PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Targ
Witam. Kiedy będzie otwarty targ z odzieżą? Wszystkie sklepy są już otwarte,a targu nadal nie ma.
Jolanta ,
data pytania: 2020-06-01

Szanowna Pani Jolanto,

Według informacji uzyskanej od dyrektora ZGKLiC targowisko przemysłowe zostanie otwarte 2 czerwca br.


2. toaleta przy promenadzie
Panie burmistrzu, czy toaleta zostala zapomiana? od dluzszego czasu jest otwarta i jej stan jest tragiczny
mariusz,
data pytania: 2020-06-01

Szanowny Panier Mariuszu,

W najbliższych godzinach toaleta zostanie posprzątana.


3. Unger Steel
Dzień dobry, Dziękuje za odpowiedź na poprzednie pytanie. Teraz zastanawia mnie co z terenem na którym miała powstać firma Unger Steel ? Pozdrawiam
Przemek,
data pytania: 2020-05-31

Szanowny Panie Przemysławie,

Teren ten zostanie zapewne odkupiony przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która zwróciła się do miasta w sprawie podziału całej działki na dwie mniejsze.

 

 


4. Budowa ul. Kolejowa
Szanowny Panie Burmistrzu, Chciałbym się dowiedzieć na kiedy jest planowana budowa ulicy Kolejowej oraz kanalizacji na tej ulicy w Lublińcu. Dodatkowo proszę o informacje czy przewidziana jest budowa kanalizacji na drodze wewnętrznej tej ulicy, tj. działce o nr 2726/124. z poważaniem Marian
Marian,
data pytania: 2020-05-31

Szanowny Panie Marianie,

Ulica Kolejowa nie jest w zaplanowanych inwestycjach miasta. Niestety, biorąc pod uwagę coraz mniejsze dochody miasta, nie możemy planować nowych inwestycji. To zadanie z pewnością nie zostanie zrealizowane w tym roku.

 


5. Nie liczę godzin ni ...
Żywo interesuję się tym co dzieje się w naszym mieście. Śledząc Pańską pracę widzę że ubiegły tydzień spędził Pan z Panią skarbnik na posiedzeniach różnych komisji ale na wszystkich był ten sam temat do omówienia. Czy radni nie szanują pracy włodarza ? Czy burmistrz ma go w nadmiarze? Czy nie można zebrać do kupy 23 osob.? Ile godzin trwały te jednotematycze posiedzenia?
Wyborca,
data pytania: 2020-05-30

Szanowny Panie,

Taka jest procedura związana ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za dany roku budżetowy. Na każdej komisji Rady Miejskiej wykonanie budżetu było szczegółowo omawiane. Posiedzenia trwały od 2 do 4 godzin.


6. Stawki za śmieci
Jak Pan odniesie się do nowych stawek za śmieci. Czy rada miasta czasem nie przesadza z cenami 28 zł za segregowane i 56 zł za brak segregacji to nawet z prąd i woda tyle nie kosztują na miesiąc. Jak ta sytuacja będzie rozwiązana na osiedlach mieszkaniowych, zakładając że 4 osobowa rodzina za brak segregacji zapłaci tylko za śmieci 200 zł na miesiąc to chyba jest duża przesada
Mieszkanie,
data pytania: 2020-05-30

Szanowny Panie,

Wprowadzenie nowych stawek za śmieci nie jest inicjatywą burmistrza miasta czy radnych Rady Miejskiej – stanowi natomiast koszty wynikające z obligatoryjnie przeprowadzonych przetargów. W 2017 roku opłata środowiskowa (ustalona przez Ministra Środowiska) wynosiła 74,26 zł za tonę odpadów, dziś jest to kwota 270 zł za tonę, czyli prawnie czterokrotny wzrost. Wzrosła również płaca minimalna, koszty energii, ale przede wszystkim całkowicie załamał się rynek skupu surowców wtórnych. Jeszcze 2 lata temu firmy odbierające odpady otrzymywały za plastik, szkło, makulaturę niewielkie kwoty za tonę ww. odpadów. Dzisiaj muszą dopłacić i to sporo, aby pozbyć się tzw. surowców wtórnych (ok. 800 zł za tonę, taka jest odpłatność ww. frakcji). Odkąd sięgam pamięcią za makulaturę dostawało się pieniądze, które zachęcały do jej zbierania, tak było również w czasach PRL-u. Dziś trzeba zapłacić, aby pozbyć się tego surowca. Czy to nie absurd?

Dla porównania podam również stawki opłat za odpady segregowane, które już obowiązują w innych miastach:

Myszków – 29,40 zł

Kłobuck – 32,00 zł

Częstochowa – 29,00 zł (cena od 1 lipca 2020 r.)

Miasteczko Śląskie – 25,00 zł

Tworóg – 25, 00 zł

Krupski Młyn – 27, 00 zł

Reda – 27,00 zł

Łowicz – 30,00 zł

Co istotne, w Tworogu i Krupskim Młynie odpady odbierane są raz w miesiącu, w pozostałych przypadkach – również w Lublińcu – dwa razy w miesiącu. Jak wynika z powyższego, to polityka centralna powoduje ten gwałtowny wzrost cen, a nie działania samorządu – Rady Miejskiej czy burmistrza.

 

 


7. Pyta Pan Burmistrz
Panie Burmistrzu , czy Pan jest bez serca? Zadając tak skomplikowane pytanie Posłowi : cytuję:. "Burmistrz Lublińca napisał list do posła PiS: Dlaczego państwo nie pomaga nam w walce z koronawirusem?. ". , doprowadzamy Posła do stresu!!!. Bowiem siedzi sobie jak w gniazdku -poselskim, w ławie sejmowej a tu- mas babo placek. A co on wróżka, ?. Skąd ma to wiedzieć!!!!!!. HEJ
henry,
data pytania: 2020-05-28

Szanowny Panie,

Sam byłem posłem przez 9 lat. Jak sobie przypominam, to zarówno dziennikarze lokalnej prasy, jak i mieszkańcy zadawali mi bardzo dużo trudnych pytań. Nie przypominam sobie jednak sytuacji, abym nie odpowiedział na pismo któregoś z włodarzy naszego terenu.


8. Nazwa ulicy
Szanowny Panie Burmistrzu zwracam się do Pana z propozycją nowych nazw ulic. Ostatnio w naszym mieście zmarło kilka wybitnych postaci. Jakiś czas temu w lublinieckim szpitalu zmarł pracujący w Kamerunie, bp Eugeniusz Jureczko, nazywamy apostołem Pigmejów. Zasłynął on wielkim sercem i oddaniem dla afrykańskiego ludu. Zbudował wiele szkół, szpitali i przychodni, a także pomagał ludziom materialnie i duchowo. Oprócz tego ze śląską ziemią był także związany miejscem urodzenia. Kolejną postacią jest ks. Wacław Hryniewicz, wybitny teolog i profesor KUL-u, zasłynął w świecie jako ekumenista i znawca prawosławia. Ostatnie lata życia spędził w Lublińcu i zmarł 26.05 w naszym szpitalu.
Krzysztof,
data pytania: 2020-05-28

Szanowny Panie Krzysztofie,

Dziękuję za propozycje, które przekażę Radzie Miejskiej z uwagi na fakt, że nazewnictwo ulic i placów jest wyłączną kompetencją Rady Miejskiej.


9. Kokotek
Witam Panie Burmistrzu Kolejne obostrzenia są zdejmowanie, może zatem wybierze się Pan znowu do Kokotka na spotkanie z mieszkańcami. Zapomina Pan o nas i bardzo rzadko nas odwiedza, czujemy się zresztą zapomnienie w każdej sprawie dotyczącej miasta, którego jestesmy dzielnicą. Na ostatnim zebraniu z mieszkańcami powiedzial Pan, że zawsze chętnie Pan odwiedza Kokotek i spotyka się z mieszkańcami. Może zatem warto byłoby znowu Nas odwiedzić. Jest o czym rozmawiać.
Ania,
data pytania: 2020-05-27

Szanowna Pani Anno,

Nie widzę problemu. Proponuję spotkanie między 8 a 10 czerwca br.

 

 


10. Trawa na ul Stalmacha
Witam, Nie wiem w czyjej gestii leży ulica Stalmacha. Trawa jest tam tak wysoka, że już zaczęła stwarzać zagrożenie, wyjeżdżając z ulicy podległej ryzykuje się włączeniem do ruchu bo nie wszyscy przestrzegają przepisów ograniczających prędkość. Do kogo zwrócić się w tej sprawie ? Nigdy nie było z tym problemów a w tym roku to tragedia.
Lubliniczanka,
data pytania: 2020-05-26

Szanowna Pani,

Ulica Pawła Stalmacha to droga powiatowa. Pani uwagi zostały przekazane do Starostwa Powiatowego, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
37.18
μg/m3        
2020.06.03 22:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.