* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.
Szanowna Pani Aleksandro,
informuję, że wskazane ulice zostaną poddane przeglądowi w okresie wiosennym, a niezbędne naprawy zostaną wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg.
Szanowna Pani Marysiu,
rozważę wykonanie przebudowy chodnika przy ul. Cmentarnej w okresie wiosennym. Realizacja prac będzie uzależniona od dostępności środków finansowych.
Szanowna Pani Anko,
w obecnym sezonie nie wystąpiła jeszcze konieczność wywozu śniegu z rynku czy ulic, gdyż opady nie były na tyle intensywne.
Pragnę jednocześnie przypomnieć, że nie wszystkie chodniki na terenie miasta są utrzymywane przez gminę. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika przylegającego bezpośrednio do nieruchomości spoczywa na jej właścicielu.
Pracownicy otrzymywali zgłoszenia dotyczące śliskich chodników, jednak zgłoszenia te dotyczyły właśnie takich przypadków, w których odpowiedzialność za stan nawierzchni ponosili właściciele posesji przyległych.
Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani pytanie pragnę wyjaśnić, że opisywana inicjatywa nie ma charakteru prywatnego. Drzewo, o którym mowa, zostało posadzone wcześniej i obecnie normalnie rośnie. Natomiast tabliczka z nazwą drzewa oraz imieniem i nazwiskiem osoby, która wygrała licytację, zgodnie z wcześniejszą deklaracją zostanie sfinansowana z prywatnych środków Zastępcy Burmistrza Gabriela Podbiola.
Nie może być zatem mowy o wykorzystywaniu mienia miejskiego w sposób niewłaściwy, tym bardziej że Miasto Lubliniec od kilkudziesięciu już lat aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizatorem Finału WOŚP jest Miejski Dom Kultury - jednostka organizacyjna Urzędu Miejskiego, co dodatkowo potwierdza zaangażowanie miasta w tego typu działania.
Odnosząc się do kwestii promowania akcji, uważam, że profil miasta w mediach społecznościowych jest jak najbardziej odpowiednim miejscem do informowania o tego typu społecznej i charytatywnej inicjatywie znanej i podziwianej na całym świecie. Jak mogła Pani zauważyć, publikowane były tam nie tylko działania mojego Zastępcy, ale również moje oraz radnych Rady Miejskiej, którzy zwracali się z taką prośbą. W związku z tym nie do końca rozumiem, w czym upatruje Pani problem.
Proszę jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na cel tych działań jest nim dobro wspólne, pomoc najbardziej potrzebującym oraz szczere intencje osób zaangażowanych. Takie podejście do tematu szczerze Pani polecam.
Szanowny Panie Mateuszu,
jeszcze przed świętami zgłosiliśmy firmie obsługującej pojemniki na elektroodpady konieczność ich opróżnienia. Niestety, ze względu na problemy logistyczne, wywóz został zaplanowany dopiero na drugą połowę stycznia i w tym terminie został zrealizowany.
Szanowna Pani Olu,
kwestia utworzenia filii WORD w Lublińcu nie została jeszcze ostatecznie zakończona. Wciąż rozważana jest kwestia znalezienia odpowiedniego terenu oraz budynku na rozpoczęcie tego typu działalności. Gdy sytuacja się wyjaśni, niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy.