PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Program Rozwoju Dróg Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021?2030
Po przeczytaniu dokumentu Program Rozwoju Dróg Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021?2030 - projekt nasunęły mi się następujące pytania. Otóż na stronie 25 mamy określone konkretne korytarze tras rowerowych pokrywające sie tez ze Strategia RTR - tymczasem w konkretnych zadaniach planowanych dróg jest mniej. Czy to oznacza ze takowe nie będą realizowane wogole w prespektywie do 2030 czy poprostu nie z tego projektu a na przykład innego przy przebudowie dróg etc i np niema sensu zglaszac braku takich odcinków jak Koszęcin - Boronów ; Bukowiec -Piasek - Sosnica czy Pawonków -Kośmidry do owego zadania na stronie zadania . Podobnie czy można juz zglaszac uwagi do planowanych zadan czy dopiero na etapie konkretow czyli przy gotowym projekcie/etapie przetargu ? Pozdrawiam serdecznie
M Z,
data pytania: 2021-09-10

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

dziękuję za zainteresowanie projektem Programu Rozwoju Dróg Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021-2030. Proszę również, aby wszystkie uwagi i zapytania dotyczące w/w opracowania zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego w terminie od 3.09.2021r. do 23.09.2021r. w ramach trwających obecnie konsultacji społecznych. Pełna informacja o konsultacjach dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Lublińcu w aktualnościach pn. „Zaproszenie do udziału w konsultacjach dotyczących Strategii Rozwoju Turystyki i Programu Rozwoju Dróg Rowerowych”. Jednym z załączników do tej informacji jest w/w formularz, który można pobrać, wypełnić i wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Trwające aktualnie konsultacje umożliwiają zgłaszanie wszystkich uwag do planowanych zadań w ramach Programu Rozwoju Dróg Rowerowych. Można zatem zgłaszać propozycje konkretnych połączeń dróg rowerowych, jak też oczekiwanych terminów ich realizacji.


2. zapytanie
Witam Mam pytanie kto odpowiedzialny jest za naprawę przejazdu na ul. Ks. Szramka, ponieważ po ostatnich pracach 03 - 06.09.2021 jest jeszcze gorzej niż przed robotami. Zapraszam organ zarządzający do obejrzenia tego przejazdu. Nadmieniam, że ulica ks. Szramka, też prosi się remont.
mieszkanka,
data pytania: 2021-09-09

Szanowna Pani,

przejazdy kolejowe należą do PKP PLK. Ulica Szramka jest przewidziana do realizacji, ale nie wszystkie działki pod drogą mają uregulowany stan prawny (PKP). W planie rozwoju sieci drogowej Lublińca na lata 2018-2022 , na stronie 61. w poz. 18 znajduje się ul. Szramka – Zarządzenie nr 15/2018 Burmistrza Miasta Lublińca z 23.01.2018 r.


3. Linie komunikacji miejskiej
W internecie pojawila sie informacja na temat przebiegu linii autobusowych komunikacji miejskiej w naszym miescie. Wedlug mnie przebieg obydwu linii jest bardzo dobry. Chciałbym jednak przedstawic dwie swoje male uwagi co do przystanków a konkretnie ich nazw. Bardzo dobrze ze nazwy sa szczegolowe i beda duzo mowic mieszkancom jednak dlaczego przystanku na Wymyslaczu i Steblowie nazywaja sie Lubliniec Wymyslacz i Lubliniec Steblow a te w poludniowych dzielnicach np Kokotek Kosciol, Posmyk Osiedle czy Pusta Kuznica ZHP.? Przeciez to wszystko to dzielnice Lublinca wiec przystanki takze powinny sie nazywac Lubliniec Kokotek Kosciol czy Lubliniec Posmyk Osiedle albo po prostu wprowadzmy nazwy np Posmyk Osiedle i Steblow Kosciol a te w centrum po prostu C.H. Jedenastka czy tez Grunwaldzka bez Lublinca z przodu. I jeszcze co do przystanku Steblow Kosciol to powinien on sie nazywac Steblow Sanktuarium gdyz na poczatku grudnia kosiolowi temu zostanie nadany status sanktuarium. Co Pan o tym sadzi? Pozdrawiam serdecznie
Teresa,
data pytania: 2021-09-07

Szanowna Pani,

nazwy przystanków będą elementem dyskusji w ramach przyjęcia nowej uchwały Rady Miejskiej w sprawie przystanków. Stara uchwała, z 2013 roku, zawiera nazwy przyjęte w ogłoszeniu. Ogłoszenie, które jest wymogiem ustawowym, będzie zapewne przedmiotem wielu debat, nie tylko na forum Rady Miejskiej.


4. Szkola sw Edyty Stein
Panie burmistrzu niestety ale w zwiazku z pozarem jaki wybuchl w zeszlym roku wyburzany jest gmach zespolu szkol im sw edyty stein. Czy posiada Pan informacje kiedy budynek szkoly ma zostac odbudowany i jak ma wygladac nowa siedzima zespolu szkol sw edyty stein? Wiadomo ze nowy gmach na pewno nie bedzie posiadal zabytkowego klimatu poprzedniej siedziby ale moze jest to okazja aby nowowybuddowany budynek byl wiekszy i wyzszy niz poprzedni dzieki czemu szkola moglaby sie rozwijac.
Mariusz ,
data pytania: 2021-09-07

Szanowny Panie,

nie mam żadnej wiedzy w tym temacie. Wszystkie kwestie budowlane były uzgadniane przez właściciela, tj. Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, ze Starostwem Powiatowym i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.   


5. Posmyk
Szanowny Panie Burmistrzu czy zamierza Pan jakoś interweniować w sprawie sprzedaży stawu Posmyk. Czy miasto nie mogłoby odkupić stawu tak aby mieszkańcy mogli z niego korzystać?
Dawid,
data pytania: 2021-09-07

Szanowny Panie,

w tej sprawie spotkaliśmy się z dyrektorem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie. Uzyskaliśmy zapewnienie, że przed sprzedażą zostanie nam przedstawiona wycena terenu wraz ze stawem. Wykup przez miasto jest mało prawdopodobny z uwagi na koszty zakupu, jak również późniejsze koszty związane z eksploatacją stawu.  


6. Skwer na rogu Niegolewskich i Powstancow Sl nazwa
Panie burmistrzu czy moglby Pan przekazac radzie miejskiej prosbe od mieszkancow osiedla Niegolewskich jak i reszty tzw dzielnicy Zawiadukcie, Zatorze aby skwer na rogu Niegolewskich i Powstancow Slaskich dostal swoja nazwe. Miloby bylo aby w naszej dzielnicy znalazlo sie miejsce to wypoczynku w zielonej scenerii u aby to miejsce mialo nazwe. Takie miejsce powstalo ale nie ma nazwy. My proponujemy nazwe Skwer Wlokniarzy Lublinieckich. Czy moglby Pan przekazac ta prosbe przewodniczącemu rady miejskiej? Pozdrawiam Maria.
Maria,
data pytania: 2021-09-05

Szanowna Pani,

przekazałem Pani prośbę Przewodniczącemu Rady Miejskiej.  


7. Stacja meteo
Czy istnieje mozliwosc aby w koncu w Lublincu zostala zamontowana stacja meteorologiczna? Nawet dwa razy mniejszy od nas Kłobuck ja ma a nasz Lubliniec niestety nie. Również trzy razy mniejsze od Lublinca Olesno posiada taka stacje tak wiec u nas tym bardziej powinna byc
Marek,
data pytania: 2021-09-05

Szanowny Panie,

obsługa systemu stacji hydrologicznych i meteorologicznych w Polsce, w tym lokalizacja nowych stacji, leży w kompetencji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z informacji uzyskanych w rozmowie telefonicznej z Panem Jakubem Sawickim z IMGW wynika, że obecnie utrzymuje się dystans pomiędzy stacjami klimatologicznymi w wielkości 20-30 km i 50-100 km między stacjami synoptycznymi. Ze względu na istnienie już stacji klimatologicznej w Droniowicach (Gmina Kochanowice), położonej 10 km od Lublińca,  żaden z projektów rozbudowy sieci stacji meteo nie przewiduje budowy stacji w naszym mieście w najbliższej dekadzie.

Część bieżących informacji meteorologicznych z rożnych lokalizacji w Lublińcu znajdzie Pan w zakładce „Monitoring powietrza” na stronie Urzędu, gdzie wyświetlane są dane z czujników jakości powietrza zakupionych przez Urząd – poza stężeniem PM10 i PM2,5 w powietrzu, mierzą one również temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza.


8. zamknięte dzieci w szkole na przerwach
Panie Burmistrzu, Dlaczego w dniu 2 września w szkole nr 3, w trakcie przerw przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci nie mogły wyjść na boisko i dziedziniec? Wszystkie były stłoczone na korytarzach, gdzie nakazuje się im nosić maseczki. Ani to zdrowe ani mądre. Po lekcjach i tak dzieci bawią się wszystkie razem na zdrowym świeżym powietrzu!
Rodzic,
data pytania: 2021-09-03

Szanowny Panie,

po konsultacji z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, informuję, iż w niniejszej szkole dzieci spędzają przerwy na boisku czy na terenie miasteczka ruchu drogowego, jeżeli tylko pozwalają na to uwarunkowania zewnętrzne. Niestety nie zawsze są ku temu odpowiednie warunki, np. mokra nawierzchnia, rosa, zbyt niska temperatura. W dniu 2 września 2021r. znaczna część „podwórka” była mokra, ponieważ po obfitych deszczach w dniach poprzednich część miasteczka drogowego (zacieniona) nie zdążyła wyschnąć. Od 3 września br. „podwórko” jest otwarte i dzieci spędzają przerwy na świeżym powietrzu.

 


9. Ulica Miłosza
Dzień dobry, Panie Burmistrzu chciałam zapytać o ulicę Miłosza. Od 3 lat trwa obok budowa szeregowców i jeszcze bardzo długo będzie trwała a droga już jest w bardzo kiepskim stanie, pozarywana, wystające studzienki oraz bardzo dużo błota więc moje pytanie brzmi czy ktoś może poprawić stan tej drogi czy jednak trzeba czekać aż łaskawy developer skończy tu pracę? Czy droga miejska może być ciągle niszczona przez prywatną firmę? Może warto by było zrobić jakieś oględziny tut. drogi? Ja rozumiem, że budowa wiąże się z pewnymi utrudnieniami ale to już trwa i trwa i końca nie widać a na drogę w jesienną pogodę nawet nie da się wyjść z dzieckiem w wózku na spacer. Z wyrazami szacunku, mieszkanka ulicy Miłosza.
Mieszkanka ,
data pytania: 2021-09-01

Szanowny Panie,

w ubiegłym tygodniu, objeżdżając miasto, byłem również na ul. Miłosza. W dniu 1 września br. między innymi zlecona została naprawa nawierzchni ul. Miłosza.


10. Orlik przy ul. Oleskiej
Witam, Czy nie można by było zamienić jedno siedzisko huśtawki znajdującej się na placu zabaw Orlika przy ul. Oleskiej na siedzisko kubełkowe dla małych dzieci. Obydwa siedziska są typu deska co uniemożliwia korzystanie z huśtawki przez małe dzieci.
Józef,
data pytania: 2021-08-31

Szanowny Panie,

zgadzam się z Pana sugestią. Jedno siedzisko huśtawki typu „deska” na placu zabaw przy boisku zostanie zlecone do wymiany na siedzisko kubełkowe dla małych dzieci.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 26μg/m3
SO2: 5μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2021.09.27 04:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

kamera-01.png

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_czyste_powietrze-01.png

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

batonny na strone streetworking 01

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

koronawirus bieżące informacje

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.