PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany następującymi metodami

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym nasi rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie.

Metody przeprowadzenia spisu

Samospis internetowy (CAWI) od 1 kwietnia 2021

Samospis internetowy odbywa się, jak każdy spis powszechny, w wyznaczonym terminie. Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

Spis realizowany przez rachmistrza telefonicznie lub bezpośrednio od 16 kwietnia 2021

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

  • wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI)
  • wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI)

Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wobec każdego respondenta jest dobierana i stosowana jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych.

Wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo jest realizowany przez rachmistrza spisowego.

Wywiad bezpośredni przeprowadza rachmistrz spisowy. Rejestruje on odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu.

 

Jak można się spisać?

Aktualności

st. insp. Marek Susza (tel. wew. 121)

  • Rejon nr 2 obejmujący ulice:

Częstochowska parzyste od nr 2 do 36 i nieparzyste od nr 1 do nr 27, Cmentarna, Dworcowa, Miarki, Mickiewicza parzyste od nr 2 do nr 38, Ogrodowa, Oświęcimska, Paderewskiego, Plebiscytowa, Pl. Kościuszki nr parzyste od 2 do 8, Liberki, Pl. Niepodległości, Poprzeczna, Rondo Opolczyka, Skwer Sikorskiego, Tylna, Tysiąclecia, Wilimowskiego, Wojska Polskiego, ZHP, Zwycięstwa, Rzeźniczka, Ks.Szymały, Jaronia.

  • Rejon nr 6 obejmujący ulice:

Chłopska, Brzozowa, Bukowa, Cegielniana, Cisowa, Częstochowska nr nieparzyste od 29 do 97 i parzyste od 38 do 150, Dębowa, Słoneczna, Strzelecka, Tartaczna, Topolowa, Torowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Żyzna, Głogowa, Grabowa, Inwestycyjna, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa,Kasztanowa, Klonowa, Kochcicka, Kopce, Ks. Misia nr nieparzyte od 1 do 19, Lipowa, Malinowa, Modrzewiowa, Niegolewskich, Podmiejska, Polna, Pogodna, Powstańców Śl nr parzyste od 20 do 102 i nieparzyste od 9 do 85, Przemysłowa, Pusta, Robotnicza, Rondo Roździeńskiego, Witosa od przejazdu kolejowego.

 

st. insp. Leszek Karpe (tel. wew. 121)

  • Rejon nr 3 obejmujący ulice:

11 Listopada, Armii Krajowej, Biała Kolonia nr parzyste od 2 do 40 i nieparzyste od 1 do 57, Czarnoleska, Droniowicka, Droniowiczki, Drozdów, Głowackiego, Pl. Golasia, Gołębia, Goplany, Gruntowa, Gwarka, Jaskółcza, Kandory, Karolinki, Karpego, Korfantego, Pl. Kościuszki nr nieparzyste od 1 do 15, Krótka, Krzyżowskiej, Ligonia, Majdanek, Marzanny, Miodowa, Nowa, Okólna, Piaskowa nr nieparzyste od 1 do 117 i parzyste od 32 do 134, Pokoju, Południowa, Powstańców Śl nr nieparzyste od 1 do 7 i parzyste od 2 do 18, Rogowskiego, Rusałki.

  • Rejon nr 4 obejmujący ulice:

74 GPP, Azaliowa, Biała Cegielnia, Biała Kolonia nr parzyste od 42 do 64 a i nieparzyste od 59 do 177, Bulwar Grotowskiego, Chabrowa, Cyrana, Dolna, Fiołkowa, Gajowa, Grunwaldzka, Grzybowa Jania Góra, Kokotek Dworzec, Kokotek, Krupówka, Kwiatowa, Leśna, Leśnica os, Łowiecka, Makowa, Myśliwska, Olchowa, Orzechowa Park Leśny, Piaskowa nr parzyste od 2 do 30, Piłsudskiego od 13 do 23 a, Piłka os, Pusta Kuźnica, Posmyk, Posmyk oś, Rumiankowa, Storczykowa, Skłodowskiej nr nieparzyste od 1 do 245 i parzyste od 52 do 230, Słoneczna, Sportowa, Sosnowa, Spokojna, Szeroka,Stalmacha nr parzyste od 68 do 90 i nieparzyste od nr 59 do 101, Świerkowa, Urocza, Wymyślacz, Zagłówek, Żytnia, Sądowa, Sadowa, Pl. Sienkiewicza, Słowicza, Sobieskiego, Sokoła, Stalmacha parzyste od 2 do 66 i nieparzyste od 1 do 57, Stara Kolonia, Staszica, Stawowa, Strażacka, Syreny, Szaforza, Szczygłów, Szkolna, Skowronków, Świtezianki, Wierzbowa, Wschodnia, Żabia, Żurawia, Żwirki i Wigury.

 

insp. Alojzy Henne (tel. wew. 121)

  • Rejon nr 1 obejmujący ulice:

3 Maja, Baczyńskiego, Boczna, Cebuli ks, Cebulskiego, Cicha, Cichociemnych, Damrota, Górnicza, Hlonda ks, Kamińskiego, Kilińskiego, Kołłątaja, Krucza, Kubusia Puchatka, Lisowicka nr parzyste 2 do 26, Lompy, Mickiewicza nr nieparzyste od 1 do 39 , Mikołaja, Młyńska, Niedurnego, Opolska nieparzyste od nr 1 do nr 27 parzyste od 2 do 30, Orzeszkowej, Pasieczna, Promednada, Piłsudskiego nieparzyste od 1 do 11 i parzyste od 2-8, pl.Cichy, Pl.Kopernika, Pl. Mańki, Prusa, Partyzantów, Północna, Rolnicza, Rondo Jana Pawła II, Rondo Popiełuszki, Rondo Śląskie, Rondo Misjonarzy Oblatów, Stein, Skwer Rodziny Stein, Szarych Szeregów, Św. Anny, Targowa, Uchodźców, Wąska, Wyszyńskiego parzyste od nr 2 do 70 i nieparzyste 1 do 93, Zachodnia nr parzyste od 2-38.

  • Rejon nr 5 obejmujący ulice:

Cieszkowskiego, Chopina,Dzierżonia,Fredry, Hadyny, Hajdy Wawrzyńca, Jagusia, Jedności, Karłowicza, Kisielewskiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kilara, Leśmiana, Lipska Góra, Lisowicka nr parzyste od 28 do 168 i nieparzyste od 1 do 25 , Łąkowa, Moniuszki, Niemena, Oleska, Opolska od przejazdu nr parzyste 32 do 72a i nieparzyste od 29 do 81, Parcelacyjna, PCK, Ptaka, Reja, Rolna, Reymonta, Słowackiego, Staffa, Szafera, Szramka, Skłodowskiej parzyste od 2 do 50, Tuwima, Urbaczki, Miłosza, Wiejska, Wieniawskiego, Witosa – od Oleskiej do przejazdu kolejowego, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego od torów kolejowych parzyste od 72 do 112, nieparzyste od 95 do 139, Wilniewczyca, o. Wrodarczyka, Szymanowskiego, Szymborskiej, Zachodnia od torów parzyste 40 do 58a i nieparzyste od 1 do 63, Zaciszna, Zjednoczenia, Żeromskiego.

POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 23μg/m3
SO2: 9μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2021.04.17 16:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.