PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

Drodzy Przedsiębiorcy!

Z uwagi na trudną dla Państwa sytuację, w ostatnich dniach analizowaliśmy różnego rodzaju koncepcje pomocy, które są w zasięgu naszych działań, i które chcielibyśmy skierować w Państwa stronę.
Oto pierwsza z nich.

Niestety ustawa o samorządzie gminnym, a także rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczące ogłoszonego zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii zawężają pomoc i mocno ograniczają nasze samorządowe wsparcie dla przedsiębiorców.

W toku dogłębnej analizy podjęliśmy działania wewnętrzne, skierowane na pomoc tym przedsiębiorcom, którzy są najemcami lub dzierżawcami nieruchomości Gminy Lubliniec.

W tym celu Burmistrz, działając w obszarze swoich kompetencji wydał w dniu dzisiejszym Zarządzenie nr 91/2020 powołując się w szczególności na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r, w sprawie ogłoszenia (…) stanu epidemii.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i chcąc zminimalizować skutki tych regulacji, od połowy marca 2020r. Gmina chce zmniejszyć wartość czynszu należnego o 50%.

W razie utrzymywania się stanu epidemii i ograniczenia handlu i usług, w kolejnych miesiącach proponowana przez nas obniżka może objąć nawet 90% dotychczasowego czynszu w każdym miesiącu.

W celu uproszczenia procedury prosimy zainteresowanych przedsiębiorców, aby drogą elektroniczną do dnia 27 marca skierowali do Burmistrza wniosek o zmianę umowy.
Wnioski należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Po rozpatrzeniu wniosku ewentualna, pozytywna decyzja, będzie uznana przez Gminę za równoznaczną ze zmianą umowy poprzez przyjęcie oferty najemcy albo dzierżawcy.

Szczegółowych informacji w tym temacie udziela Pani Aleksandra Furman – pracownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju pod numerem telefonu: 34 353 01 00 wew. 181 lub 182.

POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
32.71
μg/m3        
2020.04.04 19:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.