PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. czyszczenie rowów
Witam p.Burmistrza.Minął drugi kwartał a ja nie widzę żadnego pracownika ani sprzętu na ul.Chabrowej i Wymyślacz ze Spółki Wodnej .A cztery miesiące temu napisał mi Pan że w drugim kwartale ta firma zajmie się czyszczeniem rowów melioracyjnych wzdłuż tych ulic.Pozdrawiam i mam nadzieje że w końcu te rowy będą wyczyszczone do zimy 2021 Edward z w49.
Edward z 49,
data pytania: 2021-07-23

Szanowny Panie,

oczekiwane prace prowadzi Powiatowy Związek Spółek Wodnych w Lublińcu, którego obowiązkiem jest utrzymanie w odpowiednim stanie rowów melioracyjnych. Z pozyskanych informacji wynika, że rów melioracyjny przy ul. Wymyślacz zostanie wyczyszczony do końca lipca br., a rów przy ul. Chabrowej do końca sierpnia. Należy podkreślić, że miasto Lubliniec ma niewielki wpływ na harmonogram prac PZSW w Lublińcu.


2. Woda
Szanowny Panie Burmistrzu, Chciałbym uzyskać informacje w sprawie terminu rozpoczęcia prac związanych z rozbudową sieci wod-kan na ul. Czesława Niemena. Na zadane pytanie w zeszłym roku uzyskaliśmy informacje że rozbudowa nastąpi w I połowie br. zaś ze strony Zakładu Komunalnego wskazano termin rozpoczęcia prac na I połowę lipca co w rzeczywistości się nie pokrywa.
Przyszły mieszkanie Niemena,
data pytania: 2021-07-22

Szanowny Panie,

mam nadzieję, że zgodnie z deklaracją dyrektora ZGKLiC, budowa wodociągu w ulicy Czesława Niemena rozpocznie się bieżącym miesiącu.


3. Wodny plac zabaw na Powstancow Sl
Jak wyglada sytuacja z budowa wodnego placu zabaw na Powstancow Slaskich? Kiedy ruszy budowa.
Kasia,
data pytania: 2021-07-21

Szanowny Panie,

wodny plac zabaw planowany jest w ramach rewitalizacji Centrum Rekreacyjnego przy ul. Powstańców  Śląskich. Aktualnie trwają prace projektowe i przygotowywana jest dokumentacja techniczna w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Oprócz wodnego placu zabaw na tym obiekcie przewiduje się wybudowanie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 18 x 36 m, placu zabaw dla dzieci, pola do minigolfa oraz wielu innych atrakcji. Ponadto powstanie parking na 30 miejsc dla samochodów i jedno miejsce dla autokaru.  Inwestycję tę zamierzamy sfinansować w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, do którego aktualnie ogłoszono nabór wniosków. W przypadku uzyskania dofinansowania, a tego rodzaju projekt może uzyskać dofinansowanie w wysokości 90% kosztów, zadanie zostanie zrealizowane najpóźniej do końca 2023 roku. 


4. Kasa pkp intercity
Czy posiada Pan informacje dlaczego zostala zamknieta kasa biletowa intercity w Lublincu. Co prawda bilet mozna kupic w biletomacie ktory znajduje sie na dworcu oraz w kasie kolei slaskich ktora rowniez sprzedaje bilety na pociągi pkp intercity jednakze jest ona za wczesnie zamykana oraz tworza sie kolejki przez to ze wszyscy ida do kasy kolei slaskich. Pozdrawiam
Aneta,
data pytania: 2021-07-21

Szanowny Panie,

nie mam żadnych informacji na ten temat. Domyślam się, że może chodzić o oszczędności w spółce PKP Intercity.


5. Majdanek
Witam, czy są jakieś informacje w sprawie przejęcia ulicy Majdanek?
Mikołaj ,
data pytania: 2021-07-21

Szanowny Panie,

po wielu latach starań jest szansa na skomunalizowanie ww. ulicy. Wniosek komunalizacyjny jest u Wojewody Śląskiego i mam nadzieję, że do końca bieżącego roku staniemy się właścicielem ulicy, a to umożliwi zrobienie projektu modernizacji drogi.


6. ządania deweloperów
Czytając ostatnie pytania widziałem pierwsze dopytywania odnośnie budowy nawierzchni ul. Makowej Czy ta inwestycja będzie czekała w kolejce tak jak czekają remonty czy budowy nowych dróg w naszym mieście czy z racji żądań dewelopera ta inwestycja będę wciśnięta bez kolejki. Czy miasto posiada taka liste dróg na których trzeba dokonać remontów bądź budów i czy może ja udostępnić mieszkańcom żeby sytuacja była przejrzysta? a nie tak jak mamy do tej pory wszystko zależny od pozycji osoby zgłaszającej chęć posiadania przed swoim domem nowej czy wyremontowanej drogi.
mieszkaniec,
data pytania: 2021-07-14

Szanowny Panie,

plan modernizacji dróg na terenie Gminy Lubliniec na lata 2018-2022 został przyjęty Zarządzeniem nr 15/2018 Burmistrza Miasta Lublińca  i jest dostępny w BIP Urzędu Miejskiego, pod linkiem BIP Urząd Miejski Lubliniec - Dokument.

 


7. deklaracja zródła ogrzewania
Czy UM będzie i w jaki sposób informować o obowiązku deklaracji źródła ogrzewania domów na terenie miasta
mieszkaniec ,
data pytania: 2021-07-14

Szanowny Panie,

informacja o wprowadzeniu obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków przez właścicieli/zarządców budynków z instalacją spalania paliw, ukazała się na stronie Urzędu Miejskiego w aktualnościach i zakładce „Jakość powietrza” w dniu 14.06.2021r., jak również na stronie Alarm Smogowy Miasta Lublińca w dniu 18.06.2021r. Informacja ta będzie cyklicznie powtarzana na powyższych stronach.

Ponadto, infografika przedstawiająca zasady składania deklaracji do CEEB została wywieszona w Centrum Obsługi Mieszkańców. Wzory deklaracji są również rozprowadzane wśród uczestników programów „Czyste Powietrze” i gminnego programu dofinansowania w formie dotacji zadań z zakresu modernizacji źródła ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych oraz termomodernizacji budynków.


8. s11
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy są już jakieś nowe informacje o wyborze wariantu przebiegu drogi s11 ? prace przy budowie w sąsiednich województwach idą cała para tak wiec oni już wiedza jakie warianty zostają na stole skoro budują u siebie. Oraz czy to prawda że niektórzy okoliczni przedsiębiorcy posiadający znaczne grunty które trzeba by wykupić będą mieli większe możliwości narzucenia lokalizacji drogi niż władze Miasta ?
mieszkaniec,
data pytania: 2021-07-14

Szanowny Panie,

budowa drogi S11 w naszym województwie budzi wiele kontrowersji, więc procedury się przeciągają. To prawda, że w województwie opolskim jest budowane obejście Olesna w ciągu DK 11 (S11). Nie sądzę, aby przedsiębiorcy mieli większy wpływ niż Miasto na ostateczny przebieg trasy. Wiem, że sporo do powiedzenia w tej materii mają Lasy Państwowe. 


9. Mieszkania
Dzień dobry, moje pytanie dotyczy utworzenia przez Gminę Lubliniec Spółki SIM Śląsk Północ. Jaki przewiduje Pan czas realizacji przedsięwzięcia od momentu utworzenia spółki do momentu przekazania mieszkańcom pierwszych mieszkań. W ramach tworzonego projektu ile mieszkań będzie dostępnych dla mieszkańców?
Mieszkanka Lublińca,
data pytania: 2021-07-14

Szanowna Pani,

jeżeli znajdzie się wystarczająca liczba Gmin, które zadeklarują łącznie budowę od 600 do 800 mieszkań, to w ciągu dwóch miesięcy moje dojść do rejestracji spółki SIM Śląsk Północ z siedzibą w Lublińcu. Każda Gmina otrzyma w ramach SIM-u dotację w wysokości 3 mln złotych z BGK. Pierwsze mieszkania mogą powstać w przeciągu 2-3 lat. W Lublińcu planujemy wybudować ok. 60 mieszkań.


10. Krzewy przy blokach
Szanowny Panie Burmistrzu Bardzo proszę o przycięcie krzewów przy blokach na Wilniewczyca 2. Nie widać osób i dzieci idących chodnikiem, w skutek czego można w nich wjechać rowerem.
Mieszkanka 2,
data pytania: 2021-07-13

Szanowna Pani,

informuję, że prace zostały wykonane w dniu 14.07.2021r.

 

 


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 32μg/m3
SO2: 6μg/m3
C6H6: 2μg/m3

2021.07.27 22:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_czyste_powietrze-01.png

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

batonny na strone streetworking 01

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.