PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Nazwa dla nowej biblioteki i otwarcie
Jaka nazwe ma nosic nows siedziba biblioteki? Czy prawda jest ze ma byc to Lubiteka bądź Lublinieckie Centrum Biblioteczne? Oraz chciałabym tez zapytac kiedy nastapi jej oficjalnie otwarcie
Katarzyna ,
data pytania: 2019-01-18

Szanowna Pani Katarzyno,

otwarcie Lubiteki nastąpi w I połowie roku. Jest to zależne od zakupów wyposażenia z czym są kłopoty.


2. Nowa galeria w centrum
Dzien dobry. Jesli mozna chcialbym wyraznic swoje zdanie na temat budowy nowego centrum handlowego w naszym miescie. Otóż uwazam ze lubliniczan nie mozna odcinac od nowych sklepow a co za tym idzie od wyboru! Teren na ktorym stanie galeria bez wątpienia szpeci okolice a dzieki tego typu budynkowi ma szanse zostac dosc ładnie bądź tez ciekawie zagospodarowany. Nie mozna tez zapomniec ze do Lublińca przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych powiatow aby to wlasnie w naszym miescie robic zakupy, sa to np mieszkancy Zawadzkiego, Dobrodzienia, Kalet czy tez Olesna. Czy nie uwaza Pan ze nie nalezy lubliniczan odcinać od wiekszego wyboru jeśli chodzi o sklepy, po co jezdzic gdzies dalej skoro wszystko mozna miec u nas. Pozdrawiam
Przemek,
data pytania: 2019-01-18

Szanowny Panie Przemku,

moim zdaniem obiekty handlowe o dużej powierzchni powinny być lokalizowane na obrzeżach miast a nie w centrum aby nie generować ruchu do wewnątrz. Niestety nasz plan z 2006 roku pozwala na tego typu inwestycje w centrum miasta. Pragnę również wszystkim zwrócić uwagę, że pozwolenie na budowę każdego obiektu wydaje Starostwo Powiatowe a nie Urząd Miejski.


3. Radny Julian
Panie Burmistrza odpowiadając na pytanie dotyczące radnego Juliana użył Pan sformułowania. "Mord polityczny" - skąd ta pewność że to był Mord polityczny? W świetle zebrsnych dotychczasowo informacji o tragedii i sprawcy wygląda to jak bandyckie zachowanie psychopaty. O motywach mordercy pewnie dowiemy się później ale Panu to nie przeszkodziło w w podkręcaniu atmosfery sporu politycznego. Czy to przypadkiem nie pogłębia podziałów i nie jest opowiadaniem się po stronie jednej ze stron rzekomo bezpartyjnego Pana Burmistrza?
Eryka,
data pytania: 2019-01-17

Szanowna Pani Eryko,

słyszałem co ten zabójca wykrzykiwał na scenie. Po za tym wielu ekspertów (nie polityków) w ten sposób się wypowiadało. Chcę przypomnieć, że po zabójstwie śp. Marka Rosiaka działacza Prawa i Sprawiedliwości w 2010 roku lider Partii stwierdził, że był to mord polityczny. Jedni mogą – inni nie?  Szanowna Pani w przeciwieństwie do Pani znam wielu polityków po różnych stronach „barykady” z racji, że 9 lat byłem posłem i widzę jak bardzo się zradykalizowali. Nie znajdzie Pani w moich wypowiedziach sejmowych (ponad 400) tzw. mowy nienawiści. Mogę się z kimś nie zgadzać ale nie posługuję się w życiu kłamstwem czy pomówieniami czego niestety wielokrotnie doświadczałem.


4. Odśnieżanie Starej Koloni
Panie Burmistrzu z roku na rok jest coraz gorzej z odśnieżaniem i posypywaniem ul.Stara Kolonia. Jest tam ślisko i niebezpiecznie a piaskarki nie widać. Jeśli jesteście w trzeciej kategorii odśnieżania to może podatki też podzielimy na kategorie.To jest dzielenie mieszkańców na kategorie.
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-01-17

Szanowny Panie,

Nie jest to dzielenie ludzi (kto inny jest od tego), ale nie da się naraz w jednym czasie odśnieżyć całego miasta więc są kategorie odśnieżania i tak jest we wszystkich miastach. Nie zawsze firmy, które wygrały przetarg wypełniają swoje obowiązki należycie, wtedy miasto nakłada kary finansowe. W przypadku intensywnych opadów śniegu zawsze będzie problem i nawet w bardzo bogatych krajach czy miastach występują niedogodności dla mieszkańców.


5. Mowa nienawiści.
Banie Burmistrzu. Proszę o skomentowanie ataków na posłów i sympatyków PiS po tragedii w Gdańsku, których obwinia się o podsycanie Polaków do nienawiści i do ataku na śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Takie zachowanie jest karygodne! Nie mówiąc już o wyzywaniu środowiska PiS od moherów, średniowiecza, zacofanej ciemnej masy czy "zimnego Lecha". Przeciwnicy PiS powinni się troszkę powstrzymać. To jest gorszące. Każdy jest człowiekiem!
Mieszkaniec Lublińca,
data pytania: 2019-01-16

Szanowny Panie,

Zgadzam się z Panem, że agresja jest po każdej ze stron, ale na rządzących ciąży zdecydowanie większa odpowiedzialność. Śp. Prezydent Gdańska był oczerniany w mediach publicznych, a MW wystawiła mu akt zgonu już w 2017r. A co by było, gdyby taki akt zgonu był wystawiony, np. Premierowi? Czy też nie byłoby reakcji ze strony odpowiednich organów? Czy takie zdarzenia powinny mieć miejsce. Od 29 lat jestem w samorządzie, ale nie pamiętam, aby kiedykolwiek była taka atmosfera szczucia na włodarzy miast i gmin. Powodowanie konfliktów prawie w każdym obszarze naszego życia to niestety codzienność. Nawet decyzja o obniżeniu pensji (niezgodna z prawem) wprowadzona rozporządzeniem RM miała charakter upokarzający  bo przecież nie burmistrzowie sobie przyznawali nagrody tylko ministrowie. Zresztą nasze zarobki są na poziomie z 2006r. Jak to się ma do zarobków dyrektorów w państwowych firmach czy NBP (65 tys. zł i więcej na miesiąc).

Szanowny Panie, cztery lata temu w internecie pisano, że moje miejsce jest w więzieniu i, że jestem złodziejem. Mimo, że zgłosiłem to do prokuratury, nie znaleziono winnego. Czy to jest język miłości? A zachowanie mojego kontrkandydata, który o sobie mówił „Burmistrz Lublińca” , a mnie nazywał „Pan Maniura” nie jest niewłaściwe? Mnie wybrało w ostatnich wyborach ponad 7,5 tys. mieszkańców (rekordowa liczba głosów we wszystkich wyborach po 1990r.) i Ci mieszkańcy mają prawo oczekiwać szacunku nie dla mnie jako osoby, ale jako burmistrza miasta. 2 lata temu powiedziałem do mieszkańców, że najwyższy czas, aby skończyć wojnę Polsko-Polską bo inaczej skończy się to dla nas  tragicznie. Dzisiaj twierdzę, że czasu jest coraz mniej, aby zmienić bieg wydarzeń.  


6. Ulica Brzozowa, W. Witosa, Klonowa
Witam Pod koniec 2017 roku mial byc zrobiony projekt ul Brzozowej a w 2018 jego realizacja. Mamy juz 2019 rok a droge w gorszym stanie niz ta z 2016 roku. Kiedy ta ulica bedzie wyremontowana ? W ulicy sa na tyle glebokie dziury ze kierowcy gubia tutaj kolpaki. Dwa leza oparte o plot jednego z mieszkancow jesli Burmistrz chcialby sie przekonac. Ul W. Witosa mogla by zostac poszerzona, znacznie usprawnilo by to ruch w tej czesci miasta. Ogrom kierowcow traktuje ja jako skrot albo alternatywe dla czestochowskiej. Co do ul Klonowej, sa tam trzy przejscia dla pieszych i ani jedno nie jest oswietlone a powinno to byc wykonane przy okazji remontu tej drogi. Kiedy mozna spodziewac sie tam oswietlenia zwazywszy ze w okresie jesienno zimowym (kiedy widocznosc jest utrudniona) jest najwieksze natezenie ruchu a w poblizu znajduje sie szkola.
Mieszkaniec Ul Brzozowej,
data pytania: 2019-01-16

Szanowny Panie,

Zacznę od końca. Projekt i realizację budowy oświetlenia ul. Klonowej planuję zrobić w br. Co do realizacji budowy ul. Brzozowej, to w ubiegłym roku została zrobiona dokumentacja techniczna. Złożyliśmy wniosek do wojewody na dofinansowanie, jednak nie został uwzględniony. Z uwagi na wzrost kosztów budowy dróg  o 100-150% cały program modernizacji ulic naszego miasta, zostanie automatycznie wydłużony w czasie. Jeżeli chodzi o ul. Witosa to najpierw trzeba wykupić grunty na poszerzenie drogi, a dopiero później myśleć o modernizacji ulicy. Wszystko jest takie proste, tylko skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Tak na marginesie dodam, że od 5 lat podatki lokalne w naszym mieście nie zmieniły się, a wszystko podrożało nawet o 100%.


7. nazwy ulic
Może należałoby uwzględnić nazwy nowych ulic w kontekście jednostek wojskowych stacjonujących w garnizonie Lubliniec ? 1 batalion szturmowy, 1 Pułk specjalny i inne. Wojsko zawsze było w Lublińcu. Mamy też żołnierzy którzy zginęli na misjach poza granicami RP. Byłby to hołd im oddany. Czy nie warto takiej propozycji rozważyć ? Jestem w stanie przygotować uzasadnienie i historię.
4101,
data pytania: 2019-01-16

Szanowny Panie,

Nazewnictwo ulic, placów czy skwerów to wyłączna kompetencja Rady Miejskiej. Propozycje przekazałem Radnym.


8. Droga Ekspresowa S11
Szanowny Panie Burmistrzu, W gminie Kochanowice odbyły się konsultacje społeczne w sprawie planów budowy drogi S11. Jeden z wariantów niejako "odcina" Wymyślacz od centrum Lublińca(na planie nie widać wiaduktów tudzież zjazdów). Czy takie konsultacje mogą odbyć się również w naszej gminie? Decyzja ostateczna w sprawie budowy drogi może znacząco utrudnić życie mieszkańcom Wymyślacza. Z poważaniem, Mieszkaniec
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-01-16

Szanowny Panie,

Konsultacje społeczne w/w temacie dla naszych mieszkańców są zaplanowane w najbliższych tygodniach. Czekam na termin GDDKiA i biura projektowego.


9. Odśnieżanie
Szanowny Panie Burmistrzu.Codziennie przechodzę koło Zespołu Szkół Technicznych na ul Zwycięstawa odprowadzając dziecko do szkoły podstawowej ok godz 7.30.Teren zawodówki jest nieodgarnięty ślisko,nietrudno o wypadek.Z tego co wiem jest tam wożny ,który mógłby przylożyć sie trochę do roboty,za coś pieniądze bierze . Pozdrawiam
Mieszkanka,
data pytania: 2019-01-16

Szanowna Pani,

Ul. Zwycięstwa należy do Powiatu. Przekażę Pani uwagę Staroście.


10. Radny Julian
Witam. Panie burmistrzu zwracam się z prośbą aby zrobił Pan coś z Radnym Julianem W. z Sierakowa Śląskiego. Jego zachowanie jest karygodne. Wiem że świat jest tak skonstruowany że dzieli się miedzy ludzi i każdy z nich ma prawo wyrażać swoje zdanie. Lecz przez Pana Juliana przemawia mowa nienawiści w stosunku do ludzi jak on to sympatyzujących swoimi poglądami za innym ugrupowaniem niż PIS. Obraża innych ludzi. wyzywa od lewaków, ciemnej masy, "niemców" ITD. Wydaje mi się że jako osoba publiczna powinien się troszkę powstrzymać ponieważ jest to gorszące. Nie ważne jakie kto lubi ugrupowanie polityczne, KAŻDY jest człowiekiem.
Mieszkaniec powiatu,
data pytania: 2019-01-15

Szanowny Panie,

Jako burmistrz nic nie mogę zrobić w tej sprawie. Mogę tylko apelować do mieszkańców naszego miasta i powiatu aby odejść od mowy nienawiści bo skończy się to bardzo źle dla naszego kraju. Przykład politycznego mordu w Gdańsku na śp. Prezydencie może powtórzyć się w każdym miejscu naszego kraju. Już 2 lata temu podczas wystąpienia noworocznego mówiłem o tym problemie. Najwyższy czas zatrzymać tę spiralę nienawiści.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
82.90
μg/m3        
2019.01.19 18:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najbliższe

25 Sty 2019
08:00AM - 05:00PM
SENSORYCZNY LUBLINIEC
05 Lut 2019
12:00AM
VIII POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY "POWSTANIE ŚLĄSKIE"

Na skróty

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

interpelacje

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.