PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Przedszkole nr 6
Witam serdecznie:-) Proszę o informację, czy Przedszkole Miejskie nr 6 wznowi działalność od września 2020r.?
Mama,
data pytania: 2020-07-07

Szanowna Pani,

Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace modernizacyjne w Przedszkolu Miejskim nr 6 pod koniec sierpnia, tak więc przedszkole od 1 września br. powinno rozpocząć normalną pracę.

 

 

 


2. Boisko przy oblatach
Dzień dobry, chciałem się zapytać do kogo należy boisko przy oblatach na ul. Wyszyńskiego. I czy mógłby Pan zainterweniować w jednostce Policji o częstsze kontrole po godzinie 22 gdzie młodzież urządza sobie libacje alkocholowe i głośno się zachowuje a tym czasem policja w Lublińcu albo stoi na parkingu przy Mc Donaldzie lub schowana w parku na unii obserwując nowy bulwar
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-07-07

Szanowny Panie,

Dziękuję za uwagi w ww. temacie. Zwrócę uwagę patrolom, aby monitorować ten teren.


3. Profil Miasta na fb
Szanowny Panie Burmistrzu, jako legalistę i człowieka skrupulatnego co do pewnych zasad razi mnie sposób prowadzenia oficjalnego profilu Miasta Lubliniec na facebooku. Więcej informacji na temat miasta można odnaleźć na profilu Pani Wiceburmistrz, a tak być chyba nie powinno. Poza tym przykład z ostatnich dni, kiedy na profilu miasta pojawia się Pański drugi czy któryś list do pana Gawrona. Jako mieszkańca, nie interesują mnie wojenki POPiSu ani animozje między Panami - jeśli macie Panowie potrzebę słać do siebie polityczne listy to sobie je publikujcie na swoich osobistych profilach albo w gazecie. Oficjalny profil miasta to nie miejsce na to. Uważam to za przejaw niezrozumienia tego przez Pana i podległe Panu osoby odpowiedzialne za ten profil. Apeluję o niemieszanie osób niezainteresowanych waszymi animozjami i sprawniejsze prowadzenie profilu Miasta. Pozdrawiam serdecznie!
Marek,
data pytania: 2020-07-05

Szanowny Panie Marku,

Sprawy gospodarki odpadowej czy polityka finansowa Państwa wobec samorządu to sprawy ważne dla każdego mieszkańca naszego miasta. Nie zgadzam się z Pana uwagami na temat funkcjonowania oficjalnego profilu Miasta Lublińca na Facebooku, ale każdy ma prawo do własnej oceny.


4. Termin otwarcia parkingu obok dworca PKP
Witam panie Burmistrzu. Wydaje mi się, że prace związane z budową parkingu wielopoziomowego obok dworca PKP uległy przedłużeniu. Proszę o podanie powodów oraz o podanie przybliżonego terminu uruchomienia parkingu. Proszę również przedstawić inne prace prowadzone obok dworca a związane z budową parkingu. Dziękuję.
Jarosław K.,
data pytania: 2020-07-02

Szanowny Panie Jarosławie,

Termin, za zgodą Marszałka Województwa Śląskiego, został przesunięty do 31.08.2020 r. z uwagi na COVID-19 (opóźnienia w dostawie materiałów z zagranicy). W połowie lipca br. powinny zakończyć się prace w tzw. części drogowej, co umożliwi już prawie pełny dostęp do dworca. Mam nadzieję, że z początkiem sierpnia br. rozpoczną się procedury odbiorowe.


5. Cmentarz Żydowski
Dzień dobry, Czy istnieje taka możliwość, aby na terenie Cmentarza Żydowskiego umieścić tabliczkę o zakazie wyprowadzania tam psów? Nie dla wszystkich jest to oczywiste, że nie wypada aby teren cmentarza służył za wybieg dla psów. Pozdrawiam
Agnieszka,
data pytania: 2020-07-02

Szanowna Pani Agnieszko,

Każdy cmentarz jest miejscem pamięci i modlitwy. Nie planuję umieszczać tabliczki o zakazie wprowadzania psów na cmentarz, gdyż dla każdego z nas powinno być to oczywiste. Jeżeli jest Pani świadkiem opisanej w pytaniu sytuacji, bardzo proszę poinformować o tym Straż Miejską, tel. 986-bezpłatny oraz 34 353 01 00 w. 121.


6. Dziura w jezdni #2
Witam ponownie, Fragment podmytej i dziurawej jezdni znajduje się na ulicy Młyńskiej. Proszę o jak najszybsze naprawienie jezdni, gdyż zagraża to bezpieczeństwu uczestnikom jezdni.
Patryk,
data pytania: 2020-07-01

Szanowny Panie,

Naprawa nawierzchni ul. Młyńskiej została zlecona.


7. gospodarka odpadami
dlaczego deklaracja gospodarki odpadami nie jest dostępna w postaci e usługi( jest tylko formularz pdf) do tej pory była przy starszej wersji- a trzeba złożyć do 10 dnia miesiąca od zmiany( kompostownik) Z drugiej strony to bzdura bo taka rubryka była w pierwszych deklaracjach. Czy będzie dostępna eusługa
mieszkaniec,
data pytania: 2020-07-01

Szanowny Panie,

Ze względu na niedawno uchwalony nowy wzór deklaracji, uprzednio obowiązujący wzór musiał zostać usunięty z katalogu usług realizowanych elektronicznie, natomiast elektroniczna wersja obowiązującego wzoru deklaracji jest aktualnie opracowywana. Myślę, iż w najbliższym czasie będzie można już z tej usługi skorzystać. Termin na złożenie deklaracji za miesiąc lipiec upływa w dniu 10 sierpnia.


8. ul. Chabrowa
Dzień dobry po ostatnich ulewach na ulicy Chabrowej zarwał sie rów melioracyjny z informacji jakie dostałem Urząd Miasta zabezpieczył krawędź drogi pachołami ale to nie nie powstrzymało osuwania się krawędzi drogi na dzień dzisiejszy 01.07.2020 rów jest już całkowicie nie drożny a w najbliższych dnia spodziewane są ulewy. Kiedy planowana jest naprawa tego rowu ? Po zabezpieczeniu pobocza pachołkami samochody jeżdżące droga zostały zepchnięte na pobocze przez co tez na dzień dzisiejszy jest ono całkowicie zniszczone czy Planowana jest i kiedy naprawa tego odcinka drogi?
mieszkaniec,
data pytania: 2020-07-01

Szanowny Panie,

Naprawa rowu przy ul. Chabrowej została zlecona.


9. Teren basenu w parku
Witam Panie Burmistrzu Jak ma się na chwilę obecną sprawa terenu po niedoszłym dinoparku ? Jakie plany ma miasto co do zagospodarowania terenu oraz w jakich ramach czasowych planowane jest zrobienie czegokolwiek w tym miejscu ?
Sławomir,
data pytania: 2020-06-30

Szanowny Panie,

Na ostatniej sesji, która odbyła się 25 czerwca br., Rada Miejska w Lublińcu podjęła uchwałę w sprawie nabycia nieruchomości tzw. Dinoparku. Aktualnie trwa procedura przejęcia tej nieruchomości do zasobu nieruchomości Miasta Lublińca. Planuje się, że ww. nieruchomość zostanie zagospodarowana przez Miasto z przeznaczeniem na tereny Ekoparku i tereny rekreacyjne. Będziemy dążyć do tego, aby uruchomić park w okresie letnim 2021 roku.


10. basen
Dzień dobry, Mam dwa pytania: Dlaczego lubliniecki basen kryty jest nadal zamknięty, pomimo że od 6 czerwca baseny mogą być otwarte ? Kiedy nastąpi otwarcie naszego basenu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Adam,
data pytania: 2020-06-30

Szanowny Panie Adamie,

Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Praworządności dyrektor Sanepidu wydał negatywną opinię dla otwierania basenów w naszym mieście i powiecie.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
32.92
μg/m3        
2020.07.10 16:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.