,, Rzeczywiste // nierzeczywiste” Aleksander Orszulik wystawa fotografii

Data wydarzenia
-
Miejsce
Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wstęp
bezpłatny
Kontakt z organizatorami
imprezy [at] mdk.lubliniec.pl
Kategoria wydarzenia
Wydarzenia kulturalne

Aleksander Orszulik - artysta fotografik z Rudy Śląskiej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Klubu Fotograficznego „Źródło” oraz absolwent szkoły fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach.

Propagator i nauczyciel fotografii. Jego fotografie wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą. Wraz z KF Źródło zajmuje się organizacją ogólnopolskich konkursów fotograficznych: Konkursu Fotografii Górskiej „Lawiny” oraz Konkursu Fotografii Odklejonej. W obydwu konkursach wraz z członkami Klubu Fotograficznego Źródło. Jest jurorem oraz zajmuje się organizacją wystaw pokonkursowych.
Inspirują go: architektura, podróże, muzyka, malarstwo i fotografia. Jak twierdzi, nie fotografuje rzeczy, tylko źródło swoich emocji.

O swojej wystawie ,,Rzeczywiste / Nierzeczywiste'' mówi tak:  ,,Prawdziwe, życie, co nim jest?
Żyjemy w świecie marketingowców kreujących „rzeczywistość”. Reklama, moda, otoczenie. Czy naprawdę żyjemy swoim prawdziwym życiem?
A może jego odbiciem, tym jak nas pokierowano, jaki w nas wpisano światopogląd zależnie od miejsca urodzenia, jakie wartości nam wpajano od dziecka, jakie potrzeby się w nas kreuje teraz, za pomocą
perfekcyjnie przygotowanych narzędzi perswazji? Z jednej strony realność, ale czym ona jest? Z drugiej odbicie, ułuda realności.
Ile tak naprawdę jest nas w nas? A ile tego, co w nas zdążono wtłoczyć przez te wszystkie lata? Tego nie wiemy.
Ten natłok sprawia, że coraz trudniej ludziom jest się odnaleźć. Coraz częściej potrzebują pomocy, w odnalezieniu siebie, w dotarciu do swojego prawdziwego JA.
Czasem wystarczy pomoc przyjaciół, czasem potrzeba specjalistów. Wśród tych odbić trudno rozróżnić realność od nierealności.

Jednak uważam , że warto spróbować, a Ty? Na wystawie prezentuję fotografie, które w sposób metaforyczny przedstawiają opisaną wyżej myśl, problem współczesnego świata, współczesnego człowieka.
Prezentowany zestaw powstawał w latach 2017 – 2023. Zapraszam do oglądania, przemyśleń i poszukiwań …''