Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • ul.ARMII KRAJOWEJ

    Bardzo Panu Burmistrzowi DZIĘKUJEMY za dotrzymanie słowa i postawienie tabliczek z numerami domów na skrzyżowaniach ulicy ARMII KRAJOWEJ,życzymy Panu aby więcej takich obiecanek dało się spełnić.
    MARIA
    21-09-2011
    Szanowna Pani Mario,
    drobne sprawy są łatwe do spełnienia.
  • Plebiscytowa i Paderewskiego

    Dzień dobry. Po błednym pomalowaniu oznakowaniu poziomego na Plebiscytowej,bo zamiast lini ciągłej pojedyńczej,Panowie pomalowali podwójna ciągłą zamiast pojedyńczą (co już pisałem,ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi) i to samo zrobili na Paderewskiego,a jest to droga jedno kierunkowa,a nie dwu. D.H.
    Daniel
    21-09-2011
    Szanowny Panie Danielu,
    odcinek ulicy Plebiscytowej od ul. Powstańców Śl. do ul. Paderewskiego oznakowany jest linią P-2 (pojedyncza ciągła) ponieważ jest to odcinek jednokierunkowy. Błędne oznakowanie końcowego odcinka ulicy Paderewskiego linią P-4 zostanie zmienione na linie P-2 w momencie wystąpienia korzystnych warunków atmosferycznych.
  • DK11 Lubliniec-Tworóg

    Dzień dobry. 24 sierpnia na moje pytanie dotyczące remontu odcinka drogi DK11 Lubliniec-Tworóg odpowiedział Pan tak,: "Według informacji, które otrzymałem z GDDKiA, w najbliższych 2 tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na modernizację odcinka Lubliniec - granica Gminy Tworóg. Modernizacja tego odcinka ma potrwać do połowy 2012 r."W sobotę dokładnie będzie miesiąc od tego terminu który Panu GDDKiA podała i GDDKiA poraz CZWARTY nie dotrzymała terminu ogłoszenia przetargu,a co dopiero remontu w/w odcinka.Niech powiedzą że nie bedzie remontu i już,a nie od zeszłego roku mydlą Nam oczy. D.H.
    Daniel
    21-09-2011
    Szanowny Panie Danielu,
    Wczoraj (21.09) na stronie internetowej GDDKiA Katowice został ogłoszony przetarg na remont drogi Lubliniec-Tworóg. Numer zamówienia 86/Z-1/2011.
  • Wybory

    Uszanowanko Panie Burmistrzu, Chciałabym skorzystać z Pana doświadczenia parlamentarnego i zapytać, czy akcje plakatowe, przykładowo w naszym mieście - oblepianie każdego ze słupów energetycznych w centrum, są legalne? Czy na oblepienie plakatem nie jest koniecznym uzyskanie zezwolenia - tu np. zarządcy wspomnianych słupów energetycznych? Z gory dziekuje za odpowiedz, Pozdrawiam
    Jerzy Kulfon
    21-09-2011
    Szanowny Panie Jerzy,
    Jest legalne, jeżeli Komitety mają zgodę właściciela latarni czy słupów energetycznych.
  • Nowy szpital

    Witam. 20 sierpnia było "huczne" otwarcie nowego szpitala, w którym m.in. miał znaleźc się oddział dziecięcy. Dlaczego w dalszym ciągu dzieci są przyjmowane do starego, zniszczonego, burego szpitala??
    kuba
    20-09-2011
    Szanowny Panie,
    Proszę pytać Starostę, ponieważ służba zdrowia nie podlega miastu.
  • Jak dojść do McDonalda ?

    Witam !!!! Myślę, że nie tylko ja zauważyłam, że dojście do nowo otwartej restauracji to ryzykowna wyprawa!!! W niedzielę przy ładnej pogodzie wiele mieszkańców naszego miasta spacerowało lub jechało na rowerach w stronę McDonalda (m. in. ja z rodziną). Szeroka ścieżka rowerowa daje możliwość na spokojny spacer i nagle tuż przed celem... No właśnie!!! Obwodnica i brak przejścia dla pieszych. Przejście na drugą stronę graniczyło z cudem. Panie Burmistrzu czy w tym miejscu można by pomyśleć o przejściu dla pieszych? Proszę mieć to na uwadze. Dziękuję i pozdrawiam. Kasia
    Kasia
    20-09-2011
    Wczoraj wspólnie z Panem wójtem Pawonkowa byliśmy w tej sprawie u Pana Radosława Stępnia, Wiceministra Infrastruktury. Rokowania są dobre. Realizacja tematu w 2012 r.