Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • TIR,y w centrum Lublińca

  Panie Burmistrzu, Wyremontowane ulicę w centrum miasta jak i ronda które zostały wybudowane w ostatniej dekadzie, są niszczone przez przejeżdżające 0rzez centrum miasta samochody ciężarowe tzw TIR,y, tylko dlatego że przejazd obwodnicą jest dłuższy o kilka kilometrów niż przez centrum. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zasilają kieszeń właścicieli firm transportowych, ale to z kieszeni mieszkańców Naszego miasta są pokrywane remonty i naprawa szkód spowodowanych ciężkim transportowych. Nie wspomnę o niebezpieczeństwie dla pieszych na wąskich chodnikach w czasie przejazdu i manewrowania przez TIR,y. Dlaczego , w imię bezpieczeństwa mieszkańców i oszczędzania funduszy miasta zasilanego budżetu z Naszych podatków nie ma wprowadzonego zakazu przejazdu przez centrum Lublińca dla transportu ciężkiego? Obecnie remontowany jest wiadukt i dodatkowym utrudnieniem jest przejazd TIR,ów przez jedyną możliwa dziś drogę do centrum przez przejazd kolejowy. Czy dla władz miasta nie powinno być ważniejszym wygoda i bezpieczeństwo mieszkańców o oszczędności dla budżetu miasta, a nie oszczędności właścicieli firm tratransportowych ?
  Dariusz N
  21-09-2023

  Szanowny Panie Dariuszu,

  podzielam Pański pogląd w tej materii, ale Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody na zamknięcie tranzytu przez miasto (droga nr 906).

 • Remont ulicy Majdanek

  Panie Burmistrzu, kiedy w końcu ulica Majdanek, a dokładnie jej nawierzchnia osiągnie standardy XX wieku? O standardzie europejskim XXI wieku nawet nie marzę Stan nawierzchni ul Majdanek urąga godności mieszkańcom Lublińca. Na tej ulicy znajduje się przychodnialekarska, apteka, przedszkole, Urząd Pracy, w związku z powyższym poruszają się po niej osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne. Widać za nic ich problemy ma Urz Miasta od ponad 50 lat.
  Dariusz N
  21-09-2023

  Szanowny Panie Dariuszu,

  dopiero pod koniec ubiegłego roku wojewoda skomunalizował nam działki stanowiące ulicę Majdanek. W bieżącym roku, po zabezpieczeniu środków w budżecie miasta, został ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej ww. ulicy,  który rozstrzygnięto 4 lipca br. Przetarg wygrała firma SPK Projekt z Lublińca na kwotę 68 634 zł brutto. W postępowaniu wzięły udział 4 firmy. Dokumentacja ma być gotowa do 31 stycznia 2024 r. Następnie będziemy szukać środków na zrealizowanie inwestycji. Łatwo zarzuca się brak działania burmistrzowi, choć proces komunalizacji trwał ponad 12 lat i nie był zależny od władz miasta.

 • Zapomoga

  Szanowny Panie Burmistrzu mam pytanie odnośnie zapomogi o którą mogę się upobiegac raz w roku z urzędu miejskiego jako pracownik oświaty w Lublińcu ,dostałam informację że do moich dochodów mam doliczyć świadczenie 500 plus a jak wiadomo tego świadczenia nie wlicza się w żaden dochód ,tym sposobem mój dochód będzie wysoki i nie będę mogła liczyć na takową pomoc finansową ,jest to bezprawie i chciałabym żeby się Pan odniósł do tej sprawy .Dla mnie zarabiającej najniższą krajowa to bardzo krzywdzące .Pozdrawiam .
  Asia.K.
  19-09-2023

  Szanowna Pani,

  proszę o doprecyzowanie, o jaką zapomogę chodzi.

 • Najdroższe obiady szkolne w powiecie

  Dzień dobry, chciałem zapytać czy Pan Burmistrz jako organ zwierzchni Szkół pytał dyrektorów z czego wynika fakt, iż obiady w Lublinieckich szkołach są najdroższe w całym powiecie Lublinieckim, przy czym nie odstają wielkościowo czy jakościowo od innych gmin. A jeśli ten temat był przedmiotem zainteresowania to jakie wyjaśnienia uzyskał Pan w Szkołach.
  Bartek
  19-09-2023

  Szanowny Panie,

  informuję, iż zgodnie z art. 106 a ustawy Prawo oświatowe, szkoła podstawowa od 1 września 2022 roku ma obowiązek zapewnić uczniom w ciągu dnia jeden gorący posiłek i możliwość jego spożycia. W naszym mieście posiłek ten jest zapewniany przez firmę cateringową, która została wyłoniona w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. Tym samym cena za obiad wynika wprost z przeprowadzonej procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż rodzic pokrywa koszty tzw. „wsadu do kotła” czyli produktów, z których przygotowuje się posiłek. Koszty te zostały skalkulowane po wnikliwej analizie cen środków spożywczych, na które niewątpliwie wpływ miała szybko rosnąca wówczas inflacja.

   

 • pilna interwencja

  Panie Burmistrzu brama i furtka na teren cmentarza wojskowego od strony ul. Stalmacha stwarza realne zagrożenie, dla zdrowia a w przypadku dzieci nawet życia, dla odwiedzających. Po podniesieniu terenu przy wykonywaniu chodnika zawiasy bramy i furtki są za krótkie i w przypadku próby ich otwarcia owa spadnie z zawiasów i może kogoś bardzo zranić. Bardzo proszę o awaryjne i pilne zamknięcie wejścia na teren cmentarza wojskowego od strony ul. Stalmacha.
  Sławek
  13-09-2023

  Szanowny Panie,

  furtka i brama na teren cmentarza zostały osadzone na zawiasach, jednakże furtka z uwagi na stan techniczny nie była zamykana i nie ma możliwości jej zamknięcia. Wykonawca robót zamieścił na furtce tablicę informacyjną o prowadzonych robotach budowlanych.

 • KFC / Castorama

  Dzień dobry. Czy jest prawdą, że w okolicach ulicy Lisowickiej w Lublińcu niebawem powstaną dwie nowe inwestycję ? Dokładnie chodzi o restaurację KFC oraz market Castorama.
  Dariusz.
  13-09-2023

  Szanowny Panie Dariuszu,

  mogę potwierdzić budowę KFC (działka w obrębie Gminy Pawonków). Ponadto potwierdzić mogę również zainteresowanie zakupem działki od Gminy Lubliniec przez podmiot, który może wybudować obiekt handlowo-usługowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m².