PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Wesołe Miasteczko
Witam Panie Burmistrzu. W związku z rozpoczęciem prac związanych z budową centrum handlowego przy ulicy Targowej. Chciałbym zapytać gdzie teraz będzie stało przyjezdne wesołe miasteczko?
Pan Paweł,
data pytania: 2019-03-23

Szanowny Panie Pawle,

Nie jest to temat podległy burmistrzowi miasta. Sądzę, że właściciele wesołego miasteczka znajdą inne miejsce na realizację swojego biznesu.


2. Ul. Ks. J. Cebuli
Witam Panie Burmistrzu, Ponawiam swoje pytanie z przed dwóch dni o termin realizacji (wykonania utwardzonej nawierzchni) przy ul.Ks.J.Cebuli z wjazdem od strony ul.Wyszyńskiego. Mieszkamy w centrum miasta , a nasze samochody i buty wyglądają jakbyśmy mieszkali 20km w polu. Podobno projekt jest gotowy i został złożony , a dwa lata tamu w odpowiedzi na to samo pytanie kierowane przez Pana Zygmunta odpowiedział Pan, że realizacja jest zaplanowana na lata 2016-2019. Dziękuję za rzetelną odpowiedź.
Marcin M,
data pytania: 2019-03-22

Szanowny Panie Marcinie,

Potwierdzam, że takie były plany w 2016r. Od tego czasu wiele się zmieniło. Ceny usług drogowych wzrosły o ponad 100%. Miasto dostało nowe zadania, na które nie dostało żadnych środków, a podatki od 5 lat w naszym mieście są na tym samym poziomie. Dzisiaj jest bardzo trudno deklarować nowe inwestycje z uwagi na zmiany zewnętrzne. Sama reforma oświaty może miasto dodatkowo kosztować nawet 1 mln zł.


3. Ul. Ks. J. Cebuli
Witam, Moje pytanie dotyczy utwardzenia nawierzchni ulicy Ks. J. Cebuli , a konkretnie odcinka, na który wjeżdża się od ulicy Wyszyńskiego. Wiem, że projekt jest już opracowany i oddany, więc pytanie moje : kiedy rozpoczną się prace ?
Marcin M,
data pytania: 2019-03-20

Szanowny Panie Marcinie,

dokumentacja projektowa modernizacji ulic Górniczej, Hlonda i Cebuli została opracowana. Rozpoczęcie tej inwestycji możliwe będzie po zabezpieczenie środków finansowych na ten cel w budżecie miasta i dopiero wtedy możliwe będzie określenie terminu rozpoczęcia prac.


4. Start budowy park i ride
Kiedy zacznie sie budowa park i ride? Przeciez jest juz dawno po przetargu, wykonawca wyloniony zostal juz kilka miesięcy temu tak wiec na co czekamy? Pozdrawiam
Przemek,
data pytania: 2019-03-20

Szanowny Panie Przemku,

Na ukończeniu są prace projektowe P&R. W połowie roku (po uzyskaniu pozwolenia na budowę) powinna rozpocząć się budowa Centrum. Prace potrwają do końca 2020r.


5. Psi problem
Dzień dobry Po raz kolejny chciałam zapytać co władze miasta zamierzają zrobić z tz problemem psich odchodów?, chodzi mi o ulice Kochanowskiego i pas zieleni ciągnący się po dwóch stronach ulicy. Właściciele czworonogów chodzą sobie na spacerki i udają że nie widzą że ich czworonogi załatwiają swoje sprawy gdzie popadnie. Nikt nie ma ochoty siedzieć sobie na własnym podwórku i mieć pod nosem "śmierdzących niespodzianek " . Skoro właściciele psów nie poczuwają się do posprzątania tego więc miasto powinno skutecznie się tym zająć. Jeżeli można by było dodać zdjęcia to widać by było jak duży jest to problem.
Mieszkanka ,
data pytania: 2019-03-20

Szanowna Pani,

problem ten szczegółowo reguluje Rozdział 6 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubliniec (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2019 poz.947) dotyczący obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe, mających na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytkowania. §15 ust.2 jednoznacznie stwierdza, że to osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe na terenach przeznaczonych do użytku publicznego w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych. Dlatego w pierwszej kolejności należy wyegzekwować ten obowiązek od właścicieli zwierząt domowych, w szczególności zwracając uwagę na nie wypełnianie powyższego obowiązku. Niestety Straż Miejska czy Policja nie są w stanie na terenie całego miasta obserwować takie zachowania. Ale nie rozumiem dlaczego mieszkańcy, którzy zauważają takie naruszenie obowiązującego regulaminu nie zgłaszają tego faktu bezpośrednio do Straży Miejskiej czy Policji.

Tym bardziej, że z pytania wynika, że dzieję się to „na Pani oczach” przy posesji. Skutecznym rozwiązaniem problemu nie jest to, żeby codziennie na wszystkich ogólnodostępnych terenach sprzątać kilka razy dziennie, ale wyegzekwowanie obowiązków od „zanieczyszczających”.


6. Oznakowanie ul. Cegielnianej
Dzień dobry. Panie Burmistrzu, nawiązując do pisma dotyczącego odpowiedniego oznakowania skrzyżowań ulic Cegielnianej z ul. Polna oraz Jasminową, które Pan Radny Grzegorz Dyla złożył dnia 01.02.2019r w Urzędzie Miejskim w Lublincu . Proszę o informację kiedy przedmiotowe rozwiązanie, tak bardzo potrzebne na w/w ulicach będzie zastosowane?
Krystian ,
data pytania: 2019-03-20

Szanowny Panie Krystianie,

Panu Radnemu Grzegorzowi Dyla została udzielona odpowiedź następującej treści:

W odpowiedzi na pismo z dnia 01.02.2019 r. w sprawie dodatkowego oznakowania skrzyżowań ulicy Cegielnianej z ul. Polną i Jaśminową w Lublińcu informuję, że opracowany w ostatnim czasie projekt stałej organizacji ruchu dla miasta nie przewiduje w tych miejscach montażu słupków typu U-2 i wykonania oznakowania poziomego P-14.

Zgodnie z jego założeniami, na ulicy Cegielnianej i ulicach bocznych wprowadzona została strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h. Zasady ruchu drogowego jednoznacznie określają skrzyżowania bez oznakowania pierwszeństwa przejazdu jako równorzędne, gdzie obowiązuje reguła „prawej ręki”. Dodatkowo, zgodnie z zapisami szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, w strefie ograniczonej prędkości nie powinno się stosować znaków określających pierwszeństwo na skrzyżowaniu.”

Jednocześnie informuję, że po wdrożeniu wszystkich etapów projektu na terenie Gminy, możliwa będzie całościowa analiza jego funkcjonowania. Pozwoli to na ocenę poziomu bezpieczeństwa na drogach i podjęcie decyzji co do zastosowania dodatkowych elementów uspokojenia ruchu lub poprawy czytelności skrzyżowań. Zakończenie prac związanych z montażem nowego oznakowania planowane jest do końca II kwartału 2019 r.


7. Ul. Bukowa
Panie Burmistrzu na kiedy pan planuje remont w/W ulicy w poprzednim programie wyborczym obiecywał pan remont nastała nowa kadencja i cisza. Jedynie mowa cały czas o remoncie ul. Brzozowej chociaż nawierzchnia na ul. Brzozowej była wykonana dużo później niż na ul. Bukowej. Ulica Bukowa naprawdę jest w opłakanym stanie latanie dziur nic nie daje bo nawierzchnia się kruszy. Mam nadzieję że remontu się doczekamy jak najszybciej.
Jerzy ,
data pytania: 2019-03-18

Szanowny Panie Jerzy,

Nowej kadencji jest zaledwie 4 miesiące. Aby prace drogowe mogły ruszyć trzeba podjąć wiele działań. Dokumentacja, wszystkie zgody, pozwolenia na budowę a potem znaleźć 2-3 razy większe pieniądze niż to było przed 3 laty. Takie są fakty. Jeżeli chodzi o ul. Brzozową to przy niej mieszka 2 razy więcej mieszkańców niż przy ul. Bukowej więc kolejność jest zrozumiała. Ul. Bukowa ma dokumentację techniczną i po raz kolejny będzie w tym roku zgłoszona do programu dróg lokalnych. Ul. Brzozowa i Bukowa to ulice, które są w Miejskim Programie Drogowym. Będą realizowane w miarę możliwości finansowych miasta.


8. Drzewo, orlik, boisko LO. A Mickiewicza
Dzień dobry Panie Burmisztrzu. Już kiedyś pisałem w tej sprawie, proszę o interwencje, skuteczną interwencję w sprawie drzewa, bardzo wysokiego i starego drzewa. Które znajduje się na terenie LO. im. A. Mickiewicza. W bezpośrednim sąsiedztwie bloku przy. ul. Grunwaldzkiej 19a. Ostatnie wichury pokazały jak bardzo jest niebezpieczne jest tak bliskie sąsiedztwo względem bloku. Któregoś dnia może stać się tragedia, a później nie będzie winnych. Proszę o nie ignorowanie mojej wiadomości, oraz o interwencję u Dyrekcji szkoły, oraz zarządcy terenu. Wystarczy całkowite wycięcie drzewa, które tak bardzo zagraża.
Dariusz,
data pytania: 2019-03-14

Szanowny Panie Dariuszu,

kolejny raz Pana informuję, że zgodnie z ustawą o ochronie przyrody drzewo może zostać wycięte po uzyskaniu zezwolenia wydanego na wniosek właściciela (zarządcy) nieruchomości. Biorąc pod uwagę powyższe przekazałem Pana sugestie do zarządcy boiska tj. dyrektora Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Sobieskiego 22 w Lublińcu. W odpowiedzi zarządca wyraził opinię, że drzewo nie stwarza zagrożenia. Dlatego kolejny raz informuję, że wszelkie sprawy związane z uciążliwościami powodowanymi przez sąsiednie nieruchomości regulują przepisy art. 143-154 kodeksu cywilnego w ramach tzw. prawa sąsiedzkiego. Żeby zakończyć tą anonimową korespondencję proponuję zwrócić się do Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Grunwaldzkiej 19a, której jest Pan mieszkańcem, żeby bezpośrednio poinformowali władającego sąsiednią nieruchomością o Pana obawach. Teren Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu podlega Staroście Lublinieckiemu, a Burmistrz nie jest organem właściwym do rozstrzygania sporów międzysąsiedzkich w tym zakresie.


9. Wodociąg KOKOTEK
Witam serdecznie. Chcialem Pana zapytac czy w najblzszym czasie bedzie kontynuowana budowa wodociagu w Kokotku-do domkow letniskowych w strone Pilki
Krzysztof,
data pytania: 2019-03-14

Szanowny Panie Krzysztofie,

kontynuacja budowy wodociągu w Kokotku będzie kontynuowana. Realizacja całego projektu jest przewidziana do 2020 roku.


10. wybory
Panie Burmistrzu, czy to prawda że chce Pan opuścic nas i nasze miasto startując do Senatu? Przecież głosowaliśmy na Pana nie po to aby zrobił Pan sobie scieżkę na wiejską. Mam nadzieję że to nie prawda.
Wyborca,
data pytania: 2019-03-14

Szanowny Wyborco,

nie zamierzam kandydować ani do Sejmu ani do Senatu w najbliższych wybvorach parlamentarnych jesnienią br.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
10.54
μg/m3        
2019.03.26 00:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.