* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.
Szanowny Panie Piotrze,
zdecydowana większość kamienic nie jest własnością miasta. W mieszkaniach komunalnych sukcesywnie są wymieniane źródła ciepła.
Szanowny Panie,
mamy gotową dokumentację techniczną pod tę długo oczekiwaną inwestycję. Czekamy na dofinansowanie z KPO lub innych funduszy Unii Europejskiej. Nie jesteśmy w stanie zrealizować tego zadania tylko ze środków z budżetu miasta.
Szanowny Panie Michale,
inwestor – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach i PKP PLK nie zgodziły na budowę kładki, dlatego będzie funkcjonować komunikacja zastępcza, którą realizuje wykonawca – firma Banimex.
Szanowna Pani Agato,
jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju inicjatywy, jednakże w budżecie miasta nie mamy zabezpieczonych środków na tego rodzaju działania. Aktualnie priorytetem jest dla nas wydanie publikacji poświęconych stricte Miastu Lubliniec. Działalnością wydawniczą zajmuje się Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu, dlatego proszę o kontakt z Panią Dyrektor Joanną Brzeziną, która przybliży Pani temat wydania wierszy Jana Nikodema Jaronia.
Szanowni Państwo, decyzje burmistrza w tej sprawie są bardzo ograniczone i uregulowane Uchwałą Rady Miejskiej w Lublińcu nr 528/LI/2018 z dnia 5 lipca 2018 r. w sprawie ustalenia liczby zezwoleń sprzedaży napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie miasta Lublińca miejsc sprzedaży napojów alkoholowych. Zgodnie z Uchwałą dla sprzedaży detalicznej uchwalone pozostały następujące limity: UCHWAŁA 528/LI/2018 WYDANE A – 60 A – 53 B – 45 B – 44 C – 45 C – 41
A – napoje alkoholowe zawierające do 4,5% alkoholu oraz piwa B – napoje alkoholowe zawierające powyżej 4,5% do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa) C - napoje alkohol we zawierające powyżej 18% alkoholu
W roku 2023 kończą się zezwolenia w 10 punktach handlowych, które posiadają następujące zezwolenia: A – 10 B – 5 C – 5
Zgodnie z Uchwałą dla sprzedaży gastronomicznej uchwalone pozostały następujące limity: UCHWAŁA 528/LI/2018 WYDANE A – 60 A – 37 B – 40 B – 26 C – 40 C – 18
A – napoje alkoholowe zawierające do 4,5% alkoholu oraz piwa B – napoje alkoholowe zawierające powyżej 4,5% do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa) C– napoje alkohol we zawierające powyżej 18% alkoholu
W roku 2023 kończą się zezwolenia w 3 punktach gastronomicznych, które posiadają następujące zezwolenia: A – 3 C – 1
Szanowna Pani Mario,
kwestie wydawanych pozwoleń na budowę (w tym zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej) regulują przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U.z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.). Roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia na budowę i wykonania innych robót budowlanych, które zostały uregulowane w art. 28 i 29 ww. ustawy Prawo budowlane. Decyzję o pozwoleniu na budowę wydaje organ administracji architektoniczno-budowlanej, a zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych dokonuje się organowi administracji architektoniczno-budowlanej. Zgodnie z ww. przepisami organem administracji architektoniczno-budowlanej na terenie Miasta Lubliniec jest Starosta Lubliniecki. Ww. pozwolenia i zgłoszenia nie mogą być sprzeczne i naruszać ustaleń obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opracowywanych przez Burmistrza Miasta Lublińca i uchwalanych przez Radę Miasta w Lublińcu. Zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 503 z późn. zm) ustalenie przeznaczenia terenu oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ustalenia obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta Lubliniec regulują kwestie przeznaczeń terenów z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jedno i wielorodzinną oraz określają pozostałe zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu m.in.: maksymalną i minimalną intensywność zabudowy, minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej, maksymalną wysokość zabudowy, minimalną liczbę miejsc do parkowania oraz linie zabudowy i gabaryty obiektów. Ponadto informuję że przytoczone w zapytaniu tereny stanowią tereny prywatne. Zgodnie z ww. ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy ma prawo, w granicach określonych ustawą, do zagospodarowania terenu, do którego ma tytuł prawny, zgodnie z warunkami ustalonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.