Spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem | Lubliniec

Rozliczam PIT  w Lublińcu, rysunek Lubiteki z napisem Lubliniec i grafikami ludzi któży mają wpisane w chmurki na co przeznaczane są podatki z rozliczenia PIT Przejdź do linku banera
BIP
Unia Europejska

Spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem

W piątkowy wieczór odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem, autorem książki „My, trans”. Spotkanie przebiegło w atmosferze otwartej rozmowy o trudnych uczuciach i akceptacji innych ludzi, którzy nas na co dzień otaczają.

Piotr Jacoń jest ojcem dziecka transpłciowego. W 2021 ukazał się jego reportaż telewizyjny „Wszystko o moim dziecku”, a następnie książka „My, trans”, opisująca problemy osób transpłciowych i ich bliskich.

Piotr Jacoń jest również dziennikarzem oraz prezenterem programów informacyjnych w TVN 24. Ukończył V LO w Gdańsku Oliwie oraz polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Swoją dziennikarską pracę rozpoczynał w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i Dzienniku Bałtyckim. W 2017 został Mistrzem Mowy Polskiej, natomiast w 2022 otrzymał Medal Wolności Słowa.

Poniższy fragment książki „My, trans” pięknie obrazuje, jak ważne dla dziecka jest wsparcie najbliższych osób w kontekście jego odmienności, jaką siłą jest rodzina, jak ważna jest miłość, cierpliwość i wyrozumiałość, a również jak trudny i wymagający jest proces utrzymania właściwej relacji z dzieckiem transpłciowym. „Ma pani złotą radę dla rodziców dzieci trans? Żeby coś koniecznie zapamiętali, wychodząc z pani gabinetu. Jak się ma dziecko transpłciowe, to po prostu trzeba przy nim być. Kochać, słuchać i wspierać. Tyle i aż tyle”.

Spotkanie zainaugurowało Miejską Kampanię „16 Dni przeciw Przemocy”, której celem jest budowanie świadomości i podniesienie wrażliwości społecznej mieszkańców Lublińca na wszelkiego rodzaju przemoc, nie tylko fizyczną, ale także psychiczną, ekonomiczną czy seksualną.