Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku w dniu 2 kwietnia obchodzony jest całym świecie Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Placówki oświatowe z Lublińca włączają się również w te obchody, podejmując szereg różnorodnych działań na rzecz pogłębiania wiedzy na temat spektrum autyzmu w swoich środowiskach.

W tym roku wszystkie szkoły i przedszkola z naszego miasta włączają się także w akcję dekorowania Niebieskiej Alei Autyzmu. Będzie można ją odwiedzić na skwerze Generała Władysława Sikorskiego (pomiędzy Urzędem Miasta Lublińca i Miejskim Domem Kultury) od  31 marca br. Każde drzewo zostanie udekorowane różnorodnie, ale z niebieskim motywem przewodnim - dla podkreślenia, że każda osoba w spektrum autyzmu jest inna (jedyna i niepowtarzalna). Drzewa umiejscowione są w przestrzeni publicznej, aby zaakcentować, że osoby z autyzmem są pośród nas.

3 kwietnia 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 w Niebieskiej Alei Autyzmu odbędzie się happening z niebieskimi balonami, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele lublinieckich placówek, a także mogą uczestniczyć wszystkie osoby, którym bliski jest temat akceptacji i tolerancji osób w spektrum autyzmu.

Zachęcamy wszystkich, którzy będą spacerować w tych dniach w okolicach Niebieskiej Alei Autyzmu do refleksji i pogłębienia tego tematu.