PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Słoneczny Lubliniec
Dlaczego nie mówi pan prawdy. Firma Sanito nie ma jeszcze paneli do programu. Dopiero je znaleźli w Holandii ale jeszcze nie kupili. Po co te kłamstwa.
Beneficjent Słonecznego Lublińca ,
data pytania: 2021-12-03

Szanowny Panie,

proponuję raz jeszcze przeczytać moją odpowiedź, zanim zarzuci mi Pan bezpodstawne kłamstwo. Podczas ostatniego spotkania z przedstawicielami firmy SANITO, została zaproponowana zmiana wcześniej zatwierdzonych paneli, na takie o wyższej wydajności.

Każda zmiana w parametrach instalacji wymaga uzyskania zgody  Urzędu Marszałkowskiego i przedstawienia dodatkowej dokumentacji. Tutaj jest bez znaczenia, czy firma zakupiła te panele, czy też nie. Do uzyskania zgody Pana Marszałka, firma nie może samodzielnie zamieniać komponentów.

 


2. Dofinasowanie od stycznia 2022 montaż OZE w ramach programu prowadzonego przez gminę Lubliniec.
Czy będzie możliwość uzyskanie dofinasowania w wysokości 5.000 zł, w ramach uruchamianego przez gminę Lubliniec od stycznia 2022 r. programu montażu m.in. źródła OZE pionowej turbiny wiatrowej o mocy ~2kW na budynku mieszkalnym?
Michał,
data pytania: 2021-12-02

Szanowny Panie,

tutejszy Urząd nie prowadzi wskazanego przez Pana programu.

 


3. MDK jako centrum kultury
Ostatnio rozwinął się temat aby MDK stał się Lublinieckim Centrum Kultury, powiem szczerze że do tej pory nie miałam wyrobionego zdania na ten temat jedyne co można było powiedzieć to to że faktycznie nazwę centrum kultury przy lepiej i bardziej nowoczes ie niż dom kultury jednak zobaczyłam właśnie w ostaniach do burmistrza wypowiedz niejakiej mieszkanki która apisala że gdyby MDK stał się centrum kultury to ludzie czuli by się jak w obcym mieście. Otóż Panie burmistrzu przecież to jakaś bzdura! Miasto się rozwija i zmiany są normalne A czasami nawet konieczne! Jeżeli ktoś nie lubi zmia to niech mieszka w środku lasu, poza tym nazwa Lublinieckie Centrum Kultury jest jeszcze bardziej charakterystyczne dla Lublinca niż dom kultury bo w końcu jest lublinieckie a dom kultury może być wszędzie. Bardzo proszę o zamieszenie mojej opinii. Według mnie dom kultury powinien zmienić nazwę na Lublinieckie Centrum Kultury. Pozdrawiam.
Alina,
data pytania: 2021-12-01

Szanowna Pani,

przyjmuję kolejny głos w tej dyskusji.


4. Spotkanie z dyrektorem Sanito
Jakie ustalenia po spotkaniu z dyrektorem firmy Sanito? Dlaczego brak takich informacji w zakładce przewidzianej dla projektu Słoneczny Lubliniec? Od jutra ruszają montaże u pierwszych osób, zgodnie z harmonogramem? Czy kolejne opóźnienia? Skąpe te informacje z Pana strony...
Oczekujący prosument,
data pytania: 2021-11-30

Szanowny Panie,

w piątek 26 listopada br. spotkałem się z Dyrektorem firmy SANITO. Celem spotkania była propozycja zmiany wcześniej zatwierdzonych paneli na panele o wyższej wydajności. Ta zamiana wydaje się korzystna, jednak wymaga przygotowania dodatkowej dokumentacji, na podstawie której Urząd Marszałkowski, jako Instytucja Zarządzająca Programem, wyda decyzję, czy jest ona możliwa. Jeśli otrzymamy zgodę, Wykonawca przystąpi do realizacji instalacji zgodnie z harmonogramem.

 

 


5. Remont wiaduktu
Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o odpowiedź na pytanie czy zarząd miasta planuje przeprowadzić remont wiaduktu przed inwestycja jaką jest utworzenie tunelu na Częstochowskiej i w ten sposób sparaliżować miasto?
Nikodem ,
data pytania: 2021-11-30

Szanowny Panie,

remont wiaduktu to sprawa zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W tym przypadku jest gotowa dokumentacja i pozwolenie na budowę. Jeżeli chodzi o tunel, to temat na lata 2024-2026. Same wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego lub pełnej dokumentacji to co najmniej 2-3 lata. PKP deklaruje 50% dofinansowania, a drugie 50% musi znaleźć Miasto. Jest to możliwe tylko przy dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej.


6. SIM Śląsk Polnoc Lubliniec
Czy wiadomo kiedy powstanie SIM Śląsk Polnoc z siedzibą w Lublińcu ?
Darek,
data pytania: 2021-11-29

Szanowny Panie,

w dalszym ciągu trwają prace w tym zakresie. Na skutek zmian personalnych w Krajowym Zasobie Nieruchomości nastąpiły również zmiany w zakresie oceny ekonomicznej tworzonych spółek SIM. Doszło również do zmian w składzie członków założycieli SIM Śląsk Północ. Z naszej inicjatywy wystąpiły miasta Knurów, Radlin i Dobrodzień. Natomiast w listopadzie br., przystąpiło miasto Pyskowice, a w połowie grudnia do SIM Śląsk Północ z siedzibą w Lublińcu ma przystąpić miasto-powiat Gliwice. Mam nadzieję, że po tym fakcie umowa spółki zostanie sfinalizowana do końca stycznia 2022 roku.


7. Słoneczny Lubliniec montaż paneli
Panie Burmistrzu czy firma która wygrała przetarg w Słonecznym Lublińcu montuje już zestawy fotowoltaiczne czy teraz się tłumacza, że śnieg i zimno. Czy pana pracownicy nadzorują te prace.
Beneficjent Słonecznego Lublińca ,
data pytania: 2021-11-29

Szanowny Panie,

jeśli jest Pan w grupie mieszkańców, których harmonogram obejmuje w tym terminie, proszę spodziewać się kontaktu z firmy SANITO. Pracownicy Urzędu pozostają w kontakcie z wykonawcą. Podczas ostatniego spotkania przedstawiono nam propozycję zmiany paneli na takie o wyższej wydajności, co wiąże się z uzyskaniem zgody z Urzędu Marszałkowskiego i przedstawienia dodatkowej dokumentacji. To może spowodować lekkie opóźnienie, jednak mam nadzieję, że bez konieczności zmian w harmonogramie.

 


8. Słoneczny Lubliniec
Panie burmistrzu. I mamy znowu totalną klapę zwiazaną z kluczowym projektem w zakresie fotowoltaiki... W Senacie miała być korzystna poprawka, a skończyło się całkowitym odrzuceniem projektu ustawy. Co to dla nas oznacza? Jesteśmy w punkcie wyjścia, bo sejm z pewnością odrzuci uchwałę senatu i ustawa trafi do podpisu prezydenta, bez korzystnej dla nas zmiany, w której pokładaliśmy nadzieję. Maksymalnie za 2-3 tygodnie mamy nowy stan prawny. Moje pytanie jest następujące - czy samorządy są w kontakcie z ministerstwem i czy ministerstwo nadal widzi chęć zmian w zakresie projektów parasolowych? Jeśli tak to czy jest szansa na znowelizowanie ustawy, która z pewnością wejdzie w życie, bo na poprawki już za późno...
Przyszły prosument,
data pytania: 2021-11-29

Szanowny Panie,

nie tracę nadziei na dobre rozwiązanie tej sprawy. Na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu do Spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego poprosiłem o wprowadzenie tego tematu do porządku obrad kolejnego posiedzenia Zespołu. Skoro Rząd jest za swoją poprawką, która w pełni realizowałaby postulat wielu samorządów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgłosić rządową (poselską) nowelizację ustawy w tym zakresie. Często w tej kadencji jest tak, że ustawa, która jeszcze nie jest podpisana przez Prezydenta RP, ma już w Sejmie projekt nowelizacji. Jeżeli posłowie PIS-u nie zgłoszą takiej poprawki, to znaczy, że nasze spotkania z Ministrem Klimatu i Środowiska były tylko przysłowiowym „mydleniem oczu”. Nie rozumiem, że w ustawie uchwalonej przez Sejm nie było tych zapisów, skoro Resort Klimatu (Rząd) podzielał nasze stanowisko odnośnie projektów parasolowych. Mam nadzieję, że finał tej sprawy będzie jednak pomyślny, bo ten temat dotyczy około 100 tys. prosumentów i bardzo wielu gmin, które mogą mieć problemy z rozliczeniem dotacji unijnych. Deklaruję dalszą determinację w tej sprawie. Skoro udało się podwyższyć dofinansowanie z 55% do 85%, to wierzę, że w końcu i ta sprawa znajdzie szczęśliwy finał.   


9. Centrum kultury-MDK
Absolutnie prosze nie zmieniać nazwy, w ostatnim czasie powstało bardzo dużo nowych miejsc, z nowymi nazwami. Zmiana nazwy Miejskiego Domu Kultury spowoduje, że zaczniemy się czuć jak w obcym dla nas mieście! Jestem stanowczo przeciwna takiemu pomysłowi!
Mieszkanka,
data pytania: 2021-11-29

Szanowna Pani,

dziękuję za głos w dyskusji.


10. Lubliniecka filiżanka
W necie pojawiło się info ze na 750lecia Lublinca będzie można kupić lubliniecka filiżankę czy wiadomo już jak będzie można wejść w jej posiadanie?
Ola,
data pytania: 2021-11-23

Szanowna Pani,

Urząd Miejski nie może sprzedawać materiałów promocyjnych. Zwrócę się natomiast do Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, aby filiżankę z okazji 750-lecia Miasta Lublińca można było zakupić w Galerii pod Glinianym Aniołem.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 40μg/m3
SO2: 17μg/m3
C6H6: 4μg/m3

2021.12.09 13:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

kamera-01.png

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_czyste_powietrze-01.png

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

batonny na strone streetworking 01

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

koronawirus bieżące informacje

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.