Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • kino

    czy wygorowane ceny biletow musza pokryc remont mdk?lubliniec wszystko co najdrozsze musi miec;ceny paliw,bilety do kina itp
    kinoman
    08-12-2011
    Nie zgadzam się z Panem, że ceny biletów do kina w Lublińcu są wygórowane. Ceny biletów negocjowane są z dystrybutorem i staramy się, aby były niskim poziomie. Dla przykładu podam, że bilet do kina w Częstochowie to koszt rzędu 16 do 26 zł, natomiast u nas waha się między 10 a 15 zł. Repertuar naszego kina skłonił w ostatni weekend sporą część mieszkańców Lublińca i okolic do odwiedzenia po latach Miejskiego Domu Kultury. Odwiedzinom towarzyszyły bardzo miłe słowa i wiele osób przekonało się, że warto przyjść do naszego kina. Film "Listy do M." zobaczyło 1629 widzów. Pragnę jednocześnie nadmienić odnosząc się do drugiej części pytania, że na remont MDK miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a przede wszystkim inwestycja ta była współfinansowana przez Unię Euroopejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
  • objazd DK11 - organ odpowiedzialny

    Witam Mam bardzo gorącą prośbę - proszę o wskazanie organu odpowiedzialnego za objazd drogi DK11 przez Krupski Młyn. Chodzi mi o jednostkę , do której mogę zwrócić się o odszkodowanie / wytoczyć proces sądowy (uszkodziłem samochód, rozerwana opona, uszkodzona felga, uszkodzone zawieszenie) Proszę o wskazanie nazwy organu i jeśli to możliwe adresu. Chodzi o kawałek "drogi" (śmierci) po stronie Lublińca . Widziałem dziś , że ta sama dziura-wyrwa (nagły brak pobocza-nieoznakowany) była przyczyną kolejnych uszkodzeń samochodów osobowych (biedni ludzie w deszczu leżeli pod samochodami i rozkładali ręce - nie polecam nikomu takiej sytuacji- wymiana koła przy pędzących tirach- sam tego doświadczyłem ). Policja też rozkłada ręce. Nawet kolejny tir w rowie dziś nie robił już na nikim wrażenia (pogubiłem się już ile ich było, średnio co 2 dzień leżał jakiś w rowie, myślę że było ich kilkanaście.) Bardzo liczę na wskazanie konkretnego organu. dziękuję, pozdrawiam
    tom
    07-12-2011
    Szanowny Panie, objazd drogi DK-11 przez Krupski Młyn prowadzony jest drogą powiatową, której zarządcą na odcinku przebiegającym przez Gminę Lubliniec jest Starostwo Powiatowe w Lublińcu a na odcinku przebiegającym przez Gminę Krupski Młyn Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. O ewentualne roszczenia należy zwrócić się do właściwego zarządcy tej drogi.
  • Koniec objazdu

    Dzień dobry Na kiedy planowane jest zakończenie robót remontowych przejazdu kolejowego na ulicy Stawowej, a tym samym zniesienie objazdu Droniowiczki - Kopce?
    Murdock
    07-12-2011
    Z informacji uzyskanych od inwestora do końca przyszłego tygodnia modernizacja przejazdu ma być zakończona.
  • przyjęcia do szpitala

    Serdecznie Witam1 Dostałam skierowanie dla dziecka na oddział pediatryczny a przyjmowała nas pani lekarka mająca dyżur na oddziale noworodkowym -pani neonatolog, a my nie mieliśmy skierowania na oddział noworodkowy. Chcę zapytać dlaczego przyjęcia dzieci chorych nie wykonują lekarze pracujący na oddziale pediatrycznym pracującyz chorymi dziećmi? mama syna
    lubliniczanka
    07-12-2011
    Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ szpital podlega staroście, a nie burmistrzowi.
  • Harmonogram wywozu śmieci na 2012r

    Witam Panie Burmistrzu. Czy mógłby Pan udostępnić harmonogram wywozu śmieci przez firmę A.S.A. na rok 2012? Pozdrawiam, Marcin.
    Marcin
    07-12-2011
    Szanowny Panie Marcinie,
    harmonogram wywozu śmieci na 2012 r. zamieszczony jest na stronie: http://lubliniec.pl/?p=286 .
  • ULICA PTAKA

    Witam! Chciałabym się dowiedzieć kiedy będzie coś robione z ulicą Ptaka. Teraz na tej drodze są robione remonty co pogorszyło kondycję drogi. Podczas ostatnich deszczów wyjazd z posesji lub przejście przez ulicę to była przeprawa przez jedno wielkie błoto!! Może można by chociaż jakoś poprawić kondycję tej drogi?
    Mieszkanka
    07-12-2011
    Szanowna Pani,
    nawierzchnia ul. Ptaka, na odcinku na którym prowadzone są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, zostanie poprawiona po ich zakończeniu i po udrożnieniu ul. Parcelacyjnej (usunięciu nasypu kolejowego).