Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • ul. Częstochowska

    Witam, Chciałbym się dowiedzieć kto w chwili obecnej jest zarządcą drogi/ulicy Częstochowskiej (wraz z poboczem i chodnikiem), tj. od przejazdu kolejowego w stronę Jawornicy. Pozdrawiam
    mieszkaniec
    02-10-2011
    Czasowo miasto. Docelowo ul. Częstochowska ma być drogą powiatową.
  • remont torów

    Czy uwaza Pan ze remont torowiska na trasie Lubliniec-Gliwice przyczyni sie do uruchomienia nowych połączeń pomiędzy tymi miastami? Czy ma Pan jakiekolwiek informacje w tej sprawie?
    Maria
    01-10-2011
    Nie mam informacji w tym temacie, ale zwiększenie prędkości podróżnej na pewno przyczyni się do uatrakcyjnienia połączenia, a tym samym być może przyczyni się to do uruchomienia nowych połączeń.
  • nie nawigacja a oznakowanie

    Pisał Pan ze czesc tirów dalej jeździ przez miasto i ze jest to wina nawigacji na której obwodnica północna moze byc jeszcze nie zaznaczona. Niestety Pan sie myli, tiry jeżdża przez miasto a to tylko dlatego ze obwodnice są bardzo źle oznakowane, dopóki nie zrobimy porzadku z oznakowaniem to dalej bedziemy mieli tiry w centrum miasta. Kierunek'Koszecin' na skrzyżowaniu Skłodowskiej i obwodnicy (w kierunku centrum) pcha tiry przez miasto, Koszecina tam nie powinno byc. A na skrzyzowaniu Stalmacha z obwodnicą powienien byc kierunek na Opole i Częstochowe,. Poki nie posprzątamy bajzlu z oznakowaniem tiry ciągle beda jeździc przez miasto
    olek
    01-10-2011
    Szanowny Panie Olku,
    przyznaję, że sprawa również zależy od właściwego oznakowania (leży to w gestii GDDKiA), ale również od nawigacji. Swoje twierdzenia opieram na rozmowach z kierowcami tirów stojących na przejeździe, z czego 100 % zagranicznych kierowców tirów nie miało w nawigacji obwodnicy.
  • co z galeria na lisowickiej?

    Czy rada miejska wydala zgode na budowe galerii handlowej przy mc donaldzie? i czy GDDKiA wydala zgode na prawoskręt?
    olek
    01-10-2011
    Jeszcze nie ma decyzji w tej sprawie.
  • Skatepark

    Witam Panie Burmistrzu! W odpowiedzi na jedne z pytań napisał Pan, że projekt lublinieckiego skateparku zostanie umieszczony na stronie pod koniec września, ze względu na dzisiejszą datę - 1 października pytam - kiedy możemy więc liczyć na jego ujawnienie? Oraz czy jest już jakaś wiedza na temat tego w jakim okresie w 2012 roku miałby on być wybudowany? Pozdrawiam!
    Kacper
    01-10-2011
    Szanowny Panie,
    nie dysponuję jeszcze planem zagospodarowania skateparku. Z chwilą jego otrzymania zostanie on zamieszczony na stronie internetowej miasta. Termin zakończenia budowy skateparku uzależniony jest od terminu i wysokości środków zewnętrznych pozyskanych na ten cel.
  • MIESZKANIA cd

    Sprawa budowy bloku została wstrzymana przez rade miejska i co dalej ????? dalej Nasz burmistrz będzie obiecywał młodym ludziom mieszkania które odzyskaja po eksmisjach ? a może tak naprawdę wstrzymane to jest z innego powodu np pieniądze wykorzystaliscie na inne inwestycje ???OD KILKU LAT SŁYSZĄ MŁODE OSOBY OD BURMISRZA JEDEN TEN SAM TEKST BEDZIE BUDOWA PROSZĘ SIE NIEMARTWIC!!!!!!!!!!!!!! PUSTE SŁOWA I OBIETNICE NIC DODAC NIC UJĄC
    olka
    30-09-2011
    Szanowna Pani,
    Za moich czasów (od grudnia 2006) parę młodych małżeństw (i nie tylko) otrzymało już mieszkania. Aktualnie realizujemy wnioski z połowy 2008 roku. Na najbliższej Sesji Rady Miejskiej ponownie zwrócę się do Rady o realizację tej inwestycji.