W Lubitece odbyła się Lubliniecka Gala Seniorów | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

W Lubitece odbyła się Lubliniecka Gala Seniorów

Wczoraj, 21 listopada br., w Lubitece odbyła się Lubliniecka Gala Seniorów zainicjowana z okazji Światowego i Ogólnopolskiego Dnia Seniora, obchodzonego 14 listopada. Oprócz wykładów i spotkań z ekspertami, na naszych Seniorów czekały niespodzianki muzyczne. Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla uczestników tego wydarzenia było cukierkowe koło fortuny, wystawa prac stworzonych podczas warsztatów Kreatywni 60+ w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, zatytułowana „Twórcze chwile”, fotoramka oraz słodki poczęstunek.

Władze miasta na gali reprezentowała Wiceburmistrz Miasta Lublińca, Pani Anna Jonczyk-Drzymała. Program tegorocznej Gali Seniorów był bogaty i różnorodny. Przybyli na wydarzenie goście mogli nie tylko zdobyć cenną wiedzę, ale i wymienić się własnymi doświadczeniami. Podczas spotkania Powiatowy Rzecznik Konsumentów ze Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Pani Anna Piecuch, wygłosiła wykład pt. „Senior - świadomy konsument”, następnie neurorehabilitant Iwona Płuciennik przybliżyła temat, jak dbać o kręgosłup oraz zademonstrowała wiele przydatnych ćwiczeń do wykonania na co dzień. Następnie zalety i wady e-recepty przedstawiła obecnym na gali, farmaceutka z apteki ,,Arnika”, Pani Aleksandra Duda, a ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa osób starszych poruszyła asp. szt. Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Pani Iwona Ochman. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali soliści z zespołu  "Za młodzi na sen" na czele z Panią Stefanią Bielą, przygotowując kompozycję znanych i lubianych utworów.

Uczestnicy gali mogli też dowiedzieć się sporo na temat programu „Aktywny Senior” . Informacje na temat realizacji  programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki nadwagi i otyłości wśród mieszkańców w wieku 65+ na lata 2022 – 2026 przekazała dietetyk kliniczna Anna Maria Kamińska.

Na zakończenie wystąpił jeden z najpopularniejszych duetów śląskiej sceny muzycznej, znane i lubiane małżeństwo, Jolanta i Jacek Kierok.

 

więcej zdjęć dostępnych pod linkiem https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02GfnkvHwdoikdTA1XmyK4RuTJscaaTb11pkEni7vVsDWB1wpSMifNDndu91tWGNvkl&id=100064733914442