PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Park&ride, terminy
Wielka szkoda ze przy dworcu PKP nie powstanie cztero kondygnacyjny parking. Chcialbym zapytac czy w zwiazku z ograniczeniem inwestycji moze zostac ona zrealizowana szybciej czy moze dalej termin rozpoczecia prac jest planowany na przyszly rok?
Bartek,
data pytania: 2017-03-24

Szanowny Panie Bartku,

Wniosek o środki unijne został złożony. Gdy tylko będzie rozstrzygnięcie, ogłosimy przetarg na realizację. Wszystko zależy od szybkości działań Urzędu Marszałkowskiego.


2. bloki/apartamentowce 2
Dziekując za odpowiedź na poprzednie pytanie chciałbym zapytać czy może Pan coś wiecej napisac o deweloperach którzy sa zainteresowani naszym miastam, np. w jakiej cześci Lublińca owe blloki mogą powstac, jak duża jest na to szansa? Kiedy zapadnie dezja w sprawie ich budowy i ile mają mieć pięter?
Zainteresowany,
data pytania: 2017-03-21

Szanowny Panie,

Na razie nie mam więcej informacji na ten temat. Myślę, że więcej będę mógł powiedzieć w II połowie roku.


3. ul. Spkojna Lubliniec
Czy ul. Spokojna musi być tak wyboista? Życie nasze jest wyboiste, a ostatnia droga na cmentarza też. Po tej drodze muszą jeździć Europejczycy w czasie pogrzebu i do swoich bliskich pochowanych na cmentarzu, więc to wizytówka miasta. Mamy coraz piękniejsze miasto , a tu taki zabytek PRL-u . Przy okazji remontu drogi przydało by się też powiększyć parking w stronę oczyszczalni, ponieważ brakuje w czasie pogrzebu miejsc do parkowania i tak samochody parkowane na pasie zielonym. Nie zapominać trzeba o łączniku ul. Spokojnej i Cyrana, usprawniło by to ruch lokalny z południową częścią miasta.
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-03-19

Szanowny Panie,

Jeszcze w tym roku będzie zlecone wykonanie dokumentacji technicznej ww. drogi.


4. Pogotowie Lotnicze
Panie Burmistrzu, Coraz częściej nasze miasto odwiedza Pogotowie Lotnicze, może w przyszłości można rozważyć budową miejsca lądowania dla helikoptera wraz z infrastrukturą dojazdową dla karetek, aby pomoc była jak najszybsza? Na chwilę obecną ląduje helikopter na boisku SP1.
Mieszkaniec,
data pytania: 2017-03-18

Szanowny Panie,

Z tego, co wiem, w niedalekiej przyszłości ma powstać lądowisko w JWK.


5. Bloki/apartamentowce
Czy na chwile obecna sa deweloperzy zainteresowani budowa w naszym miescie nowych bloków lub tez apartamentowców?
Zainteresowany,
data pytania: 2017-03-16

Szanowny Panie,

Tak, jest takie zainteresowanie.


6. pytanie dot. świateł na przejściach.
Pan Rafal napisał o systemie który można by wprowadzić na przejściu dla pieszych z sygnalizacją swietlną na ul. Lisowickiej, chodzi o to aby cały czas świeciło sie światło zielone a czerwone zapalało sie tylko kiedy pojazd zbliżający sie do świateł przekroczy dozwoloną prędkość. Tak system opisał Pan Rafał a ja w związku z tym mam pytanie: Czy wspomniane światła na Lisowickiej przypadkiem nie działają właśnie w ten sposób? Przecież to system all red, czy sie myle?
Maria,
data pytania: 2017-03-16

Szanowna Pani Mario,

Dokładnie, system zainstalowany na ul. Lisowickiej tak właśnie działa.


7. wypadki na pl. Kościuszki
Dzień Dobry. Zapewne wie Pan, że w ciągu kilku dni doszło do trzech bardzo groźnych w skutkach wypadków drogowych w pobliżu pl. Kościuszki. W dwóch wypadkach wzywane było lotnicze pogotowie ratunkowe. To kolejny powód aby światła na pl. Kościuszki były częściej włączane. Jednak najlepszym rozwiżaniem byłaby przebudowa owe skrzyżowania.
Miłosz,
data pytania: 2017-03-16

Szanowny Panie Miłoszu,

Na przebudową będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale podjąłem decyzję o stałym działaniu świateł.


8. Ul Św Anny
Witam, czy wiadomo od kiedy ruszy remont ulicy Św Anny ?
Achimo,
data pytania: 2017-03-15

Szanowny Panie,

Prawdopodobnie w kwietniu br.


9. pracownicy kasy
dzień dobry czy praca w kasie urzędu jest tak trudna żeby jeden pracownik kasował a drugi spinał dokumenty i podawał klientowi ? chyba że jest pracowników za dużo i nie mają konkretnych zajęć?
klientka kasy urzędu,
data pytania: 2017-03-14

Szanowna Pani,

Chodzi o to, aby jak najsprawniej była prowadzona obsługa kasowa - szczególnie wtedy, gdy jest kolejka. Druga osoba ma bardzo szeroki zakres innych obowiązków i tylko doraźnie jest w kasie.


10. Światła na przejściach
Szanowny Panie Burmistrzu, w ostatnim czasie pewne kontrowersje budził system i sposób sterowania światłami na przejściach dla pieszych, szczególnie na ul. Lisowickiej. Być może mógłby Pan zlecić Wykonawcy sprawdzenie metodą niewyważania otwartych drzwi całkiem interesujące rozwiązanie, które zastosowano np. w Częstochowie za M1 na ul. Michalowskiego, gdzie światła są zawsze zielone, ale kamera mierzy odpowiednio daleko prędkość pojazdu i jeśli jest większa od 50 km/h to z odpowiednim wyprzedzeniem przełącza na czerwone, jeśli prędkość jest dozwolona, pozostaje zielone, chyba, że akurat zmienia je Pieszy, co nie spowalnia ruchu ani nie stwarza zagrożenia nagłego hamowania. Takie ustawienie sterowania byłoby zapewne korzystniejsze dla Wszystkich Użytkowników niż wszelkie rozwiązania sterowane czasowo. Pozdrawiam Rafał
Rafal,
data pytania: 2017-03-14

Szanowny Panie Rafale,

przekażę pracownikom Wydziału Inwestycji Pana sugestie w tym temacie.


Wydarzenia

Marzec 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbliższe

28 Mar 2017
12:00AM
Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
31 Mar 2017
12:00AM
Noc z Andersem

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.