UWAGA !!! Rusza II tura naboru wniosków na dofinansowanie w formie dotacji zadań z zakresu modernizacji źródła ciepła w budynkach mieszkalnych i mieszkaniach położonych na terenie gminy Lubliniec. | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

UWAGA !!! Rusza II tura naboru wniosków na dofinansowanie w formie dotacji zadań z zakresu modernizacji źródła ciepła w budynkach mieszkalnych i mieszkaniach położonych na terenie gminy Lubliniec.

Chcesz wymienić swój stary piec na nowy ekologiczny, masz ostatnią szansę uzyskać dofinansowanie na jego wymianę ze środków budżetu gminy.

Wystarczy w dniach od 18.09.2023 r. do 22.09.2023 r. do godz. 1300 złożyć w Centrum Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 7a wypełniony wniosek wraz z załącznikami.

Wniosek można pobrać ze strony internetowej Urzędu pod linkiem : https://lubliniec.eu/aktualnosc/uwaga-rusza-ii-tura-naboru-wnioskow-na-…

lub otrzymać w wersji papierowej w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Paderewskiego 7a.

Aktualizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego od dnia 01.01.2024r. uniemożliwi dofinansowanie przez gminy kotłów węglowych, pozostawiając jedynie możliwość dofinansowania kotłów na biomasę o emisji cząstek stałych do 20 mg/m3. W związku z powyższym ulegną zmianie zasady dofinansowania w formie dotacji zadań z zakresu modernizacji źródła ciepła w budynkach i mieszkaniach położonych na terenie gminy Lubliniec. Mając to na uwadze Burmistrz Miasta Lublińca ogłasza wznowienie naboru wniosków na dotychczasowych zasadach w dniach 18-22.09.2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące nowych zasad udzielania dofinansowania w 2024 r. pojawią się na stronie internetowej Urzędu w późniejszym terminie. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i zakładki „Jakość powietrza” oraz konta na Facebooku.

Ważna informacja : inwestycja może być rozpoczęta dopiero po podpisaniu umowy na dofinansowanie i zakończona do dnia 30 września 2023 roku. Rozliczenie inwestycji do dnia 15 października 2023 roku.

Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Referat ds. Środowiska i Klimatu UM w Lublińcu tel. (34) 353 01 00 wew. 173