PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. cdn 1. Kryterium oceniania w Lublinieckich szkołach podstawowych.
Panie Burmistrzu też jestem rodzicem za interesowanym odpowiedzią na te pytanie . Ale niestety nie widzę nigdzie odpowiedzi o której Pan mówi bo dnia 5.06.2019 roku jest tylko jedna odpowiedź ale na inne pytanie. " Nazwy dla cmentarzy". Pozdrawiam
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-06-13

Szanowny Mieszkańcu,

Odpowiedzi na pytania mieszkańców są umieszczone według daty zadania pytania, a nie według daty odpowiedzi na nie. Wspomniane pytanie zostało zadane dnia 26 maja b.r., proszę zatem sugerować się w/w datą.


2. S11 - Oficjalne stanowisko Miasta
Dzien dobry Panie Burmistrzu. Z doniesien portalu "lubliniecki.pl" wynika ze prace nad projektem S11 nabierają tempa. Gmina Kochanowice jak i Gmina Pawonkow juz określiły swoje stanowiska (przeciwstawne) i namawiają miszkancow do umacniania tego stanowiska wysyłaniem kolejnych protestow indywidualnych. Przebieg trasy ma byc znany w grudniu. W związku z tym oficjalne stanowsiko miasta Lubliniec powinno być najbardziej słyszalne jako kluczowego podmiotu samorządowego w Powiecie Lublinieckiem (z najwiekszą liczbą mieszkańców i potencjalnie poszkodowanych tą inwestycją - smog, hałas, uciążliwości samej budowy). Kiedy Miasto wyda oficjalnie oświadczenie przeciwstawiające się wariantom czerwony/fioletowy i jednoznacznie popierające wariant niebieski? Kiedy planowane są spotkania z mieszkancami na temat i kampania informacyjna? Jako mieszkaniec Lublinca jestem bardzo zaniepokojony ciszą wokół tej inwestycji, a która może diametralnie zmienić jakość życia jego mieszkanców, niestety nie w każdym wariancie na lepsze. Jeśli mogę cos zaproponowac, tylko wspólny głos Miasta Lubliniec, Gminy Kochanowice, a także miejscowości Glinica czy Lipie Slaskie jednoznacznie pokaże że to wariant niebieski, mimo ze nie zadowoli wszystkich, jest najbardziej preferowany społecznie (z przedstawionych przez GDDKiA).
Andrzej,
data pytania: 2019-06-10

Szanowny Panie Andrzeju,

Temat przebiegu trasy S-11 był już przedstawiany na Sesji RM na początku br. Uzgodniliśmy z GDDKiA, że po otrzymaniu wariantowych propozycji przebiegu S-11 podejmiemy debatę na sesji RM (jesień br.) i wówczas przyjmiemy stanowisko miasta w przedmiotowym temacie.


3. S11
Witam, czy podjęte zostały już jakiekolwiek decyzje związane z przebiegiem drogi S11?
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-06-10

Szanowny Panie,

Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska GDDKiA, co do propozycji przebiegu drogi S-11. Myślę, że najwcześniej pod koniec roku będą przedstawione warianty przebiegu drogi.


4. Kryterium oceniania w Lublinieckich szkołach podstawowych.
Dzień dobry Panu. Chciałam zapytać o kryterium oceniania śródrocznego i rocznego w Lublinieckich podstawówkach. Dlaczego w każdej placówce jest on inny? Nie potrafię jedynie znaleźć tych kryteriów w statucie Szkoły Podstawowej nr 1 ,chociaż przeglądałam status 2 razy. W szkole nr 2 kryteria wyglądają następująco: "ustalając ocenę śródroczną lub roczną przyjmuje się następujące zasady przeliczania średniej ważonej: a) 1,00 - 1,50 ? niedostateczny, b) 1,51 - 2,50 ? dopuszczający, c) 2,51 - 3,50 ? dostateczny, d) 3,51 - 4,50 ? dobry, e) 4,51 - 5,50 ? bardzo dobry, f) 5,51 - 6,00 ? celujący" Szkoła nr 4 : Kryteria oceny śródrocznej i rocznej w dzienniku elektronicznym: 1) niedostateczny 1-1,64 2) dopuszczający 1,65-2,64 3) dostateczny 2,65-3,64 4) dobry 3,65-4,64 5) bardzo dobry 4,65-5,39 6) celujący 5,4-6,0 " i szkoła nr 3 " 1,00-1,65 ocena niedostateczna 1,66-2,65 ocena dopuszczająca 2,66 - 3,65 ocena dostateczna 3,66-4,65 ocena dobra 4,66 - 5,34 ocena bardzo dobra 5,35 - 6,00 ocena celująca" Dlaczego w kryteriach oceniania w jednym mieście występują aż tak duże różnice? czy Pan jako burmistrz nie mógłby jako organ nadzorujący przyjąć jeden system oceniania , jedno kryterium które obowiązywałoby we wszystkich placówkach które podlegają pod Pana urząd? Jest to w pewien sposób "krzywdzące" dla pewnej grupy dzieci które w jednej szkole mają ocenę 4, a w innej placówce z tą samą średnią mieliby ocenę 5. Czy mógłby Pan podjąć ten temat na sesji Rady Miasta? Bardzo dziękuję za odpowiedź i liczę , ze pytanie zostanie opublikowane. Pozdrawiam Rodzic
Mama Ucznia,
data pytania: 2019-06-08

Szanowna Pani,

Na zadane pytanie została już udzielona odpowiedź w dniu 5.06.2019r.


5. Swiatla w centrum
Panie burmistrzu bardzo dobrze ze sygnalizacja świetlna na placach Sienkiewicza i Kosciuszki zostala włączona. Kiedy swiatla sa wlaczone ruch jest znacznie bezpieczniejszy nikt nie wymusza pierwszenstwa oraz co najważniejsze piesi moga spokojnie i bezpiecznie przechodzic przez pasy. Swiatla powinny byc wlaczone codziennie. Pozdrawiam
Alina,
data pytania: 2019-06-06

Szanowna Pani Alino,

Jak widać zdania w w/w temacie są podzielone.


6. Nazwy dla cmentarzy
Dzien dobry. Czy mozna by zrobić porządek z nazwami cmentarzy w naszym mieście. Okreslenia stary i nowy są mylące a do tego mamy przeciez w Lublincu wiecej niż dwa cmentarze. Cmentarz komunalny mozna by nazwac im jakiegos swietego idac za przykładem innych miast. Cmentarz przy ul.Plebiscytowej powinien sie nazywac cmentarzem centralnym, cmentarz na Steblowie - steblowskim a na Kokotku - południowym co Pan o tym sądzi. Pozdrawiam
Przemek,
data pytania: 2019-06-05

Szanowny Panie Przemku,

Nazewnictwo cmentarzy parafialnych to temat parafii, a nie burmistrza. Trudno, aby burmistrz zajmował się sprawami, które nie są w jego jurysdykcji.


7. Łąki kwietne
Patrząc, jak nasze miasto pięknieje, narzuca się myśl dlaczego nie założyć na naszych terenach zielonych- łąk kwiatowych. Taka zieleń to nie tylko kwestia estetyki, ale także ograniczenie rozprzestrzeniania się gatunków roślin inwazyjnych i większa bioróżnorodność. Wzbogaca nie tylko świat roślin, ale i zwierząt. Jednocześnie to też naturalny filtr powietrza, pochłaniający pyły i zanieczyszczenia. Dlatego tak bardzo przydatny jest wzdłuż ruchliwych ulic. A przy tym to wyjątkowo tani sposób zazielenienia miast( koszty założenia i utrzymania ) M.
M.,
data pytania: 2019-06-04

Szanowna/y Pani/Panie,

Rozważymy również tę formę zazieleniania miasta.


8. Sygnalizacja Świetlna
Witam, Panie burmistrzu co przyczyniło się do uruchomienia sygnalizacji świetlnej? Światła zostają włączone gdy natężenie ruchu jest spore co powoduje na prawdę duże utrudnienia w ruchu, korki występują od strony wiaduktu oraz na ul. Kilińskiego. Ludzie próbując uniknąć stania na światłach korzystają z dróg bocznych (koło urzędu) co również skutkuje korkowaniem się tych dróżek. Mam nadzieję że powodem uruchomienia świateł nie są piesi, ponieważ z moich obserwacji wygląda na to że sygnalizacja jest tylko dla kierowców a pieszych już nie dotyczy (nie wspominając o rowerzystach). Pozdrawiam! Pozdrawiam!
Zatroskany Mieszkaniec,
data pytania: 2019-05-31

Szanowny Panie,

Wczoraj na spotkaniu z przedstawicielem Zarządu Dróg Wojewódzkich przekazałem prośbę do dyrektora Zarządu w sprawie funkcjonowania świateł na skrzyżowaniu.


9. Światła w LC
Witam, dlaczego zostały uruchomione światła w LC? Powodują one tylko utrudnienia, przejazd przez Lubliniec trwa wieczność w szczycie.
Witold,
data pytania: 2019-05-30

Szanowny Panie Witoldzie,

Jak już informowałem decyzje w sprawie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej podejmuje Zarząd Dróg Wojewódzki w Katowicach. Podczas spotkania z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w dniu 5 czerwca 2019r. w UM poruszyłem ten problem i przekazałem dyrektorowi, żeby sprawa funkcjonowania sygnalizacji świetlnej została wnikliwie rozpatrzona przez ZDW.


10. Brama Krakowska
Witam. Czy w tym roku planowana jest modernizacja kolejnego odcinka ul. Mickiewicza? Jesli tak to czy mozna by w poblizu skrzyzowania z ulicami Ogrodową i Stein zamontowac pamiątkową tablice mówiącą o bramie krakowskiej ktora kiedys sie tam znajdowala. Malo osob o tym wie a powinnismy pielegnowac nasza historie. Historia Lublinca jest bardzo bogata a nawet niektorzy lublińczanie nie zdają sobie z tego sprawy. Pozdrawiam
Irek,
data pytania: 2019-05-30

Szanowny Panie Ireneuszu,

Kolejny etap (III) modernizacji ul. Mickiewicza będzie musiał poczekać ponieważ w tej chwili po otwarciu ofert na modernizację oczyszczalni brakuje 15 mln zł. W 2020r. zamierzam zlecić wykonanie dokumentacji technicznej. Dziękuję za uwagi dotyczące historii naszego miasta. Przy realizacji projektu pomyślimy o Pana propozycji.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
18.17
μg/m3        
2019.06.16 23:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.