* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.
Szanowny Panie,
wskazane przejście było przejściem tymczasowym wykonanym na czas remontu wiaduktu. Z chwilą oddania wiaduktu do użytku, przejście zostało zlikwidowane. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym może odbywać się na zasadach określonych w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Szanowna Pani Janino,
Szanowna Pani Klaudio,
na wstępie należy wskazać, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wysokość zabudowy ustalona jest w obowiązujących aktach planowania przestrzennego.
Zgodnie z procedurą planistyczną opracowywania aktów planowania przestrzennego, w tym planów miejscowych i planu ogólnego gmin, nie wpłynęły wnioski właścicieli terenów czy też inwestorów wnoszące o zwiększenie wysokości zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Gdyby takie wnioski wpłynęły, zostały by one rozpatrzone w procedurze planistycznej przy uwzględnieniu ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury, istniejącego i funkcjonującego na terenie miasta Lubliniec.
Szanowny Panie Darku,
uruchomienie komunikacji miejskiej w Lublińcu jest przesądzone i prawdopodobnie nastąpi to w II połowie 2026 r. Liczę, że do tego czasu resort infrastruktury rozszerzy możliwość uzyskania dotacji również na takie miasta jak Lubliniec (w ramach funduszu dopłat autobusowych, z którego korzystają wszystkie gminy naszego powiatu). Poseł Przemysław Witek jest również zaangażowany w sprawę uruchomienia komunikacji w naszym mieście.
budynek, o którym Pan pisze należy do Agencji Mienia Wojskowego. Z informacji, które posiadam budynek ten będzie nadal pełnił funkcję internatu.
Szanowny Panie Arturze,
w celu odpowiedzi na wskazane pytanie należy wskazać dokładną lokalizację – nr działki.
Wszelkie kwestie dotyczące pozwolenia na budowę zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, należą do organu administracji architektoniczno-budowlanej, którym na terenie Powiatu Lublinieckiego jest Starosta Powiatu Lublinieckiego – Wydział Budownictwa i Architektury, ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec.
Ponadto informuję, że z rejestrem dot. wniosków o pozwolenie na budowę i decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszeń można zapoznać się na stronie https://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/ gdzie dane wprowadzane są przez ww. organ administracji architektoniczno-budowlanej.