Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • dni lublińca 2012

    Witam. Mam pytanie, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy w przyszłym roku(2012) odbywać się będą w naszym mieście tzn. "Dni Lublińca" -A jeżeli tak kogo będzie można zobaczyć na scenie lub jakie są propozycje artystów. Pozdrawiam!
    Dawid
    25-09-2011
    Szanowny Panie Dawidzie,
    Planujemy jak co roku Dni Lublińca połączone z obchodami 740-lecia miasta. Zgodnie z obietnicą ma m.in. wystąpić zespół Myslowitz.
  • lampy

    Witam pana, widział pan jakie są brudne klosze lamp na ul. grunwaldzkiej? są aż zielone od środka a świecą jak liche świeczki, nie wiem kto to myje ale długo nie widziałem by ktoś się tym zajmował.
    obserwator
    25-09-2011
    Szanowny Panie,
    infrastruktura oświetleniowa w ul. Grunwaldzkiej stanowi własność zakładu energetycznego. Jak już wcześniej informowałem, w ramach opłaty za utrzymanie punktów świetlnych nie jest uwzględnione mycie kloszy oświetleniowych. Klosze te są myte sporadycznie ze środków właściciela tj. spółki ENION. Ostatnio klosze przy ul. Grunwaldzkiej były myte 2 lata temu. Zwrócę się do właściciela z prośbą o wymiecie kloszy.
  • bezmyślnośc

    witam pana. nie wiem kto projektował ul paderewskiego bo zrobiona jest w smieszny sposób, mianowicie wyjazd od urzędu czy tez banku PKO jest bardzo trudny bo parkujące samochody wzdłuż ul po prostu uniemożliwiają to. tak chocby parking nie mógł byc po drugiej stronie. druga sprawa to wjazd na ul. karola miarki jadąc ul paderewskiego gdy skręcamy w lewo to stojący tam samochód pod samą linią nie ułatwia nam normalnego skrętu, wielu znajomych gada o tej ulicy i jej wykonaniu. Lol
    kierowca
    25-09-2011
    Szanowny Panie, przy wyjeździe od strony PKO ustawione jest lustro, które pozwala w sposób bezpieczny włączyć się do ruchu. Podobne lustro zostanie ustawione przy wyjeździe od strony urzędu. Jeżeli chodzi o lewoskręt z ul. Paderewskiego w ul. J. Miarki, to linia stopu zostanie w przyszłości skorygowana.
  • studzienki

    witam panie burmistrzu, mam pytanie w którym roku obiecuje pan w końcu realizacje studzienek deszczowych na ul, bukowej i rogu ks. misia, w tamtym roku ktoś pisał w tej sprawie i dalej nic pan nie zrobił. jednym słowem skandal!, proponuje panu przejście pieszo na tym rogu w czasie gdy pada deszcz. powodzenia
    mieszkańcy
    25-09-2011
    O ile sobie dobrze przypominam, to w 2010 roku na podobne pytanie odpowiedziałem, że została opracowana dokumentacja na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Bukowej. Nie określiłem jednak terminu realizacji tej inwestycji, a ten uzależniony jest od środków budżetowych przeznaczonych na ten cel. W chwili obecnej realizowanych jest kilka inwestycji w zakresie infrastruktury wodno-ściekowych (m.in. rejon ul. Szafera, ul. Parcelacyjnej), i dopiero po ich zakończeniu będzie możliwa realizacji kolejnych.
  • radio

    witam pana mam pytanie mozna starac sie w lublincu o otrwarcie radia lublincu i powiatu takie jak rmf fm radio zet rmf maxx gdzie czeba bylo by sie starac o pozwolenia i sa jakies dotacje na ten cel jestem w to zagorzowany zeby taka stacja powstala na terenie lublinca trzy mozna bylo by od pana tez jakos pomoc otrzymac
    szok lubliniec
    25-09-2011
    Do otwarcia lokalnego radia potrzebna jest koncesja radiowa, którą wydaje KRRiT. Na tego typu przedsięwzięcia można było uzyskać środki w ramach EFS.
  • ul. Parcelacyjna Steblów

    czy ul. Parcelacyjna już zawsze zostanie w takim stanie? zbliża się jesień i zima a sprawy z odwodnieniem Steblowa i remontem nawierzchni tej ulicy stoją w martwym punkcie kolejny rok. czy i kiedy doczekamy się porządnej ulicy z chodnikiem?
    zainteresowana
    24-09-2011
    Szanowna Pani,
    w chwili obecnej trwają prace związane z realizacją inwestycji obejmującą budowę kanalizacji deszczowej w ul. Parcelacyjnej. Całość inwestycji obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Reja, Ptaka (na odcinku od ul. Rejo do ul. Parcelacyjnej) oraz Parcelacyjnej. Obecnie trwają prace w ul. Reja. Modernizacja nawierzchni ul. Parcelacyjnej nastąpi po zakończeniu wyżej wymienionej inwestycji.