IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

W dniu 15 stycznia 2023 rusza IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” w dwóch kategoriach: uczniów klas 1 – 4 oraz 5 – 8 szkół podstawowych, kół ekologicznych i grup świetlicowych.

W komunikacie prasowym czytamy, że zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu postaci w nowym uniwersum recyklingu: Twoim bohaterem może być każda postać, która swój początek wzięła ze świata odpadów: starego tostera, lodówki, laptopa czy zabawki na baterię. Najważniejszą częścią jest opisanie bohatera: jakie są jego główne cechy, jego słabe i mocne strony oraz najważniejsze umiejętności.

Każdy z zespołów ma do wykonania dwa zadania konkursowe, a także musi zagrać co najmniej jeden raz w aplikacjach edukacyjnych „Liga Elektrorecyklingu” i „Przyjaciele Recyklingu” na stronie www.chlorofil.com.pl.

Zgłoszenia do konkursu dla ekozespołów co najmniej dwuosobowych dokonuje Nauczyciel – promotor zespołu do dnia 15 stycznia 2023 r.

W ramach akcji elektronicznej zaprasza się również uczestniczące placówki do zbiórki elektroodpadów wiosną 2023 r., w zamian Fundacja Chlorofil wykona w otoczeniu placówek łąki kwietne dla dzikich zapylaczy.

Więcej informacji na stronie wraz z kartą zgłoszeniową: https://chlorofil.com.pl/ix-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-ekologicznego-mistrz-recyklingu-i-przyjaciele/