Pytania do Burmistrza | Lubliniec

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Unii Europejskiej

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

  • Ul. 11 listopada

    Dzień dobry. Dlaczego nie ustosunkował się Pan do mojego pytanie dotyczącego wyznaczenia miejsc parkingowych w okolicy JWK, a szczególnie na 11 listopada? Skąd ten opór by uporządkować tą sprawę raz na zawsze?
    Mieszkaniec
    05-03-2026

    Szanowny Panie,

    podczas ostatniej rozmowy (23.02.2026 r.) z dowódcą JWK poruszyłem problem parkowania w tym rejonie. Istnieje szansa na docelowe rozwiązanie tej kwestii przy zaangażowaniu ze strony wojska.

  • Karta i apka

    Witam Pana. Jak można odebrać kartę mieszkańca jeśli pracuję poza Lublińcem i wracam codziennie po 17:00? Dlaczego nie można aktywować od razu kart elektronicznych tylko trzeba plastik odebrać i to osobiście, może kurier, paczkomat ... dziś to tak oczywiste? W apce większość rzeczy nie działa np: pytania do Burmistrza, szkoda że przez wiadomości nie mogę nic wysłać do Urzędu?
    Piotr
    05-03-2026

    Szanowny Panie Piotrze,

    zachęcamy wszystkich mieszkańców do złożenia wniosku o kartę elektroniczną poprzez stronę programu - lubliniec.emkarta.pl lub aplikacjęMój Lubliniec!”. W takim przypadku karta jest aktywowana przez pracownika Urzędu, a mieszkaniec może załatwić całą sprawę bez wychodzenia z domu.

    W przypadku karty tradycyjnej, gdy mieszkaniec nie może odebrać jej osobiście, istnieje możliwość pisemnego upoważnienia osoby trzeciej do jej odbioru.

    Aplikacja działa prawidłowo. Odnośnik w aplikacji „Pytania do Burmistrza” przekierowuje do formularza na stronie internetowej, za pomocą którego można przesłać pytanie.

    Jeśli chodzi o kontakt w sprawie Lublinieckiej Karty Mieszkańca, po złożeniu wniosku w aplikacji i kliknięciu w ikonę „Karty”, a następnie w zakładkę „Moje wnioski”, istnieje możliwość wysłania zapytania dotyczącego karty mieszkańca.

  • Komunikacja

    Dzien dobry Szanowny Panie burmistrzu,,,krotkie pytania ,,czy juz wyloniono przewoznika komunikacji w lublincu I jaki kolor bedą miały nasz autobusy ,moze busy
    Darek
    05-03-2026

    Szanowny Panie Darku,

    jak już wcześniej informowałem, organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie Lublińca będzie Związek Powiatowo-Gminny „Jedźmy razem!” z siedzibą w Myszkowie. Związek ten będzie odpowiedzialny za wybór przewoźnika.

    W chwili obecnej oczekujemy na publikację zmiany statutu związku. Po jej ogłoszeniu możliwe będzie przystąpienie do przygotowania postępowania na wybór przewoźnika. Uruchomienie przewozów na terenie Gminy planowane jest na połowę sierpnia 2026 r.

    Autobusy i busy kursujące w ramach związku nie mają jednolitego, ustandaryzowanego koloru nadwozia.

  • Fontanna rynek

    Proszę o zlecenie naprawy jednej z lampek w fontannie na rynku (zapadnięta) a druga jest jakby wyciśnięta w górę..ogólnie chyba przed uruchomieniem przydałby się przegląd. Dziękuje
    Magda
    05-03-2026

    Szanowna Pani Magdo,

    informuję, że przed uruchomieniem fontanny zostanie przeprowadzony przegląd oraz wykonane zostaną niezbędne naprawy.

  • Pojazd dla Osp

    Witam serdecznie Śledząc archiwalne informacje z rejonu pow lublinieckiego pod adresem https://lubliniecki.pl/osp-lubliniec-zakupila-podnosnik-hydrauliczny-w-planach-burmistrza-sprowadzenie-nowego-samochodu-dla-jednostki/ Jak może się Pan ustosunkować do pisemnej odpowiedzi udzielonej redaktorowi z portalu co do zakupu pojazdu w wskazanym przez Pana okresie bo chyba minęło już ponad 3 lata od publikacji?
    Pasjonat Straży
    03-03-2026

    Szanowny Panie,

    uprzejmie informuję, że kwestia pozyskania samochodu dla jednostki OSP w Lublińcu nie została zapomniana. Obecnie prowadzone są rozmowy z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu i istnieje duża szansa, że już w najbliższym czasie uda się pozyskać specjalistyczny wóz strażacki właśnie z zasobów wojska.

    Na chwilę obecną oczekujemy na dalsze informacje w tej sprawie. Gdy tylko procedura zostanie sfinalizowana, jednostka OSP w Lublińcu otrzyma wspomniany samochód.

  • Droga Miłosza i Lema

    Piszę w związku z Pana wizytacją na ul. Lema i Miłosza. Napisał Pan że przejechał się Pan po tych drogach i nic nie uszkodził, bardzo chętnie przejadę się z Panem jako pasażer Pana 7 letnim autem (choć nie wiem jakie to ma znacznie) z prędkością 20km/h i jeśli nic nie będzie uszkodzone to jestem w stanie zatankować Panu auto do pełna. Proszę bezczelnie nie pisać że to raptem 100m, bo my mieszkańcy pokonujemy te 100m kilka razy na dzień. Gdyby na tym osiedlu mieszkał jakiś radny ( raczej bezradny) to te drogi na pewno byłyby w innym stanie i jeśli tak to Pan podkreślił że to tylko 100m to tym bardziej nie jest chyba to taki wielki koszt.
    Mieszkaniec
    28-02-2026

    Szanowny Panie,

    od blisko 20 lat lista budowanych i modernizowanych dróg w naszym mieście jest jasno określona i zawarta w dokumencie „Plan rozwoju sieci drogowej na terenie gminy Lubliniec na lata 2024-2028”. W dokumencie tym wyszczególnione są ulice przewidziane do realizacji (str. 65) – ulice Miłosza i Lema znajdują się w tym wykazie pod pozycjami 22 i 23 .

    Przy ustalaniu kolejności realizacji inwestycji brane były pod uwagę różne wskaźniki i kryteria, a nie fakt, czy na danej ulicy mieszka radny – obecny czy były. Nie są to standardy, którymi się kieruję w swojej pracy.

    Gdyby podobne zasady planowania i konsekwentnej realizacji inwestycji obowiązywały również na poziomie polityki centralnej, być może wszystkie ulice ujęte w naszym planie drogowym byłyby już dziś zrealizowane.

    Jednocześnie informuję, że w najbliższym czasie zostanie wykonany remont cząstkowy nawierzchni ulic Miłosza i Lema.

    Na marginesie dodam, że gdyby zależało to wyłącznie ode mnie, żaden deweloper nie mógłby sprzedać mieszkania bez zapewnienia odpowiedniego dojazdu i dojścia do nieruchomości.