PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. LGBT w szkołach
Panie burmistrzu, jestem szczerze zaniepokojona pewnym zapytaniem które napisał niejaki rodzic odnoścnie rzekomej propagandy LGBT którą to rozsiewa opozycja co jest nieprawdą! Przeciez organizacje wspierające społecznosc LGBT istnieją w naszym kraju od kilkudziesięciu lat, nikt z tym nie miał żadnego problemu dopóki pis nie narobił sztucznego szumu przy okazji wyborów, i niestety ale powiedz to szczerze zbałamucił naiwną część społeczeństwa. Odnoście niejakich propagand LGBT w szkołach to wszyscy powinniśmy pamiętać ze w placówkach oświatowych każde dziecko powinno czuć sie bezpiecznie, powinno czuć sie szanowane i powinno być traktowane na równi z innymi! Szkoła ma kształcić i chronić nasze dzieci bez względu na ich czy to wyznanie, orientacje lub też kolor skóry! A rodzice któzy mają jakies niczym nieuzasadnione obawy wmówione przez pis lepiej niech poczytają nieco więcej o tym i owym zamiast snuć spiskowe teorie. Pozdrawiam serdecznie, Martyna - również rodzic
Martyna,
data pytania: 2019-12-12

Szanowna Pani Martyno,

Myślę, że ktoś szuka taniej sensacji, pisząc tego typu pytania.


2. Ciężarówki na ulicy św. Anny
Szanowny Panie Burmistrzu Czy urząd miasta wydał zgodę na przejazd ciężarówek ulicą Św. Anny gdzie jest zakaz 10t.? Ciężarówki jeżdżą do ciepłowni i niszczą naszą nową drogę. Z wyrazami szacunku. Marian
Marian,
data pytania: 2019-12-12

Szanowny Panie Marianie,

nie wydałem żadnej zgody z uwagi na fakt, iż ul. Św. Anny to droga powiatowa podlegająca Staroście.


3. Parking na rynku
Witam Panie Burmistrzu Jakiś czas temu zadałem pytanie dotyczące naszego rynku, a konkretnie parkingu jaki z niego zrobiono. Dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi, nie sądze ażeby pytanie nie spełniało regulaminu
Slawomir,
data pytania: 2019-12-12

Szanowny Panie Sławomirze,

na pytanie odpowiedziałem.


4. Dym z kominów
Witam czy mógł by Pan uczulić SM na problem spalania śmieci.. na ul.Stalmacha nie da się nawet przewietrzyć mieszkania,ludzie palą co popadnie,bardzo proszę o interwencje.
Mariusz,
data pytania: 2019-12-11

Szanowny Panie Mariuszu,

przekazałem sprawę SM.


5. Oświetlenie przejść dla pieszych
Witam. Zauważyłem teraz w okresie jesienno-zimowym, że bardzo źle oświetlone są przejścia dla pieszych w Lublińcu. Dotyczy to większości przejść w centrum. Proszę zwrócić uwagę, bo teraz wcześniej robi się ciemno i piesi są coraz mniej widoczni, tym bardziej jak ubrani są w ciemne koloru ubrania. Dodatkowo oświetlenie w pobliżu tych przejść oślepia kierowców, którzy do tego przejścia dojeżdżają. Można by dodatkowo doświetlić te przejścia, lub spróbować to oświetlenie, które jest zainstalowane w pobliżu odpowiednio ustawić, by Ci piesi byli bardziej widoczni.
bartolomeo,
data pytania: 2019-12-11

Szanowny Panie,

Na ostatnim spotkaniu ze Starostą poruszyłem problem przejść dla pieszych na głównych drogach miasta (szczególnie przy szkołach). W tej sprawie uzgodniliśmy, że już w I kw. 2020 r. miasto zleci opracowanie poprawy bezpieczeństwa na ważnych przejściach w mieście.


6. niska emisja
Panie Burmistrzu, dołączam się do głosów traktujących o problemie niskiej emisji w Lublińcu. Tragedia jest!! To co się robi w tym zakresie jest niewystarczające / nieskuteczne. W mojej okolicy (okolice sklepu Aldi) z dymiących sąsiadów, około 20tu, nikt od wielu lat nie ograniczył swojego smrodu. Potrzebne są nowe pomysły i działania. Może oprócz marchewki w postaci zachęt, dopłat, ulg itp potrzebny jest kij (może te patrole są mało widoczne, może jakaś informacja do mieszkańców w postaci ulotki roznoszona przez patrol, jakieś rozmowy / pouczenia). W rozmowach prywatnych widać, że część z kopcących ma to gdzieś i wolą np. zamiast wydać na ten cel, zbierać na lepszy samochód. Ponadto pojawiają się nowe możliwości ograniczenia NE - ale to na pewno w SM już wiadomo, że można za koszt już ok. 1000 zł zmodernizować stary kocioł górnozasypowy tak, że emituje wielokrotnie mniej toksycznych spalin, a w niektórych przypadkach podwyższyć jego klasę emisji do V (kocioł ekologiczny), a przy okazji przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa (na wszelki wypadek podsyłam link do tego typu rozwiązania https://www.youtube.com/watch?v=LkGbZpIupco) Może też warto uwzględnić to w kolejnym programie wsparcia dla mieszkańców Lublińca?
Żyjący w smrodzie,
data pytania: 2019-12-10

Szanowny Panie,

Dziękuję za Pana słuszne uwagi. Myślę, że w najbliższych tygodniach będzie zdecydowana zmiana podejścia do tego tematu.


7. prawilność
Szanowny Panie chce Pan uchodzić za prawilnego człowieka "uprzejmie" donosząc na Radnego Mikulskiego.Moje pytanie dotyczy zeszłorocznej obniżki Pańskiego uposażenia na Pański wniosek (jak doskonale wiemy niezgodnie z prawem gdyż tylko rada miejska może to zrobić).Na jaki cel została ta kwota przeznaczona?Jaka była jej wysokość?Czy będzie Pan na tyle "uprzejmy" aby publicznie pokazać potwierdzenie przelewu - oczywiście z zeszłoroczną datą?Pablo
Pablo,
data pytania: 2019-12-10

Szanowny Panie Pablo,

w ub. Roku od 1.07.2018 r. do końca roku 2018 otrzymywałem wynagrodzenie w wysokości 7411 zł netto, tj. o 20% mniej niż przed 1.07.2018 r. Płaca ta jest niższa niż burmistrza Lublińca w 2006 r. Taką samą płacę utrzymuję obecnie. A co do „donosu” to zgodnie z prawem miałem taki obowiązek i tyle w temacie. Wracając do obniżki to kierowałem się Rozporządzeniem Rządu RP, którego Pan zdaje się jest zwolennikiem.


8. Organizacja ruchu
Dzień Dobry Panie Burmistrzu. Jakiś czas temu było głośno o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Sobieskiego i Żwirki i Wigury z Grunwaldzką ( chodziło o pierwszeństwo dla skręcających z Grunwaldzkiej od strony ronda w Żwirki i Wigury ) Czy w/w zmiana nastąpi czy narazie pozostanie wszystko tak jak jest obecnie ?? Pozdrawiam Piotr
Piotr ,
data pytania: 2019-12-10

Szanowny Panie Piotrze,

ta zmiana nastąpi wiosną 2020 r.


9. Oświetlenie Ul.Kochcickiej
Witam. Nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie zadane już chyba trzy tygodnie temu,a mianowicie dlaczego nie świecą rano latarnie na ul.Kochcickiej? Nie tylko ja,ale wiele osób dojeżdża do DPSu rowerem na godz.7 i na prawdę jest strasznie ciemno i niebezpiecznie. Dziękuję i pozdrawiam
Karolina ,
data pytania: 2019-12-10

Szanowna Pani Karolino,

Zwrócę się do Tauron Dystrybucja S.A. z prośbą o dokonanie regulacji czasu pracy zegara sterującego oświetleniem drogowym.


10. Straż miejska
Straż miejska to organ który w naszym mieście jest zupełnie niepotrzebny,miał być rozwiązany jakiś czas temu i nic .Ale przez zasiedzenie i branie niezłej kasy też bym trzymał się stołka i był przeciw.Mozna by zaoszczędzić niezłą kasę , utrzymanie samochodu,mundury ,wypłaty dla strażaków.Pieniadze można przeznaczyć na inne cele.Przeciw będą sami zainteresowani też bym był . Proszę rozważyć to i przekalkulować zyski i straty.
Siwy pies,
data pytania: 2019-12-10

Szanowny Panie,

Nie podzielam Pana opinii, choć dostrzegam konieczność dokonania zmian w funkcjonowaniu SM. I to się stanie. Będzie nowy komendant SM, mam nadzieję, że zreformuje funkcjonowanie SM. Straż Miejska wykonuje wiele zadań, na które Policja nie ma czasu, a na dodatek w Policji są coraz większe problemy kadrowe.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Serwer jest chwilowo nieczynnyPył zawieszony ( PM10 )
μg/m3        
2019.12.13 08:53

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Na skróty

wybory19

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.