PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

Uwaga Mieszkańcy

Zmiana organizacji ruchu

która wejdzie w życie od dnia 07.08.2020 r.

W pierwszej połowie sierpnia 2020 r. planowane jest wprowadzenie ostatniego etapu zmian w obowiązującej organizacji ruchu dla miasta.

Zmianą zostaną objęte następujące ulice: Grunwaldzka, Żwirki i Wigury, Sobieskiego, E. Stein, Wąska, Damrota, Niedurnego, Św. Mikołaja, Wilimowskiego.

Najważniejsze zmiany to:

  1. Na ul. Wilimowskiego wyznaczone zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Miarki.

  1. Skrzyżowania ulic w obrębie „starego miasta” tj. ulic E. Stein, Wąskiej, Niedurnego, Damrota, Św. Mikołaja będą równorzędne - wprowadzona zostanie reguła „prawej ręki” tzn. : kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

  1. Zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Żwirki i Wigury tzn. pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy na drodze powiatowej ul. Żwirki i Wigury, natomiast ul. Sobieskiego będzie drogą podporządkowaną (znak STOP).

  1. Na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Grunwaldzkiej pierwszeństwo przejazdu również zostanie zmienione. Droga z pierwszeństwem przejazdu będzie przebiegać ul. Grunwaldzką od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury i dalej z pierwszeństwem do ulicy Stalmacha. Jadąc ulicą Grunwaldzką od strony Parku Miejskiego kierujący będzie musiał ustąpić pierwszeństwa pojazdom skręcającym z ul. Grunwaldzkiej w ul. Żwirki i Wigury oraz z ul. Żwirki i Wigury w ul. Grunwaldzką

  1. W połowie sierpnia br. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje także zmienić pierwszeństwo na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Klonowej. Ul. Klonowa zostanie ulicą podporządkowaną, pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu będzie wzdłuż ul. Powstańców Śląskich.

Zmiana Organizacji Ruchu 4aZmiana Organizacji Ruchu 4bZmiana Organizacji Ruchu 3Zmiana Organizacji Ruchu 1

POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
32.85
μg/m3        
2020.08.11 22:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.