Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • Korki na światłach

  Panie Burmistrzu, proszę wyłączyć światła w Lublińcu. Są one niepotrzebne, a ruch bez nich jest płynny i w mieście nie ma korków.
  Kierowca
  18-05-2022

  Szanowny Panie,

  zarządcą drogi i skrzyżowania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W tej sprawie zdania są podzielone, a dyrektor ZDW nie widzi takiej możliwości.

 • Park lubisfera na sklodowskiej

  Panie burmistrzu uważam że należy wyrazić zgodę na budowę parku który w okolicy sklodowskiej chce postawić lubisfera. Z tęgi co podał portal lubliniec nasze miasto pl ma to być swego rodzaju ekopark z basenami i zjeżdżalnia. Bezsensowne jest pisanie tak jak to zrobił jeden z mieszkańców aby zainteresować lubiaferem terenami w parku grunwaldzkim bo skoro inwestor chce rozbudować ofertę obecnego obiektu to nie będzie pozostałej części budowa w zupełnie innej dzielnicy Lublińca. Jeżeli rada Miasta nie wyda akceptacji to Lubliniec może stracić wspaniałą inwestycje.
  Darek
  18-05-2022

  Szanowny Panie Dariuszu,

  ze względu na wagę przedsięwzięcia oraz wymogi ustawowe (sprzedaż lub dzierżawa terenu gminnego powyżej 3 lat) decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska w Lublińcu.

 • Przerwa wakacyjna

  Panie burmistrzu kilka tygodni temu pisałam na temat przerwy wakacyjnej w przedszkolu...odpowiedział Pan kilka dni temu, że przedszkole nr 8 takowej przerwy nie ma a dziś zostałam poinformowana o przerwie dwutygodniowej w sierpniu w Przedszkolu nr 8 ? Skąd ta rozbierznosc?
  Rodzic
  16-05-2022

  Szanowna Pani/Szanowny Panie,

  informuję, że do dnia dzisiejszego (17.05.2022r.) nie wpłynął wniosek dyrektora oraz Rady Rodziców z Przedszkola Miejskiego nr 8 w sprawie przerwy w okresie wakacyjnym. Tym samym aktualnie obowiązuje Zarządzenie Burmistrza Miasta Lublińca nr 82/2022 z dnia 25 marca 2022r. w sprawie ustalenia terminów przerw w funkcjonowaniu pracy przedszkoli prowadzonych przez Gminę Lubliniec.

   

 • Naprawa drogi

  Dzień dobry, Panie Burmistrzu chciałbym zapytać czy jest możliwość ustalenia właściciela drogi między miejscowością Kośmidry a Zawadzkie po stronie woj. Opolskiego i porozumienie w sprawie modernizacji tej drogi? Jest to droga zapomniana przez władze a jednak dużo pojazdów tam tędy się porusza.
  Tomek
  12-05-2022

  Szanowny Panie,

  przedmiotowa droga nie znajduje się na terenie gminy Lubliniec. Na powszechnie dostępnym krajowym geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej można ustalić, że droga z Kośmider do Zawadzkiego przebiega częściowo przez województwo śląskie, powiat lubliniecki, gminę Pawonków, miejscowości: Kośmidry, gdzie stanowi ulicę Lubliniecką, oraz Koszwice, gdzie stanowi ulicę Zawadzkiego oraz województwo opolskie, powiat oleski, gminę Dobrodzień. W celu ustalenia zarządcy drogi, należy zwrócić się do Urzędów Gmin Pawonków i Dobrodzień, na których terenie się znajduje.     

 • Lubisfera - Park Rozrywki

  Panie Burmistrzu, Czy jest gdziekolwiek dostępny plan Parku Rozrywki - co to ma być, jakie atrakcje, urządzenia, rollercostery, etc... które chce nam zafundować Lubisfera. Odwiedzałem parki rozrywki i szczerze nie widzę sensownej logistyki dla zwiedzających - infrastruktura parkingowa, nie wspominając, że Lubisfera chce zafundować tę atrakcje pomiędzy blokami a domkami jednorodzinnymi. Czy nie lepiej - aby Lubisfere zainteresować dawnym dino parkiem, który miał powstać w parku? Świeże powietrze a co najważniejsze jest gdzie zaparkować i nie uprzykrzać życie mieszkańcom okolicznych ulic. Pzdr, Karol
  Karol
  09-05-2022

  Szanowny Panie Karolu,

  ten temat będzie omawiany na Komisji Gospodarczej i Rynku Pracy, a następnie na sesji Rady Miejskiej.

   

 • Światła obok Banku Śl.

  Ponownie proszę o pilną interwencję w sprawie nieprawidłowo działającej sygnalizacji kierującej ruchem, na skrzyżowaniu obok Banku w Lublińcu. Może i tym razem uda się tak sprawnie załatwić? Obecnie pierwszeństwo pieszych koliduje z ruchem samochodów i nie tylko.
  janko
  09-05-2022

  Szanowny Panie,

  przekażę Pana uwagi do Zarządu Dróg Wojewódzkich.