Wystawa Plakatów Filmowych Moniki Kudełko Qdizajn

Data wydarzenia
-
Miejsce
Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wstęp
bezpłatny
Kontakt z organizatorami
imprezy [at] mdk.lubliniec.pl
Kategoria wydarzenia
Wydarzenia społeczne

Z okazji jubileuszu 10-lecia cyfrowego Kina ,,Karolinka” MDK Lubliniec zapraszamy do obejrzenia wystawy na systemie wystawienniczym na skwerze przed Miejskim Domem Kultury.

Monika Kudełko jak sama o sobie mówi ,,Jestem dziołcha z Rudy i promuję godkę. Nie tylko tłumaczę, ale i projektuję. Łatwiej jest coś zobaczyć, wyobrazić sobie, niż polegać tylko na samych tytułach”. Artystka zaprojektowała plakaty do filmów ze śląskimi tytułami. ,,Chciałam nawiązać nazwą, ale i rysunkiem do naszego regionu. Dla przykładu „Hobbit. Niezwykła podróż” to u mnie „Utopek. Dupno rajza” i widać na nim kominy, Spodek i Pomnik Powstańców Śląskich. Chciałam nawiązać nim do Śląska – dodaje. Pomysł okazał się ciekawy i zabawny, a Ślązacy lubią i potrafią żartować. Artyści młodego pokolenia zmieniają tradycyjne podejście do śląskiego humoru, łącząc go ze znanymi motywami kultury masowej.”

Żarty nie ominęły mieszkańców zagranicy. Sosnowiec stał się Silent Hill z popularnego horroru, a Obcy z filmu Ridleya Scotta jest po prostu Gorolem. Nas ujął nie tylko wyjątkowy pomysł, ale również barwna kolorystka plakatów, która sprawia, że dla odbiorców są one bardzo czytelne.

Niech jesienny czas sprzyja spacerom i … oglądaniu wystawy 🙂 Zapraszamy serdecznie