Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • Problem z parkowaniem

    Szanowny Panie Burmistrzu Pomimo wielu nowych miejsc parkingowych w Lublińcu, z parkowaniem w naszym mieście wciąż są problemy, lecz dlatego, że wielu kierowców nie wie, gdzie zostawić swój samochód... Pomijając problem nieumiejętnego parkowania na parkingach, wielu kierowców stwarza poważne zagrożenie zostawiając swoje samochody po prostu na ulicy, nie fatygując się przy tym choć jednym kołem wjechać na chodnik. Amatorzy parkowania ekstremalnego upodobali sobie szczególnie ulice Żwirki i Wigury oraz Droniowicką. Obie ulice cieszą oko strudzonego polskiego kierowcy swą równą nawierzchnią, jednak wciąż są one zastawione samochodami, które nie wiadomo dlaczego zamiast poruszać się po swoim pasie - stoją na nim. Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem często powodujemy na tych ulicach ruch wahadłowy, lub zmuszamy innych kierowców do pokonywania slalomu między samochodami zastawiającymi oba pasy ulicy. Do tego dochodzi parkowanie na przejściach dla pieszych (lub tuż przed nimi, udając tym samym samochód przepuszczający pieszego...) i wprost na zakrętach. TO NIEBEZPIECZNE! Wymusza przy tym na innych kierowcach wykonywanie manewrów niezgodnych z przepisami (wymijanie samochodu na pasach, na zakręcie, skrzyżowaniu). Samochód zostawiony w takim miejscu zasłania widok na pieszego, na przeciwny pas ruchu, na który MUSIMY wjechać, żeby ominąć \\\"świętą krowę\\\"... Lista grzechów jest długa i dotyczy wielu ulic. Czy można jakoś temu zaradzić? Pozdrawiam serdecznie Er
    Er
    03-09-2011
    W tym roku Straż Miejska zdecydowanie energiczniej reaguje w związku z łamaniem przepisu ruchu drogowego. Również monitoring miejski coraz bardziej Straży Miejskiej w tym pomaga.
  • przeście przez obwodnicę

    Panie Burmistrzu! W związku z tą nieszczęsliwą lokalizacją McDonalds-a, moje pytanie w jaki sposób osoba piesza może pokonać obwodnicę aby dotrzec do tej restauracji? Czy miasto w najbliższym czasie planuje jakąś inwestycję (przejscie dla pieszych, kładkę ) aby pomóc mieszkańcom Lublińca dotrzeć do McDonalda.Z góry dziekuję za odpowiedź. Marian
    mieszkaniec Lublińca
    02-09-2011
    Szanowny Mieszkańcu Lublińca,
    Dojazd do restauracji winien zapewnić właściciel. Ponadto pragnę zwrócić uwagę, że McDonald?s znajduje się w sąsiedniej gminie. Burmistrz nie może wykonywać żadnych inwestycji na nie swoim terenie.
  • Skatepark

    Panie burmistrzu czy będzie w Lublińcu Skatepark ?
    andrzej
    02-09-2011
    Szanowny Panie Andrzeju,
    Tak, powstanie w 2012 r. W tej chwili jest przygotowywana dokumentacja techniczna.
  • zatrudnienie w szkolniecwie

    Panie Burmistrzu, mam pytanie czy istnieje możliwość ( w demokratycznym państwie) zmiany zasad, trybu przyjęć nauczycieli do publicznych szkół i przedszkoli (którymi w końcu zarządza gmina). Od ponad 1,5 roku staram się o etat w wyżej wymienionych placówkach, niestety wszyscy dyrektorzy mówią mi, iż nie ma wolnych miejsc, po czym kilkakrotnie doszły do mnie informacje o nowo przyjętych pracownikach.... Czy nie mogą być rozpisywane oficjalne konkursy, które dają możliwość zaprezentowania się kandydatom??? Wszystkie tego typu sprawy odbywają się po cichu i w grę wchodzą tylko rodzina i znajomi dyrektorów placówek co jest dla młodych, ambitnych i pełnych entuzjazmu nauczycieli sprawą bardzo żenującą i frapującą! Z góry dziękuję za odpowiedź!
    kornelia
    02-09-2011
    Szanowna Pani Kornelio,
    Aby tak się stało musi się zmienić prawo w tym zakresie. Dzisiaj lepiej dla dyrektora szkoły i miasta jest dać godziny ponadwymiarowe, niż zatrudniać nowego nauczyciela.
  • Ja pana wspieram

    Witam pana chcialbym tylko powiedziec zeby sie pan nie przejmowal tymi dziwnymi ludzmi ktorym zawsze jest zle i pana krytykuja oczywiscie ze mozna by jeszcze zbudowac to i tamto ale wszyscy wiemy jak jest i lepiej nie bedzie a nasz lubliniec to czasem mi sie wydaje ze i tak wyprzedza epoke i czasami mam wrazenie jak chodze po l-c ze to wogole nie jest polska tylko jakis zachodni kraj no ale ok a tym wszystkim malkontentom proponuje zebrac zdjecia lublinca sprzed 10 laty to wystarczy i niech sobie porownaja z dniem dzisiejszym dziekuje i zycze powodzenia w dalszym rozwoju lublinca
    Grzegorz
    02-09-2011
    Szanowny Panie Grzegorzu,
    Dziękuję za miłe słowa.
  • Gratulacje

    Chciałem pogratulować Panu wszystkich sukcesów jakie odniósł Pan dla Naszego Miasta. Widać że miasto bardzo się rozwija i zmienia z dnia na dzień. Życzę aby Pana kadencja trwała jak najdłużej :) Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
    mieszkaniec Lublińca
    02-09-2011
    Dziękuję za miłe słowa. Chcę przy okazji powiedzieć, że realizuję krok po kroku to wszystko, co obiecałem mieszkańcom.