Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • PODATEK KATASTRALNY

    Szanowny Panie Burmistrzu Czy jest pan w posiadaniu informacji że w niedługim czasie a konkretnie w nowej kadencji parlamentu, uchwalony zostanie podatek katastralny. Podobno, powtarzam podobno samorządy terytorialne znaja już stawkę podaku która ma wynośić 1%
    ZBIGNIEW
    03-10-2011
    Tylko SLD ma w swoim programie taki podatek. Nie wierzę, aby ten podatek został uchwalony do 2020 r. z uwagi na olbrzymie koszty szacowania nieruchomości. Podatek ten jest podatkiem od wartości nieruchomości.
  • zadluzenie

    Panie burmistrzu czy nto prawda ,ze jako miasto jestesmy mocno zadluzeni? tak twierdil w sobote na rynku Korwin podczas swojego show wyborczego
    rysio
    03-10-2011
    Szanowny Panie Rysio,
    Nie słyszałem tych wypowiedzi.
    Aktualne zadłużenie wynosi ok. 33 % (dopuszczalne 60 %) i jest jednym z niższych w naszym województwie. Nie wiem skąd te dane wziął p. Korwin, ale widać, że jego wiedza jest na poziomie podprogowym, zresztą tak jak jego starty wyborcze. Więcej rzetelności Panowie Politycy!!!
  • Yabul

    Panie Burmistrzu co to ma być: nie ma pieniędzy na zbiórkę liści z prywatnych posesji???. Hipokryzja !!! Najpierw Rada Miasta wydaje Uchwałęo zakazie spalania liści po czym okazuje się, że nie ma możliwości ich zutylizować. Tak się nie robi !!!Zeby nie podniósł się "wrzask" przez pierwsze kilka lat "zbiórka" była bezpłatna a potem ZONK. Brawo. Widać, że z ekologią miasto jest za Pan brat. Co będzie w następnej kolejności - koniec ze zbiórką AGD?Wywóz na swój koszt do Częstochowy, Katowic?Co nas obchodzi, że ustawodawca wymusza na samorządach coraz to nowe zadania nie dając pieniędzy w zamian? Płacimy wszyscy podatki od gruntu i to NIE MAŁE dlatego oczekujemy interwencji w tej sprawie w siedzibie spółki ASA.Liczę na uczciwą odpowiedź.
    SFRUSTROWANY
    03-10-2011
    W związku z likwidacją w 2010 roku Gminnych Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej brak jest środków finansowych na dofinansowanie bezpłatnej zbiórki odpadów zielonych. Środki finansowe na ochronę środowiska zostały przekazane w bieżącym roku między innymi na dofinansowania wymiany starych kotłów na ekologiczne, termomodernizacji budynków wspólnot mieszkaniowych, budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, czy usuwania materiałów zawierających azbest.
    W kwestii spalania liści zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz.U. z 2010.185.1243) zabrania się odzysku i unieszkodliwiania odpadów poza instalacjami lub urządzeniami spełniającymi określone wymagania. Dotyczy to także spalania odpadów ulegających biodegradacji powstających w gospodarstwach domowych (liści, gałęzi). Odpady te zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Lublińca (Uchwała Nr 481/LII/06 Rady Miejskiej w Lublińcu z dnia 29 marca 2006 r.) można gromadzić w specjalnych pojemnikach lub kompostować w przydomowych kompostownikach. Odpady ulegające biodegradacji odbierają przedsiębiorstwa posiadające zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Lublińca. W przedsiębiorstwie A.S.A. Lubliniec Sp. z o.o. można zakupić worki na odpady zielone, które to po napełnieniu firma odbierze. Bliższe informacje pod numerem tel. 34 353 13 05.
  • Orlik 1000-lecia

    Witam! Kiedy zostaną uprzątnięte pozostałości masy bitumicznej przy Orliku na ulicy tysiąclecia? czy odpady te nie zatruwają gleby i czy opary nie są rakotwórcze? Odpady są tam kilka miesięcy, w żaden sposób nie zabezpieczone i ciągle bawią sie tam dzieci! Prosze o rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam
    Mieszkanka
    02-10-2011
    Do jutra teren obok boiska zostanie posprzątany, a granulat zebrany.
  • chodniki

    Witam. jestem mieszkańcem Steblowa i mam pytanie dlaczego nie buduje się chodników wzdłuż naszych ulic - poza główna ulicą nie ma nigdzie pobocza dla pieszego . czy miasto musi tak oszczędzać na mieszkańcach? oczywiście uważamy na siebie idąc i jadąc ale czy to taki duży koszt albo znów jakieś przepisy są wygórowane ?może niektóre ulice są za wąskie ale proszę sobie przejść ul. Kochanowskiego to jest jak samochód bez bocznych lusterek - jakoś by się jechało prawda?
    młody
    02-10-2011
    Szanowny Panie,
    w ramach przebudowy dróg dojazdowych w strefach zabudowy jednorodzinnej Gmina nie planuje obecnie budowy chodników. Bardzo małe natężenie ruchu pieszych powoduje, że z czasem ciągi takie zarastają i niszczeją. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na przebudowy kolejnych dróg nieutwardzonych. Jednocześnie nie wykluczam, że z czasem także przy drogach dojazdowych wykonane zostaną chodniki.
  • Boisko ZHP

    Drogi Panie burmistrzu mam pytanie w sprawie boiska na ZHP. Boisko jest oddane do użytkowania ale czemu boisko jest caly czas zamkniete pogoda dopuisuje dzieci sie nudza a boisko nieczynne porsze o odpowiedz dziekuje Paweł
    Paweł
    02-10-2011
    Szanowny Panie Pawle,
    podczas odbioru końcowego wykonawca został zobowiązany do dokonania poprawek i uprzątnięcia pozostałości po budowie. Wszystkie te zobowiązania ma wykonać do dzisiaj. Po zamontowaniu dolnych części piłkochwytów boisko zostanie oddane do użytkowania.