PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

Koronawirus

Akcja OSP Lubliniec „ZAKUPY DLA SENIORA”

Przypominamy o akcji OSP Lubliniec „ZAKUPY DLA SENIORA”.

Być może w Państwa sąsiedztwie żyją osoby starsze, samotne lub niepełnosprawne, którym z różnych względów nie jesteście w stanie osobiście pomóc w zakupach. W takich przypadkach wsparciem służą druhny i druhowie OSP Lubliniec.

Wystarczy:
🔻zadzwonić w poniedziałek, środę lub piątek na numer telefonu ‪+48 796 565 845‬ i poprosić o pomoc
🔻przygotować listę zakupów oraz pieniądze, po które przyjadą druhowie.

Zakupy wraz z rachunkiem i resztą pieniędzy zostaną dostarczone niezwłocznie po realizacji zadania.

UWAGA❗️❗️❗️
Druhowie są zabezpieczeni w maseczki higieniczne i rękawiczki gumowe, tak więc kontakt z nimi odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Z pomocy OSP Lubliniec skorzystało w ostatnich dniach kilku seniorów, w tym starszy pan po przeszczepie serca. Zapewne potrzebujących osób jest w naszym mieście więcej. Proszę rozejrzyjmy się, czy któryś z nich, nie jest naszym sąsiadem lub sąsiadką.

Projekt Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Drodzy Rodzice uczniów miejskich szkół podstawowych❗️

Uprzejmie informujemy, że w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, Miasto Lubliniec złożyło wniosek o środki na zakup 31. laptopów oraz 5. modułów dostępu do Internetu. Pozyskany w ten sposób sprzęt trafi do miejskich szkół podstawowych i ma wspomóc uczniów w realizacji podstawy programowej w okresie epidemii COVID-19.

Ponadto informujemy, że maksymalne wsparcie o które mogliśmy się ubiegać wynosi 80tys. zł.  Wniosek projektowy przygotowany został na podstawie informacji i zapotrzebowania zgłoszonego przez dyrektorów szkół miejskich.

 

 

Raport dobowy na dzień 03 kwietnia 2020

Szanowni Państwo, poniżej dzisiejszy RAPORT DOBOWY DLA MIASTA LUBLIŃCA zawierający dane pozyskane do godziny 14.00 przez PPIS oraz przesłaną z SANEPIDU o godz. 15:36 informację zbiorczą dot. wszystkich gmin w powiecie lublinieckim.

 

Raport dobowy na dzień 03 kwietnia 2020

 

Raport dobowy

KOMUNIKAT ŚLĄSKIEGO PAŃSTWOWEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Drodzy Mieszkańcy❗️
Robi się z każdym dniem bardziej niebezpiecznie. Poniżej publikujemy dzisiejszy KOMUNIKAT ŚLĄSKIEGO PAŃSTWOWEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.
 
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, informuje, że od dzisiaj wszystkie informacje będą przekazywane do Starostwa Powiatowego w Lublińcu, a Starostwo przekaże je poszczególnym gminom.
 
KOMUNIKAT ŚLĄSKIEGO PAŃSTWOWEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Lubliniecki Pakiet Wsparcia Przedsiębiorców

SZANOWNI PRZEDSIĘBIORCY❗️
Uprzejmie informujemy, że w oparciu o ustawę z dnia 28.03.2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Burmistrz Miasta Lublińca przygotowuje Lubliniecki Pakiet Wsparcia Przedsiębiorców, który w przyszłym tygodniu zostanie skierowany do Biura Rady oraz Lublinieckiej Rady Gospodarczej.

Równocześnie dokument zostanie także podany do publicznej wiadomości.
Proszę zwrócić uwagę na fakt, że mimo uchwalonej przez Parlament RP ww. ustawy, w dalszym ciągu jako samorząd mamy bardzo ograniczone możliwości udzielenia wsparcia wszystkim lublinieckim przedsiębiorcom, którzy z powodu COVID-19 w okresie epidemii odnotują spadek obrotów gospodarczych.

W dniu wczorajszym odbyła się telekonferencja samorządowców Związku Miast Polskich z Wicepremierem Jarosławem Gowinem i Ministrem Jadwigą Emilewicz w temacie potrzebnych rozwiązań prawnych skierowanych bezpośrednio do samorządów. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu wiele naszych postulatów zostanie uwzględnionych w tzw. II Tarczy Antykryzysowej.

Lubliniecki Pakiet Wsparcia Przedsiębiorców

 

Raport na dzień 1 kwietnia

Drodzy Mieszkańcy❗️
Poniższe dane zostały przygotowane na podstawie oficjalnych informacji uzyskanych od PPIS. Nie mamy wiedzy ile osób jest w kwarantannie domowej skierowaniem Straży Granicznej. Już teraz ratownicy medyczni mają ręce pełne roboty, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że osób zarażonych koronawirusem, które nie wykazują żadnych objawów jest więcej. Prosimy bądźcie ostrożni i #zostańciewdomu❗️❗️❗️

 

Raport na dzień 1 kwietnia

APEL BURMISTRZA MIASTA

Drodzy Mieszkańcy naszego Miasta!

Lublińczanki i Lublińczanie!

 

            Od trzech tygodni nasz kraj i nasze miasto zmaga się ze śmiertelnym wirusem. Niestety, również u nas, w naszym Lublińcu, pojawiło się pierwsze zachorowanie spowodowane koronawirusem. W wielu innych miejscowościach powiatu powstały już także lokalne źródła epidemii, dlatego proszę Was - zostańcie  w domu! Nie wychodźcie, jeśli nie musicie!

            Staramy się na bieżąco przekazywać Wam wszystkie informacje, które posiadamy. Pozyskujemy środki ochrony osobistej, a następnie przekazujemy je najbardziej potrzebującym: Szpitalowi Powiatowemu, ratownikom medycznym i wielu innym instytucjom, w tym również tym, które miastu bezpośrednio nie podlegają. Pojawiła się nadzieja i szansa na to, że w ciągu najbliższych dni uda nam się pozyskać kilka tysięcy maseczek. Pragniemy przekazać je Wam Drodzy Mieszkańcy, którzy musicie wciąż wykonywać swoje obowiązki zawodowe.

            Bardzo gorąco dziękuję wszystkim Służbom naszego Miasta, szczególnie służbom medycznym, gdyż to Wy jesteście na pierwszej linii frontu z koronawirusem.

Aktualnie wraz z moimi współpracownikami przygotowujemy Lubliniecki Pakiet Wsparcia Przedsiębiorców, który w najbliższych dniach skierujemy do radnych Rady Miejskiej oraz członków Lublinieckiej Rady Gospodarczej. Chciałbym również powiedzieć, że w tej chwili najważniejszym zadaniem dla władz miejskich jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia Wam – Mieszkańcom naszego Lublińca. Musimy wspólnie pokonać tego niewidzialnego wroga.

            Jeszcze raz, z całego serca, dziękuję wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz niesienia pomocy bliźnim! Pamiętajmy również proszę o naszych Seniorach. Ten czas jest trudny szczególnie dla nich. Wspierajmy ich i otaczajmy opieką.

                                                                                                                                                                 Edward Maniura

                                                                                                                                                                 Burmistrz Miasta

POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
32.71
μg/m3        
2020.04.04 19:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.