Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • PRETENSJE

    SZANOWNY PANIE BURMISTRZU prosze sie nie martwic takimi malkontentami z ul.Pogodnej.Jest to na pewno zwolennik kobiety z charakterem.Ja i wszyscy moi znajomi jestesmy za Panem i doceniamy to co Pan robi dla naszego miasta.mam jedno krotkie pytanie.Kiedy rozpocznie sie remont drogi do Tworoga?
    JAN Z AK
    29-11-2011
    Szanowny Panie Janie,
    umowa GDDKiA została podpisana 15.11. br. Z informacji uzyskanych od firmy DROMET wynika, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie prac nastąpi do 15.11.2012 r. Przebudowa DK 11 na 6,5-kilometrowym odcinku lublinieckim będzie kosztować 19.6 mln zł. W projekcie jest uwzględniona podnoszona przeze mnie sprawa chodnika w Kokotku.
  • Hygienika

    Mam pytanie panie Burmistrzu odnośnie pańskiego spotkania z zarządzającymi Hygieniki. Otóż wydaje mi się, że i tak nic Pan nie zdziała. A tam to nie są takie maszyny jak np. w Lentexie, tylko bardzo zaawansowane technologicznie i gdzie tu logika. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za 1500 brutto?
    obserwator
    29-11-2011
    Zobaczymy, co da się zrobić w tym temacie.
  • energetyka

    Szanowny Panie Która elektrownia dostarcza prąd do lublinieckich domów? O ile orientacyjnie zmniejszyły by się opłaty za prąd, gdyby inwestor w naszej okolicy wybudował elektrownie wiatrową?
    Wojciech
    29-11-2011
    Szanowny Panie Wojciechu,
    nie wiem, która elektrownia dostarcza prąd do lublinieckich domów. Wybudowanie elektrowni wiatrowej w naszej okolicy nie zmniejszy kosztów zakupu energii elektrycznej.
  • biblioteka

    remonty mniejsze lub wieksze 2 bibliotek ,a na powstancow przez stare okna straty ciepla za ktore trzeba placic ,zacieki w bibliotece i na klatce.czy dla radnych wazny jest tylko \"rynek\" a reszna na bok?
    czytelnik
    28-11-2011
    Szanowny Panie,
    potrzeby w zakresie termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej działających na terenie Lublińca są duże i dotyczy to nie tylko biblioteki i czy też jej filii ale również, a może przede wszystkim, obiektów szkół i przedszkoli. Wymaga to znacznych nakładów finansowych i nie jest możliwa realizacji tych zamierzeń w krótkim czasie. W przyszłym roku planuję zrealizować termomodernizację przedszkola przy ul. Wawrzyńca Hajdy, a jeżeli uda się pozyskać dodatkowe środki na te cele to termomodernizacją mogą zostać objęte również Szkoła Podstawowa Nr 1 jak również przedszkole przy ul. Wojska Polskiego.
  • straz miejska

    czy rada miejska myslala nad rozwiazaniem malo pozytecznej strazy miejskiej?niektore miejscowosci w polsce odchodza od tych sluzb.pieniadze na ich utrzymanie mozna by przekazac na policje,co pan o tym sadzi?
    mieszkaniec
    28-11-2011
    Szanowny Panie,
    Rozważałem taką ewentualność. Ostatecznie wybrałem jednak pozostawienie SM o liczebności mniejszej o połowę. W tej chwili SM liczy 6 strażników plus komendant. Zredukowałem również stan pojazdów o 50 %.
  • pozbywanie sie odpadów

    Szanowny Panie Burmistrzu, nie wiem co w tej sprawie można zrobić ale nie da się obok czegoś takiego przejść obojętnie. Otóż proszę sobie wyobrazić, że tereny ścieżek wiodących nad nasz zalew zaśmiecane są przez niepoważne skądinąd praktyki "usypywania"drogi czym? Naszymi rodzimymi "hasiami" wynoszonymi przez mieszkańców ekskluzywnych pobliskich jak myślę posesji.Codziennie coś przybywa. Takie widoki można ujrzeć spacerując ul.Sokoła w kierunku zalewu, a dokładnie na ścieżce będącej przedłużeniem tej ulicy w kierunku zalewu. Mało tego, że wysypywane są tam rzeczone produkty uboczne spalania, to jeszcze zaśmieca się nimi przydrożny kawałek zieleni. Jak to się mówi kupa rośnie w oczach. Dochodząc do zalewu z ul. Korfantego dla odmiany sypie się popiół. Może rozważyć artykuł w gazecie dla mieszkańców Lublińca, który poinformuje niektórych, że takie praktyki są niedozwolone. Z poważaniem Krystyna
    Krystyna
    28-11-2011
    Dziękuję za poruszenie tematu Pani Krystyno. Od styczniowego numeru NL mamy zamiar szerzej poruszać kwestie?śmieciowe?.