Dzień Dziecka na Basenie Krytym w Lublińcu | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Dzień Dziecka na Basenie Krytym w Lublińcu

Data wydarzenia
-
Miejsce
Basen Kryty w Lublińcu, ul. Powstańców Śląskich 42
Wstęp
bezpłatny
Kategoria wydarzenia
Wydarzenia sportowe

Burmistrz Miasta Lublińca wraz z Lublinieckim WOPR serdecznie zapraszają dzieci z klas I-IV szkół podstawowych z terenu Miasta Lublińca do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki pływania z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się 03.06.2023 r. w godzinach 12:00 - 14:00 na Basenie Krytym w Lublińcu.

I grupa – godz. 12:00 – 13:00 (maks. 20 dzieci w grupie)
II grupa – godz. 13:00 – 14:00 (maks. 20 dzieci w grupie)

Zapisy zainteresowanych udziałem są przyjmowane telefonicznie: 034/353-01-00 wew. 300 lub e-mailowo: sport1@lubliniec.pl od 29 maja 2023 r., od godz. 7:00.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. O wzięciu udziału w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie zaplanowane są liczne atrakcje:

  • sportowe powitanie z rozgrzewką,
  • ćwiczenia oswajające w wodzie,
  • zabawy i gry sportowe,
  • doskonalenie umiejętności pływackich z przyborami (deskami),
  • elementy nurkowania w formie zabawy,
  • przypomnienie zasad bezpieczeństwa nad wodą w czasie wakacji,
  • sportowe pożegnanie.

Ponadto dla rodziców/opiekunów, którzy przyprowadzą dzieci na zajęcia, zorganizowany będzie pokaz sprzętu używanego do akcji reanimacyjnej z wykorzystaniem szkoleniowego Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) oraz pokaz Ratowniczego AED. Omówione zostaną zasady udzielania Pierwszej Pomocy. Rodzice oraz opiekunowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej na przygotowanym fantomie do RKO.

Dzieci uczestniczące w zajęciach będą również miały możliwość zdobycia Dyplomu „Już Pływam” oraz KARTY PŁYWACKIEJ wydawanej przez WOPR. Warunkiem uprawniającym do zdobycia takiej karty będzie zaprezentowanie swoich umiejętności, tzn. przepłynięcie 200 m, w tym 50 m na plecach i 5 m pod wodą. Koszt uzyskania karty: 40 zł (płatne na miejscu).


Zapewniamy kadrę instruktorską do przeprowadzenia nauki pływania oraz Ratowników WOPR do przeprowadzenia egzaminów na Kartę Pływacką.

Każdy uczestnik zajęć (dziecko) otrzyma drobny upominek.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!