Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • dofinansowanie do podręczników

    Panie Burmistrzu, kiedy najbiedniejsi rodzice otzrymaja dofinansowania na zakupione podręczniki . Do 7-go września należało złożyć wnioski, mija miesiąc, a szkoły nadal czekaja na dezyzję urzedu o wypłacie. Rozumiem, że dla niektórych osób kwota ok.320zl jaka ma być zwrócona to wartość "wacików", ale z tej pomocy korzystaja uczniowei, gdzie dochód na osobę w rodzinie nie przekraczał chyba 312zł.!!! Od kogo zależy ta decyzja i jak długo będą rodzice musieli na nią czekać? Dla tych rodzin to naprawdę ogromna luka w budżecie domowym proszę to zrozumieć. Z wyrazami szacunku
    Anna
    11-10-2011
    Szanowna Pani Anno,
    jak Pani zapewne wie, zwrot kosztów zakupu podręczników dokonywany jest na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 maja 2011r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników. Program tzw. ?wyprawki szkolnej? jest programem rządowym, a pieniądze na jego realizację są w budżecie wojewody. Do tej pory nie otrzymaliśmy środków ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a zgodnie z ustawą o finansach publicznych, nie można wydatkować żadnych środków nie mając ich fizycznie na rachunku gminy, i dlatego na razie nie można realizować wypłat dla rodziców. Z informacji uzyskanych w Kuratorium Oświaty w Katowicach wynika, że środki zostaną przekazane gminom po podpisaniu stosownych umów z Wojewodą Śląskim, co może nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zapewniam Panią, że jako urząd jesteśmy przygotowani do przekazania pieniędzy rodzicom natychmiast po otrzymaniu środków od wojewody.
  • 2011

    Co Pan sądzi o wynikach niedzielnych wyborów w Lublińcu i powiecie ?
    opiniotwórca
    11-10-2011
    Wyniki wyborów utwierdzają mnie w przekonaniu, że mieszkańcy naszego miasta oczekują spokoju i konsekwentnego działania. Podobnie jest w powiecie, województwie i w kraju. Wiem, że te najbliższe lata nie będą łatwe, ale optymistom łatwiej rozwiązywać problemy.
  • Ciepłownia

    Czy to prawda ze nasz ciepłownia została juz sprzedana (po cichu) Kiedyś obiecywał Pan ze zajmie sie ta sprawa aby nie doszło do takiego scenariusza....
    Stefan
    10-10-2011
    Szanowny Panie,
    Forma Fortum sprzedała ciepłownię w Lublińcu firmie COLOR (zajmującej się ciepłownictwem od 20 lat) Podczas spotkania z nowymi właścicielami udało się dojść do porozumienia w sprawie drogi dojazdowej. Inwestor również zadeklarował unowocześnienie ciepłowni.
  • Sylwester 2011/2012

    Witam co prawda mamy dopiero pazdziernik ale interesuje mnie tegoroczny Sylwester czy są już może jakieś plany? na organizację w naszym mieście ? Pozdrawiam Marek :)
    Marek
    08-10-2011
    Decyzje zapadną na początku listopada br.
  • w trybie wyrażenia poglądu

    Dzień dobry. W trybie wyrażenia pogladu. Szanowni Państwo W chwili obecnej Nasz Burmistrz jako gospodarz miasta sprawdza sie w stopniu nie pozostawiającym watpliwpści. Wszyscy mieszkańcy Lublińca musza zauwazać zmiany jakie dzieją sie na naszych oczach. Czy to sie komus podoba czy nie Nasze miasto rozwija sie i staje sie miastem schludnym, przyjaznym. Pojawia sie nowa jakość administracj , pojawia sie nowa infrastruktura ludzi stają się ludźmi - czego nam brakuje? - pracy, - nowej jakości w słuzbie zdrowia, - remontu kilku pozostałych niewyremontowanych dróg, - wyburzenia niezamieszkałych zrujnowanych kamienic W sumie (nie) wiele w kontrkście rzeczy które juz Pan zrobił. Myśle że Pan widzi znacznie więcej zadań - przeciez jest Pan Gospodarzem. Pozdrawiam i życzę cierpliwości - chemik
    chemik
    07-10-2011
    Szanowny Panie,
    Dziękuję za ocenę sytuacji. Jestem pewny, że i pozostałe obietnice zostaną zrealizowane.
  • Burger King

    Witam! Słyszałem, że w Lublińcu ma powstać Burger King? Czy to prawda czy tylko plotki? Pozdrawiam.
    Ciekawy
    06-10-2011
    Nic mi nie wiadomo w tym temacie.