WARSZTATY WOKALNE W OPARCIU O ŚLĄSKIE PIEŚNI LUDOWE | Lubliniec

grafika związana z rozliczeniem podatku dochodowego Przejdź do linku banera
BIP
Unia Europejska

WARSZTATY WOKALNE W OPARCIU O ŚLĄSKIE PIEŚNI LUDOWE

Data wydarzenia
-
Miejsce
Sala wielofunkcyjna w Muzeum Pro Memoria Edith Stein
Wstęp
Bezpłatne
Kontakt z organizatorami
instruktor [at] biblioteka.lubliniec.pl
Kategoria wydarzenia
Wydarzenia kulturalne

 

W ramach projektu "Folk na tak! Różnorodność kulturowa Śląska"
zapraszamy na
warsztaty wokalne w oparciu o śląskie pieśni ludowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych
 
"WIERNA PIOSENKO ŚLĄSKA, JAK DOBRZE Z TOBĄ IŚĆ..."
 
03.10.2023r.
Godz. 17.00
 
Prowadzenie: Stefania Biela i Wojciech Poprawa
Wspólne śpiewanie piosenek śląskich z członkami Zespołu Pieśni i tańca ,,Halka"
 
Celem warsztatów jest poznanie wybranego repertuaru śląskich piosenek, aktywowanie i inspirowanie do działań wokalnych, praca nad emisją głosu i warsztatem wykonawczym. Spotkania dadzą możliwość, na bazie muzyki ludowej, odkrycie lublinieckich talentów artystycznych. Dostarczone informacje o muzyce i kulturze ludowej, będą wzbogaceniem wiedzy o naszym regionie. Zapraszamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe, by pod okiem doświadczonych muzyków rozwinąć swoje pasje i zainteresowania muzyczne.
 
WOJCIECH POPRAWA - Mgr sztuki wokalnej, mający ponad 10 lat doświadczenia zawodowego jako pedagog śpiewu i emisji głosu, prowadząc własną klasę śpiewu oraz warsztaty wokalne dla solistów i chórzystów. Ma również na swoim koncie ponad 21 lat doświadczenia jako śpiewak i konferansjer, ponad 1800 koncertów w całej Polsce, kilkunastu krajach Europy, Kanadzie i USA, a także w Chinach podczas EXPO 2010. Ambasador polskiej kultury – tancerz i śpiewak – solista Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, ale także solista polskiej prapremiery opery „Spiskowcy” F. Schuberta na deskach Krakowskiej Opery, występował i współpracował z chórami (m.in. Zespół Śląsk, Chór Opery Krakowskiej, Non Nomine, Presto Cantabile, Ex Animo), dyrygentami (Krzysztof Penderecki, Krzysztof Dziewięcki, Tadeusz Serafin, Stefania Biela, Wojciech Czepiel, Sergiy Didok), instrumentalistami (m.in. Janusz Frączek – wieloletni pianista Ewy Demarczyk, Adam Taubitz) i solistami (soliści Filharmonii Narodowej, Filharmonii Krakowskiej, Opery z Odessy, Śląskiej, Krakowskiej i Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Operetki Gliwickiej, Kijowskiej i Mazowiecki Teatr Muzyczny.
 
 
STEFANIA BIELA - absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji Dyrygentury i Teorii Muzyki. Wieloletni nauczyciel muzyki i plastyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu. Od 2002 roku związana z amatorskim ruchem śpiewaczym. Dyrygentka Chóru „Canzona” w Kochanowicach i Chóru „Lutnia” w Koszęcinie. Od roku 2010 pełni funkcję Dyrygenta Okręgowego w strukturach Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr Odział Tarnowskie Góry i prowadzi koncerty połączonych chórów. Instruktor senioralnego zespołu śpiewaczego „ Za młodzi na sen” działającego w Lublińcu. Wieloletni instruktor muzyczny w Zespole Pieśni i Tańca „Halka” w Lublińcu. Od kilkunastu lat współpracuje z poetką Marią Dziuk, tworząc muzykę do jej wierszy i teatrzyków. Na szczególną uwagę zasługują piosenki o kwitnących rododendronach, znajdujących się w Brzozie, niedaleko Kochcic oraz o Hrabim Ballestremie, właścicielu tych ziem. Pianistka, kompozytorka pieśni i piosenek dla dzieci i dorosłych, w tym piosenki ,,Nasze miasto” , która powstała z okazji Jubileuszu 750- lecia miasta Lublińca.
 
 
 
“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023"
 
 
Wstęp wolny!!

sala wielofunkcyjnaw Muzeum Pro Memoria Edith Stein