Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • oświetlenie centrum

    Panie Burmistrzu czy można zlecić umycie kloszy, wymienić oświetlenie w ścisłym centrum miasta ul. Kilińskiego, skrzyżowanie ze światłami, żarówki sodowe są długowieczne, ale mycie, wymiana opraw winna być systematyczna, oraz kolejne pytanie czemu jest tak strasznie ciemno na rondzie Jana Pawła II, w szczególności przejazdy rowerowe przy zjazdach z ronda są niedoświetlone.
    Sławek
    12-12-2025

    Szanowny Panie Sławku,

    uprzejmie informuję, że podejmę rozmowy z właścicielem oświetlenia – firmą Tauron – dotyczące poprawy oświetlenia na ul. Kilińskiego.
     

  • Sekretarz miasta

    Sekretarz miasta została złapana na prowadzenie samochodu po wpływem , jakie konsekwencje zostaną z tego tytułu wobec niej wyciągnięte?
    Mieszkaniec
    11-12-2025

    Szanowny Panie,

    moje wymagania wobec pracowników pozostają niezmienne. Pani sekretarz utraciła stanowisko.

  • Oswietlenie

    Dlaczego od wielu miesięcy nie działają pojedyncze latarnie na Grunwaldzkiej, Wyszyńskiego i Hajdy? Na Grunwaldziej przy przejsciu, na Wyszyńskiego przy w rejonie ciepłowni, a na Hajdy na odcinku bez chodnika. Kiedy zostaną naprawione lampy?
    Mieszkaniec
    11-12-2025

    Szanowny Panie,

    uprzejmie informuję, że zgłoszenie dotyczące niedziałającego oświetlenia zostało przekazane do spółki Tauron Dystrybucja S.A. w celu usunięcia usterki.


     


     

  • Ulica Miłosza i Lema

    Witamy Pana Prosimy o pilną wizytacje na ul.Miłosza i Lema . Sprawa dotyczy dziur . Na dzień dzisiejszy nie da się jeździć . Łatanie wystarczyło tylko na dwa dni i wszystko wróciło z powrotem . „Ewakuacja tylko za pomocą helikoptera” Prosimy o pilną interwencję . Mieszkańcy ul. Miłosza i Lema Ponawiamy prośbę o wizytę własnym samochodem .
    Mieszkańcy
    11-12-2025

    Szanowni Państwo,

    informuję, że naprawy nawierzchni ulic Miłosza i Lema zostaną wykonane niezwłocznie po wystąpieniu sprzyjających warunków atmosferycznych, które umożliwią prawidłowe i trwałe przeprowadzenie prac drogowych.

  • psie odchody w centrum miasta

    Szanowny Panie Burmistrzu. Czy zamierza w końcu coś Pan zrobić z właścicielami psów w centrum miasta, którzy notorycznie odchodami swoich pupili upiększają nasze miasto? przecież ulica np. lompy wygląda jak miejski szalet dla psów, środek usłany tym twardym a ściany kamienic i ławki obsikane z góry na dół. proszę sobie posiedzieć na ławeczce w ciepły dzień i delektować się z jednej strony aromatami z twardych odchodów a z drugiej strony aromatami z tych płynnych odchodów. normalnie tężnia solankowa którą dla nas Pan zrobił wymięka. nie wspomnę już o konieczności czyszczenia butów jak nie popatrzy się pod nogi. Proszę o konstruktywną odpowiedź jakie działania w tym temacie zamierza Pan wykonać. Pozdrawiam i trzymam kciuki, że Pan zrobi z tym porządek.
    spacerowicz
    10-12-2025

    Szanowny Panie,

    uprzejmie informuję, iż miasto regularnie dba o utrzymanie porządku w miejscach publicznych. Stan czystości nawierzchni oraz chodników jest na bieżąco monitorowany. Wizja lokalna przeprowadzona na ulicy Lompy nie potwierdziła występowania w tym rejonie dużego problemu z zalegającymi odchodami zwierzęcymi.

    Warto również zaznaczyć, iż każdy właściciel czworonoga ma prawny obowiązek usunięcia nieczystości pozostawionych przez zwierzę, a za niedopełnienie tego obowiązku grozi mandat karny. Do tej pory nie wpłynęły zgłoszenia dotyczące niewywiązywania się przez właścicieli z ww. obowiązku w tym rejonie.

    Niemniej jednak działania prewencyjne Straży Miejskiej w tej okolicy zostaną zwiększone.

     

  • Remont ulicy Chabrowej

    Panie Burmistrzu, co z przetargiem na remont ulicy Chabrowej? Miał być ogłoszony w bieżącym kwartale 2025 roku a jak dotąd cisza.
    Mieszkaniec
    10-12-2025

    Szanowny Panie,

    niestety modernizacja ww. ulicy została przesunięta na lata 2026–2027 z przyczyn prozaicznych, czyli finansowych.