Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • plakty

    pisałem do Pana w sprawie plakatów wyborczych, które w niektórych miejscach zasłaniają widoczność na skrzyżowaniach i nie dość, że nie otrzymałem odpowiedzi(choć to akurat mniej ważne) to plakaty te nadal wiszą i utrudniaja widoczność jak np. przy wyjeździe z ul.Mickiewicza
    Pablo
    30-09-2011
    Szanowny Panie,
    Zwróciłem się do przedstawicieli komitetów wyborczych o usunięcie plakatów oraz ich nie zamieszczania w miejscach, w których mogą one stanowić utrudnienia.
  • parkowanie

    Dzień Dobry, sprawa dotyczy parkowanie samochodów na ulicy Sw. Anny, przed salonem Cyfrowego Polsatu. Wyjeżdżając samochodem z osiedla Cebulskiego widocznośc jest niemal zerowa. Codziennie stoją tam samochody, które uniemozliwjają bezpieczny wyjazd i trzeba to robić na "czuja", a nie są to małe auta, a dwa duże terenowe. Podobna sytuacja jest na tej samej ulicy, tylko w odwrotnym kierunku, przy nowo bydowanym obiekcie. Wczoraj wyjeżdżałam tam z małym dzieckiem w samochodzie, nie było nic widać z żadnej ze stron. Bardzo proszę o załatwienie tej sprawy, jestem mieszkanką osiedla Cebulskiego, więc ta sytuacja dotyka mnie codziennie. Pozdrawiam serdecznie.
    mieszkanka
    30-09-2011
    Szanowna Pani,
    powtórnie zwrócę się w tej sprawie do zarządcy tej drogi.
  • Znak Przejścia dla pieszych

    Szanowny Panie Burmistrzu. Przyłaczam się do mieszkańców miasta którym podoba się nowa ulica Paderewskiego.Tylko mam jedno "ale".... Mianowicie nowy świecący znak przejścia dla pieszych usytuowany przed skrzyżowaniem z ul.K,Miarki jest zupełnie niewidoczny....ponieważ zasłania go znak drogowy "Droga z pierwszeństwem przejazdu"....czy można byłoby coś z tym zrobić. A "dinoparkiem "niech się Pan nie przejmuje....:)
    Jacek
    30-09-2011
    Szanowny Panie Jacku,
    jak już wcześniej informowałem, usterki o których Pan wspomina w pytaniu, zostały już zgłoszone wykonawcy. Pragnę podkreślić, że trwają jeszcze prace związane z modernizacją ul. Paderewskiego i Plebiscytowej i dopiero po ich zakończenie zostanie dokonany odbiór końcowy.
  • droga do gliwic

    W związku z Pana odpowiedzią na moje pytanie dotyczące drogi z tworoga do gliwic, czy może Pan w takim razie wystąpić do właściciela drogi o jej remont?
    mieszkaniec
    30-09-2011
    Zrobię to w tym tygodniu.
  • Znikające pytania

    Dzień dobry. Nie wszystkie pytania do Pana dochodzą,bo na wiele nie została uzyskana odpowiedz.Coś nie gra..... D.H.
    Daniel
    30-09-2011
    Szanowny Panie Danielu,
    nie mam żadnych sygnałów, że jakieś pytania nie dochodzą!
  • Żeromskiego

    Panie Burmistrzu We wtorek 29.09. Na prośbę mieszkańca \"...Jeszcze raz bardzo proszę o pilne załatanie dziur na w/w ulicy (Żeromskiego -przyp. aut.). Przy wjeździe na obwodnicę nie ma już skrawka drogi bez dziury. ...\" odpowiada Pan : \" Szanowny Panie Andrzeju, prace remontowe na ulicy Żeromskiego zaplanowane zostały na wiosnę 2012 r.\" Tego samego dnia na pytanie \" Panie Burmistrzu czy w końcu ktoś się zainteresuje ulicą Żeromskiego od ul Oleskiej do ul Kochanowskiego czy ktoś połata te dziury ??? Życzył bym panu tak sobie przejechać ta droga jest w krytycznym stanie !!!!! \" odpowiada Pan: \"Szanowny Panie Marku prace remontowe na ulicy Żeromskiego ( na odcinku leżącym na terenie gminy tj. od ul. Oleskiej do cmentarza ) zaplanowane zostały na wiosnę 2012 r\". Raz Pan Andrzej dowiaduje się, że wjazd na obwodnicę od strony ul. Żeromskiego remontowany będzie na wiosnę 2011r . Drugim razem Panu Markowi odpowiada Pan, że remont odbędzie się na wiosnę 2011r., ale tylko do cmentarza. Czy zamierza Pan w przyszłym roku na koniec wiosny odpowiedzieć Panu Andrzejowi -na jego trzecią prośbę - że sorki ale wjazd na obwodnicę to inna parafia ? Mniemam, że połatanie dziur w tym miejscu leży w gestii Urzędu Miejskiego, gdyż inaczej - jak Pan to wielokrotnie czynił na forum - pytający odesłany zostanie do właściwej instytucji. Na marginesie. Lada dzień nastąpi zamknięcie drogi krajowej na odcinku Lubecko -Glinica. Ruch na skrzyżowaniu Żeromskiego - \"Obwodnica\" będzie podobny do tego z czasów budowy obwodnicy. Dziury przy zjeździe i wjeździe w fatalnym stopniu wpłyną na bezpieczeństwo jazdy w tym miejscu. Kierowcy będą musieli dodatkowo baczną uwagę zwracać na pokonanie doraźnych zaniechań naprawczych. Co odpowie Pan Burmistrz, gdy dojdzie do tragedii i okaże się, że jedną z głównych przyczyn było przedstawione wcześniej w/w zaniedbanie? Piotr + kilku zaniepokojonych mieszkańców Steblowa
    Piotr Tudyka
    30-09-2011
    Szanowny Panie,
    z uwagi na konieczność zapewnienia środków finansowych, prace remontowe na ul. Żeromskiego zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. Nie wykluczam jednak, że część tych robót zostanie wykonana jeszcze w tym roku.