* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.
Szanowny Panie Darku,
wszelkie decyzje dotyczące funkcjonowania komunikacji na terenie Lublińca, w tym kwestie systemu biletowego, będą uzgadniane ze Związkiem Powiatowo-Gminnym „Jedźmy razem”, który jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie naszej gminy.
Po ustaleniu szczegółów mieszkańcy zostaną poinformowani o wszystkich istotnych kwestiach związanych z funkcjonowaniem komunikacji .
Szanowny Panie,
sprawa budowy centrum usługowo-handlowego przy ul. Przemysłowej jest w toku. W bieżącym roku planowane jest przygotowanie dokumentacji obejmującej ok. 3 ha terenu dawnego tartaku.
Na obecnym etapie trudno wskazać termin realizacji inwestycji, m.in. ze względu na niestabilną sytuację gospodarczą.
Szanowna Pani Aleksandro,
dziękuję za głos w dyskusji dotyczącej nazw przystanków autobusowych w Lublińcu. Jestem pewien, że będzie on wzięty pod uwagę w pracach Rady Miejskiej.
Szanowny Panie Zdzisławie,
pobocza wzdłuż ulicy Bukowej zostaną wyrównane.
Szanowny Panie Zenonie,
nie wykluczam, że możliwy byłby taki scenariusz.
Szanowna Pani,
prace związane z oczyszczaniem nawierzchni ulic Klonowej oraz Inwestycyjnej realizowane są przez gminę zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Jednocześnie informuję, że w przypadku zgłoszeń mieszkańców dotyczących zalegających odpadów, powstałych w związku z działalnością zakładów zlokalizowanych na terenie KSSE, każdorazowo kierowane są patrole Straży Miejskiej w celu zobowiązania odpowiednich podmiotów do uprzątnięcia zanieczyszczeń. Straż Miejska nadzoruje również wykonanie tych prac porządkowych.
Zgodnie z art. 378 ust. 3 oraz art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska, burmistrz sprawuje kontrolę przestrzegania przepisów w zakresie korzystania ze środowiska przez osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami. W związku z tym nie posiadam kompetencji do prowadzenia kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorców w tym zakresie.
W związku ze zgłaszanymi uciążliwościami wystąpiłem do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach z wnioskiem o przeprowadzenie stosownej kontroli.