PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. konkurs na dyrektora przedszkola
Dzień dobry Na stronie BIP Lubliniec pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko Dyrektora Żłobka Miejskiego a co z konkursami na stanowisko Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 i 2, które były ogłoszone wcześniej? Czy konkursy zostały rozstrzygnięte ?
rodzic,
data pytania: 2018-07-19

Szanowny Rodzicu,

Konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola Nr 2 został rozstrzygnięty. Natomiast, w przeprowadzonym postępowaniu konkursowym na stanowisko dyrektora Przedszkola Nr 1, nie wyłoniono kandydata do zatrudnienia.


2. Transport i korzystanie z transportu publicznego.
Szanowny Panie Burmistrzu my mieszkańcy Kokotka i nie tylko mamy pytanie jak będzie wyglądał transport środkami komunikacji autobusowej chociażby do Lublińca. Czy znowu tylko z codziennego transportu będą mogły korzystać tylko dzieci ? Dlaczego nie może być tak jak w innych miastach, że dzieci do szkoły korzystają z tych samych środków transportu publicznego co dorośli , którzy w naszym przypadku chcieli by dostać się do miasta obojętnie w jaki dzień tygodnia i nie tylko w dni targowe. .Chcielibyśmy móc dojechać w tygodniu do pracy lekarza czy po zakupy. Mamy nadzieję, że będą również uwzględnione zniżki chociażby dla osób niepełnosprawnych. Z poważaniem mieszkańcy.
Bożena Kokotek,
data pytania: 2018-07-19

Szanowna Pani Bożeno,

Ogłoszony przetarg na przewozy do i z Kokotka przewiduje kursy otwarte, czyli przewozy, z których każdy może skorzystać.


3. Transport i korzystanie z transportu publicznego.
Szanowny Panie Burmistrzu my mieszkańcy Kokotka i nie tylko zastanawiamy się jak będzie wyglądał transport publiczny chociażby z KOKOTKA do LUBLIŃCA , CZY ZNOWU Z CODZIENNYCH PRZEJAZDÓW BĘDĄ MOGŁY KORZYSTAĆ TYLKO DZIECI SZKOLNE? Dla nas jest to duże uniedogodnienie, ponieważ do Lublińca chcielibyśmy dojeżdżać nawet w dzień powszedni, a nie tylko w dni targowe . Dlaczego nie może być tak , żeby z autobusu mogli korzystać zawsze, obojętnie od dnia wszyscy. W innych miastach środkami komunikacji poruszają się wszyscy, którzy tego w danej chwili potrzebują i starsi i dzieci dojeżdżające do szkoły do pracy do lekarza lub chodżby na zakupy razem jednym autobusem.
Bożena Kokotek,
data pytania: 2018-07-19

Szanowna Pani Bożeno,

Przewozy mają być otwarte, czyli dostępne dla każdego od poniedziałku do piątku.


4. Metropolia Górnoślaska
Panie burmistrzu ile gmin ziemi lublinieckiej podjeło uchwałę w sprawie przystąpienia do metropolii górnośląskiej? Czy na spotkaniach rady powiatowej był poruszany temat przyłączenia ziemi lublinieckiej do metropoli?
kluska,
data pytania: 2018-07-19

Szanowny/a Panie/Pani,

Kilka gmin naszego powiatu zajmowało się z w/w sprawą. Niestety, nie mam informacji, czy temat ten był poruszany na Radzie Powiatu w Lublińcu. Zagadnienie to wróci zapewne po wyborach.


5. Zezwolenia
Pan Prezydent RP Andrzej Duda podpisal nowelizacje ustawy alkoholowej po to, zeby ograniczyc pijanstwo,alkoholizm, szczegolnie w nocy by przywrocic spokoj i cisze ktora obowiazuje od 22-giej do 6- tej. Pan Burmistrz naszego miasta niema ochoty zeby wdrozyc ta nowelizacje, poniewaz swoimi decyzjami wrecz popiera to co sie dzieje w Lublincu odnosnie pijanstwa. Panie Burmistrzu, ile jeszcze zezwolen wyda Pan i w ktorych miejscach w Lublincu te sklepy z wodka beda sie znajdowaly ? A do lublinieckiej Policji to nie mamy zaufania.
Stefan i Teresa,
data pytania: 2018-07-19

Szanowni Państwo,

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli jednogłośnie uchwałę w w/w sprawie (defacto zmniejszyła się liczba punktów sprzedaży alkoholu). Co do ograniczenia godzin otwarcia sklepów z alkoholem, nikt tematu nie sygnalizował. Jeżeli takie oczekiwanie mieszkańców jest, zawsze można uchwałą Rady Miejskiej zmienić w/w godziny. W tej sprawie decyzję podejmie Rada, a nie burmistrz. Na marginesie pragnę przypomnieć, że były już czasy, w których sklepy były zamknięte, a amatorzy mocnych trunków, mieli dostępną niezliczoną liczbę tzw. melin. Jestem otwarty na dyskusje w tym temacie.


6. transport publiczny
Szanowny Panie Burmistrzu. Jestem mieszkanką Kokotka. 2- 3 razy w miesiącu muszę udać się do lekarza na zastrzyki. Bez tego nie jestem w stanie zdrowo funkcjonować. Nie posiadam samochodu, a jedynym środkiem transportu był dla mnie autobus. W związku z obecną sytuacją (likwidacją PKS) nie mam możliwości kontynuowania leczenia. Czy i kiedy przewidujecie Państwo przywrócenie publicznego środka transportu? Barabara, mieszkanka Kokotka
Barbara Frey,
data pytania: 2018-07-17

Szanowna Pani Barbaro,

Jest ogłoszony przetarg na realizowanie codziennego, otwartego połączenia pomiędzy Kokotkiem a Lublińcem. Zadanie ma być realizowane od 03.09.2018r.


7. S11 w Lublincu
Dzień dobry, Miało być jakieś spotkanie z przedstawicielami GDDKIA w sprawie budowy s11. Czy ono się odbyło ? Co zostało na nim ustalone ? Kiedy droga będzie budowana?
Mieszkaniec,
data pytania: 2018-07-17

Szanowny Panie,

Spotkanie, o którym Pan wspomina ma się odbyć jesienią (wrzesień-październik br.). Według mojego rozeznania, budowa drogi nastąpi najwcześniej po 2025 roku.


8. remont przedszkola nr 1
Dzień dobry Czy odwiedził Pan już termomodernizowany budynek Przedszkola nr 1? Jesli tak to czy jest Pan zadowolony z postępów pracy? Czy może nasze Przedszkole spotka taki sam los jak Przedszkole nr 8 w tamtym roku i dzieci 1 września zostaną odesłane do innej placówki?
mama,
data pytania: 2018-07-17

Szanowna Pani,

Nie mam żadnych informacji, aby termin był zagrożony. Myślę, że do 01.09. br. wszystkie prace zostaną zakończone i uzyskam stosowne pozwolenie na użytkowanie obiektu.


9. ograniczenie predkosci na ulicy Gajowa .
Witam, Dzisiaj wychodzac z wnuczka z posesji doszloby do tragedii,rozpedzony bialy golf z nadmierna szybkoscia o malo nie rozjechal mnie i wnuczke. niestety nie bylo miozliwosci zapamietac numeru rejestracyjnego poniewaz bylem roztrzesiony i musialem sie zatroszczyc o wnuczke bo byla przestraszona i plakala. Bardzo bym prosil Pana o mozliwosc postawienia znakow ograniczacych predkosc albo zainsalowanie progow zwalniajacych zanim nie jest za pozno.takie sytuacje zdarzaja sie na ulicy Gajowej coraz czesciej a obok jest duzy plac zabaw aczkolwiek ogrodzony ale licho nie spi.Pozdrawiam Wadas Andrzej
ANDRZEJ WADAS,
data pytania: 2018-07-17

Szanowny Panie Andrzeju,

Od 7 maja br. ulica Gajowa objęta jest projektem organizacji ruchu, zgodnie z którym na terenie osiedli mieszkaniowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ulica Gajowa znajduje się właśnie w takiej strefie ograniczonej prędkości. Oznakowanie jest prawidłowe. Natomiast przypadki naruszeń przepisów ruchu drogowego należy zgłaszać właściwym służbom.


10. Oswietlenie Lipska Góra
Witam. Kiedy będzie realizowane oświetlenie na ulicy Lipska Góra? Budynków coraz więcej a ciemno ,aż strach się bac :) pozdrawiam!
Mateusz ,
data pytania: 2018-07-17

Szanowny Panie Mateuszu,

W chwili obecnej, w ramach środków przewidzianych w budżecie miasta, realizowane są wcześniej zaplanowane inwestycje oświetleniowe. W przypadku pojawienia się wolnych środków, podejmę decyzję o opracowaniu dokumentacji projektowej oświetlenia na ul. Lipska Góra. Po jej wykonaniu możliwa będzie budowa oświetlenia. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w 2019 r.


Wydarzenia

Lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najbliższe

10 Sie 2018
12:00AM
XIV BIEG KATORŻNIKA

Na skróty

 ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.