Nowiny Lublinieckie 3/2022 | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Nowiny Lublinieckie 3/2022

Drodzy Czytelnicy!

W najnowszym numerze naszej gazety już od pierwszej strony nie będą Państwo mieć wątpliwości, że w pełni wkroczyliśmy w czas świętowania jubileuszu 750-lecia Naszego Miasta. Zaryzykujemy stwierdzenie, że to intensywny czas… dobrej zabawy, ale też czas poznawania historii Lublińca, dorobku jego mieszkańców, odkrywania talentów…

W majowym wydaniu nie brakuje więc ani podsumowań konkursów, wydarzeń kulturalnych i akcji edukacyjnych, ani tym bardziej licznych zaproszeń na wydarzenia, które będą miały miejsce w czerwcu. Najważniejszym punktem są oczywiście główne obchody jubileuszu, które potrwają od 3 do 12 czerwca. Jednak w ciągu całego miesiąca nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych mieszkańców Lublińca – odbędą zawody sportowe, koncerty, wystawy, festyny rodzinne, warsztaty edukacyjne i artystyczne.

Zachęcamy również do zapoznania się z inicjatywą społecznego komitetu, który działa na rzecz budowy obelisku upamiętniającego księcia Władysława Opolskiego, a już 4 czerwca zapraszamy na obchody Stulecia Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Jednocześnie przypominamy, że 30 czerwca mija termin złożenia obowiązkowej deklaracji o źródłach ogrzewania budynków.

Życzymy udanej lektury!