PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Wyszyńskiego
Dzień dobry, dlaczego na ulicy Wyszyńskiego chodnik są odśnieżanie tylko od miasta do ciepłowni? A dalej do przedszkola nie? Chciałem też zgłosić źle działającą lampę na tym odcinku. Raz w ogóle nie działa, a czasami świeci bardzo słabo.
Marcin,
data pytania: 2022-01-27

Szanowny Panie,

ulica Wyszyńskiego to droga powiatowa. Usterkę oświetlenia zgłosiłem odpowiednim służbom.


2. Próg Podmiejska i basen kryty
Witam, dlaczego został zdemontowany próg zwalniający w połowie ulicy Podmiejskiej ? Jest tam intensywny ruch pieszy /brak chodnika/ - a prosta droga o długości prawie kilometra kusi rajdowców do bicia rekordów prędkości /zwłaszcza latem/. Ucichła sprawa budowy basenu -wiem ,że kryzys,inflacja,pandemia itd,itp Znalazło się 50 mln na oczyszczalnię , fundusze na nowy wiadukt i potencjalnie kasa na tunel pod przejazdem. Wszystko to bardzo ważne i potrzebne inwestycje. Stary projekt jest chyba na wygaśnięciu terminu -Widzi Pan jakieś szanse ? Pozdrawiam
Albert,
data pytania: 2022-01-27

Szanowny Panie,

ul. Podmiejska to droga powiatowa, więc bardzo proszę pytania o zdemontowanie progu kierować do Starostwa Powiatowego. Jeżeli chodzi o basen, to wniosek o jego dofinansowanie będziemy składać w II edycji Polskiego Ładu.  


3. Gala MMA VIP

Panie Burmistrzu Czy Marcin N...... lub inne osoby związane z MMA VIP zgłaszały się do tutejszego urzędu lub podległych mu jednostek w sprawie organizacji gali MMA ?

Sławek,
data pytania: 2022-01-27

Szanowny Panie,

nigdy nie miałem propozycji organizacji tego typu przedsięwzięcia.


4. Słoneczny Lubliniec - aktualności
Panie burmistrzu. Od co najmniej dwóch tygodni wiadomo, że wniosek firmy Sanito w sprawie zmiany parametrów paneli został zaakceptowany - według mojej skromnej wiedzy - takie rozstrzygnięcie jest na korzyść mieszkańców - czemu nie ma oficjalnej informacji w tym przedmiocie? Dlaczego zakładka "Słoneczny Lubliniec" na stronie www nie jest na bieżąco aktualizowana? Ostatnia informacja z 20 grudnia poprzedniego roku mówi o wstrzymaniu harmonogramu, który się jeszcze nie rozpoczął... kolejną ważną kwestią jest projekt nowelizacji ustawy o OZE - druk sejmowy 1947. Bardzo ważna wiadomość dla wszystkich przyszłych prosumentów, której też próżno szukać w odpowiedniej zakładce... i ostatnia wątpliwość - kiedy firma Sanito zacznie montaże instalacji? Czy Pan lub pracownicy UM w ogóle to monitorują? Skoro zmiany paneli zaakceptowane, to gdzie jest nowy (chyba już czwarty) harmonogram montażu? Proszę o ustosunkowanie się do powyższych pytań i większą aktywność w zakresie wiadomości w zakładce poświęconej ww. projektowi... (25.01.2022 r., godz. 13:40)
Lojalny prosument,
data pytania: 2022-01-25

Szanowny Panie,

na wspomnianej stronie Urzędu Miasta zamieszczane są komunikaty dotyczące spraw, które finalnie zostały zatwierdzone. Aktualnie oczekujemy na dokumenty, po ich otrzymaniu niezwłocznie zostanie zamieszczony komunikat na stronie LUBLINIEC - Słoneczny Lubliniec. Realnie patrząc, montaż pierwszych instalacji będzie możliwy w drugiej połowie lutego br. Równolegle toczą się losy poprawki do Ustawy o OZE i miejmy nadzieję , że dzisiaj zostanie przyjęta przez Sejm RP.  

Od 2021r., tj. od pierwszych zgłaszanych poprawek dot. zmian Ustawy o OZE, jestem zaangażowany w działania zmierzające do utrzymanie dotychczasowego sposobu rozliczania prosumentów dla naszego gminnego programu. Wielokrotnie składałem wnioski podczas posiedzeń Zespołu do Spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz  Środowiska KWRiST, zainteresowałem tematem Posła Andrzeja Gawrona , który w dniu dzisiejszym uzasadniał projekt poselski podczas Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, wielokrotnie rozmawiałem również z Senatorem Zygmuntem Frankiewiczem, aby zainteresować go tak ważnym tematem, stąd dzisiaj mam nadzieję, że poprawka do Ustawy OZE, jeszcze w lutym br. znajdzie się w podpisie u   Pana Prezydenta RP.

Te wyjaśnienia powinny rozwiać Pańskie wątpliwości, co do tego, że ja wraz z moimi współpracownikami jesteśmy dużo bardziej zaangażowani niż dotychczas Pan sądził.


5. Prawoskręt i lewoskręt
Czy miasto może wystąpić z wnioskiem o wykonanie prawoskrętu i lewoskrętu na skrzyżowaniu obwodnicy Lublińca z ulicą 74GPP, poprawi to bezpieczeństwo i płynność jazdy na obwodnicy.
Krzysiek,
data pytania: 2022-01-22

Szanowny Panie,

zwrócę się w tej sprawie do GDDKiA, choć szanse na realizację oceniam jako niewielkie.  


6. Wysokości bloków, wypowiedź Pani Joli
Panie burmistrzu chciałbym się odnieść do wypowiedzi Pani Joli, napisała ona ze nieprawda jest ze w Lublińcu nic się nie buduje i wymieniła dwa bloki. Jeden z nich powstał prawie 10 lat temu a drugi oddawany jest w tym roku i to wszystko, to tylko dwa bloki przez tak dlugi okres czasu gdzie w innych miastach o podobnej wielkości co Lubliniec mamy prawie wysyp takich inwestycji i są są właśnie bloki wyższe niż 4 piętra. W dzisiejszych czasach nie powstają przecież klocki tak jak za komuny tylko naprawdę bardzo eleganckie budynki. Wystarczy pojechać do innych miast aby to zobaczyć bo niestety w Lublińcu tego nie mamy i to najprawdopodobniej przez tą fatalne ustawę. Bardzo proszę o zamieszczenie mojej wypowiedzi.
Kacper,
data pytania: 2022-01-21

Szanowny Panie,

przyjmuję Pana wypowiedź jako kolejny głos w dyskusji, a nie jako pytanie.


7. Świeża rowerowa
Szanowny Panie, czy ma Pan wiedzę na temat połączenia ścieżką rowerową miejscowości Glinica (Gmina Ciasna) oraz Lubliniec/Lubecko (obwodnica)? Jest to brakujący fragment. Może wprowadzić w temat Pana Posła w końcu Lubecko to rodzinna Gmina Pana Posła.
Jacek,
data pytania: 2022-01-20

Szanowny Panie,
to połączenie było w pierwotnej wersji projektu dotyczącego budowy ścieżek rowerowych i centrum przesiadkowego Park&Ride. Na etapie realizacyjnym zostały dokonane zmiany. W nowym przygotowywanym projekcie ten odcinek został ujęty. 

 


8. Narażanie życia i zdrowia dzieci w przedszkolach przez nie zaszczepiony personel i zaniedbania
Moje dziecko chodzi do przedszkola w Lublińcu (nie chce podawać nazwy) . Oboje z zoną pracujemy zawodowo i wozimy dziecko do przedszkola na godz. 7.00. Dziecko od przekazania w przedszkolu znajduje się w sali do której schodzą się dzieci z całego przedszkola ? nazywa się to tzw. grupa łączona czego w dobie Covidu i obecnej sytuacji epidemiologicznej nie rozumiem. Tak samo jest kiedy przyjeżdżam po dziecko również znajduje się w łączonej grupie. Dzisiaj po południu po raz kolejny otrzymałem przez telefon informację że dziecko ma kwarantannę z uwagi na kontakt z nie zaszczepioną wychowawczynią. Reasumując nie rozumiem dlaczego w obecnie panującej sytuacji są łączone grupy w przedszkolach i dlaczego dzieci mają dodatkowe zajęcia z panią która obsługuje kilka przedszkoli i uczy angielskiego itp., jak by nie mogła tego robić zdalnie to musi transmitować dalej wirusa i zarażać kolejne dzieci. W obecnej sytuacji planuję złożyć zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Lublińcu odnośnie narażenia życia i zdrowia mojego dziecka przez nie zaszczepioną przedszkolankę i zaniedbania panujące w podległej placówce. Nie oczekuję odpowiedzi bo i tak jej nie dostanę.
Arek,
data pytania: 2022-01-20

Szanowny Panie,

z informacji uzyskanych od dyrektorów wynika, iż dyrektorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w przedszkolach. Zgodnie z  aktualnymi wytycznymi i zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego:  „Grupa dzieci wraz z opiekunem powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali… Zaleca się, aby do grupy dzieci przyporządkowani byli, w miarę możliwości organizacyjnych, ci sami opiekunowie…”. Należy jednak wskazać, iż przedszkola miejskie czynne są od 9,5 do 11,5 godzin dziennie, a poszczególne oddziały pracują w różnych godzinach. Dzieci przyprowadzane są w godzinach pracy przedszkola, a nie w godzinach pracy swojego oddziału. Praca w oddziałach powierzona jest stałym nauczycielom. W sytuacji, gdy dziecko przychodzi przed godzinami pracy swojego oddziału lub pozostaje dłużej, przebywa w grupie łączonej, pod opieką nauczyciela, który pracuje w danym oddziale. W przypadku, gdy nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym przydziela się zastępstwa nauczycielom, którzy w danych godzinach nie realizują swoich planowych godzin dydaktycznych.

W  kwestii szczepień informuję, że na chwilę obecną szczepienia dla nauczycieli i innych pracowników przedszkola nie są obowiązkowe, a dyrektor jako pracodawca nie ma prawa wymagać od pracowników zaszczepienia się przeciw COVID-19.


9. Wysokość i rozmieszczenie bloków. Kobiecy punkt widzenia.
Szanowny Panie Burmistrzu, na początku pytanie: Czy jest możliwy sondaż/ankieta publiczna w tej sprawie np. w konkretnej dzielnicy Lublińca? Uważam iż prawo do głosów w sprawie decydującej na długie lata powinni mieć nie tylko deweloperzy i przyszli mieszkańcy ale też obecni mieszkańcy Lublińca. Pan Kacper nie ma racji wypowiadając się: "Wystarczy spojrzeć ze poza blokami komunalnymi żadne inne w Lublińcu się budują" Ostatnio został oddany kontrowersyjny blok przy ulicy Wieniawskiego zasłaniający blok wybudowany 15 lat wcześniej (pomimo iż budowa jest zgodna z przepisami to uniemożliwia praktycznie mieszkanie w bloku z jedynym widokiem na ścianę drugiego budynku). kolejny blok przy skrzyżowaniu ul. Wilniewczyca z Wieniawskiego ma być oddany w tym roku i to też nie jest blok komunalny. Jako kobieta uważam że liczy się też wizualny i praktyczny pogląd na sprawę zabudowań a nie tylko ekonomiczny aspekt najkorzystniejszy dla deweloperów a nie dla statycznego mieszkańca Lublińca.
Jola,
data pytania: 2022-01-18

Szanowna Pani,

dziękuję za kolejny głos w dyskusji. Tematem tym zajmie się w najbliższym czasie Rada Miejska.


10. Oświetlenia na ulicy Cebulskiego
Czy może Pan spowodować aby zakład energetyczny naprawił oświetlenie na ulicy Cebulskiego. W grudniu zakład energetyczny usunął stare latarnie ,a zostały zamontowane nowoczesne energooszczędne. Latarnie przy bloku 8 i 10 oświetlały chodniki tylko przez kilka dni. Obecnie wieczorami panują tu ciemności, co ciekawe jedyna latarnia która świeci to ta która oświetla cała noc piaskownicę dla dzieci. Dziękuję za pozytywne mojego wniosku.
Mieszkaniec Cebulskiego,
data pytania: 2022-01-18

Szanowny Panie,

zwróciłem się z prośbą do Tauronu o szybką naprawę oświetlenia.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 32μg/m3
SO2: 12μg/m3
C6H6: 4μg/m3

2022.01.29 09:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

kamera-01.png

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_czyste_powietrze-01.png

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

batonny na strone streetworking 01

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

batonny_na_strone_ankieta-02.jpg

wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

koronawirus bieżące informacje

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.