Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • nieruchomość nr 1717/51 przy ul. Władysława Szpilmana

    Jaki jest wynik przetargu z dnia 10 grudnia 2025r. dotyczącego nieruchomości nr 1717/51 przy ul. Władysława Szpilmana ? (nie ma ogłoszenia o wyniku na https://lubliniec.bip.info.pl/ )
    Mateusz
    01-01-2026

    Szanowny Panie Mateuszu,

    informuję, iż przetarg zakończył się wynikiem negatywnym. Nie zgłosili się chętni do nabycia ww. nieruchomości.

  • autostrada Opolska

    "Szanowny Panie, na ulicy Opolskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W związku z tym pojazdy parkujące na ulicy nie powodują na tyle dużych utrudnień, aby konieczne było podejmowanie dodatkowych działań." prosze zainstalowac rejestrator predkosci na przed zjazdem na cichociemnych to okaze sie ze podkrecone samochody, 2+ ruly wydechowe itp raczej maja inne pojecie 30 km/h. Jaki jest koszt takich wyswietlaczy i jakie warunki musza byc spelnione aby ktos je zainstalowal? pozdrawiam
    Antek
    01-01-2026

    Szanowny Panie Antku,

    koszt instalacji rejestratora prędkości wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju urządzenia. Obecnie nie przewiduję montażu tego typu rejestratorów.

  • Ulica Miłosza i Lema

    Witam Pana Sprawa dotyczy ulicy Miłosza i Lema Proszę o przyjazd osobiście na ul.Miłosza i Lema i zobaczyć jak wygląda stan ulicy. Sprawa dotyczy dziur . Na dzień dzisiejszy nie da się jeździć na tych ulicach . Prosiła bym tylko o wyrównanie o więcej nie proszę. Ostatnie łatanie dziur wystarczyło na dwa dni . Rozmawiałam z tą firmą i dowiedziałam się , że ten materiał do tego się nie nadaje. Dziękuje . Myślę że ulica będzie realizowana w terminie dalszym więc tylko wyrównanie wchodzić w grę innej możliwości nie widzę . Dziękuje ANIA
    Ania
    26-12-2025

    Szanowna Pani Aniu,

    informuję, że naprawy nawierzchni ulic Miłosza i Lema zostaną wykonane niezwłocznie po wystąpieniu sprzyjających warunków atmosferycznych, które umożliwią prawidłowe i trwałe przeprowadzenie prac drogowych.

  • Styropian AGD

    Dzień Dobry Panie Burmistrzu, czy to prawda , że czysty styropian z opakowań AGD itd. można wyrzucać do żółtych worków? Pozdrawiam
    Marek
    26-12-2025

    Szanowny Panie Marku,

    styropian opakowaniowy jest innym rodzajem tworzywa niż opakowania, które zbierane są w żółtych workach/pojemnikach, dlatego też nie może on zostać przekazany do recyklingu razem z pozostałymi opakowaniami z tworzyw sztucznych. W związku z powyższym, należy oddać go do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

  • A na Klonowej syf

    Panie Burmistrzu czy sytuacja z syfem na ulicy Klonowej w końcu się zmieni? Przez całą długość "strefy ekonomicznej" jest mnóstwo śmieci, nie mówiąc już o smrodzie nie do zniesienia
    Pablo
    23-12-2025

    Szanowna Panie, 

    w przypadku pozyskanych informacji i zgłoszeń od mieszkańców o zalegających odpadach przy ul. Klonowej, powstałych w związku z prowadzoną działalnością zakładów zlokalizowanych w KSSE każdorazowo wysyłane są patrole Straży Miejskiej celem wyegzekwowania od podmiotów ich uprzątnięcia. Straż Miejska weryfikuje również przeprowadzenie tych prac porządkowych.

    Natomiast odnosząc się do kwestii odorów informuję, iż wszelkie uciążliwości dla środowiska wynikające z działalności przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, w tym uciążliwości odorowe, można zgłaszać do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Niestety, w obecnym ustawodawstwie polskim nie ma instrumentów prawnych, które pozwoliłyby zweryfikować każdą uciążliwość zapachową, ponieważ nie istnieją normy odorowe, a co za tym idzie, bardzo trudno wyegzekwować od podmiotów gospodarczych zmniejszenie uciążliwości odorowych.

    Z informacji, które posiadam, wynika, że w rządzie prowadzone są prace nad wprowadzeniem przepisów antyodorowych.

  • Wyszyńskiego droga do bloków

    Witam Kiedy będzie remont lub naprawa ul. Wyszyńskiego do osiedli. Droga jest w fatalnym stanie, do tego trzeba było by zrobić nowy chodnik przy stodole, zapadają się kostki. My mieszkańcy też płacimy podatki i chcemy mieć tam dobrą drogę. Nie wspomnę już o walających się śmieciach na rogu ul. Piłsudskiego/Wyszyńskiego.
    Piotr
    21-12-2025

    Szanowny Panie Piotrze,

    informuję, iż sprawa zalegających śmieci w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Wyszyńskiego została przekazana do odpowiednich służb miejskich celem podjęcia stosownych działań porządkowych.

    Natomiast w zakresie modernizacji ul. Wyszyńskiego uprzejmie informuję, że jest to droga powiatowa, pozostająca w zarządzie Starostwa Powiatowego. W związku z powyższym kwestie związane z remontem nawierzchni oraz chodników leżą w kompetencji zarządcy drogi.