PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Kto jest właścicielem ciepłowni?
Szanowny Panie Burmistrzu. Radny Mikulski zamieścił informację, że nasza Gmina nie dba o ekologię i klimat ponieważ jej ciepłociąg cytuję ?nieodizolowany w sposób prawidłowy? ???!!! emituje ciepło i zwiększa koszt grzania. Zapewne jak zwykle niewiele wiedzący o gospodarce miasta radny chciał w Pana uderzyć, a znokautował radnego Springwalda, który jest kierownikiem ciepłowni. Stąd moje pytanie, czy od czasu gdy przestałem być radnym miasto przejęło ciepłownię, a Pan Springwald przestał nią kierować? Czy Komisja Ochrony Środowiska mogła by się zainteresować sprawą ( w końcu trzech przywołanych radnych jest jej członkami: Mikulski, Springwald i Słota) bo jak zauważa autor ?zastanawia mnie, dlaczego radni, którzy mieszkają w tamtym rejonie, tego nie zauważają? No chyba, że to radni z jedynego słusznego Klubu, to wówczas wszystko jest jasne ? i złożyć wizytę, podobnie jak to robiono w Krynickim i Makpolu? Kolejne pytanie, czy w czasie gdy miasto realizuje program ?Słoneczny Lubliniec? ciepłownia również się modernizuje, ile lat mają zainstalowane w niej piece, jakiego paliwa w nich używają i czy korzystają z alternatywnego. Jakie i ile emitują szkodliwych substancji. Czy przewidywana jest modernizacja w tym ciepłociągów? Może interwencja radnego sprawi, że Pan Springwald zajmie się pracą za którą ktoś mu płaci. Wytykając niekompetencje innym sam jest nieskuteczny. Dodam tylko sarkastycznie, że w ostatnim okresie nie upilnował kościoła przed pomalowaniem ani ucieczki ciepła z jego rurociągów. Na koniec dziękuję radnemu Mikulskiemu, za przypomnienie komu mieszkańcy zawdzięczają tak duże opłaty za ogrzewanie i ciepłą wodę skądinąd w najtańszym mieście Śląska. z wyrazami szacunku Zbigniew Rosiński
Zbigniew Rosiński,
data pytania: 2021-02-25

Szanowny Panie,

ciepłownia to podmiot prywatny, dawno temu sprywatyzowany. Burmistrz miasta nie ma żadnego wpływu na jego funkcjonowanie. Z informacji przeze mnie posiadanych wynika, że wspomniany radny jest kierownikiem kotłowni miejskiej w Lublińcu. Nie chcę wypowiadać się na temat funkcjonowania prywatnej firmy i nie mam wiedzy co do jej planów inwestycyjnych, jak również w kwestii, czy w ciepłowni jest spalane paliwo krajowe czy np. z Rosji.


2. Ścieżka
Dzień dobry Odnośnie Pana odpowiedzi na temat ścieżki przy sklepie profit. Rozumiem, że mają pełną zgodę na wykorzystywanie ścieżki jako parkingu? Tylko dlaczego nie pomyślano o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów? Gdzie oni mają tam jechać?
Marek,
data pytania: 2021-02-23

Szanowny Panie,

nigdy nie wyraziłem zgody na wykorzystywanie ww. ścieżki jako parkingu. Poprzednie pytanie dotyczące tej kwestii zostało przekazane zarządcy drogi, tj. do Starostwa Powiatowego w Lublińcu. Proszę w tej sprawie kontaktować się z sekretariatem Starostwa, tel. 34 35 10 500.

 


3. Budowa mkeszkań
dzień dobry, czy w Lublińcu są jakieś plany budowy bloków mieszkalnych wyższych niż 4 piętra ? Lubliniec to nie metropolia w której trzeba budować aż tak wysokie budynki. Budynki 6- 10 piętrowe wyglądałyby komicznie. Ja jako mieszkaniec miasta jestem przeciwny budowie takich budynków. To jest wymysł PRLu aby "upchać" jak najwięcej ludzi na jak najmniejszym terenie. pozdrawiam
Rafał,
data pytania: 2021-02-23

Szanowny Panie,
informuję, że na terenie miasta Lublińca obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym dla terenów zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej określona została maksymalna wysokość zabudowy do 5 kondygnacji.


4. Covid
Panie Burmistrzu czy jest mozliwość aby Lubliniec stał się miastem wolnym od obostrzeń i tych wszystkich wręcz głupich zakazów , aby miasto , przedsiębiorcy i mieszkańcy zaczęli normalnie żyć jak dawniej ??
Piotr ,
data pytania: 2021-02-23

Szanowny Panie,

obostrzenia sanitarne wprowadza Rząd. Samorząd nie może stosować własnych regulacji w tym zakresie.  


5. Oświetlenie placu targowego
Dobry wieczór, Panie Burmistrzu pisze kolejny raz do Pana i proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Tadek
Tadek,
data pytania: 2021-02-22

Szanowny Panie,

udzieliłem odpowiedzi na Pana pytanie, proszę sprawdzić pod datą 01.02.2021 r.


6. Ruch samochodowy na rynku
Witam czy można by coś zrobić z ruchem samochodowym na rynku? Ruch na rynku bardzo się zwiększył, nie są to tylko samochody dostawcze. Dodatkowo samochody z zaopatrzeniem poruszają się z dużą prędkością. To miejsce ma być przyjazne dla dzieci, a obecnie tak nie jest. Czy można prosić o zwrócenie uwagi przez straż miejską poruszającym się tam pojazdą.
Mieszkaniec,
data pytania: 2021-02-22

Szanowny Panie,

Pańskie uwagi zostały przekazane Komendantowi Straży Miejskiej w celu podjęcia działań ukierunkowanych na kontrole pojazdów w rejonie placu K.Mańki.

 


7. Maseczki chirurgiczne
Witam Czy Planuje Pan zakup i rozdawania maseczek chirurgicznych mieszkańcom? Mają być tylko takie obowiązkowe, a nie każdego stać na ten luksus
Marlena,
data pytania: 2021-02-20

Szanowny Panie,

Urząd Miasta nie jest w stanie zaopatrzyć wszystkich mieszkańców Lublińca w maseczki certyfikowane, byłyby to ogromne koszty dla miejskiego budżetu. Zachęcamy mieszkańców do noszenia maseczek odpowiedniej jakości oraz zapewniających najwyższą ochronę, ale uważam również, że skoro Rząd planuje wprowadzić nakaz noszenia maseczek spełniających określone normy, to powinien również zadbać, aby tego rodzaju produkty były ogólnodostępne i można było je nabyć w przystępnej cenie.


8. Zadaj pytanie...
Witam serdecznie, Panie Burmistrzu, czy tylko pan posiada dostęp do strony "Zadaj pytanie Burmistrzowi" i za każdym razem tylko pan redaguje pan odpowiedzi? Pozdrawiam.
Jarosław,
data pytania: 2021-02-20

Szanowny Panie,

wszystkie pytania trafiają do mnie i na większość z nich odpowiadam osobiście. Na niektóre merytoryczne pytania odpowiedzi przygotowują moi współpracownicy lub naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego. Przed publikacją każdy projekt odpowiedzi musi być przeze mnie zatwierdzony. 

 


9. Prywaciaze maja lepiej

Przedsiębiorcy z lublińca zostaną zwolnieni z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Oczywiscie prywaciarze musza miec lepiej bo to elita, tak dzialalo PO! Zwykly obywatel niech placi coraz wieksze podatki i ich utrzymuje by ja najmniej placicli. Oni jezdza coraz nowszymi i najdrozszymi autami a ledwo utrzymuje rodzine za stawke glodowa po 12 godzin dziennie

Marcel,
data pytania: 2021-02-19

Szanowny Panie,

cała Rada Miejska poparła uchwałę dotyczącą zwolnienia z opłat koncesyjnych dla lokali gastronomicznych, które prowadzą sprzedaż alkoholu na miejscu. Skoro od 4 miesięcy Rząd zabrania im działalności gospodarczej, to wydaje się, że zwolnienie z opłat jest jak najbardziej uzasadnione. Proszę mi wybaczyć, ale czytając Pana pytanie, odnoszę wrażenie, że marzą się Panu czasy realnego socjalizmu. W Lublińcu jest bardzo dużo lokali do wynajęcia, więc proszę podjąć ryzyko i zostać w przyszłości „prywaciarzem”, który jeździ najnowszym autem.


10. Fotowoltaika
Dzień dobry. Jestem beneficjentem programu Słoneczny Lubliniec. Czy po założeniu zestawu fotowoltaicznego można również założyć drugi na swój koszt z całkiem innej firmy, który nie będzie wogole kolidował z tym z programu.
Beneficjent,
data pytania: 2021-02-19

Szanowny Panie,

regulamin programu "Słoneczny Lubliniec" nie ogranicza realizacji innych inwestycji właściciela nieruchomości. Po założeniu zestawu fotowoltaicznego w ramach programu, może Pan dodatkowo, we własnym zakresie, założyć drugą niezależną instalację, niepołączoną z instalacją zamontowaną w ramach projektu "Słoneczny Lubliniec".


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
51.07
μg/m3        
2021.03.02 02:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.