Oszczędzamy energię - kampania społeczna Ministerstwo Klimatu i Środowiska | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Oszczędzamy energię - kampania społeczna Ministerstwo Klimatu i Środowiska

W związku z aktualną ceną prądu na rynku energii Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpoczęło kampanię społeczną pn. „Oszczędzamy energię”. Promuje ona sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej, ale również gazu ziemnego, ciepła sieciowego itp.

Motywem przewodnim kampanii jest pytanie „jak mogę oszczędzać energię”. Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, każde działania trzeba jednak zacząć od analizy zużycia energii, pozwala ona w łatwy sposób wyodrębnić obszary na jakich należy się skupić.

Również sposobów jak oszczędzać energię jest dużo: od prostych, taki jak gotowanie wody w ilości w jakiej jest aktualnie potrzebna, gotowanie pod przykrywką, utrzymywanie temperatury pomieszczenia maksymalnie 20°C w ciągu dnia i maksymalnie 18°C w nocy, krótkie i intensywne wietrzenie pomieszczeń, a po zakończeniu zamknięcie okien i drzwi ogrzewanych pomieszczeń, odsłonięcie grzejnika, uszczelnienie okien i drzwi, po bardziej skompilowane takie jak montaż instalacji fotowoltaicznej, kolektorów słonecznych, oświetlenia i sprzętu energooszczędnego.

 

Materiały do pobrania: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/materialy

 

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, strona internetowa: http://energieoszczedzamy.pl/