Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Rozliczam PIT w Lublińcu, rysunek Lubiteki z napisem Lubliniec i grafikami ludzi któży mają wpisane w chmurki na co przeznaczane są podatki z rozliczenia PIT Przejdź do linku banera
BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • RE: PSZOK - Formularz przyjęcia odpadów

  Panie Burmistrzu, Link, który przesłał pan w odpowiedzi na moje pytanie odnośnie formularza niestety nie działa ani z poziomu przeglądarki, ani z poziomu aplikacji. W obu przypadkach wyświetla się komunikat "podgląd niedostępny". Proszę o udostępnienie działającego linku. Poniżej wklejam ten niedziałający. Bezpośredni link do formularza: https://docs.google.com/viewer?url=https://www.ecoharmonogram.pl/files/Lubliniec/FORMULARZ.pdf&embedded=true Pozdrawiam
  spider
  19-02-2024

  Szanowny Panie,

  informuję, że udostępniony formularz przyjęcia odpadów do PSZOK otwiera się zarówno z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonie, jak i aplikacji na stronie internetowej Urzędu. Również można go pobrać poprzez bezpośredni link

  https://docs.google.com/viewer?url=https://www.ecoharmonogram.pl/files/Lubliniec/FORMULARZ.pdf&embedded=true

  W związku z powyższym, problem musi leżeć po stronie Pana sprzętu lub oprogramowania. Informuję, że celem oddania odpadów do PSZOK, nie ma potrzeby wcześniejszego drukowania formularza. Formularze przyjęcia odpadów dostępne są w PSZOK i wypełnia się je na miejscu.

   

 • Ulica Fredry

  Proszę o informację kiedy nastąpi kompleksowa naprawa ul Fredry w Lublincu na odciknu należącym od Gminy? Zgodnie z zapewnieniami remont drogi mial się odbyć w tym roku ? Aktualnie droga jest całkowicie nieprzejezdna dla aut osobowych ostatnie zasypanie drogi spowodowało ogromne dziury już po 1 deszczu ? Po raz kolejny czy ktoś z urzędu kontroluje stan drogi po jej tymczasowej naprawie. Z uwagi na tragiczny stan drogi proszę o natychmiastowe usunięcie słupków z naszej prywatnej drogi które umozliwia wyjazd na ulicę Parcelacyjną.
  Aleksandra
  19-02-2024

  Szanowna Pani Aleksandro, 

  porządny remont ul. Fredry jest zlecony. Czekamy na odpowiednią pogodę. 

 • Place zabaw

  Witam p.Bumistrzu piszę do Pana odnośnie placów zabaw dla dzieci proszę mi powiedzieć czy ktoś robi ich przegląd byłem w dniu dzisiejszym na placu zabach na Droniowiczkiej oraz Grotowskie, wszystkie chuśtawki piszczą, na dwóch chustawkach pracują podpory w ziemi potrzymujace chustawke. Proszę mi powiedzieć czy ma dojść do nieszczęścia jakieś i w tedy będą wielce kontrole.
  Mariusz
  16-02-2024

  Szanowny Panie Mariuszu,

  przeglądy placów zabaw i urządzeń rekreacyjnych będących własnością Gminy Lubliniec są wykonywane corocznie po okresie zimowym. W tym roku termin ich wykonania ustalony jest do dnia 15 marca. Po wykonaniu przeglądów zostają zlecone naprawy. Place zabaw od wiosny do końca jesieni kontrolowane i przeglądane są minimum jeden raz w tygodniu. Usterki są na bieżąco naprawiane. W razie zauważenia nieprawidłowości istnieje możliwość telefonicznego  zgłoszenia usterek do Wydział Planowania Zieleni, Sportu i Turystyki tutejszego Urzędu pod nr tel. 34 353 01 00 wew. 502. 

 • Stara Kolonia

  Kiedy łaskawy pan załata dziury na ul. Stara Kolonia , nie da się nawet przejechać rowerem !!!!!!!!!!!!!!!! zapraszam na oględziny drogi podatki płacimy a odcinka drogi od.lat nie można zrobić tylko łatać pseudo asfaltem wysypanym z worków jak rok temu.
  Basia
  15-02-2024

  Szanowna Pani Barbaro,

  chyba pomyliła Pani ulice. Przed godziną objechałem cały ten rejon i stwierdziłem, że dziury są, ale na ulicy Biała Kolonia, którą zarządza Starostwo Powiatowe. Jeżeli chodzi o ul. Stara Kolonia, to kilka dziur jest na łączniku ul. Stara Kolonia i Wierzbowej, natomiast sama ul. Stara Kolonia jest w dobrym stanie.

 • Oświetlenie

  Szanowny Panie burmistrzu, piszę w sprawie oświetlenia ulicy Zjednoczenia - ok.miesiąc temu został wymieniony akumulator w latarnii solarnej, jednak działa tylko ok.godzinę dziennie. Zwracam się z prośbą o ponowną naprawę lub wymianę lampy na nową, ponieważ na ulicy jest strasznie ciemno
  Anna
  14-02-2024

  Szanowna Pani Anno,

  dziękuję za informację. Ponownie zlecimy naprawę.

 • Wybory samorządowe

  Czy Burmistrz wraz ze swoimi radnymi planuje zgłosić listę (najlepiej może dwie jak to od wielu lat jest stosowane w powiecie) kandydatów do Rady Powiatu żeby wreszcie polepszyć działanie Starostwa na wzór działania naszego prężnego Urzędu Gminy. Życzę powodzenia w wyborach
  Patriota
  12-02-2024

  Szanowny Panie,

  jestem skoncentrowany na Lublińcu. Wystawiamy jako Komitet Wyborczy Wyborców Burmistrza Edwarda Maniury jedną listę do miasta.