PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Reżim sanitarny
Panie Burmistrzu czy mozna przekazać przewoźników aby kierowcy też mieli zasłonięte usta i nos wydaje mi się że w obecnych czasach w jakich przyszło nam żyć nakaz ten obowiązuje wszystkich A nie tylko pasażerów. Kierowca z firmy trans Gregor w dniu 19.10.20 około godz. 14.30 - 14.40 w czasie sprzedaży biletów nie miał maseczki na twarzy ani przylbice. Wg mnie jest to nieodpowiedzialne od nas pasażerów wymaga się A kierowca ie musi mieć.
Padazer,
data pytania: 2020-10-21

Szanowny Panie,

Straż Miejska dokonała w dniu 23 października kontroli pojazdów transportu publicznego, nieprawidłowości w opisanym zakresie nie stwierdzono. Natomiast przeprowadzono rozmowę z właścicielem opisanej firmy upominając i przypominając o obostrzeniach dotyczących zarówno kierowców, jak i pasażerów. Z uwagi na stale rosnące zagrożenie, kontrole w zakresie wynikającym z aktualnego stanu prawnego, będą przez Straż Miejską realizowane.

 


2. Szpital Powiatowy
Witam serdecznie Kochany Panie Burmistrzu u Pana zawsze można znaleźć prawdziwe i wyczerpujące informacje, dlatego postanowiłam napisać w bardzo intrygującej sprawie dla mieszkańców naszego miasta. Słyszałam, ze nasz szpital, ma być przekształcony w szpital jednoimienny. W tym szpitalu pracuje kadra pielęgniarska i lekarska, która oprócz pracy w tym szpitalu pracuje w innych miejscach. Chcę zapytać , gdzie ludzie z innymi chorobami będą leczyć się oraz kto zapewni nam bezpieczeństwo i sprawi,że kadra ta nie będzie przemieszczać się po innych ośrodkach zdrowia?
Anita,
data pytania: 2020-10-20

Szanowna Pani,

Z relacji Pana Włodzimierza Charchuły – dyrektora SP ZOZ w Lublińcu, wynika iż decyzję w sprawie ustalenia lokalizacji tzw. szpitala koordynującego podejmie Wojewoda Śląski. Ponadto dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu potwierdził, iż w szpitalu już są i prawdopodobnie będę tworzone kolejne łóżka dla pacjentów covidowych. Wymaga to przestrzegania wszystkich reżimów epidemicznych, które Szpital Powiatowy spełnia. W aktualnej sytuacji epidemicznej miasta Szpital Powiatowy odgrywa kluczową rolę.


3. reżim sanitarnych w przedszkolach
Szanowny Panie Burmistrzu mam prośbę aby zwrócił się Pan do wszystkich Dyrektorów oraz nauczycieli i pracowników miejskich przedszkoli o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, których wymaga się od nas rodziców. Ja wiem że nauczyciele burzą się że nie będą 5 godzin siedzieć przy dzieciach w maseczkach czy przyłbicach ale może warto zacząć to robić widząc ile grup przedszkolnych zostało już skierowanych na kwarantanne. My rodzice nie chcemy żeby za tydzień czy dwa okazało się że znów zostajemy skierowani na kolejną kwarantanne. Dodatkowo są nauczyciele np. j. angielskiego czy religii którzy uczą w kilku lublinieckich przedszkolach mają kontakt z kilkoma grupami w tych przedszkolach, tutaj już chyba nie powinno być żadnej dyskusji o noszeniu maseczki czy przyłbicy i innych zasadach sanitarnych. To samo tyczy się woźnych i innego personelu czy aby na pewno po tym jak odbiorą dziecko od rodzica nadal noszą maseczki? Sprzedawca, kurier jakoś muszą wytrzymać 8 godzin w maseczce. Chrońmy siebie, chrońmy innych. Pozdrawiam rod
Rodzice,
data pytania: 2020-10-19

Szanowni Państwo,

Urząd Miejski przesłał Państwa apel do wszystkich miejskich placówek oświatowych. Jestem przekonany, że cały personel przedszkoli i szkół zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.


4. Maseczki
Szanowny Panie Burmistrzu, Bardzo proszę o wskazanie podstawy prawnej do działania lublinieckich strażaków miejskich, którzy grożą, wystawiają mandaty za brak założonej maseczki na twarz, osobom zdrowym, bez objawów choroby. O ile mi wiadomo aktualnie obowiązujące rozporządzenie nie ma delegacji ustawowej do takiego działania. Nie chcę się tu przemądrzać, nie jest antymaseczkowcem, zakładam maseczkę, z szacunku dla osób które są chore, boją się covida, ale wręcz opresyjne działanie Państwa, bez wprost wskazanych prawnie narzędzi, jest dla mnie niesamowicie irytujące. Z gory dziekuje za odpowiedz
Bronisław,
data pytania: 2020-10-17

Szanowny Panie,

Od początku ustanowienia przepisów nakazujących zakrywanie nosa i ust z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, podległa mi Straż Miejska dokonuje na terenie miasta kontroli w zakresie przestrzegania przepisów rozporządzenia. Nieprawdą jest, że Straż Miejska wystawia mandaty za brak maseczki. Nie ma podstawy prawnej umożliwiającej strażnikom tego rodzaju działania. Straż Miejska prowadzi jedynie działania prewencyjne i edukacyjne, polegające m.in. na zwracaniu uwagi osobom bez maseczek, co wywołuje pożądany efekt.

Strażnicy muszą działać zgodnie z prawem, a wątpliwości w zakresie właściwej podstawy prawnej zauważył już w maju br. Rzecznik Praw Obywatelskich wnosząc o podjęcie prac regulujących to zagadnienie. Uważam, że przede wszystkim my wszyscy musimy zachować wysoki poziom samodyscypliny i przestrzegać obostrzeń wynikających z wprowadzanych przepisów, wynikających przecież z faktycznego zagrożenia, o czym świadczą codziennie podawane, rosnące liczby chorych i zmarłych z powodu COVID-19.


5. Prośba o uprzątnięcie terenu
Dzień dobry, Przy ulicy Targowej znajduje się ciąg prywatnych garaży i miedzy nimi niewielki teren należący do miasta, który jest notorycznie zaśmiecany i użytkowany jako szalet. Prośba o uprzątniecie tego terenu i możliwość zagrodzenia tak jak od strony targowiska by nie dochodziło więcej do zaśmiecania i przesiadywania na tym terenie osób postronnych.
Zdzisław,
data pytania: 2020-10-15

Szanowny Panie,

Wnioskowany teren został zlecony do uprzątnięcia. Jednocześnie informuję, że ze względu na dostęp do skrzynek elektrycznych zamontowanych przy ścianach garaży nie ma możliwości zagrodzenia tego miejsca.


6. Potok Droniowicki
Dzień dobry. 30 czerwca jeden z mieszkańców zadał Państwu pytanie na temat konserwacji Potoku Droniowickiego. Odpowiedzieliście Państwo, że tutejszy Urząd zwróci się do "Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ? Nadzór Wodny w Tarnowskich Górach o przeprowadzenie konserwacji przedmiotowego cieku". Chciałem więc zapytać kiedy Urząd wystąpił z pismem i czy doczekał się jakiejkolwiek odpowiedzi. Jeśli to możliwe to proszę o zamieszczenie korespondencji ponieważ chciałbym jako mieszkaniec, w nawiązaniu do Państwa pisma również w tej sprawie we właściwym Urzędzie wystąpić. Zapraszam na wizję lokalną na ulicę Wierzbową jak wygląda odpływ wód opadowych wspomnianym ciekiem. Po raz kolejny mieszkańcy mają zalane posesje, a to dopiero początek jesieni.
Damian,
data pytania: 2020-10-14

Szanowny Panie Damianie,

Tut. Urząd zwrócił się telefonicznie do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzoru Wodnego w Tarnowskich Górach z prośbą o przeprowadzenie konserwacji cieku K-III („Potoku Droniowickiego”). Według uzyskanych informacji z ww. instytucji w bieżącym roku zostało zaplanowane wykonanie konserwacji przedmiotowego cieku na odcinku 100 m powyżej ul. Wierzbowej do DK11.

W związku z Pana zapytaniem ponownie zwrócono się telefonicznie do PGW WP Nadzoru Wodnegow Tarnowskich Górach o niezwłoczne przeprowadzenie konserwacji ww. cieku. Jednocześnie informuję, iż dnia 19.10.2020r. wystosowano pismo w tej sprawie.

 

 


7. Szczepionka
Witam! czy miasto mogłoby sfinansować szczepienie nauczycieli przedszkola przeciw grypie? dzieci 3-5 lat maja gratis to dlaczego nauczyciele mają płacić?pzdr
Angelika,
data pytania: 2020-10-08

Szanowna Pani Angeliko,

Urząd Miejski w Lublińcu nie finansuje szczepień przeciw grypie dzieciom uczęszczającym do przedszkoli miejskich.

Chciałbym również dodać, że z obserwowanej praktyki wynika, iż spotyka się rozwiązania polegające na sfinansowaniu kosztów szczepień pracowników przez pracodawców w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej oraz bhp. Rozwiązanie to i wynikające z niego uwarunkowania leżą w gestii pracodawcy, w tym przypadku nie jest to Miasto, lecz konkretna jednostka (przedszkole, szkoła), którą zarządza dyrektor.

 

 

 


8. Realizacja złożonego wniosku o dofinansowanie wymiany kotła.
Witam Panie Burmistrzu, chciałem zapytać na jakim etapie jest realizacja wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła, złożonych w dniu 02.01.2020 ? ponieważ do dnia dzisiejszego nie mam żadnej decyzji. Moje pytanie wynikło z informacji, że została ogłoszona druga tura naboru wniosków na wymianę pieca, Pozdrawiam Joachim.
Joachim,
data pytania: 2020-10-08

Szanowny Panie Joachimie,

W dniu 02.01.2020 r. do Urzędu Miejskiego w Lublińcu wpłynęło 59 wniosków, które zostały zarejestrowane na liście wniosków według godziny wpływu na dziennik podawczy Urzędu. Pod koniec czerwca 2020 r. pula środków przeznaczona w budżecie na rok 2020 r. została wyczerpana po dofinansowaniu 25 wniosków i podjąłem decyzję o zwiększeniu środków finansowych w budżecie na ten cel w takiej wysokości, aby dofinansować wszystkie złożone w I turze i kwalifikujące się wnioski. Na obecną chwilę podpisano 39 umów. Jeżeli chciałby Pan uzyskać szczegółowe informacje o swoim wniosku, proszę o kontakt telefoniczny z pracownikami Referatu ds. Środowiska i Klimatu pod numerem 34/353-01-00 wew. 173.

Planuje się rozpatrzenie wniosków złożonych 02.01.2020 r. do dnia 30.11.2020 r.


9. Komunikacja miejska
Witam. Co z linia komunikacji miejskie ktora miala ruszyc wraz z otwarciem centrum park i ride?
Pawel,
data pytania: 2020-10-07

Szanowny Panie Pawle,

Prace przygotowujące powstanie komunikacji w naszym mieście rozpoczną się w najbliższym czasie. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie w tym temacie, gdyż to właśnie powiat jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej albo sieci komunikacyjnej w powiatowych przewozach pasażerskich. Chodzi nie tylko o komunikację w naszym mieście, ale o sprawne połączenia powiatowe.

 


10. Zarośnięte latarnie ulicy stara kolonia
Witam, kiedy odpowiednie służby miasta zajmą się drzewami, które tak zarosły latarnie, że nawet ich nie widać przy ulicy stara kolonia od numer 20-26
Patryk ,
data pytania: 2020-10-06

Szanowny Panie,

Prace związane z usunięciem gałęzi drzew w celu odsłonięcia latarni przy ul. Stara Kolonia na wysokości budynków 20-26 zostaną zlecone, z terminem wykonania do 30.10.2020 r.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
36.19
μg/m3        
2020.10.27 11:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

koronawirus bieżące informacje

wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

 

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.