PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Przetarg na wywóz śmieci
Dzień Dobry Prawdą jest, że pan wybrał w drodze przetargu inna firmę odpowiedzialną za wywóz śmieci z terenu miasta Lubliniec? Wielu ludzi jest oburzonych, gdy dowiedziało się o pana decyzji z tego względu, że firma ASA odbierała na swoim terenie gruz z domków jednorodzinnych oraz przedmioty wielkogabarytowe. Co z mieszkańcami domów wielorodzinnych, którzy nie mają gdzie tego odłożyć. Pan burmistrz często chwalił się, że wspiera firmy i tworzy miejsca pracy dla mieszkańców gminy, ale teraz Lubliniczanie mają pretensje za błedną decyzję, która będzie skutkowała utratą miejsc pracy i terenu składowania innego rodzaju odpadów.
wyborca,
data pytania: 2017-04-27

Szanowny Wyborco,

Postępowanie przetargowe na odbiór i wywóz odpadów nie zostało jeszcze zakończone. W postępowaniu zostały złożone 4 oferty, a oferta firmy obecnie realizującej te usługi jest ofertą najdroższą. Niezależnie od tego jaka firma wygra przetarg, zakres świadczonych usług nie ulegnie zmianie. Zmianie może jedynie ulec lokalizacja punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który obecnie znajduje się przy ul. Przemysłowej. Zatem, w dalszym ciągu możliwe będzie oddawanie odpadów, o których mowa w treści pytania. Pragnę podkreślić, że obowiązujące przepisy prawa nie pozwalają w jakikolwiek sposób preferować lokalnych wykonawców, a zasady i warunki przetargu muszą być jednakowe dla każdego z nich.


2. opóźniona budowa terenów rekreacyjnych nad Lublinicą
Panie burmistrzu, pod koniec ubiegłego roku niektóre lublinieckie podia podawały informacje iż w roku 2017 ruszy budowa terenów rekreacyjnych nad Lublinicą pomiędzy ulicami Grunwaldzką i Sportową. Na dzień dzisiejszy słyszy sie, że jednak rozpoczęcie robót planowane jest na rok przyszły. Czym spowodowane jest opóźnienie? Czy chodzi o ogromne wydatki które poniesie miasto w związku z rządową reformą edukacji? Pozdrawiam
Karol,
data pytania: 2017-04-27

Szanowny Panie Karolu,

W najbliższym czasie będzie gotowa dokumentacja tego terenu. To prawda, że rozważałem już rozpoczęcie prac w br. Potwierdzam, że reforma oświaty będzie nas kosztowała, więc część środków została przesunięta na ten cel (w ramach rezerwy budżetu).


3. 1% podatku dla DPS Zameczek
Dzień dobry, Panie Burmistrzu, prosze o pomoc. W jaki sposob moge zlokalizować dane do przekazania 1% podatku dla DPS Zameczek. Na ich stronie nie ma zadnej informacji: http://dpszameczek.pl/ Prosze o szybką odpowiedz pozdrawiam
marcin,
data pytania: 2017-04-26

Szanowny Panie Marcinie,

1% podatku można przekazać na działające w ramach DPS Zameczek Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka. Na stronie DPS Zameczek jest odnośnik do strony stowarzyszenia, a na niej link do Stowarzyszenia „Przyjazna Szkołą”, które jest operatorem 1% dla Zameczka.


4. Generalny remont ulicy Dworcowej
Kiedy rozpocznie się wymiana nawierzchni i chodników?
Wacław,
data pytania: 2017-04-25

Szanowny Panie Wacławie,

Modernizacja drogi i chodników powinna się rozpocząć przed wakacjami.


5. Ulica Klonowa
Panie Burmistrzu, Wzdłuż ulicy Klonowej prowadzone prace ziemne z położeniem nowych kabli elektrycznych, czy to jest przymiarka wstępna pod oświetlenie chodnika? Jeśli nie to może była by okazja położyć kable pod oświetlenie ścieżki.
Damian,
data pytania: 2017-04-25

Szanowny Panie Damianie,

Prace te wykonuje Tauron S.A. i jest to okablowanie strefy. Oświetlenie tego terenu jest brane pod uwagę po zakończeniu budowy zakładu firmy Eurobox.


6. przejazd kolejowy częstochowska
Szanowny Panie Burmistrzu. Przejazd kolejowy na ul. Częstochowskiej można definitywnie zlikwidować. Zamknąć na stałe. Po kilku miesiącach problem zniknie gdyż kierowcy przyzwyczają się do jazdy przez wiadukt. Innym rozwiązaniem może być tunel, lub drugi wiadukt. Lecz jak sądzę są to inwestycje na wielomilionową skalę. Przejazd przez wiadukt nie byłby uciążliwy gdyby wyremontować ulicę Przemysłową. Lub wybudować nową ulicę łączącą ul Częstochowską z Powstańców tuz przy torach np.
Lubliniczanin Grzegorz,
data pytania: 2017-04-25

Szanowny Panie Grzegorzu,

Chętnie bym tak zrobił, jesli chodzi o ul. Przemysłową, ale nieuregulowane stany prawne drogi to uniemożliwiają. Większość tych terenów to tereny PKP i od kilku lat prowadzę w tej sprawie bardzo trudne negocjacje (na razie z niewielkim skutkiem).


7. Droga powiatowa do Krupskiego Młyna PONAGLENIE
Witam ponownie Panie Burmistrzu, poruszam sprawe drogi dojazdowej z dk11 do Krupskiego Młyna. Ww droga w ogóle nie posiada pobocza (chyba że miękkie) i praktycznie na całej długości drogi nalezacej do powiatu lublinieckiego sa dziury wielkości niekaceptowalnej. Nie wiem jak inaczej to ująć i jak długo będzie nas Pan zbywal i odsylal do starostwa, jednak rozkladam rece jak Pan. Teraz doszły drzewa (gałęzie) z ostatnich porywow zimy i jest naprawdę niebezpiecznie. Uprzejmie proszę o rzetelną informację: kiedy nastąpi remont drogi należącej do strony lublinieckiej i droga będzie przypominać droge a nie tor przeszkód. Z wyrazami szacunku w nadziei na pomoc dla użytkowników drogi o pomoc Burmistrza w sprawie.
Mieszkaniec Lublinca,
data pytania: 2017-04-24

Szanowny Panie,

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ droga do Krupskiego Młyna nie jest drogą podlegającą burmistrzowi, o czym już wielokrotnie informowałem.


8. Mieszkanie
Witam Odnoszę się do mojego ostatniego pytania odnośnie pomocy dla rodziny w sprawie mieszkania. Kiedy można przyjść osobiście na spotkanie? Albo gdzie można się umówić na to spotkanie. Dziękuję za kontakt
Mieszkanie,
data pytania: 2017-04-24

Szanowny Panie,

W środę w godz. 13.00-15.00.


9. Remont dróg w mieście
Witam Panie Burmistrzu. Chciałbym prosić aby dopilnował Pan aby osoba upowazniona do odbiorów nowo budowanych dróg w mieście, nie odbierała ich jeśli włazy kanalizacyjne nie będą idealnie równo z nawierzchnia asfaltu. Lub inne łączenia. Przykłady zaniedbań : ulica grunwaldzka remontowana jakiś czas temu a jazda nia przypomina jazdę po dziurach. Włazy kanalizacyjne nieraz są niżej o 6cm od poziomu asfaltu. Wiadukt - bardzo czuć dwa łączenia na wiadukcie. Pozdrawiam
Rafał,
data pytania: 2017-04-22

Szanowny Panie Rafale,

Prace na ul. Grunwaldzkiej były wykonywane 9 lat temu, natomiast odbiór wiaduktu był wykonywany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


10. odchody pupilów
Szanowny Panie burmistrzu.zadając poniższe pytanie prosiłbym o reakcje ze strony straży miejskiej albowiem ona jako władza wykonawcza jest władna by temu problemowi zapobiec.Problemem są psie odchody (pomimo kosza jak i woreczków do tego przystosowanych ogólnie dostępnych)nagminnie nie usuwanych przez właścicieli piesków.Terenem spornym w moim mniemaniu jest tzw. Manhattan(całe osiedle).Dziękuję za przeczytanie jak i zrozumienie problemu który tyczy nie tylko mieszkańców osiedla jak i domków jednorodzinnych.
Waldemar Cupiał,
data pytania: 2017-04-22

Szanowny Panie Waldemarze,

Sprawę przekazałem Straży Miejskiej.

 


Wydarzenia

Kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.