Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • Likwidacja "Karkonoszy"

    Panie Burmistrzu czy wie pan o tym, że PKP wywaliły z rozkładu jazdy Lublińca pociąg "Karkonosze"? Straciliśmy wieloletnie połączenie ze Szklarską Porębą i nocne z Warszawą. Naprawdę bardzo szkoda, pociąg cieszył się sporą popularnością. Więc chyba nie ekonomia tu zdecydowała.
    podróżnik
    11-12-2011
    Zwrócę się o wyjaśnienie w tej sprawie.
  • śmieci

    Mam pytanie w związku z ogromem niezidentyfikowanych substancji wypuszczanych przez mieszkańców miasta w powietrze. Czy istnieje jakiś system kontroli mieszkańców pod kontem oddawania odpadów firmom takim jak np. ASA?
    Mieszkanka
    10-12-2011
    Szanowna Pani,
    zgodnie z ustawą z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2005.236.2008 j.t. z późn. zm.) oraz Regulaminem utrzymania porządku i czystości na terenie miasta Lublińca właściciele nieruchomości zobowiązani są między innymi do wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do zbierania odpadów komunalnych oraz pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych zgodnie z przepisami ww. ustawy oraz regulaminu. Obowiązani są również do udokumentowania korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości przez okazanie umowy z przedsiębiorcą i dowodów płacenia za takie usługi. Wykonanie obowiązków wynikających z ustawy i regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta kontroluje Straż Miejska.
  • centrum - znaki

    czy w ramach oznakowania miast zostana zamontowane dodatkowe tablice z napisem'centrum'?
    anna
    10-12-2011
    Szanowna Pani Anno,
    na podobne pytanie już odpowiadałem (odpowiedź na pytanie: znaki - centrum 2011-12-05 15:24:01).
  • markety

    Panie burmistrzu,czy kolejne markety czy supermarkety powstałe w Lublińcu nie będą płaciły podatków, w przeciwienstwie do rodzimych przedsiębiorców i handlowców?,,,Wiadomo przecierz,że supermarkety nie płacą podatków,jak to się ma z równiejszymi i równymi w naszym kochanym katolickim i pro rodzinnym kraju....Co Pan powie naszym Lublinieckim i Polskim przedsiębiorcom i handlowcom,którzy zamkną i zwolnią wielu pracowników,którzy przejdą na garnuszek państwa.Jest Panreprezentantem mieszkańców,wiem........ ale czy mniejszości?.....Ciekawe skąd będziecie mieć pieniądze na wypłaty.kiedy braknie naszych rodzimych przedsiębiorców/.....A tych co chcą tak mocno super i hipermarketów ,pytam....kto kupował będzię w tych marketach,gdy stracicie pracę u naszych rodzimych przedsiębiorców,którzy płacą podatki i opłacają ZUS,,,,,,,?Proszę się zastanowić .....PANIE BURMISTRZU.....,CZY WARTO PODLIZYWAĆ SIĘ PARU OSOBOM,...którzy nie potrafili dać sobie rady w Polsce i teraz wrócili i wielcr uważają się za mieszkańców naszego miasta..........pozdrawiam,,,,regularny podatnik,,,,
    podatnik
    10-12-2011
    Szanowny Podatniku,
    już wiele razy odpowiadałem na podobne pytania. Kiedy uznałem racje lokalnych przedsiębiorców i wycofałem ze sprzedaży teren byłego ZGKLiC, to okazało się, że i tak zainteresowany podmiot nabył teren tuż obok i będzie budował market.
    W kwestii centrum handlowego przy restauracji McDonald's jest identycznie - jaką mamy pewność, że jeżeli zainteresowany podmiot nie wybuduje tego centrum w naszej gminie, to czy nie zrobi tego u sąsiada?
    Jeżeli zaś chodzi o podatki, to każdy podmiot płaci podatek od nieruchomości i podatki od płac. To prawda, że podatek CIT firmy płacą w miejscu siedziby firmy.
    Na koniec pragnę stwierdzić, że nie podlizuję się nikomu. Natomiast ciągle szokują mnie czynsze w Lublińcu, które są wyższe o połowę niż np. w Bielsku-Białej.
  • PKS L-c

    Odnosnie pytania p. Basi z 9 ,12 2011do burmistrza L-ca.Za co bierze pieniazki p. prezes i pani vice prezesPKSu L-ca jeżeli autobusy kursóją tak jak pani opisała w pytaniu????Ze swej strony zapytam po co podatnicy dopłacaja do firmy bankruta jeżeli nie mogą swobodnie dojechac do celu?? Czekam na konkretną odpowiedz.
    pasażer
    09-12-2011
    To nie jest pytanie do burmistrza miasta.
  • objazd do ul. Droniowickiej

    Drogi Burmistrzu, Kiedy orientacyjnie będzie koniec objazdu do ul. Droniowickiej? Jest to duże utrudnienie (objeżdżając całe miasto) dla mieszkańców. Dziękuje
    Ewa
    09-12-2011
    Pod koniec tego tygodnia ma nastąpić zakończenie prac i odbiór techniczny.