PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. tężnia solankowa
Witam P.Burmistrzu chciałbym zapytać czy w Lublińcu dało by się kiedyś wybudować tężnie solankową taką jak W parku na Obozisku w Radomiu...? sądzę że przyciągneło by to mnóstwo turystów;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;) https://echodnia.eu/radomskie/w-parku-na-obozisku-w-radomiu-juz-stoi-pierwsza-teznia-solankowa/ar/c1-14345563
Jerzy,
data pytania: 2019-08-13

Szanowny Panie Jerzy,

Tężnia solankowa będzie zrealizowana w ramach rewitalizacji Lublinicy (II etap) w bieżącym roku.


2. Szkło na przejściu
Witam Panie Burmistrzu. Chciałbym zgłosić, że na przejściu pieszo-rowerowym przy rondzie u zbiegu ulic Klonowej i Częstochowskiej znajdują się spore ilości tłuczonego szkła. O ile dla przejeżdżających samochodów nie jest to być może duże zagrożenie o tyle piesi i rowerzyści muszą po tym szkle przechodzić lub przejeżdżać. Czy jest szansa, że odpowiednie służby zajmą się tym tematem? Pozdrawiam
Michał,
data pytania: 2019-08-13

Szanowny Panie Michale,

Zgłosiłem odpowiednim służbom konieczność usunięcia w/w zanieczyszczeń.


3. Bezpieczeństwo dzieci przy Sp2
Szanowny Panie Burmistrzu. To prawda, że nie odpowiada Pan na wszystkie pytania mieszkańców. Już na początku wakacji zadałam pytanie odnośnie bezpieczeństwa dzieci, które uczęszczają lub od września będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu. Chodzi mi o dzieci, które do szkoły chodzą z ulicy Stawowej. Ulica jest długa, nie ma na niej progów zwalniających, już nie mówiąc o chodniku. Przy placu zabaw jest zakręt i właśnie tam panuje największy ruch. Oczywiście winni są rodzice, którzy dowożą dzieci od strony ul. Droniowickiej a wyjeżdżają przez ulicę Stawową i boczne uliczki. Na tym zakręcie trudno zauważyć małe idące dziecko. A pragnę zauważyć, że już trzeci rocznik małych dzieci rozpoczyna tam edukację. Dlaczego na ulicy Stawowej nie ma chodnika, skoro pobocze jest szerokie. Przy szkole też trudno zauważyć Panią/Pana "STOP". Proszę zadbać o bezpieczeństwo dzieci zanim stanie się tragedia.
mieszkanka,
data pytania: 2019-08-13

Szanowna Pani,

Przepraszam, że nie odpowiedziałem na w/w pytanie. W 2020 r. postaram się przy ul. Stawowej w newralgicznych miejscach poprawić bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły. Jeżeli chodzi o panią „STOP” to temat – z uwagi na bardzo duże koszty – nie będzie podjęty.
 


4. powstanie
Czy przewiduje sie jakies uroczyste obchody 100 rocznicy powstania sl ?
hanys,
data pytania: 2019-08-08

Szanowny Panie,

Tak, planujemy uroczyste obchody wraz z ZHP w ramach projektu „Patriotyczny Lubliniec”. W ramach tego projektu odbędzie się, m.in. wystawa poświęcona Powstaniom Śląskim, zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna Powstańców Śląskich, a także spektakl poświęcony Powstańcom. Termin wydarzenia to 21.09.2019 r.


5. Inwestycja na Sparcie
Proszę o podanie w jakiej wysokości karami za każdy dzień zwłoki zostanie zasilony budżet miasta, w związku z nie wykonaniem w terminie inwestycji na boisku Sparty. Zgodnie ze specyfikacją przetargową prace miały zakończyć się 31 lipca b.r. ???
Miłośniczka Miasta Lubliniec,
data pytania: 2019-08-07

Szanowna Pani,

Wysokość kar umownych z tytułu opóźnienia w budowie zaplecza na stadionie została określona na poziomie 0,1% wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia. Daje to kwotę 4.492,25 zł dziennie.


6. ul Armii-Krajowej
Witam w dalszym ciągu na ul Armii-Krajowej teraz już w kilku miejscach... zapada się kostka brukowa,poprzednie zgłoszenie nie zostało naprawione postawili tylko znak ostrzegawczy!!! proszę o interwencje!!!
Przemysław,
data pytania: 2019-08-07

Szanowny Panie Przemysławie,

Awaria została usunięta.


7. Basen Kokotek
Witam Pana Burmistrza mam pytanie dlaczego basen w kokotu jest otwarty do 18.08 mamy tylko ten basen i jeszcze w połowie sierpnia zamkniety i to teraz oznacza KONIEC WAKACJI... człowiek cieszy się z urlopu żeby z dziećmi na basen jedzie to jeszcze to nie będzie ????
Lubliniczanka,
data pytania: 2019-08-07

Szanowna Pani,

Basen w Kokotku prowadzi ZHP w oparciu o dotację miasta przyznaną w ramach konkursu dla organizacji i stowarzyszeń. Niestety, z wnioskowanej kwoty w wysokości 235.349,60 zł, w ramach konkursu ZHP nie otrzymało pełnej sumy. Miasto na ten cel przeznaczyło 122.844,00 zł.


8. Ul Żytnia i Piaskowa
Panie Burmistrzu, nie odpowiedział Pan na moje pytanie do kogo administracyjnie należą ul Piaskowa i ul Żytnia. A zmiana organizacji ruchu miała dotyczyć obszaru przy ul św Anny, a przy ul Stalmacha nie doczytałam się niczego prócz zmiany ograniczenia prędkości. Czytam gazety, i również nie było informacji, szukałam na stronie lublinieckiej, też żadnej informacji. Nie można przestawić znaku jako, że nagle ul Żytnia ma pierwszeństwo ? Z ul. Piaskowej nie ma idealnej widoczności przez wyprofilowanie tego skrzyżowania. Kto podjął też taką decyzję ? Nic się nie dowiedzialam z Pana wypowiedzi, poza tym, że twirrdzi Pan, że informacje były chociaż nie było i specjalnie tego szukałam przed pytaniem.
Mieszkanka,
data pytania: 2019-08-07

Szanowna Pani,

Ulice Żytnia i Piaskowa są drogami gminnymi. Informacje o planowanych zmianach w organizacji ruchu zamieszczane były ze stosownym wyprzedzeniem na stronach internetowych i w prasie (24 października 2018 r. na stronie internetowej UM Lubliniec https://lubliniec.eu/index.php/2185-uwaga-mieszkancy.html, 26 października 2018 r. str. 3  Nowin Lublinieckich https://lubliniec.eu/index.php/nowiny-lublinieckie.html?id=1660, 25 października 2018 r. na portalu internetowym Lubliniec.info http://www.lubliniec.info/artykul/11668/nowa-organizacja-ruchu-w-lublincu---etap-iv )


9. Parkingi
Dzień dobry Panie Burmistrzu Wykonano bardzo dużo roboty i wydano na to kupę pieniędzy, a chodzi o remonty ulic na terenie Lublińca i stworzenie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Sęk w tym że nikt nie kontroluje, kto z tych miejsc korzysta. Głownie chodzi o osiedla mieszkalne gdzie wielu "cwaniaczków" parkuje swoje pojazdy nie mając do tego ważnych kart parkingowych, a nawet zdarzają się i tacy którzy "kupili" sobie karty parkingowe w internecie. No ale cóż, skoro wiedzą że i tak NIKT tego nie kontroluje to dlaczego by nie skorzystać. Mam pytanie - czy zamierza Pan coś z tym zrobić? Bo Straż Miejską to ostatnimi czasy można jedynie dostrzec z okazji uroczystości, a Policja......hm.
Henryk,
data pytania: 2019-08-06

Szanowny Panie Henryku,

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że w przypadku stwierdzenia przez Pana pojazdów, których kierujący nie posiadają uprawnień do parkowania w miejscu dla inwalidy proszę o wykonanie telefonu do Straży Miejskiej lub Policji, których funkcjonariusze mają podstawy prawne, aby reagować na powyższe wykroczenie. Ponadto pragnę Pana poinformować, iż strażnicy miejscy podejmują takowe czynności również z własnej inicjatywy.


10. przypomnienie o zaległym pytaniu
Szanowny Panie Burmistrzu, Jakby Pan łaskawie odpowiadał na pytania które się do Pana wysyła, a nie tylko na wybrane byłabym wdzięczna.
kasia,
data pytania: 2019-08-05

Szanowna Pani Kasiu,

Z uwagi na fakt, że niektóre pytania są sprzeczne z regulaminem lub nie mają charakteru pytania, odpowiedzi nie są udzielane. Jeżeli zadane pytanie wymaga konsultacji z naczelnikiem wydziału, którego pytanie dotyczy, odpowiedzi umieszczane są w terminie późniejszym.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
25.39
μg/m3        
2019.08.18 05:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe

23 Sie 2019
12:00AM
NOCNY TURNIEJ DEBLOWY
07 Wrz 2019
12:00AM
KONCERT NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.