PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. odzyskanie niepodległości
Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o informację co miasto robi z okazji 100 lecia odzyskania niepodleglości? Czemu fontanna będzie nawiazywać do Edyty Stein przecież jest pomnik na małym rynku jest muzeum...nie dośc ze zycie na rynku umarło to jeszcze fontana świętej. coraz wiecej nacisku jest na kościół... Rada Kobiet na pierwszych stronach gazet...w jakim celu Pan powołał taka Rade? Tylko proszę aby Pan odpowiedział na moje pytania
mieszkaniec lca,
data pytania: 2018-05-20

Szanowny Mieszkańcu,

Pełna informacja o organizacji imprez z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę została przedstawiona na stronach 12 i 13 Nowin Lublinieckich z dnia 27 kwietnia 2018 roku.

Postać małej dziewczynki nie musi kojarzyć się tylko z naszą patronką. Zresztą konserwator zabytków właśnie taką propozycję zaakceptował.

Lubliniecka Rada Kobiet powstała na wniosek zainteresowanych osób i była o tym mowa podczas Lublinieckiej Gali Kobiet w 2017 roku. Rada jest organem opiniodawczym dla burmistrza miasta. Jeżeli chodzi o prasę komercyjną, to w żaden sposób nie podlega ona miastu, więc pytania o publikowane w niej treści, proszę skierować do odpowiednich redakcji.


2. Światła w Lublińcu.
Chciałem spytać w jakim celu włączana jest sygnalizacja świetlna w centrum Lublińca skoro od nastu lat każdy wie i widzi, że jedyne co wynika z jej działania to zakorkowane miasto i wkur...kierowcy. O sens włączonych świateł o godz.21:00 kiedy przez miasto przejeżdżają trzy auta na krzyż nawet nie pytam bo to pytanie retoryczne...
Tom77,
data pytania: 2018-05-19

Szanowny Panie, temat pracy sygnalizacji świetlnej poruszany był już wielokrotnie. W chwili obecnej sygnalizacją świetlną zarządza tutejszy urząd. O ile ruch drogowy przy wyłączonych sygnalizatorach odbywa się płynniej, to pojawia się problem z ruchem pieszych. Wnioski o uruchomienie sygnalizacji na skrzyżowaniu składane były zarówno przez radnych Rady Miejskiej, jak również mieszkańców Lublińca.


3. Studzienki kanalizacyjne.Sadów
Witam. Mam pytanie. Kto odpowiada za drożność studzienek kanalizacyjnych? Problem dotyczy miejscowości Sadów,gdyż po ulewnym deszczu dnia 11.05.2018 r ulicami po prostu płynęła rzeka.Proszę o zadziałanie w tym kierunku,ponieważ zważa to też na bezpieczeństwo kierujących jak i pieszych.
Dawid,
data pytania: 2018-05-12

Szanowny Panie Dawidzie,

Sadów należy do Gminy Koszęcin.


4. sprzątanie ul. Wawrzyńca Hajdy
Witam, Chciałabym zapytać o to kiedy zostanie posprzątana ul. Wawrzyńca Hajdy z piachu, jaki zalega po "akcji zima", mamy piękna wiosnę a przy krawężnikach są nadal przysłowiowe "tony piachu". Z góry dziękuje za odpowiedź.
mieszkanka,
data pytania: 2018-05-11

Za obsługę wnioskowanej drogi publicznej odpowiada zarządca drogi. W tym przypadku zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Lublińcu. Przekaże Pani uwagi dotyczące sprzątania wnioskowanej ulicy odpowiednim służbom w Starostwie, jednak zaznaczam, że Urząd Miejski nie ma wpływu na termin wykonania tej czynności.


5. budowa S11
Witam. Moje pytanie dotyczy planowanej budowy drogi S11 chodzi o odcinek od Lublińca w kierunku Tarnowskich Gór. Czy są już jakieś plany co do przebiegu tego odcinka? GDDKIA już przestawia przebieg drogi w okolicy Lublińca. Pozwoliłem sobie skopiować post z Facebooka: 13 kwietnia GDDKiA w Katowicach ogłosiła przetarg na wykonanie Studium Techniczno ? Ekonomiczno ? Środowiskowego dla budowy drogi S11. W dokumencie zamawiający wskazuje jakim torem ma przebiegać nowa droga. Kopia fragmentu trasy oraz link do całej mapy poniżej. https://www.gddkia.gov.pl/pl/d/5110b77d0c20acba5adf0a1bc1c0f7a7
Marcin,
data pytania: 2018-05-02

Szanowny Panie Marcinie,

23 maja planuję zorganizować w Urzedzie Miejskim spotkanie w tej sprawie z udziałem przedstawicieli GDDKiA w Katowicach. Odpowiednie zaproszenia zostały już wysłane. Jak narazie nie mam żdnych oficjalnych informacji w tej sprawie.


6. Nowa organizacja ruchu w Kokotku
Szanowny Panie, jak wynika z informacji Urzędu , od 07 maja br. obowiązywać będzie w dzielnicach miasta nowa organizacja ruchu. Uporządkowanie zasad, ograniczenie prędkości oraz tonażu na wewnętrznych drogach osiedlowych, uważam za dobrą decyzję. Jednakże stanowczo wnoszę zastrzeżenia do rozwiązań zastosowanych w Kokotku. Pierwsze ciepłe dni roku oraz trwająca właśnie majówka, pokazują dobitnie potrzebę nawiązania porozumienia ze Starostwem i rozszerzenie strefy ograniczenia prędkości na całą tę niewielką dzielnicę, wzdłuż drogi powiatowej, na odcinku od zjazdu z DK 11 na wysokości kościoła w Kokotku, poprzez skrzyżowanie z ul. Posmyk i dalej w kierunku Piłki, aż do końca drogi asfaltowej i tym samym - do końca zabudowań stałych mieszkańców dzielnicy. Odcinek zaproponowany obecnie jest niewystarczający i rozwiązanie to nie gwarantuje, przy tym natężeniu ruchu , bezpieczeństwa użytkowników. Napływ turystów, wykorzystywanie tej drogi przez wielu kierowców , jako skrótu z DK 11 w kierunku Rusinowic i Koszęcina, brak chodnika, brak progów zwalniających, brak częstych patroli policyjnych, nieodpowiedzialne, brawurowe zachowania wielu kierowców, czujących się na tym odcinku bezkarnie, wreszcie , tumany unoszącego się kurzu - to, proszę mi wierzyć, aż nadto powodów, aby tę turystyczną enklawę objąć w całości, a nie tylko na niewielkim odcinku, ograniczeniem prędkości. Cóż winni są bowiem stali mieszkańcy, że ich domy usytuowane są przy drodze powiatowej. Nadal przecież są mieszkańcami miasta. Czyż nie?
Mieszkanka Kokotka,
data pytania: 2018-05-01

Szanowana Pani,

planowana zmiana organizacji ruchu, w tym w dzielnicy Kokotek, dotyczy wyłącznie dróg gminnych, dla których tut. Urząd jest zarządcą i posiada umocowanie w przepisach do przygotowywania i wprowadzania organizacji ruchu na tych drogach. W przypadku dróg powiatowych takie kompetencje ma wyłącznie Starostwo Powiatowe i tylko z jego inicjatywy proponowane przez Pana objęcie dróg powiatowych w Kokotku strefą ograniczonej prędkości może zostać wprowadzone. Ze swojej strony mogę przekazać Pana postulat do odpowiedniego Wydziału w Starostwie, ale nie mogę zagwarantować, że zostanie on uwzględniony.


7. Nowa ulica na Wymyslaczu
Dzien dobry. Chciałbym zapytać jaką nazwe nadala rada miejska na sesji 26 kwietnia bowej ulicy w dzielnicy Wymyslacz w pobliżu ul. Zaglowek. Pozdrawiam
Lubliniczanin,
data pytania: 2018-04-28

Szanowny Panie,

nowa droga stanowi przedłużenie ul. Sosnowej i taką też otrzymała nazwę.


8. Dyżury przedszkoli w okresie wakacyjnym
Które z miejskich przedszkoli będą w tym roku dyżorować w lipcu i w sierpniu? Nie mogę uzyskać tej placówce, do której uczęszcza syn..
Tata,
data pytania: 2018-04-27

Szanowny Panie

W odpowiedzi na pytanie, informuję iż zgodnie z Rozporządzeniem MEN przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny (01.09-31.08), z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców. Za organizację pracy przedszkola odpowiedzialny jest dyrektor placówki, dlatego proszę zgłosić się ponownie do kierownika jednostki, do której syn uczęszcza.


9. Tablica na skrzyzowaniu DK11 z Krupówką
Czy moglby Oan zwrocic sie do starosty o zamontowanie tabliczki z kierunkiem Lubliniec Centrum na skrzyzowaniu DK11 z droga na Krupski Mlyn czyli ul. kropówka, mniemam ze skoro ulica Krupówka jest drogą powiatową to starostwo odpowiada za jej oznakowanie? Dziwie sie ze wspomnianej tablicy nie tam juz od dawna
Marcin,
data pytania: 2018-04-27

Szanowny Panie Marcinie,

Sprawę przekażę  Staroście Lublinieckiemu.


10. Smog
Panie Burmistrzu, w związku z narastającym problemem smogu w naszej miejscowości pragnę zadać pytanie dotyczące zakupu czujników smogu. Wszyscy wiemy, że na drona monitorującego pyły zawieszone nie będzie, więc może na czujniki Pan się zdecyduje. Koszt jednego czujnika to kwota ok 1500 zł. Oczywiście, sukcesywnie ilość czujników musi być zwiększana w celu pozyskiwania dokładniejszych informacji. Uprzedzając Pana odpowiedz proszę nie przytaczać w odpowiedzi rozporządzeń i ustaw dotyczących kampanii antysmogowej ponieważ wszyscy wiemy że te przepisy porostu nie działają a straż miejska ma związane ręce w ich egzekwowaniu. Dodatkowo dopuszczalne normy stężenia pyłów zawieszonych w Polskich przepisach prawnych są znacząco zawyżone.
Mirosław,
data pytania: 2018-04-26

Szanowny Panie Mirosławie,

jak już wcześniej odpowiadałem na podobne pytanie, wg informacji uzyskanych z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach za kilka tygodni zostanie uruchomiona automatyczna kontenerowa stacja pomiarowa przy ul.ks.Jana Szymały w Lublińcu.


Wydarzenia

Maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Na skróty

 ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.