PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. dofinansowanie w ramach programu " czyste powietrze"
Dzień dobry, z uwagi na ogromne zainteresowanie mieszkańców i i konieczność wymiany pieców " kopciuchów"co do końca 2021r. i niestety zakończony nabór proszę o informację czy będzie przeprowadzony tak jak w zeszłym roku dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła?, proszę o pozytywne rozpatrzenie tematu, z uwagi na fatalny stan powietrze w naszym Lublińcu. Dziękuję .
Antoni,
data pytania: 2021-04-15

Szanowny Panie,

tak jak zapowiedziałem, wszystkie poprawnie złożone wnioski uzyskają dofinansowanie z budżetu miasta. W maju br. na sesji Rady Miejskiej, radni (mam nadzieję) dołożą do naszego programu brakujące 107 tys. zł. Od wielu tygodni czekamy na zgodę NFOŚ i GW, aby w Urzędzie Miejskim obsługiwać Rządowy Program „Czyste powietrze”. W tym programie na lata 2020-2028 przewidziano środki w wysokości 103 mld zł. Do tej pory podpisano umowy na kwotę 2,3 mld zł. Warunki finansowe udziału w programie są podobne, więc mieszkańcy, którzy nie złożyli dotychczas wniosku w miejskim programie, będą mogli być obsłużeni przez miasto w programie rządowym. Jak tylko otrzymamy informację z NFOŚ i GW, otworzymy stosowny punkt w Urzędzie Miejskim. W chwili obecnej każdy mieszkaniec może aplikować indywidulanie w ww. programie.


2. Teren za Oblatami
Dzień dobry! Czy posiada pan wiedzę, co będzie budowane na terenie za Oblatami, pomiędzy boiskiem Orlik a targowiskiem? teren jest ewidentnie szykowany pod jakieś prace. Chodzą nawet słuchy o nowym bloku mieszkalnym bądź rozbudowie szkoły katolickiej?
Lublińczanka,
data pytania: 2021-04-07

Dzień dobry,

nie mam żadnej wiedzy w tym temacie.


3. Likwidacja targowiska?!
Witam serdecznie panie Burmistrzu. W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje dotyczące likwidacji targowisko na placu zlokalizowanym przy Domu Zakonnym Oblatów. W związku z powyższym, uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Dziękuję, pozdrawiam.
Julian,
data pytania: 2021-04-02

Szanowny Panie,

udzieliłem już odpowiedzi na pytanie dotyczące działalności targowiska od 1 lipca br. Proszę sprawdzić pod datą 16.03.2021 r.


4. Komunikacja miejska
Dzień dobry Panie Burmistrzu, ogromnie cieszy nas mieszkańców że wreszcie za temat komunikacji miejskiej zabrano się na poważnie. Prosimy o kontakt do osoby, która będzie ustalała rozkłady jazdy z chęcią przekażemy swoje uwagi.
Mieszkanka,
data pytania: 2021-04-02

Szanowna Pani,

w ubiegłym roku został powołany zespół, który przygotowuje dla powiatu organizację komunikacji zbiorowej. Z każdej Gminy powiatu lublinieckiego jeden pracownik uczestniczy w pracach zespołu, którym kieruje Pan Józef Korpak - sekretarz miasta Lublińca.  Mam nadzieję, że za kilka miesięcy poznamy propozycje ww. zespołu.


5. Pociągiem na lotnisko
Dzień dobry Panu, niedawno ruszyła odbudowa linii kolejowej 182 prowadzącej do lotniska w Pyrzowicach, czy będzie Pan zabiegał u przewoźników o bezpośrednie połączenia z Lublińca na lotnisko? Np. w ramach jakiejś dłuższej relacji, Opole - Lubliniec - lotnisko, albo Częstochowa - Lubliniec - lotnisko. Pozdrawiam
Andrzej,
data pytania: 2021-04-02

Szanowny Panie,

będę zabiegał o takie połączenie, jednak zakończenie budowy linii nastąpi dopiero w 2023 lub 2024 roku.


6. Opłakany stan ścieżek - tutaj się nie da jeździć rowerem
Witam Ma Pan zamiar powołać urzędnika do spraw rowerowych? W Lublińcu sytuacja jest tragiczna, zwykłe często nierówne i pozapadane chodniki są pooznaczane jako drogi dla rowerów. Pan kiedykolwiek jechał po mieście rowerem? Bo normalnie jeździć się nim nie da, przypomina to głęboki PRL. Wszystko do remontu i przebudowy. Zrobiłem zdjęcie tej wiadomości. Czekam na odpowiedź do 04/04/2021
Mirek,
data pytania: 2021-04-01

Szanowny Panie,

Miasto Lubliniec bardzo dużą wagę przywiązuje do organizacji ruchu rowerowego, zarówno w warstwie komunikacji miejskiej, jak i w warstwie turystycznej. Aktualnie opracowywany jest Program Rozwoju Ścieżek Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021-2030. Na podstawie tego opracowania będą podejmowane dalsze działania inwestycyjne i organizacyjne, w tym również rozważana będzie kwestia utworzenia stanowiska miejskiego oficera rowerowego. Na marginesie dodam, że w PRL-u nie było prawie żadnych ścieżek rowerowych.


7. Zgłoszenie
Dzień dobry. Po ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Skłodowskiej często jeździą ludzie na skuterach i motorach raz nawet widziałem gdy kierowca odcinek przejechał swoim autem. Wszyscy muszą schodzić z drogi tym pojazdom. Jaka będzie reakcja ze strony miasta?
Marcin,
data pytania: 2021-04-01

Szanowny Panie,

przekażę Pana uwagi Komendantowi Powiatowemu Policji w Lublińcu.


8. kanalizacja przy ul.Fredry
Panie Burmistrzu Czy w najbliższym czasie zostanie zrealizowane przyłącze kanalizacyjne przy ul.Fredry ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mieszkaniec Lublińca,
data pytania: 2021-03-31

Szanowny Panie,

na podstawie informacji przekazanych przez dyrektora ZGKLiC, informuję, iż prace związane z budową sieci kanalizacyjnej przy ul. Fredry w br. będą kontynuowane. 


9. szaro i buro:(
dzien dobry czy moglbym prosic o przedstawienie szczegolow odnosnie "Kompleksowy program ochrony powietrza w naszym mieście zostanie opracowany w tym roku, " Wpis pochodzi z 2020. Mam nadzieje ze ten program to jest cos wiecej niz tylko ogniwa fototwoltaiczne z funduszy EU/rzadowych... Dzisiaj w poludnie byla temp ok 20C a sasiedzi kopca z kominow a okna w tym samym momencie otwarete! Pozdrawiam === 851. smrod na Opolskiej - Z kominiow sie kopci smrod i w tym samym czasie widac otwarte okna. "W najbliższych miesiącach funkcjonowanie SM mocno się zmieni. Zamierzam dokonać zmian, które wyjdą naprzeciw Pani oczekiwaniom. Bez środków finansowych trudno zrealizować ambitny plan wyeliminowania tzw. "kopciuchów"." czy jest mozliwosc przedstawienia szkicu na temat wspomnianych zmian? Do 2021 stare piece powinny byc wymienione czy mozna wyslac powiadomienia listowne do tych "kopciuchow" aby przypomniec im o tym obowiazku darek , data pytania: 2020-01-11 Szanowny Panie Darku, Kompleksowy program ochrony powietrza w naszym mieście zostanie opracowany w tym roku, natomiast wdrażany będzie w latach następnych. Myślę, że w niedługim czasie taka akcja zostanie przeprowadzona.
Zbigniew Bryk,
data pytania: 2021-03-30

Szanowny Panie,

bardzo proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Najpóźniej w maju br. program zostanie przedstawiony na sesji Rady Miejskiej.


10. Jeszcze raz ulica Powstańców Sląskich
Panie Burmistrzu! Po raz kolejny apeluję do Pana, zrób Pan coś na ulicy Powstańców Śląskich. Chodzi o auta,które pędzą tu cały dzień, nie rzadko koło 100 km/h. Prosiłem o fotoradar,oczywiście się nie da. Mieszkam tu i widzę co się dzieje. Co drugie auto przekracza prędkość znacznie, hałas i niebezpieczeństwo obecne 24h. Mamy już tego dość. proszę ustawić na przejściu dla pieszych koło Sklepu Społem światła z czujnikiem prędkośći,takie jakie są na ulicy Częstochowskiej i na ulicy Opolskiej. Na ul. Powstańców już dawno powinny być.Skoro nie może być tu radar to chociaż to załatwi sprawę! Wszystko przez zmianę organizacji ruchu,pisałem Panu,teraz już się rozpędzają od Przejazdu kolejowego za Lentexem . Proszę potraktować to poważnie! Pozdrawiam i liczę na Pana.
Jerry,
data pytania: 2021-03-30

Szanowny Panie,

wielokrotnie informowałem, że ul. Powstańców jest drogą wojewódzką, podlegająca Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Zwrócę się ponownie do Komendanta Policji w Lublińcu o poprawę bezpieczeństwa na ww. ulicy. 


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 15μg/m3
SO2: 10μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2021.04.18 15:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.