PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Wirus
Dlaczego wciąż raport dobowy w sprawie wirusa jest z datą 25 marca ,to już tydzień może ten informator lepiej usunąć?
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-03-31

Szanowny Panie,

Dzisiaj zostanie uzupełniony raport z ostatnich dni. Myślę, że uda się zamieszczać dane bez opóźnienia. Przepraszam za zaistniałą sytuację.  Życzę dużo zdrowia.

 


2. Wybory Prezydenckie 10 Maja
Panie Burmistrzu, czy miasto jest przygotowane na zorganizowanie wyborów 10 Maja ? Jakie jest Pańskie zdanie w tej kwestii ? Pozdrawiam
Slawomir,
data pytania: 2020-03-30

Szanowny Panie Sławomirze,

Myślę, że nikt o zdrowych zmysłach nie przeprowadzi wyborów w czasie szalejącej pandemii. A jak mówi minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, najgorsze dopiero przed nami.

 


3. Place zabaw
Panie Burmistrzu czy Straż Miejska nie może w obecnym czasie pracować tak jak kiedyś w weekendy chociaż w dzień i sprawdzać miejsca takie jak place zabaw bo to co wczoraj było na placu przy ul. Droniowickiej za szkołą to jest brak odpowiedzialności tych matek ludzie nie przestrzegają zakazu.
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-03-30

Szanowny Panie,

Dziś rozpoczął pracę nowy komendant Straży Miejskiej. Myślę, że Pana uwaga będzie uwzględniona.
 


4. raport dobowy 2
Dziękuję Panie Burmistrzu za poprzednią odpowiedź. Rozumiem, że UM korzysta z raportu Sanepidu poprzez WZK Starostwa Powiatowego, ale co Pan Burmistrz myśli o cenzurowaniu danych dotyczących zakażeń - z początku nie podawano gmin, w których zamieszkują osoby zakażone, a teraz dane dotyczące tych osób nie są ujawniane przez PSSE? Ma to zapewne ograniczyć panikę mieszkańców, jednak z tego, co obserwuję, dzięki takiemu utajnianiu danych panika jest jeszcze większa.
Piotr,
data pytania: 2020-03-26

Szanowny Panie Piotrze,

Ukrywanie informacji przed mieszkańcami rodzi wiele półprawd i domysłów. Jestem zwolennikiem przekazywania mieszkańcom wiadomości nie tylko tych dobrych.

 


5. środki odkażające i maski
Panie Burmistrzu, Wiem, że nie ma Pan takich kompetencji, ale chciałbym ta drogą trafić do szerszego grona odbiorców z moim pomysłem: Środki odkażające z pewnością mogłyby produkować zakłady chemiczne w Krupskim Młynie, a profesjonalne maseczki mogłyby produkować zakłady Lentex, które maja dostęp do nowoczesnych zaawansowanych włóknin. Oczywiście produkcja mogłaby być sprzedawana w normalnej rozsądnej cenie. Zakłady te mają możliwości produkcji na skalę przemysłową i mogłyby zarzucić rynek swoimi produktami. Ludzie chętnie by środki dezynfekcyjne i inne kupili. Podobnie ma się rzecz z innymi zakładami włókienniczymi na terenie powiatu... Co Pan o tym myśli? Z poważaniem, Mieszkaniec
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-03-26

Szanowny Panie,

16 marca br. rozmawiałem już z prezesem Lentexu na ten temat. Z tego co wiem, dwa zakłady w Lublińcu podjęły już pracę przy produkcji maseczek.

 


6. Przestrzeganie kwarantanny
Jak jest kontrolowane przestrzeganie kwarantanny na terenie naszego miasta. W dniu dzisiejszym 25.03 br widziane były samochody na "zagranicznych" rejestracjach na parkingach przed lublinieckimi marketami, do których potem wsiadali ludzie robiący zakupy w tych sklepach. Jeżeli przekroczyli granice kraju po ich zamknięciu, czy nie powinni przebywać na kwarantannie? Może w miarę możliwości służby patrolujące NASZE miasto zaglądałyby także na parkingi sklepowe. Mieszkańcy stosujący się do wprowadzonych zasad bezpieczeństwa mogą zostać przecież zarażeni przez lekkomyślność powracających z zagranicy.
zaniepokojona,
data pytania: 2020-03-25

Szanowna Pani,

Kwarantanną objęte są osoby z decyzji bądź zalecenia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Lista nazwisk tych osób powinna być na bieżąco aktualizowana i przekazywana do Policji. Służby miejskie nie dysponują wiedzą w tym zakresie i nie mają do tego uprawnień.


7. Raport dobowy
Szanowny Panie Burmistrzu, dlaczego wzorem ubiegłych dni nie jest publikowany na stronie UM raport dobowy dotyczący koronawirusa? Czyżby było to podyktowane tym samym, czym kieruje się w swoich raportach starostwo nie podając gmin, z których pochodzą osoby zakażone?
Piotr,
data pytania: 2020-03-25

Szanowny Panie Piotrze,

Korzystamy z raportów Sanepidu poprzez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego. Wszystkie informacje, które otrzymujemy natychmiast są publikowane.

 


8. Koronawirus
Witam. Pomimo zakazów ludzie i tak korzystaj z usług. Chodzą gdzie chcą i kiedy chcą... Czy to do sklepu, warsztatu, na stację benzynową, znajomych czy tak po prostu. W jaki sposób nasze miasto, powiat będzie to ekzekwowac i czy w ogóle? Jeśli mamy się chronić to to róbmy... Niektóre sprawy mogą poczekać.
Nieznany,
data pytania: 2020-03-25

Szanowny Panie,

Sanepid nie wskazał do zamknięcia wyżej wymienionych obiektów handlowo – usługowych. Ograniczenie wychodzenia z domu nie dotyczy ważnych potrzeb życiowych. Jest zakaz zgromadzeń, ale dwie osoby mogą przemieszczać się po mieście. Ani Policja, ani Straż Miejska nie mogą tego kwestionować.

 


9. Oświetlenie ulicy Majdanek
Witam serdecznie Pragnę poinformować, że od 2 tygodni wieczorem nie świeci lampa na ulicy Majdanek przy zjeździe z ulicy 11 Listopada w kierunku "Medyka". Bardzo proszę o szybkie zlecenie naprawy tego oświetlenia. Pozdrawiam Anna
Anna,
data pytania: 2020-03-24

Szanowna Pani Anno,

Zleciłem już naprawę uszkodzenia.

 


10. KORONAWIRUS W LUBLIŃCU
Witam Pana czy była by możliwość żeby w naszym mieście też były takie akcje??? "Po koszalińskich osiedlach jeżdżą radiowozy straży miejskiej. Z głośników funkcjonariusze apelują, żeby w związku z ogłoszonym stanem epidemii pozostać w domach." myślę że to by pomogło a napewno nie zaszkodziło.Pozdrawiam
Maciej,
data pytania: 2020-03-23

Szanowny Panie Macieju,

Będzie trochę inna forma apelu o pozostanie w domach. (Internet, plakaty i duże banery)

 


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
17.05
μg/m3        
2020.04.01 11:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.