Błekitny ekoFest. Sport - nauka - woda - powietrze. Piknik rodzinny | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Błekitny ekoFest. Sport - nauka - woda - powietrze. Piknik rodzinny

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza na piknik rodzinny "Błękitny ekoFest", który odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
 
O czym jest „Błękitny ekoFest”?
 
To piknik rodzinny, pełen pozytywnej energii, gdzie możesz odkrywać nowe sposoby dbania o naszą planetę. Będziemy razem cieszyć się aktywnością sportową, inspirującymi prezentacjami, ciekawymi wystawami oraz występami kulturalnymi.
 
Zajęcia sportowe dla wszystkich!
 
Przygotowaliśmy wiele atrakcji sportowych, w tym zajęcia indoor cycling, jogi na świeżym powietrzu oraz pokazy karate. Dla najmłodszych przewidujemy również animacje ruchowe oraz różnorodne zabawy.
 
Odkryj i naucz się razem z nami!
 
Część edukacyjna „Błękitnego ekoFestu” to okazja do interaktywnego poznawania ekologii. W programie znajdziesz wykłady, prezentacje i warsztaty, prowadzone przez doświadczonych ekspertów. Nauczysz się o ochronie wody i powietrza, o zrównoważonym rozwoju, zdrowiu i rozrywce.
Dodatkową atrakcją będzie "Eksperymentarium" - miejsce, gdzie eksplorować będziesz tajniki środowiska naturalnego człowieka.
 
Odwiedź wystawy i punkty informacyjne!
 
Odkryj ponad 20 stoisk informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez różne instytucje i organizacje, które dzielą się wiedzą na temat naszego środowiska. Będzie również mini księgarnia z książkami o tematyce ekologicznej oraz klimatycznej.
 
Nie omiń dodatkowych atrakcji!
 
Poza głównym programem, „Błękitny ekoFest” oferuje szereg dodatkowych atrakcji, które uprzyjemnią Ci pobyt i zapewnią niezapomniane doznania. Od food trucków serwujących zdrowe potrawy po konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego i pożarowego oraz mini koncerty - każdy znajdzie coś dla siebie. Strefa relaksu zapewni również chwilę wytchnienia, pozwalając na odpoczynek w przyjemnej atmosferze.
 
Chcesz mieć swoje drzewo w województwie śląskim?
 
Sadzenie drzew dla lepszej przyszłości! Jesteśmy dumni z naszej inicjatywy posadzenia aż 1000 drzew z okazji „Błękitnego ekoFestu”. Za każdą osobę, która przyjdzie na nasze wydarzenie, posadzimy drzewo w jej imieniu. To oznacza, że każda osoba, która uczestniczy w naszym spotkaniu, będzie miała swoje drzewo w województwie śląskim. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej akcji, która wpisuje się w ramy unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030.
 
Organizatorzy i współorganizatorzy
 
Głównym organizatorem wydarzenia jest Województwo Śląskie, a współorganizatorami Park Śląski, Stadion Śląski, Miasto Chorzów oraz Aplan Media.
Bądź częścią zmiany i baw się dobrze!
 
Dołącz do nas, aby wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla naszej planety. „Błękitny ekoFest” to więcej niż tylko piknik - to radość, wspólnota i zaangażowanie. Do zobaczenia na wydarzeniu!
 
Więcej informacji, w tym wskazówki dojazdowe, mapy i listę atrakcji, znajdą Państwo na stronie wydarzenia pod adresem: https://przywracamyblekit.slaskie.pl/pl/blekitny-ekofest/o-blekitnym-ekofescie.html