma najmniejszego sensu! Chciałbym również zapytać czy prawdą jest ze po zakończeniu remontu ul. Mickiewicza na wspomianym odcinku powstanie bike pas czy pas dla rowerów? Pozdrawiam
Bartłomiej,
data pytania: 2017-08-18

Szanowny Panie Bartłomieju,

tak jak wcześniej powiedziałem, nic nie jest ostatecznie przesądzone. Zobaczymy, jak będzie wyglądał ruch po zakończeniu przebudowy skrzyżowania Św. Anny - Mickiewicza - Oświęcimska. W projekcie jest przewidziny pas dla rowerów.


8. Sparta po raz drugi
Sparta sprzedawała owszem cegiełki które powinny być dobrowolnym zakupem jak rozumiem lecz bez zakupionej cegiełki ochroniarze nie wpuszczali na stadion. Może Pan Burmistrz określi czy trzeba kupować cegiełki żeby wchodzić na stadion czy nie ?
Lubliniczanin,
data pytania: 2017-08-18

Szanowny Panie,

Z formalnego punktu widzenia nie, ale dobrze wesprzeć swoją drużynę niewielką kwotą, bo funkcjonowanie Klubu w IV lidze to już są niemałe pieniądze.


9. rozpoczęcie roku szkolnego
Witam Podobno w tym roku rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach następuje 4 września a jak to jest z przedszkolem , dzieci posylamy 1 czy 4 wrzesnia?
mama,
data pytania: 2017-08-18

Szanowna Pani,

Prawie wszystkie przedszkola rozpoczną prace 1 września. Wyjątkiem jest PM nr 8, które - z uwagi na dobiegające końca prace termomodernizacyjne - wznowi funkcjonowanie od 4 września.


10. Pytania
Panie Burmistrzu w związku zauważonymi przeze mnie sprawami chciałem zadać kilka pytań. 1. Chyba temat najbardziej świeży ...Czy decyzja o zamknięciu części ulicy Mickiewicza i odwróceniu ruchu od skrzyżowania z ulicami Oświęcimska -Św.Anny nadal jest aktualna?? Uważam że ostanie dni pokazały w naszym mieście jak bardzo jest to zła decyzja , jak miasto bardzo bardzo sie korkowało , a 16.08 kiedy straż musiała jak najszybciej dotrzeć do uszkodzonej rury z gazem na ul.Św.Anny juz całkowicie pokazała jak trudno było strażakom sie przebijać przez zakorkowane ulice . 2. Fala upałów , a mieszkańcy muszą jezdzić do Koszęcina , Krupskiego młyna , czy poprostu uciekają na Turawe ....jak długo mieszkańcy naszego miasta będą pozbawieni dostępu do basenu w parku?? Kiedy miasto w końcu zrobi z tym porządek , przejmnie spowrotem te tereny ??? 3. Po ostatnich wypadkach w centrum mówił pan że śygnalizacja świetlna nie bedzie juz wyłączana , a nie działa ponownie !!! Zbliża sie rok szkolny , czy rodzice mają bać sie swoje dzieci idące do szkoły ??
Piotr,
data pytania: 2017-08-17

Szanowny Panie Piotrze,

1. W sprawie ul. Mickiewicza nic jeszcze nie jest przesądzone. Na razie robimy I etap, czyli skrzyżowanie na ul. Mickiewicza, Św. Anny i Oświęcimskiej oraz odcinek Mickiewicza od ww. skrzyżowania do ronda Opolczyka.

2. W przyszłym roku na pewno będzie funkcjonował basen w Kokotku. Co do basenu w Parku Grunwaldzkim - sprawa rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach.

3. Sygnalizacja świetlna zostanie przywrócona wraz z nowym rokiem szkolnym.


Wydarzenia

Sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najbliższe

02 Wrz 2017
08:00AM - 05:00PM
Koncert na zakończenie lata
02 Wrz 2017
09:00AM -
XII Rodzinny Rajd Rowerowy "Zakończenie lata"

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.