PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. ul. Wilniewczyca
Panie Burmistrzu, czy są jakieś plany budowy chodnika po zachodniej stronie ulicy Wilniewczyca ? Czy między obecnym chodnikiem/ścieżką, a jezdnią dla samochodów można zamontować barierki drogowe w celu poprawy bezpieczeństwa? Dzieci uczą tam się jeździć na deskorolkach, hulajnogach, rowerach i innych wynalazkach, a na wysokości bloków często przebiegają przez jezdnie do krzaków i z powrotem. Tylko moment nieuwagi i nieszczęście gotowe jak ktoś wpadnie pod koła jadącego auta....
Ania,
data pytania: 2020-11-30

Szanowna Pani,

na chwilę obecną teren, o którym Pani pisze, jest terenem niezabudowanym i mało użytkowanym. Kiedy będzie się tam odbywał naturalny ruch, zostanie zrobiony również chodnik.

Jeżeli chodzi o dzieci bawiące się czy biegające po jezdni, pozostające bez opieki, to proszę nie bagatelizować tej sprawy i powiadomić odpowiednie służby, tj. Policję. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich rodzicie lub opiekunowie.


 


2. Dyrektorzy kobiety
Dzien dobry na stronie prowadzonej przez radnego pojawil sie wpis o radzie kobiet i o jej walce z równouprawnienien, natomiast w komentarzach pisze ze wszyscy dyrektorowie przedszkoli miejskich szkol podstawowych, zlobkow i innych instytucji ktore podlegaja panu to dyrektorami są same kobiety. Czy to prawda?
Jarjusz,
data pytania: 2020-11-30

Szanowny Panie,

to prawda, że dyrektorami przedszkoli, szkół, żłobka, MDK-u, MPBP, MOPS-u, ŚDS-u i CUW-u są kobiety, tylko ZGKLiC zarządza Pan Marek Brzezina. Chciałabym jednak zwrócić uwagę, iż postępowania konkursowe w Urzędzie Miejskim w Lublińcu, w tym postępowania na stanowiska dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych, oparte są na przejrzystych kryteriach i równym dostępie do miejsc pracy. W pierwszym etapie Komisja zapoznaje się z dokumentami złożonymi przez kandydatów i ustala, czy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu o konkursie. W drugim etapie konkursu Komisja przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną pozwalającą ustalić predyspozycje i umiejętności kandydata gwarantujące prawidłowe wykonywanie zadań i obowiązków. Reasumując, rekrutacja w Urzędzie Miejskim opiera się na kryterium kompetencji, a nie płci.


3. Sytuacja w Lublińcu w związku z epidemią
W związku z zaprzestaniem przedstawiania informacji z Sanepidu o poziomie zakażeń w powiecie lublinieckim, czy istnieje możliwość przedstawiania danych dotyczących gminy Lubliniec ?
wyborca,
data pytania: 2020-11-27

Szanowny Panie,

niestety, do Urzędu Miejskiego nie wpływają żadne informacje dot. liczby osób zakażonych Covid-19, dlatego nie mamy możliwości publikowania danych dotyczących naszej gminy. 


4. Sygnalizacja świetlna
Witam !!! Przede wszystkim chciałem za pytać kto odpowiada za uruchamianie sygnalizacji świetlnej w centrum miasta. Proszę podać jego imię nazwisko oraz funkcje. Proszę pogratulować tej osobie inteligencji. Strzałem w dziesiątkę było uruchomienie tej sygnalizacji dzisiaj rano tj. 27 listopada 2020 roku w godzinach około 06:00 gdy w tym czasie panuje duży ruch kołowy spowodowany tym że większość z nas rozpoczyna pracę właśnie o godzinie 06:00. Nie jestem specjalistą wysokiej klasy żeby zauważyć że ruch kołowy z ul. Mickiewicza która obecnie jest w przebudowie, przeniósł się na ul. Kilińskiego, ale zapewne to spowodowało że zator drogowy zaczynał się tylko od ronda przy Kauflandzie. Róbcie tak dalej a obywatele miasta, ci którzy jeszcze wierzą w nasz samorząd, ostatecznie stwierdzą że jesteście tylko wykształceni, bez inteligencji, a na pewno już bez doświadczenia w tym co robicie. Odczekałem swoje 20 minut w kolejce do świateł. Niech żyje niechlujstwo i niedbalstwo !!!
Jakub,
data pytania: 2020-11-27

Szanowny Panie,

sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Kilińskiego, Stalmacha, Plebiscytowej zarządzana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. To zarządca drogi decyduje o działaniu sygnalizacji. Ma Pan rację, jeśli chodzi o ul. Mickiewicza, ale proszę nie zapominać o wyjeździe z ul. Powstańców i ul. Stalmacha. Ruch nie odbywa się tylko od strony ul. Piłsudskiego. Jeśli ma Pan jakieś uwagi do działania sygnalizacji świetlnej, podaję kontakt do ZDW: 32 78 19 211.


5. Kolejny razzpieczeństwo na ul. Stalmacha
Szanowny Panie Burmistrzu, kiedy kilka miesięcy temu w ?pytaniach do Burmistrza? zwróciłem uwagę na niedostateczne oznakowanie i widoczność przejścia dla pieszych znajdującego się na ul.P.Stalmacha (skrzyżowanie ul.Piaskowej i Ks.Rogowskiego) odpisał Pan, że jest to droga powiatowa i że w ?jakimś tam czasie? planowana jest modernizacja przejść dla pieszych. Po moim wystąpieniu pisemnym, a miało to miejsce po wypadku śmiertelnym z udziałem pieszej na miejscu pojawiła się komisja (Policja plus przedstawiciel Starostwa Powiatowego-najprawdopodobniej Pan Naczelnik). Sygnalizowaliśmy, aby zamontować znak zakaz zatrzymywania i postoju przed przedmiotowym przejściem, co spowoduje zwiększenie widoczności samego przejścia, jak i możliwości wyjazdu z ul. ks.Rogowskiego. Po wielu tłumaczeniach znalazło to aprobatę w/w komisji. Niestety czekamy na ten znak już prawie 3 miesiące i coraz bardziej jestem przekonany, że się tego znaku nie doczekamy. Ponadto również niedawno dowiedziałem się, że z Pana inicjatywy ( zasiada Pan w Wojewódzkiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego , więc jednak ma Pan jakiś wpływ na drogi powiatowe !!!!) będą modernizować przejścia dla pieszych na ul. Pawła Stalmacha (droga powiatowa !), lecz nie to, o którym ja wspominałem. Ponadto, kiedy do Pana napisałem sygnalizując problem z wyjazdem z ul. ks.Rogowskiego na ul. P.Stalmacha (brak widoczności z uwagi na pojazdy parkujące) kilkanaście dni później doszło do zdarzenia drogowego ( na szczęście tylko kolizji), która potwierdziła moje słowa. Później doszło do kolejnej kolizji przed wspomnianym przejściem dla pieszych. W związku z powyższym mam pytanie do Pana Burmistrza: Co jeszcze musi się stać, aby wreszcie zwrócono uwagę na to, o czym piszą mieszkańcy? Czy jest jakikolwiek sens, aby istniały ?pytania do Burmistrza? i zawracały głowę urzędnikom magistratu odpisującym w Pana imieniu? Może skoro mamy XXI wiek i Burmistrz Dobrodzienia potrafił wyjść naprzeciw mieszkańcom, Pan również umożliwi nam kontakt ze sobą w taki sam sposób?
Bogdan Karpe,
data pytania: 2020-11-26

Szanowny Panie,

ulica Stalmacha, jak sam Pan słusznie zauważył, jest drogą powiatową i to zarządca drogi ponosi odpowiedzialność za stan oznakowania i bezpieczeństwa na drodze. Przejścia dla pieszych, które mają zostać zmodernizowane w ramach wspólnej inwestycji, na drogach powiatowych zostały zaproponowane przez Starostwo. Przekażę Pana uwagi Staroście.


6. Śmietniki w Kokotku
Panie burmistrzu z racji z tego, że nie otrzymałam odpowiedzi na moje zapytanie/prośbę, ponawiam moje zapytanie/prośbę. Witam, panie Burmistrzu proszę zamontować kosze na śmieci na przeciwko domu zakonnego Oblatów w Kokotku. W tym miejscu zjeżdżają się kierowcy tirów na spoczynek i pozostawiają worki z śmieciami lub wyrzucają pojedyncze śmieci. Proszę dbać o Kokotek, ponieważ to piękne miejsce. Z poważaniem MKM
Mieszkanka ,
data pytania: 2020-11-26

Szanowna Pani,

kosz na śmieci zostanie zamontowany we wnioskowanym miejscu w pierwszej połowie grudnia.


7. Cięcie kosztów
Dzień dobry. Ze względu na pandemię miasto zapewne będzie zmuszone do obcięcia wydatków w przyszłym roku. Zakłada Pan w jej ramach likwidację straży miejskiej? Organizacja ta jest zbędna i nielubiana przez znaczną większość mieszkańców. Pozdrawiam
Michał,
data pytania: 2020-11-26

Szanowny Panie,

jest wiele zadań, które realizuje Straż Miejska. Od grudnia br. na gminy został nałożony kolejny obowiązek ustawowy tzw. dyżury i kontrole ekologiczne. Nierealizowanie tego zadania może kosztować miasto nawet 50.000 zł kary. Inny obowiązek, wynikający z przepisów prawa, to kontrola zbiorników bezodpływowych. Tylko w okresie wakacyjnym przeprowadzono 185 takich kontroli (nałożono 18 mandatów karnych). To tylko wycinek pracy Straży Miejskiej. Straż Miejska w naszym mieście jest potrzebna, a Pana głos przyjmuję do wiadomości. W 2021 r. we wszystkich obszarach będziemy oszczędzać. Będzie to bardzo trudny rok.


8. Gospodarz miasta
Jako gospodarz miasta jest pan odpowiedzialny za ład i porządek! Dzięki braku reakcji z pana strony,w zwiazku z zakazem zgromadzen mamy teraz w naszym powiecie dużą ilość zachorowań i zgonów. Tylko że to my jesteśmy mieszkańcami miasta ,a nie prezentujemy go tylko dla kasy z naszych podatków! Nie możemy dać łamać zasad w dobie zarazy grupie ludzi którzy sami niewiedzą po co wyszli i o co toczy się gra.! Dziękujemy! Życzę zdrowia!
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-11-24

Szanowny Panie,

obecny Minister Zdrowia twierdzi co innego, ale chyba ma największą wiedzę w tym temacie, więc nie będę z Panem polemizować. Od przestrzegania prawa są służby, które podlegają administracji rządowej. Jako burmistrz nie wydawałem żadnej zgody na odbywające się w naszym mieście protesty.

 


9. Mieszkania
Kto przydziela mieszkania komunalne i na jakich warunkach?
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-11-24

Szanowny Panie,

mieszkania komunalne i socjalne przydzielane są na podstawie Uchwały nr 115/XII/2019 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 29 sierpnia 2019 r. w sprawie przyjęcia „Zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Lubliniec”. Każdy przydział opiniuje Komisja Mieszkaniowa.


10. Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Sosnowej, Gajowej i Grzybowej
Witam, Panie Burmistrzu. Proszę o informację co do terminu zakończenia prac związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią w ulicach Sosnowej, Gajowej i części ulicy Grzybowej w Lublińcu. Termin prac zgodnie z warunkami umowy powinien być zakończony do dnia 30.10.2020. Wykonawca rozpoczął realizację prac wykopowych w maju bieżącego roku i do tej pory ich nie zakończył. Cały teren realizowanych prac to jeden plac budowy. Nie trudno jest wyobrazić sobie jak wygląda droga dojazdowa i dojścia do posesji w tych warunkach pogodowych. Kiedy planowany jest termin odtworzenia nawierzchni po realizacji dla w/w zadania. Pozdrawiam serdecznie
Mieszkaniec,
data pytania: 2020-11-24

Szanowny Panie,

termin zakończenia prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej w ulicach Gajowej, Sosnowej i Grzybowej, z uwagi na panującą pandemię został przesunięty na dzień 30.11.2020 r. Nastąpiło to na wniosek wykonawcy, zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami. Odtwarzanie nawierzchni zostanie rozpoczęte w najbliższych dniach.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
131.83
μg/m3        
2020.12.04 01:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.