PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. raport śmieciowy nadal nie tajemnicą
Od kilkunastu tyg proszę o opublikowanie raportu ilościowego z wywozu śmieci z miasta Lubliniec jedyna odpowiedz jaka dostałem to że Pańscy pracownicy merytoryczni sa na urlopie czy ten urlop już dobiegł końca ? czy opublikuje Pan raport co do ilości odbieranych śmieci na przełomie okresu kiedy to jest robione z uwzględnieniem rodzajów odpadów.
mieszkaniec,
data pytania: 2019-10-17

Szanowny Mieszkańcu,

Odpowiedzi na pytania dotyczące raportu „śmieciowego” z dnia 12 września i 18 września br., zostały udzielone w miesiącu wrześniu br.


2. Odpady
Panie Burmistrzu jak to jest opłata za wywóz nieczystości wzrosła, worki o dziwo się zmniejszyły, a dodatkowo ograniczono ilość worków brązowych 2 w miesiącu mamy jesień więc spadających liści jest mnóstwo i co z nimi robić? dodam że co niektórzy mieszkańcy już rozwiązali w/w problem i spalą liście w piecach CO, co doskonale widać i czuć wieczorem! niestety nasza dzielna SM nie reaguje bi ich nie ma o godz 18 i później. Dodam jeszcze tylko tyle że trawy skoszonej nie wystawiam w workach bo wysypywana jest na kompostownik lecz liście nie w takiej ilości bo mi braknie tego kompostownika. Czyżby brać przykład z tych "zaradnych mieszkańców" ?
Adam,
data pytania: 2019-10-16

Szanowny Panie Adamie,

Tak to jest, że wszystko drożeje i to bardzo szybko, więc proszę się nie dziwić, że drożeje również opłata za śmieci. Od 1.01.2020 r. opłata za składowanie odpadów na wysypiskach drożeje o 100 zł/t z 170 na 270 zł za tonę, więc po raz kolejny śmieci zdrożeją. Pod koniec roku Rada Miejska pponownie będzie debatować na temat opłat za śmieci.

Pragnę również przypomnieć, iż na terenie Lublińca od lipca 2013 roku funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie w ramach ponoszonej opłaty przyjmowane są od mieszkańców m.in. odpady zielone z nieruchomości zamieszkanych.


3. Wojska Amerykanskie w Lublincu
Pare tygodni temu wszystkie telewizje w Polsce trabily ze w Lublincu maja stacjonowac amerykanskie wojska. Z informacji wynikalo ze w naszym miescie ma byc budowana całkowicie nowa siedziba dla wojsk z USA. Czy moze ma Pan juz jakiekolwiek informacje gdzie takowa baza mialaby byc zlokalizowana? W jakiej czesci miasta? Czy w poblizu jednostki komandosow? Pozdrawiam
Darek,
data pytania: 2019-10-15

Szanowny Panie Darku,

nie mam żadnej wiedzy w tym temacie. Z zasłyszanych informacji mogę tylko powiedzieć, że mówi się o ok. 300 żołnierzach z USA.


4. Wymiana pieca
Czy w naszej gminie jest szansa uzyskania dofinansowania do wymiany kotla węglowego na gazowy?Większosc gmin naszego województwa takie dofinansowania ma dla swoich mieszkancow.
Krzysztof,
data pytania: 2019-10-14

Szanowny Panie Krzysztofie,

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że gmina posiada i realizuje Program dofinansowania w formie dotacji zadań z zakresu modernizacji źródła ciepła w budynkach mieszkalnych i mieszkaniach oraz termomodernizacji budynków położonych na terenie gminy Lubliniec.

Program jest przyjęty Uchwałą Nr 370/XXXVI/2017 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 22 maja 2017 r. zmieniającą uchwałę Nr 302/XXVIII/2016 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu dofinansowania w formie dotacji zadań z zakresu modernizacji źródła ciepła w budynkach mieszkalnych i mieszkaniach oraz termomodernizacji budynków położonych na terenie gminy Lubliniec.

Jednocześnie informuję, że ze względu na wyczerpanie w bieżącym roku środków budżetowych przeznaczonych na dofinansowanie kosztów związanych modernizacją źródła ciepła w budynkach mieszkalnych i mieszkaniach oraz termomodernizacją budynków położonych na terenie gminy Lubliniec przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków zostało wstrzymane.

Szczegółowe informacje w sprawie dofinansowania można również uzyskać w Wydziale Komunalnym Urzędu Miejskiego w Lublińcu ul. Paderewskiego 5, pok. nr 17 lub telefonicznie 34-353-01-00 w. 173

 Dofinansowanie do wymiany kotłów można również uzyskać z Programu „Czyste Powietrze”. 24 października br. o godz. 16.00 w sali kinowej MDK w Lublińcu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami WFOŚiGW w Katowicach, na którym mieszkańcy będą mogli się zapoznać z aktualnymi dostępnymi programami i zasadami otrzymania dofinansowania na działania związane z niską emisją.


5. Wolność od religii w Lubitece
Szanowny Panie Burmistrzu, W dniu dzisiejszym (11.10) odbędzie się w Lubitece wykład p.t. Wprowadzenie do buddyzmu. Chciałbym spytać, dlaczego w instytucji publicznej, która nie ma charakteru religijnego odbywa się wydarzenie, które ma pokazywać założenia określonego systemu religijnego? To, że w Lubitece organizowane są wykłady jest czymś bardzo pozytywnym, ale co do wydarzeń wkraczających w sferę sacrum jestem bardzo sceptyczny. Za chwilę podobne wykłady zechcą zrobić członkowie kolejnych grup religijnych i na pewno nie będzie to z korzyścią dla społeczności Lublińca. Serdecznie pozdrawiam, Obywatel
Obywatel,
data pytania: 2019-10-11

Szanowny Panie,

Biblioteka publiczna jest placówką kulturalno-oświatową otwartą dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, stan zdrowia, status materialny, poglądy polityczne czy wyznanie. W bibliotece organizowane są nie tylko spotkania autorskie i promocje książek, ale również konferencje, spotkania, wykłady i pogadanki na różne tematy (smog, zdrowie psychiczne, ziołolecznictwo, regionalizm i in.). Pozwólmy Czytelnikom zdecydować, czy wykład o filozofii buddyjskiej i kulturze Wschodu ich zainteresuje, czy też nie. Na spotkaniu było kilkadziesiąt osób.


6. Pani Ania
Witam czy jeśli wybiorą P.Anię do sejmu wiceburmistrzem może zostać P.Łukasz Mikulski czy dogadalibyście się?
Marcin,
data pytania: 2019-10-08

Szanowny Panie Marcinie,

Wiceburmistrz Anna Jonczyk - Drzymała nie startuje w wyborach, więc nie wiem skąd to pytanie.


7. Odpady komunalne
Witam jestem mieszkańcem Lublińca, mieszkam przy ulicy Wymyślacz. W tym roku zmieniły się zasady wywozu odpadów komunalnych, a zwłaszcza odpadów biodegradowalnych. Obecnie można wystawiać tylko 1 worek brązowy, co jest dla mnie paranoją. Moje pytanie brzmi co zrobić z liśćmi z dębów rosnących przy drodze obok mojej posesji. Liści jest tak dużo że zabrakło by 30 worków na raz, co w związku z tym zrobić z taką ilością liści jeżeli nie można ich spalać.
Damian,
data pytania: 2019-10-08

Szanowny Panie Damianie,

W sprawie drzew rosnących przy drogach gminnych, proszę o kontakt z Wydziałem Komunalnym Referat Ochrony Środowiska i Estetyki Urzędu Miasta w Lublińcu, ul. Paderewskiego 5, pokój nr 17, tel. 34 351 01 00 wew. 173.


8. zaświadczenie o prawie do głosowania
Chciałem zapytać jak uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania w wyborach, które odbędą się w niedzielę? W dniu głosowania nie będzie mnie w Lublińcu. Będę w jednym z miast województwa łódzkiego i tam bym chciał zagłosować.
Kazik,
data pytania: 2019-10-08

Szanowny Panie Kazimierzu,

osoba zameldowana na pobyt stały w Lublińcu lub wpisana do stałego rejestru wyborców m. Lublińca może otrzymać takie zaświadczenie do piątku tj. 11.10.br zgłaszając się do ewidencji ludności naszego Urzędu pok. nr 3 w godz. 7.30 – 15.30. Należy zgłosić się osobiście z ważnym dokumentem tożsamości.

 


9. uszkodzona sosna
Szanowny Panie Burmistrzu na ulicy Cyrana około 20 metrów od przejścia dla pieszych i skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką rośnie sosna która została uszkodzona przez piorun i ma na pniu duże uszkodzenia, w czasie silnych wiatrów niebezpiecznie wydaje odgłosy, proszę o ewentualne usunięcie zagrożenia dla pojazdów i ludzi.
krzysiek,
data pytania: 2019-10-06

Szanowny Panie Krzysztofie,

Sprawę przekazałem do referatu ochrony środowiska.


10. Szkło w powietrzu
Panie Burmistrzu. 3 października napisał pan: W lublinieckiej strefie pracuje ok. 600 osób. Jeżeli jest tak, jak Pan twierdzi to dziwię się, że instytucje państwowe odpowiedzialne i wyposażone w odpowiednie kompetencje, nic w tej sprawie jeszcze nie zrobiły. Proszę o odpowiedź na pytanie: Kto dopuścił do tego, że taki zakład powstał w naszym mieście?
Basia,
data pytania: 2019-10-05

Szanowna Pani Barbaro,

Miasto wraz z KSSE sprzedało inwestorowi teren. Powiat wydał pozwolenie na budowę wraz z wszystkimi decyzjami sektorowymi z zakresu ochrony środowiska, np. pozwoleniem na wprowadzanie gazów i pyłów do środowiska czy z zakresu gospodarowania odpadami. A rządowe instytucje są od tego, aby praca zakładów była nieuciążliwa dla mieszkańców. I tyle w temacie!


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
37.39
μg/m3        
2019.10.19 10:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najbliższe

Na skróty

wybory19

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.