ARTSTEPS - WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA WIRTUALNEJ WYSTAWY | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

ARTSTEPS - WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA WIRTUALNEJ WYSTAWY

Data wydarzenia
-
Miejsce
Lubiteka, ul. Sportowa 3
Wstęp
Bezpłatne
Kontakt z organizatorami
instruktor [at] biblioteka.lubliniec.pl
Kategoria wydarzenia
Wydarzenia Lubiteka

W ramach projektu HARCERZ LUBLIŃCA DROGĄ HISTORYCZNEJ SZKOŁY PRZETRWANIA...
zapraszamy na warsztaty z projektowania wirtualnej wystawy historii lokalnej ARTSTEPS

KIEDY ?      1 7 PAŹDZIERNIKA 2023R.

O KTÓREJ?  GODZ. 17.00

GDZIE?        LUBITEKA, UL. SPORTOWA 3

przygoda z technologią wirtualnej rzeczywistości dla młodzieży od 15 lat i dorosłych, którą poprowadzi KAROL BARANOWSKI


Prowadzący wprowadzi uczestników w świat technologii wirtualnej rzeczywistości.  Podczas warsztatów będzie można przetestować różnorodne aplikacje pozwalające podróżować po całym świecie, zwiedzać muzea i galerie, poczuć siłę muzyki.
Zajęcia wykorzystują gogle do wirtualnej rzeczywistości Oculus, także podczas zajęć uczestnicy będą mogli stworzyć własne kartonowe gogle, w których wykorzystuje się smartfony, by uruchomić wirtualną rzeczywistość.

 

Liczba miejsc ograniczona 15 OSÓB. Zapisy pod numerem tel. 34 356 28 27 do dnia 16.10.2023R..



 "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023"


Kilka słów o prowadzącym:
 
Karol Baranowski – rocznik orwellowski (1984). Od jedenastu lat pracuje na stanowisku bibliotekarza – nauczyciela w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od sześciu lat na 1/4 etatu na stanowisku bibliotekarza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w agendzie Arteteka.
Prowadzi lekcje biblioteczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizuje gry miejskie i gry biblioteczne. Zafascynowany Internetem oraz możliwościami jakie dają nowoczesne technologie w pracy bibliotekarza. Interesuje się narzędziami multimedialnymi oraz mobilnymi, które z wielką ochotą wykorzystuje w codziennej pracy. Tablety, smartfony i komputery to dla niego ważne narzędzia będące ogromną pomocą w codziennej pracy.
Organizator, twórca gier miejskich (edukacyjnych, historycznych, literackich). Współorganizator Odjazdowego Bibliotekarza w Krakowie od 2011 roku.
Aktywnie działa w Stowarzyszeniu LABiB, które jest platformą zrzeszającą nie tylko bibliotekarzy, ale także animatorów kultury i działaczy. LABiB pozwala na szeroko zakrojoną współpracą pomiędzy bibliotekarzami. Wymianę pomysłów i dzielenie się dobrymi praktykami.  Od kilku lat prowadzi swojego bloga pod adresem www.charliethelibrarian.com, na którym głównie porusza tematy związane z literaturą, biblioteką oraz przytacza ciekawostki znalezione w bibliotekach cyfrowych.
W październiku i listopadzie 2016 łącznie miesiąc przebywał w Etiopii, gdzie w ramach międzynarodowej pomocy rozwojowej szkolił etiopskich nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców z podstaw zarządzania, organizacji i prowadzenia bibliotek szkolnych.
W 2019 roku był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swoim projekcie odwiedziła wszystkie wojewódzkie biblioteki publiczne w Polsce z darmowym szkoleniem „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w instytucjach kultury”.
W swojej pracy stawia na kreatywność, nowatorskie podejście do czytelnika. Nowoczesne technologie, które w połączeniu z doświadczeniem owocują nieszablonowymi rozwiązaniami edukacyjnymi.
W 2020 roku został wybrany Bibliotekarzem Roku 2019 w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.