Ekologiczne Cztery Pory Roku | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Ekologiczne Cztery Pory Roku

20 marca br. na powitanie nadchodzącej wiosny w MDK-u w Lublińcu wystawiono dla dzieci klas I-III lublinieckich szkół podstawowych spektakl pod nazwą „Cztery Pory Roku” w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

Spektakl, pełen humoru i zapadających w pamięć piosenek opowiada historię corocznego spotkania pór roku w tajnej kryjówce w lesie. Jednak tym razem brakuje jednej z pór roku – Wiosny. A pozostałe pory roku robią się coraz bardziej nerwowe i kłótliwe. Oprócz wspomnianych pór roku młoda publiczność miała okazję poznać również niedźwiedzia Przemka i pszczołę Polo.

Wspólnie z naszymi bohaterami dzieci poznały zagadnienia związane z ochroną środowiska, a także dociekały przyczyn zmian w klimacie. Spektakl miał charakter interaktywny – razem z bohaterami spektaklu dzieci śpiewały piosenki, segregowały odpady.

Przedstawienie dotykało tematyki nie tylko niskiej emisji i smogu, czy segregacji odpadów, ale również zmian klimatycznych – skąd one pochodzą i jaki wpływ mają na otaczające nas środowisko (np. niedźwiedź nie może zapaść w sen zimowy, pszczoła nie ma kwiatków do zapylania, upały negatywnie wpływają na ludzi i zwierzęta, powodując również brak wody) Wspaniałe kostiumy i scenografia, fantastyczna muzyka, piosenki i gra aktorska sprawił, że zarówno spektakl, jak i tematy w nim przedstawione pozostaną na długo w pamięci dzieci i przyczynią się do ich proekologicznych zachowań.