Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • grafiti

    Szanowny Panie Burmistrzu,dlaczego nie wykorzystuje się chęci i zdolności naszego lublinieckiego artysty grafiti Damian M.....Chciałby coś zrobić a odmawia mu się pomocy. Chciałbym wiedzieć jak jest.....a może jest inna prawda?
    podatnik
    14-12-2011
    Jestem otwarty na współpracę z każdym mieszkańcem, który ma ciekawy pomysł dla miasta. Jednak musi to być ubrane w ramy prawne, które obowiązują mnie jako burmistrza.
  • dinoprzekręt w Parku

    Jak to się stało, że w umowie z przedsiębiorstwem Z o oddanie terenu Parku Grunwaldzkiego w użytkowanie wieczyste nie zostały uwzględnione warunki i terminy zagospodarowania i zabudowy terenu? Jakie koszty poniosło do dnia dzisiejszego miasto w związku z zawartą z przedsiębiorstwem Z umową? (chodzi o wszystkie koszty, także te związane z wysiedleniem budynku komunalnego).
    grzegorz
    14-12-2011
    Miasto nie poniosło żadnych kosztów. To inwestor wpłacił miastu kwoty: 633.253,20 zł tytułem pierwszej opłaty za użytkowanie wieczyste oraz 150.800 zł za składnik budowlany, razem 784.053,20 zł. Inwestor będąc użytkownikiem wieczystym gruntu zobowiązany był do wnoszenia opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste w wysokości 84.433,76 zł. W związku z zaległościami w płatnościach opłat za 2010 i 2011 rok sprawy skierowane do windykacji i miasto posiada prawomocne komornicze nakazy zapłaty wraz z odsetkami, które są zabezpieczane hipoteką na nieruchomości. W związku z niewypełnieniem przez inwestora zobowiązań dot. inwestycji a wynikających z aktu notarialnego, w toku są procedury związane z rozwiązaniem umowy użytkowania wieczystego z inwestorem. Wszystkie warunki umowy sporządzonej przez notariusza zostały zawarte w protokole z przetargu, który stanowił podstawę zawarcia aktu notarialnego i stanowił jego załącznik. Jeżeli zaś chodzi o budynek mieszkalny to pragnę stwierdzić, że wpłaty z czynszów nie pokrywały 50% kosztów funkcjonowania tego budynku.
    W związku z tym pytam Pana, gdzie jest ten rzekomy przekręt?
  • Etat w SP nr 1 w Lublińcu

    Proszę mi powiedzieć jak można umieścić ogloszenie do Urzędu Pracy w Lublińcu o wolnym etacie w świetlicy ,przyjąc kilka skierowań do pracy ,od bezrobotnych ,po czym stwierdzić ,że etatu nie będzie z przyczyn organizacyjnch ,taką szansę dała WSPANIAŁOMYŚLNA PANI DYREKTOR, młodym,bezrobotnym nauczycielom!!!! Dziękujemy Pani Dyrektor!!!! Ciekawa jestem w jaki sposób Pani Dyrektor SP nr 1 w Lublińcu wyszukała sobie nowego pracownika do sekretariatu!!!Napewno zapotrzebowanie na pracownika , nigdzie się nie ukazało!!!! Chciałam pozostawić swoje CV w szkole w roku 2010 ,odmówiono mi przyjęcia CV ,Pani powiedziała,że mam przyjść w roku 2012, chciałam złożyć CV miesiąc temu ponownie odmówiono mi ,stwierdzając ,że nowych przyjęć do Szkoły napewno nie będzie-a tu masz--nowy pracownik w sekretariacie!!!! Pozdrowienia dla Pani Dyrektor
    BEZROBOTNA NAUCZYCIELKA
    14-12-2011
    Szanowna Pani,
    to nie ja powinienem być adresatem Pani pytania, lecz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1, ale jednak odpowiem. Faktycznie, ogłoszenie o wolnym etacie ukazało się w Powiatowym Urzędzie Pracy, lecz w międzyczasie znaleziono inne rozwiązanie problemu braku nauczyciela w świetlicy szkolnej. Z punktu widzenia finansów szkoły i miasta taka decyzja była optymalna ,i proszę za to nie winić dyrektora SP Nr 1. Co do drugiej poruszanej przez Panią kwestii to wyjaśniam, że stanowisko pracy w sekretariacie szkoły nie jest stanowiskiem urzędniczym, lecz administracyjnym, i nie ma wymogu ogłaszania na nie naboru. Chciałbym przy okazji zaznaczyć, że po to m.in. szkoły zostały usamodzielnione, aby decyzje podejmowane przez ich dyrektorów były w pełni autonomiczne, to dyrektor odpowiada za sprawne funkcjonowanie placówki i ma pełne prawo do kształtowania polityki kadrowej i finansowej w szkole.
  • sylwester

    ile bedzie kosztowala nas ta impreza?czy niema wazniejszych wydatkow w miescie przeciez mamy kryzys wszedzie ciecia,a tu trwonimy nasze pieniadze.mozna zamiast tego wydac na remonyy np szkoly przedszkola biblioteki itd,ale po co.mieszkancy i tak za wszystko zaplaca.
    l-c
    14-12-2011
    Koszty imprezy sylwestrowej zostały naprawdę ograniczone do minimum.
    Chcę podkreślić, że stan miejskiej kasy jest dobry i nie widzę powodu, dla którego miałbym likwidować tę szczególną imprezę mającą wśród mieszkańców wielu sympatyków. Przypomnę tylko, że gdy przez kilka lat impreza sylwestrowa się nie odbywała duże grono mieszkańców usilnie zabiegało o jej przywrócenie.
  • pomnik

    czemu nie zwiazek slaski tylko czestochowski wywiesil te flage?jastesmy za katowicami nie czestochowa,czy znowu beda chcieli nas wchlonoc do cz-wa?
    hanys
    14-12-2011
    Panie Hanysie,
    niech się Pan nie martwi, nie ma takiej opcji.
  • Połączenie do Opola!!!

    Szanowny Panie Burmistrzu!!! Czy już odbyło się Pana spotkanie z Panem Prezesem PKSu? Jeśli by Pan mógł poprosić Pana Prezesa o uruchomienie połączenia Lubliniec - Opole w weekend tak o 6:00, żeby można dojechać na godzinę 8:00 na zajęcia. Pisał Pan również, że z Lublińca w weekendy jeździ pociąg do Opola o 6:41? Ja w sobotę na wieczór się pytałem Pani w kasie czy w niedzielę on pojedzie i takiego pociągu nie było. Proszę o odpowiedź.
    Mieszkaniec Lublińca
    13-12-2011
    Szanowny Panie,
    dzisiaj odbyłem spotkanie z dyrektorem lublinieckiego PKS-u. Rozmawialiśmy również o nowych połączeniach. W chwili obecnej PKS jest w trakcie prywatyzacji. Tak więc po prywatyzacji nowy właściciel będzie rozważał uruchomienie nowych kursów.
    Pociąg relacji Lubliniec? Opole odjeżdżający z Lublińca o godz. 6:41 kursuje od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele pozostaje połączenie z przesiadką w Kluczborku? odjazd z Lublińca o godz. 6:41, przyjazd do Opola o godz. 8:41.