PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Kanalizacja ulica Kolejowa
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę o informację czy wiadomo już cokolwiek na temat budowy kanalizacji przy ulicy Kolejowej. Z poważaniem Szymon
Szymon,
data pytania: 2020-08-05

Szanowny Panie Szymonie,

koszt budowy tego odcinka kanalizacji wyniesie ok. 1 mln zł. W br. nie ma możliwości sfinansowania tego zadania.


2. Koronawirus
Szanowny Panie Burmistrzu, Chciałam się zapytać, dlaczego od jakiegoś czasu nie jest zamieszczana na stronie internetowej informacja nt. ilości zachorowań na koronawirusa na terenie Lublińca.
Mieszkana,
data pytania: 2020-08-03

Szanowna Pani,

Bieżące informacje na temat sytuacji epidemiologicznej w naszym mieście podawane są w zakładce znajdującej się po prawej stronie strony - KORONAWIRUS bieżące informacje. Mogą zdarzyć się kilkudniowe opóźnienia z uwagi na przepływ informacji podawanej przez PPIS. Obecnie od 26 czerwca br. liczba mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem utrzymuje się na stałym poziomie 140 osób


3. Inwestycja
Szanowny Panie Burmistrzu, Zwracam się do Pana z pytaniem dotyczącym terminu rozbudowy sieci wodociągowej na ul. Czesława Niemena w Lublińcu. Jakiś czas temu przekształcono tereny rolne przy ul. Czesława Niemena na tereny zabudowy jednorodzinnej oznaczonej symbolem 84 mn. Stąd też zwracam się z pytaniem kiedy będzie planowana rozbudowa sieci wodociągowej. Dokonując przekształcenia terenu z rolnego na zabudowę jednorodzinną logicznym jest że w przyszłości będą budowane domy i chęć przyłącza wodociągowego co jest niezbędne do życia. Pozwoliłem sobie zadać Panu publicznie to pytanie, gdyż za każdym razem kiedy wysyłane jest do Pana pismo/petycja otrzymujemy odpowiedź w którym miasto zasłania się brakiem funduszy z uwagi na zaistniałą pandemię. Mając powyższe na uwadze proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.
Przyszły mieszkanie ul. Niemena,
data pytania: 2020-08-02

Szanowny Panie,

W tym roku zostanie przygotowana dokumentacja techniczna, natomiast w następnym roku planowana jest budowa wodociągu.


4. Lubliniec w GZM
Jak wyglada kwestia wejscia Lublinca do gornoslaskieg metropolii. W zeszlym roku sporo sie o tym mowilo ale temat ucichl
Damian,
data pytania: 2020-08-02

Szanowny Panie Damianie,

Czekamy na decyzję w tym temacie na poziomie Sejmiku Śląskiego (Lubliniec ma już decyzję pozytywną), a następnie Rady Ministrów. Cały powiat ubiega się o wejście do Metropolii.


5. Zmiana organizacji ruchy
Panie Burmistrzu czy jest możliwość ustawienie znaków ostrzegawczych na ulicy żwirki i Wigury i grunwaldzka żeby Ci co jeżdżą na pamiec widzieli muszą teraz ustąpić pierwszeństwa
Mariusz,
data pytania: 2020-08-01

Szanowny Panie Mariuszu,

zmiana organizacji ruchu na ww. ulicy będzie należycie oznakowana.


6. Ścieżka rowerowa
Panie Burmistrzu chciałam zapytać czy jest szansa na poprawienie ścieżki rowerowej kokotek-lubliniec? nawierzchnia ścieżki jest w kiepskim stanie, pęka robią się dziury, jak jest mokra to jest błoto i ciężko przejechać rowerem o bieganiu już nie wspomnę, również trzebaby powycinac wchodzące na nią krzaki.
Mieszkanka L-c/ Kokotka ,
data pytania: 2020-07-30

Szanowna Pani,

Jeszcze w tym roku planuję naprawę uszkodzonych miejsc na ww. ścieżce.


7. nazwa ronda
Dzień dobry. Jeśli chodzi o nazwę dla nowego ronda to może "Rondo św. Katarzyny"? Katarzyna to patronka kolejarzy.
Basia,
data pytania: 2020-07-30

Szanowna Pani Barbaro,

Przekażę propozycję Radzie Miejskiej.


8. Wiadukt
Szanowny Panie Burmistrzu , w maju 2018 roku na łamach prasy lokalnej opublikował Pan informację , że doszło do porozumienia z GDDKiA w sprawie remontu generalnego wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu . Jako termin realizacji tego przedsięwzięcia został podany rok 2020 . Mamy już prawie sierpień . Więc ... ?
Michał,
data pytania: 2020-07-30

Szanowny Panie Michale,

na pewno mówiłem o Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W sierpniu br. planuję spotkanie z dyrektorem ZDW. Myślę, że po tym spotkaniu będę mógł więcej powiedzieć w tym temacie.


9. Oświetlenie na Sądowej
Dzień dobry. Mam pytanie. Od dłuższego czasu nie działają lampy oświetleniowe na Sądowej. Dlaczego?
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-07-29

Szanowny Panie,

Awaria już została zgłoszona.


10. Chabrowa
Chciałem zadać pytanie burmistrzowi jak i radnym kiedy ktoś w końcu pochyli się nad zapomnianą częścią Lublińca czyli ul Chabrową ulicą dziurawą rowami zarośniętymi trawą drzewami i stojacá wodąitd zagrażającymi bezpieczeństwu dzieci jak i reszcie ,oświetleniu deszczówce itd itd czy my płacimy inne podatki?Pytanie czy władze wezmą odpowiedzialność jak dojdzie do tragedii warto by było się pochylić nad sprawą już dawno obiecana przez burmistrza
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-07-29

Szanowny Panie,

Dokumentacja oświetlenia jest gotowa i myślę, że w br. oświetlenie zostanie wykonane. Droga wraz z kanalizacją deszczową będzie realizowana zgodnie z Planem Rozwoju Sieci drogowej z dnia 23.01.2018 r. (str. 61), Zarządzenie Burmistrza 15/2018.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
54.29
μg/m3        
2020.08.07 22:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.