* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.
Szanowny Panie Adrianie,
organizatorem Jarmarku, który odbył się 7 grudnia 2025 r. na lublinieckim Rynku, był Miejski Dom Kultury w Lublińcu. Instytucja ta prowadziła nabór oraz koordynowała udział wystawców.
Zapisy przyjmowane były od 17 listopada 2025 r. do momentu zapełnienia listy, czyli do osiągnięcia limitu 40 stoisk.
Weryfikacja zgłoszeń polegała na sprawdzeniu, czy zgłaszający prowadzi działalność w zakresie rękodzieła lub gastronomii. Tego typu formy aktywności są preferowane podczas Jarmarku, aby wydarzenie zachowało swój lokalny i świąteczny charakter.
Co istotne, miasto nie pobiera żadnych opłat za możliwość wystawienia się na Jarmarku. Udział wystawców jest w pełni bezpłatny.
Szanowna Pani Aldono,
część oświetlenia świątecznego jest nadal montowana, dlatego nie wszystkie ozdoby są już widoczne. W tym zakresie nie zostały wprowadzone żadne oszczędności.
Szanowna Pani,
zwrócę się do Pani Komendant Policji z prośbą o zwiększenie liczby patroli w tej części miasta, szczególnie w piątkowe i sobotnie wieczory.
Szanowny Panie Janie,
uprzejmie informuję, że Pańskie uwagi zostały przekazane firmie odpowiedzialnej za opróżnianie koszy miejskich na terenie miasta Lublińca.
Szanowna Pani Małgorzato,
przetarg na modernizację ul. Cegielnianej został ogłoszony w miejskim BIP 27 listopada 2025 r. Otwarcie ofert zaplanowano na 12 grudnia br.
Szanowny Panie,
tegoroczne iluminacje świąteczne są montowane etapowo. Sukcesywnie instalujemy dekoracje świetlne zarówno na rondach, jak i wzdłuż Alei Solidarności — prace w tych lokalizacjach również zostaną wykonane.
Każdego roku, przed rozpoczęciem montażu, wszystkie elementy oświetlenia są szczegółowo sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i sprawności technicznej. Część dekoracji wymagała w tym roku wymiany ze względu na zużycie lub uszkodzenia, dlatego część instalacji została przesunięta w czasie.
Zapewniam, że miasto nie rezygnuje z iluminacji świątecznych. Montaż postępuje zgodnie z harmonogramem, a kolejne dekoracje będą pojawiać się w przestrzeni miejskiej w najbliższych dniach.
Dziękuję za troskę o wygląd naszego miasta w okresie świątecznym.