Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • Polskość cd

    Szanowny Panie Burmistrzu, propagowanie swoich poglądów politycznych na forum uważam za wysoce naganne; tym bardziej w Pańskim wykonaniu. Przypominam Panu, że jest Pan urzędnikimem państwowym a nie działaczem PO! To po prostu skandal. Cytuję Pana oprzedni wpis: "Główna partia opozycyjna uznała, że wszyscy Ślązacy to zakamuflowana opcja niemiecka. Moje obywatelstwo i narodowość zawsze były polskie. Panowie z tej partii zarzucają rządowi, że zadłużył kraj, tylko niech się zastanowią, kto wprowadził obniżki podatków i składki rentowej. Na tej operacji nasze miasto straciło?tylko? 6 mln zł, a budżet państwa myślę, że kilkadziesiąt miliardów zł." Żegnam,
    Mieszkaniec
    21-12-2011
    Szanowny Panie,
    burmistrz jest politykiem gdyż jest wybierany w wyborach powszechnych. Mam określone poglądy polityczne których się nie wstydzę, choć się nimi nie afiszuję. Nie jestem urzędnikiem państwowym lecz samorządowym. Życzę Wesołych Świąt i większego dystansu do otaczającej nas rzeczywistości.
  • XX FINAŁ

    Czy miasto planuje coś szczególnego na XX FINAŁ WOŚP? Od dłuższego czasu rok w rok mamy "przyjemność" słuchać i oglądać co najwyżej Młodzieżową Orkiestrę Dętą, Senioriny lub OCH. W mniejszych od nas Dobrodzieniu lub Oleśnie zawsze sie coś dzieje. Może zaprosić kogoś znanego wreszcie? Nie mówie, że odrazu gwiazdę za 20 tys. zł Jest dużo znanych zespołów znanych i lubianych na Polskiej Scenie, które są znaczenie tańsze. A to przecież okrągły XX FINAŁ. Można by zaplanować coś szczególnego. Czy może pan coś zrobić w tej sprawie. Lub w najgorszym razie polecić takie rozwizanie w MDK.
    Znudzony
    21-12-2011
    Ideą koncertów organizowanych w ramach Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest to, że zespoły grają za darmo. Podczas tegorocznego lublinieckiego finału zaprezentują się uczniowie szkoły muzycznej YAMAHA, Zespół PIeśni i Tańca HALKA, uczestnicy sekcji działających w MDK, a także lublinieckie zespoły ASYMETRIA oraz PATACONEZ. Zapraszam 8 stycznia od godz. 16:00 do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu na 20. Finał WOŚP. Dla ludzi uczestniczących w akcji pomagania innym ważny jest cel tej pomocy, a nie to, kto wystąpi. Cieszę się, że młodzi ludzie i lublinieckie zespoły swoim uczestnictwem w koncercie wspierają tą akcję, pokazując w ten sposób, że każdy może coś zrobić dla innych. A o to przecież chodzi.
  • Godz. w UM

    <b>W jakich godz. UM będzie czynny w piątek (23.12)??? </b>
    ciekawski (20.12)
    20-12-2011
    Do godziny 14:30
  • Wybuchy to...

    Panie Burmistrzu te wybuchy to przez te ciężarówki co wyrzucają ziemię na pole po przeciwnej stronie ul szafera chyba tam drogę się buduje?! na wymyslacz? te huki to od wywrotki też to słyszymy na ul Zachodniej
    Mieszkaniec
    20-12-2011
    To jednak chyba nasi żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów.
  • Projekt skrzyzowania z ul. Kokotek

    Witam, przegladam wlasnie ww. projekt i wszystko wydaje sie w porzadku, poza jedna dosc absurdalna rzecza. Mianowicie, powstanie krotki odcinek slepej ulicy, wyjezdajacy z niego beda miec pierwszenstwo przed jadacymi ul. Kokotek. Powinno byc odwrotnie, tzn. ta slepa ulica powinna byc podporzadkowana. Wygladaloby to mniej wiecej tak: http://img683.imageshack.us/img683/466/lllsc.jpg Wiem, ze nie jest to najwazniejszy problem w miescie, czy moge jednak liczyc na Pana interwencje w tej, wydaje sie prostej sprawie, poki jeszcze nie jest za pozno? Tylko prosze, niech mnie Pan nie odsyla z tym do gddkia, bo nie oszukujmy sie, ale zwykly obywatel nie ma w takiej instytucji zadnej sily przebicia. Pozdrawiam i wesolych swiat zycze.
    Pedro
    19-12-2011
    Szanowny Panie,
    proponowana w pytaniu zmiana organizacji ruchu wydaje się być w pełni uzasadniona. W tej sprawie zwrócę się zarówno do inwestora jak i wykonawcy robót.
  • remont

    Szanowny Panie Burmistrzu, Czy jest szansa na poprawę nawierzchni drogi na Lipskiej Górce tzn. od kościoła na Steblowie do obwodnicy? Wystarczy załatać dosłownie kilka dziur, które są bardzo głębokie. Dziękuję, Magdalena
    Magdalena
    18-12-2011
    Szanowna Pani,
    naprawa nawierzchni ul. Lipska Góra, na odcinku leżącym na terenie Gminy Lubliniec możliwa będzie na wiosnę przyszłego roku.