Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • Mokra piwnica

  Szanowny Panie Burmistrzu Czy ktoś zaglądał do piwnic, czy tylko widział korytarz? Moja piwnica nr 2 jest MOKRA , nie schnie i nie wyschnie. Pod schodami ściany robią się czarne. To samo będzie u mnie. Nie wystarczy spojrzeć na korytarz, który zdążył wyschnąć, bo jest przewiew. Będę pisać do skutku, aż ktoś się tym zainteresuje.
  Beata S.
  19-05-2024

  Szanowna Pani,

  informuję, że w dniu 21.05.2024 roku została przeprowadzona wizja w piwnicach budynku przy ul. Wilniewczyca 2b. Dokonano oględzin piwnicy nr 2 (piwnica bez okna), stwierdzono, że posadzka wysycha zdecydowanie wolniej niż w korytarzu z powodu braku odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Sugeruję założenie w dolnej części drzwi kratki nawiewnej oraz dalsze wietrzenie piwnic. Po wyschnięciu, na ścianę pod schodami zostanie naniesiona powłoka grzybobójcza.

   

 • SIM północ

  Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć kiedy ruszy budowa nowych bloków mieszkalnych na Wilniewczyca, która ma być realizowana przez SIM północ? Kiedy będzie można składać wnioski, czy mieszkania będzie można wykupić czy może jednak spółka zachowa się tak jak Mtbs i możliwości wykupu nie będzie (pomimo, że zapis rozporządzenia w tej sprawie został zmieniony chyba w 2021r. - oczywiście tbs musi wyrazić specjalną zgodę).
  Dawid
  18-05-2024

  Szanowny Panie Dawidzie,

  w najbliższych tygodniach powinien być ogłoszony przetarg na budowę 2 bloków (62 mieszkania) w ramach SIM. W ustawie o SIM są zapisy pozwalające wykupić mieszkania po 15 latach. Zasady składania wniosków zostaną określone po rozpoczęciu budowy.

 • BO

  Dzień dobry, czy w tym roku będzie kolejna edycja budżetu obywatelskiego?
  Bartek M
  17-05-2024

  Szanowny Panie,

  tak, w tym roku odbędzie się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. 

 • Sloneczny Lubliniec

  Dzień dobry . Czy instalacje fotowoltaiczne z programu ,,Słoneczny Lubliniec 1, podlegają serwisowi, badaniom technicznym? Co jaki czas powinien być ewentualny przegląd techniczny i czy takie przeglądy ze względu na bezpieczeństwo są zaplanowane? Pozdrawiam serdecznie. Anna Maria
  Anna
  16-05-2024

  Szanowna Pani Anno,

  zgodnie z umową, którą gmina Lubliniec zawarła z firmą SANITO, wykonawca jest zobowiązany do wykonywania przeglądów gwarancyjnych w trzecim i piątym roku eksploatacji instalacji. Pierwszy przegląd zaplanowano do końca 2025 roku, a kolejny do końca 2027 r.

  Dodatkowo w zapisie Umowy z Właścicielem nieruchomości, zostały określone warunki własnościowe i eksploatacyjne. Zachęcam Panią bezpośrednio do kontaktu z wydziałami merytorycznymi w tutejszym Urzędzie.

   

 • Plan Rozwoju i Budowy Drog Rowerowych Powiatu do 2030

  Plan rozbudowy drog rowerowych przyjeto jakis czas temu, tymczasem ani widu jaki konsultacji,projektow czy przetargow na remont i dostosowanie istniejacych CPR i DDR do obowiazujacych standardow zawartych w rozpodzadzeniu (nawierzchnia,szerokosc ) czy budowie nowych. A moze dzieje sie cos poazakulisowo i wkrotce zacznie sie cos w koncu dziac w tym temacie dla poprawy jakosci poruszania sie rowerzystow. Trasy w lesie po naprawde sciezkach to nie wszystko.
  M32
  15-05-2024

  Szanowna Pani/Szanowny Panie,

  w samorządzie nie ma miejsca na pozakulisowe działania! Wspomniany „Program Rozwoju Dróg Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2022-2030” został przyjęty Uchwałą nr 577/L/2022 RADY MIEJSKIEJ W LUBLIŃCU z dnia 31 sierpnia 2022 r.

  Niniejszy Program powstał w wyniku przeprowadzenia analiz uwarunkowań i potencjału do budowy dróg rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego. Przeprowadzono badania fokusowe, które ukazały potrzeby interesariuszy, przeprowadzono warsztaty strategiczne oraz konsultacje projektu dokumentu. Obecnie trwa etap wdrażania Programu. Jednym z zaplanowanych zadań Programu jest rozbudowa i modernizacja istniejącej sieci dróg rowerowych, które będzie realizowane dzięki wsparciu zewnętrznego źródła finansowania. Gmina Lubliniec zaplanowała inwestycję modernizacji istniejących dróg rowerowych i pieszo-rowerowych od Centrum Przesiadkowego Park&Ride przy pl. Niepodległości do granicy Gminy Tworóg.

  Wydziały merytoryczne aktualnie opracowują wniosek o dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Śląskiego do działania Zrównoważona multimodalność miejska-ZIT/Budowa/przebudowa sieci regionalnych tras rowerowych. Nabór wniosków został ogłoszony 28 marca br. i potrwa do  31 lipca br.

 • Remont ulicy Partyzantów oraz Zjednoczenia

  Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy w najbliższym czasie przewidziany jest remont ulicy Partyzantów. Jezdnia jest strasznie dziurawa (pozapadana). Dodatkowa kwestią są auta zaparkowane wzdłuż ulicy Partyzantów. Pomimo tego że przy ulicy znajdują się domy jednorodzinne, a każdy z tych domów posiada własne podwórko z miejscem postojowym na samochód, to wszyscy parkują samochody na jezdni ponieważ tak jest wygodniej. Strasznie utrudnia przejazd. Czy można coś z tym zrobić?
  Mieszkaniec
  14-05-2024

  Szanowny Panie,

  ulica Partyzantów nie została uwzględniona w Planie Rozwoju Sieci Drogowej na terenie Lublińca na lata 2024-2028. Wszelkie prace związane z jej naprawą będą prowadzone w ramach bieżącego utrzymania ulic. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości i tak ulica doczeka się wymiany nawierzchni. Jednak w tej chwili nie jestem w stanie określić, kiedy będzie to możliwe. Jeśli chodzi o parkowanie pojazdów na ulicy, to droga ta znajduje się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h i w tym kontekście parkujące pojazdy nie powinny stanowić przeszkody w poruszaniu się innych pojazdów. Jeśli jednak zdarzy się, że zaparkowany pojazd utrudnia lub uniemożliwia przejazd, proszę o zgłaszanie takiego faktu do Straży Miejskiej lub Policji.