Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • Rynna

  Dzień dobry W dniu wczorajszym czekając na dziecko przed szkołą muzyczną przed głównym wejściem zauważyłem że po prawej stronie głównego wejścia do w/w placówki znajduje się rynna spustowa, a że padało dosyć mocno byłem bardzo zdziwiony że woda zamiast rynną spływa po ścianie banku skutecznie nawadniając i przy okazji niszcząc elewację budynku. Czy tak to powinno działać?
  Adam
  28-09-2022

  Szanowny Panie Adamie,

  przekażę Pana uwagę Pani dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej. Placówka nie podlega miastu.

 • ciepłownia

  Panie Burmistrzu, wg mnie ciepłownia nie gospodaruje pieniedzmi wpłacanymi przez ludzi ekonomicznie. Jak można nie mieć zapasów opału ( stara szkoła i stare podejście byc moze) przed sezonem grzewczym. Od wiosny trzeba było je uzupelniac. W blokach płacimy zaliczkowo przez cały rok. Jesteśmy narazeni na dodatkowe koszty( wszelkiego rodzaju grzejniki),bo nie da się przebywać w tak zimnych pomieszczeniach. Obecnie, gdy wszystkie koszty rosną lawinowo ,nie sposób przerzucac wszystko na ludzi, gdyż finansowo temu nie podołaja. Jeżeli przestana uiszczać opłaty, to jak sobie poradzi ciepłownia; a w życiu jest przeciez coś za cos. Życzę Panu siły i wytrwałości w codziennej pracy.
  Irena Maria
  27-09-2022

  Szanowna Pani Ireno,

  dziękuję za życzenia. W pełni się z Panią zgadzam. Mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać.  

 • Wiadukt

  Dzień dobry. Pytanie moje odnosi się do planowanego remontu wiaduktu. Kiedy zacznie się remont i od kiedy wiadukt będzie zamknięty dla samochodów?
  Mieszkanka
  23-09-2022

  Szanowna Pani,

  wszystko zależy od przetargu, który ma być rozstrzygnięty w IV kwartale br. Zadanie jest realizowane przez zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

 • Ogrzewanie mieszkań

  Pani Burmistrzu czy jest pan w stanie dowiedzieć się mniej więcej daty kiedy w Lublińcu zacznie grzać miejska ciepłownia .Podobno mają węgla na jeden dzień grzania.Dziekuje z góry za odpowiedź
  Spółdzielca
  22-09-2022

  Szanowny Panie,

  od blisko 20 lat ciepłownia nie jest miejskim zakładem. Jest to firma prywatna, na którą miasto nie ma żadnego wpływu. Jestem organizatorem jutrzejszego spotkania w Urzędzie Miejskim, na które zaprosiłem właściciela firmy, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych w Lublińcu i posła na Sejm RP. Mam nadzieję, że Rząd RP zabezpieczy dostawy węgla dla ciepłowni, nie tylko w naszym mieście.

 • Parkowanie na chodniku

  Witam, w ostatnim czasie prawie codziennie pojazdy przy nowo budowanym osiedlu są parkowane na chodniku przy ul Skłodowskiej na całej jego szerokości, także na odcinku po drugiej stronie blokując dojście do tabliczki z rozkładem jazdy autobusów oraz uniemożliwiając dzieciom wysiadanie z autobusów... Chodzi o osiedle przy ul Makowej
  Mikolaj
  17-09-2022

  Szanowny Panie,

  wszelkie ujawnione nieprawidłowości dotyczące naruszania przepisów ruchu drogowego należy telefonicznie zgłaszać odpowiednim służbom (Policja, Straż Miejska), bądź też internetowo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednocześnie informuję, że ul. M. C. Skłodowskiej jest drogą powiatową.

 • Surfinie na rynku

  Kiedy zostaną uprzątnięte surfinie z rynku. Odór jaki się od nich wydobywa jest nie do wytrzymania. Ktoś tu kompletnie zawalił sprawę. Czekam na odpowiedź. I na uprzątnięcie. Dziś jest 16.09.2022.
  Mieszkanka
  15-09-2022

  Szanowna Pani,

  prace związane z likwidacją obsady letniej w donicach na terenie miasta planowane są do 15.10.2022r., kwiaty będą usuwane w zależności od pogody i ich kondycji. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne w pierwszej kolejności usuwane będą surfinie, które mają najmniejszą tolerancję na zbyt wilgotne warunki.